Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor?

İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler:

İpotek için ön onay alın

Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikre sahipler. Ayrıca hayallerindeki evi bulduklarında ve süreci devam ettirmek istediklerinde güçlükler biriktirir. Ve satıcı ciddi alıcılar, duygusal ve mali olarak bir anlaşma yapmak için hazır gösterir.

En iyi ipoteği almak için borç veren için alışveriş yapın

Evden alışveriş yapan kişiler zaten kurulmuş olan bankalarla başlayabilirler. Veya çevrimiçi arama yapmaya başlayabilirler; Zillow gibi siteler, alışveriş yapanların mortgage oranları için isimsiz olarak alışveriş yapmalarını sağlar.

Ne kadar harcama yapacağınıza karar verin

Banka bir alıcıya 300.000 dolar borç vereceğinden, bu kadar harcama yapmak doğru mali karardır. Bir alıcının erken emeklilik ya da yurt dışına seyahat için planları olabilir. Tüketicilerin yaşam tarzlarını, her ay bir ipoteğe ne kadar tahsis edebileceklerini ve borçlarının ne kadar rahat olduğunu düşünmeleri gerekiyor.

Ev alıcılar online ipotek ödemelerini hesaplayabilir. Onlar da yardımcı programlar, sigorta, vergi ve çöp toplama için aylık ücret ödeyeceklerini hatırlamalıdırlar.

Güncel tutmak

Mortgage ön onaylarının son kullanma tarihleri ​​vardır. Ev aramaları beklenenden daha uzun süre devam ederse, alıcılar kredi verenle onay akımını korumalıdır.

Sürecinin keyfini çıkarın

Bir daha pembe banyoya bakmak sürükleyici veya eğlenceli olabilir. Mizah duygusu ve bazı hayal gücü ile bir alıcı ev alışveriş eğlenceli bulabilirsiniz. Her odada farklı mobilya ve boya renkleri resmederek oyun evi gibi bir şey. Olanakları kucaklamayı dene.

Satın almaya acele etme

Bir ev için düşmek büyük sorunlara yol açabilir. Alıcılar sürece acele etmemeli çünkü bir evi kaybedeceklerinden korkuyorlar. Başka evler var. Yavaş ve istikrarlı alıcılar, her evin eksikliklerini öğrenmek için zaman ayırır ve bunları nasıl çözeceğimizi düşünür.

Müsabakadan daha fazla rekabet etmeyin

Alıcılar şu an yakalanmak ve bir ev için bir ihale savaşa girmek için çok kolay. Akıllı tüketiciler, başlangıçta neyi ödemek istedikleri konusunda karar verirler, böylece duyguların daha sonra mantığı geçersiz kılmasına izin vermezler.

Fazla ödeme yapmayın

Ödeyebileceklerinden daha fazla ev satın alan tüketiciler, kendilerini yoldaki zorluklardan kurtarıyorlar. Yönetilebilir ödemelere sahip konforlu bir ev, mal sahiplerinin ipoteği ödemeye ilişkin olarak vurgu yaptığı bir konaktan daha mutlu bir evdir.

Bir ev alıcısı, karşılaştırılabilir özellikleri araştırarak bir evin değerinin ne olduğunu anlayabilir. Yakındaki diğer evler için tahminleri görmek için Zillow'u kullanın.

Profesyonel bir inceleme alın

Bazı devletler denetime ihtiyaç duyar, ancak yasalara bakılmaksızın, her eyaletteki alıcılar ev teftişlerine yatırım yapmalıdır. İyi bir denetçi, sızan çatıları, termitleri ya da küfü açığa çıkarabilir - bir alıcının sözleşmeleri imzalamadan önce bilmesi gereken her şey. Alıcılar akredite derneklere ait müfettişler aramalıdır. Müfettiş sorun çıkarsa panik yapmayın; teklifi geri çekmek ya da onarım için pazarlık yapmak için hala zaman var.

Satıcı ile görüşmek

Ev teftişsiz bir şey (fareler gibi) veya güvensiz bir şey ortaya çıkarsa (gevşek bir yasak veya kaldırımın parçası gibi) akıllı bir alıcı sorunu görüşmek için kullanır. Alıcı, satıcıdan sorunu düzeltmesini isteyebilir veya evin maliyetini azaltabilir; böylece sorun daha sonra giderilebilir.

Pahalı kapanış maliyetlerini öngörün

Peşinat ödemesi var, ancak borç verme ve tapu ücretlerinden vergi ve işleme maliyetlerine kadar kapanış gününde başka birçok ücret var. Kapanış maliyetleri genellikle bir evin maliyetinin yüzde 3 ila 4'ü arasında değişir. Bir ipotek veren borç veren, alıcıları kapanışta ne kadar paraya ihtiyaç duyacağı konusunda bilgilendirmelidir.

Alıcılar, anlaşmayı kapatmak için bir miktar daha ayrılmalı, artı fazladan. Ayrıca, ilk birkaç ay içinde kamyonları, boyaları, bahçe hortumlarını ve diğer her tür şeyi taşımak için nakit para da isteyeceklerdir.

Diana Fishlock, New York, Pennsylvania ve Maryland'deki gazetelere yönelik çok çeşitli konularda araştırma yaptı ve yazılar yazdı. Harrisburg, PA yakınlarında yaşıyor ve Zillow için yazıyor.

Videoyu izle: PRATİK Kaş-Bıyık Alma Aletleri. En İyi Yöntem?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün
Maliye

Muhtemelen Daha Fazla Harcama Yaptığınız 6 Ürün

Aşağıda listelenen ürünlerden herhangi birine tam fiyat ödüyorsanız, muhtemelen ihtiyacınız olandan daha fazla harcama yaparsınız. Bugün, çoğu insanın tam fiyatla satın aldığı günlük öğelere yılda binlerce dolar kazandıracağınız 6 yolu paylaşacağım. Kıyafet ve Aksesuarlar Amerika'da ortalama dört kişilik aile giyim ve aksesuarlara yılda 1,881 dolar harcıyor.
Devamını Oku
14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri
Maliye

14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri

Birçok işletme sahibi bordro gibi yönetim görevlerini kabul ettiğinden daha fazla zaman ayırmak zorundadır. Sizin için çalışan birden fazla yüklenici veya çalışanınız olduğunda, defter tutma alışkın olduğunuzdan çok daha fazla zaman alır. Bordro outsourcing şirketleri kullanarak zaman ve para tasarrufu sağlayabilir böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.
Devamını Oku
Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar
Maliye

Ücretsiz Uluslararası Aramalar Yapmak için 16 En İyi Uygulamalar

Sınırsız dakikalar ve ücretsiz uzun mesafeli telefon planları ile bugün cep telefonu planlarının çoğu yurt içi telefon görüşmeleri için ekstra ücret ödemiyor. Yabancı bir ülkede birisini aramanız gerektiğinde bu genellikle doğru değildir. Neyse ki, dünyadaki hemen hemen her ülkeye aile, arkadaş ve iş müşterileriyle bağlantı kurmak için ücretsiz uluslararası aramalar yapmanın yolları vardır.
Devamını Oku
13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler
Maliye

13 En İyi Drop Shipping Tedarikçiler

Dolayısıyla, çevrimiçi bir şey satmak istiyorsunuz, ancak envanteriniz için depolama alanınız veya satılan her bir öğenin gönderilme zamanı yok. Damla nakliye tedarikçileri girin. Damla nakliye ile, ürünü fiziksel ürüne dokunmak zorunda kalmadan çevrimiçi satıyorsunuz. Ayrıca, alıcıyı bir tedarikçi ile bağlayarak her satıştan bir komisyon kazanırsınız.
Devamını Oku