Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor?

İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler:

İpotek için ön onay alın

Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikre sahipler. Ayrıca hayallerindeki evi bulduklarında ve süreci devam ettirmek istediklerinde güçlükler biriktirir. Ve satıcı ciddi alıcılar, duygusal ve mali olarak bir anlaşma yapmak için hazır gösterir.

En iyi ipoteği almak için borç veren için alışveriş yapın

Evden alışveriş yapan kişiler zaten kurulmuş olan bankalarla başlayabilirler. Veya çevrimiçi arama yapmaya başlayabilirler; Zillow gibi siteler, alışveriş yapanların mortgage oranları için isimsiz olarak alışveriş yapmalarını sağlar.

Ne kadar harcama yapacağınıza karar verin

Banka bir alıcıya 300.000 dolar borç vereceğinden, bu kadar harcama yapmak doğru mali karardır. Bir alıcının erken emeklilik ya da yurt dışına seyahat için planları olabilir. Tüketicilerin yaşam tarzlarını, her ay bir ipoteğe ne kadar tahsis edebileceklerini ve borçlarının ne kadar rahat olduğunu düşünmeleri gerekiyor.

Ev alıcılar online ipotek ödemelerini hesaplayabilir. Onlar da yardımcı programlar, sigorta, vergi ve çöp toplama için aylık ücret ödeyeceklerini hatırlamalıdırlar.

Güncel tutmak

Mortgage ön onaylarının son kullanma tarihleri ​​vardır. Ev aramaları beklenenden daha uzun süre devam ederse, alıcılar kredi verenle onay akımını korumalıdır.

Sürecinin keyfini çıkarın

Bir daha pembe banyoya bakmak sürükleyici veya eğlenceli olabilir. Mizah duygusu ve bazı hayal gücü ile bir alıcı ev alışveriş eğlenceli bulabilirsiniz. Her odada farklı mobilya ve boya renkleri resmederek oyun evi gibi bir şey. Olanakları kucaklamayı dene.

Satın almaya acele etme

Bir ev için düşmek büyük sorunlara yol açabilir. Alıcılar sürece acele etmemeli çünkü bir evi kaybedeceklerinden korkuyorlar. Başka evler var. Yavaş ve istikrarlı alıcılar, her evin eksikliklerini öğrenmek için zaman ayırır ve bunları nasıl çözeceğimizi düşünür.

Müsabakadan daha fazla rekabet etmeyin

Alıcılar şu an yakalanmak ve bir ev için bir ihale savaşa girmek için çok kolay. Akıllı tüketiciler, başlangıçta neyi ödemek istedikleri konusunda karar verirler, böylece duyguların daha sonra mantığı geçersiz kılmasına izin vermezler.

Fazla ödeme yapmayın

Ödeyebileceklerinden daha fazla ev satın alan tüketiciler, kendilerini yoldaki zorluklardan kurtarıyorlar. Yönetilebilir ödemelere sahip konforlu bir ev, mal sahiplerinin ipoteği ödemeye ilişkin olarak vurgu yaptığı bir konaktan daha mutlu bir evdir.

Bir ev alıcısı, karşılaştırılabilir özellikleri araştırarak bir evin değerinin ne olduğunu anlayabilir. Yakındaki diğer evler için tahminleri görmek için Zillow'u kullanın.

Profesyonel bir inceleme alın

Bazı devletler denetime ihtiyaç duyar, ancak yasalara bakılmaksızın, her eyaletteki alıcılar ev teftişlerine yatırım yapmalıdır. İyi bir denetçi, sızan çatıları, termitleri ya da küfü açığa çıkarabilir - bir alıcının sözleşmeleri imzalamadan önce bilmesi gereken her şey. Alıcılar akredite derneklere ait müfettişler aramalıdır. Müfettiş sorun çıkarsa panik yapmayın; teklifi geri çekmek ya da onarım için pazarlık yapmak için hala zaman var.

Satıcı ile görüşmek

Ev teftişsiz bir şey (fareler gibi) veya güvensiz bir şey ortaya çıkarsa (gevşek bir yasak veya kaldırımın parçası gibi) akıllı bir alıcı sorunu görüşmek için kullanır. Alıcı, satıcıdan sorunu düzeltmesini isteyebilir veya evin maliyetini azaltabilir; böylece sorun daha sonra giderilebilir.

Pahalı kapanış maliyetlerini öngörün

Peşinat ödemesi var, ancak borç verme ve tapu ücretlerinden vergi ve işleme maliyetlerine kadar kapanış gününde başka birçok ücret var. Kapanış maliyetleri genellikle bir evin maliyetinin yüzde 3 ila 4'ü arasında değişir. Bir ipotek veren borç veren, alıcıları kapanışta ne kadar paraya ihtiyaç duyacağı konusunda bilgilendirmelidir.

Alıcılar, anlaşmayı kapatmak için bir miktar daha ayrılmalı, artı fazladan. Ayrıca, ilk birkaç ay içinde kamyonları, boyaları, bahçe hortumlarını ve diğer her tür şeyi taşımak için nakit para da isteyeceklerdir.

Diana Fishlock, New York, Pennsylvania ve Maryland'deki gazetelere yönelik çok çeşitli konularda araştırma yaptı ve yazılar yazdı. Harrisburg, PA yakınlarında yaşıyor ve Zillow için yazıyor.

Videoyu izle: PRATİK Kaş-Bıyık Alma Aletleri. En İyi Yöntem?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı
Maliye

GFC 082: Neden Bir Milyoneri Katlettik ki İki kez Emeklenemiyorlardı

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_082_1_Million_Cant_Retire_.mp3 Tebrikler! Sonunda ulaştı, milyoner durumu. 1 milyon doların üzerinde yatırım yaptığınız noktaya ulaşan emekliler için bir başarıdır. Pek çok insan, onlarca yıl boyunca tasarruf ve kazıma yaparak çalışır ve bu dönüm noktasına ulaşmaz, ancak oraya varırsınız ve dokuzuncu bulut üzerindesiniz, çünkü gökyüzünün sınırı.
Devamını Oku
Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Koruyucu hayat sigortası şirketi müthiş bir rekor ya da müşterileri ile birlikte çalışıyor ve mevcut en iyi hayat sigortası oranlarını sunabiliyor. Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, kapsama alanınızı nasıl ve nereden alacağınızı belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli değişkenlerin olduğunun farkındasınızdır.
Devamını Oku
Northwestern Mutual Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Northwestern Mutual Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamının nihai hedefi, onu satın alan kişiler kadar çeşitli olabilir. Bazıları için, bir politikanın amacı, sevilmeyenlerin düşünülemez olması durumunda günlük yaşam harcamalarına devam edebilmelerini sağlamak olabilir. Başkaları için, bir politikaya sahip olmak, uzun süreli eşlere ve diğer aile üyelerine huzur sağlayarak nihai masrafların ödeneceği anlamına gelebilir.
Devamını Oku
7 Zengin İnsanların Yüksek Etkili Alışkanlıkları
Maliye

7 Zengin İnsanların Yüksek Etkili Alışkanlıkları

Zengin olmak istiyorsan, kimi öğrenmelisin? Zengin insanlar, değil mi? Eh, zenginlik oluşturmaya başlamak için uygulayabileceğiniz zengin insanların yedi alışkanlığı vardır: 1. Mütevazı arabaları sürün Milyoner Next Door'da Thomas Stanley tarafından yapılan bir araştırmaya göre, milyonerlerin% 37'si yeni araba yerine araba kullanıyor.
Devamını Oku