Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor?

İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler:

İpotek için ön onay alın

Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikre sahipler. Ayrıca hayallerindeki evi bulduklarında ve süreci devam ettirmek istediklerinde güçlükler biriktirir. Ve satıcı ciddi alıcılar, duygusal ve mali olarak bir anlaşma yapmak için hazır gösterir.

En iyi ipoteği almak için borç veren için alışveriş yapın

Evden alışveriş yapan kişiler zaten kurulmuş olan bankalarla başlayabilirler. Veya çevrimiçi arama yapmaya başlayabilirler; Zillow gibi siteler, alışveriş yapanların mortgage oranları için isimsiz olarak alışveriş yapmalarını sağlar.

Ne kadar harcama yapacağınıza karar verin

Banka bir alıcıya 300.000 dolar borç vereceğinden, bu kadar harcama yapmak doğru mali karardır. Bir alıcının erken emeklilik ya da yurt dışına seyahat için planları olabilir. Tüketicilerin yaşam tarzlarını, her ay bir ipoteğe ne kadar tahsis edebileceklerini ve borçlarının ne kadar rahat olduğunu düşünmeleri gerekiyor.

Ev alıcılar online ipotek ödemelerini hesaplayabilir. Onlar da yardımcı programlar, sigorta, vergi ve çöp toplama için aylık ücret ödeyeceklerini hatırlamalıdırlar.

Güncel tutmak

Mortgage ön onaylarının son kullanma tarihleri ​​vardır. Ev aramaları beklenenden daha uzun süre devam ederse, alıcılar kredi verenle onay akımını korumalıdır.

Sürecinin keyfini çıkarın

Bir daha pembe banyoya bakmak sürükleyici veya eğlenceli olabilir. Mizah duygusu ve bazı hayal gücü ile bir alıcı ev alışveriş eğlenceli bulabilirsiniz. Her odada farklı mobilya ve boya renkleri resmederek oyun evi gibi bir şey. Olanakları kucaklamayı dene.

Satın almaya acele etme

Bir ev için düşmek büyük sorunlara yol açabilir. Alıcılar sürece acele etmemeli çünkü bir evi kaybedeceklerinden korkuyorlar. Başka evler var. Yavaş ve istikrarlı alıcılar, her evin eksikliklerini öğrenmek için zaman ayırır ve bunları nasıl çözeceğimizi düşünür.

Müsabakadan daha fazla rekabet etmeyin

Alıcılar şu an yakalanmak ve bir ev için bir ihale savaşa girmek için çok kolay. Akıllı tüketiciler, başlangıçta neyi ödemek istedikleri konusunda karar verirler, böylece duyguların daha sonra mantığı geçersiz kılmasına izin vermezler.

Fazla ödeme yapmayın

Ödeyebileceklerinden daha fazla ev satın alan tüketiciler, kendilerini yoldaki zorluklardan kurtarıyorlar. Yönetilebilir ödemelere sahip konforlu bir ev, mal sahiplerinin ipoteği ödemeye ilişkin olarak vurgu yaptığı bir konaktan daha mutlu bir evdir.

Bir ev alıcısı, karşılaştırılabilir özellikleri araştırarak bir evin değerinin ne olduğunu anlayabilir. Yakındaki diğer evler için tahminleri görmek için Zillow'u kullanın.

Profesyonel bir inceleme alın

Bazı devletler denetime ihtiyaç duyar, ancak yasalara bakılmaksızın, her eyaletteki alıcılar ev teftişlerine yatırım yapmalıdır. İyi bir denetçi, sızan çatıları, termitleri ya da küfü açığa çıkarabilir - bir alıcının sözleşmeleri imzalamadan önce bilmesi gereken her şey. Alıcılar akredite derneklere ait müfettişler aramalıdır. Müfettiş sorun çıkarsa panik yapmayın; teklifi geri çekmek ya da onarım için pazarlık yapmak için hala zaman var.

Satıcı ile görüşmek

Ev teftişsiz bir şey (fareler gibi) veya güvensiz bir şey ortaya çıkarsa (gevşek bir yasak veya kaldırımın parçası gibi) akıllı bir alıcı sorunu görüşmek için kullanır. Alıcı, satıcıdan sorunu düzeltmesini isteyebilir veya evin maliyetini azaltabilir; böylece sorun daha sonra giderilebilir.

Pahalı kapanış maliyetlerini öngörün

Peşinat ödemesi var, ancak borç verme ve tapu ücretlerinden vergi ve işleme maliyetlerine kadar kapanış gününde başka birçok ücret var. Kapanış maliyetleri genellikle bir evin maliyetinin yüzde 3 ila 4'ü arasında değişir. Bir ipotek veren borç veren, alıcıları kapanışta ne kadar paraya ihtiyaç duyacağı konusunda bilgilendirmelidir.

Alıcılar, anlaşmayı kapatmak için bir miktar daha ayrılmalı, artı fazladan. Ayrıca, ilk birkaç ay içinde kamyonları, boyaları, bahçe hortumlarını ve diğer her tür şeyi taşımak için nakit para da isteyeceklerdir.

Diana Fishlock, New York, Pennsylvania ve Maryland'deki gazetelere yönelik çok çeşitli konularda araştırma yaptı ve yazılar yazdı. Harrisburg, PA yakınlarında yaşıyor ve Zillow için yazıyor.

Videoyu izle: PRATİK Kaş-Bıyık Alma Aletleri. En İyi Yöntem?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 010: Yardım! Ben bir Serbest Çalışan ve Yatırım Yapmaya İhtiyacım Var
Maliye

GFC TV Ep 010: Yardım! Ben bir Serbest Çalışan ve Yatırım Yapmaya İhtiyacım Var

Muhtemelen bildiğiniz gibi, okuyucu sorularını cevaplamayı kesinlikle çok seviyorum. Eh, bugünün okuyucu soru New York City Noreen geliyor. Noreen'in sorularının ve yorumlarının bir özeti şöyledir: “Çeşitli gelirlere sahip serbest çalışanlar ve bireyler için ne gibi tavsiyeleriniz var? Bir model olarak, gelirim haftaya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?
Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi? Federal Öğrenci Yardımı departmanına göre, bir tolerans tanımı şu şekildedir: Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz miktarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.
Devamını Oku
100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır
Maliye

100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır

Yan tarafta iyi para kazanabilme yollarından biri de alüminyum kutuların toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Bu para kazanmak için geçerli bir yol olabilir, ancak bunu en çok kâr sağlayacak şekilde nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Geri dönüşüm kutuları ile yapacağınız para bir dizi faktöre bağlıdır, ancak iyi haber, başlangıç ​​maliyetlerinin düşük olmasıdır.
Devamını Oku
Ipsos iSay İnceleme
Maliye

Ipsos iSay İnceleme

Netflix'i izlerken kanepede otururken boş zamanlarında para kazanabileceğinizi söylesem ne olur? İnternet sayesinde, kendi evinizin konforunda otururken para kazanabileceğiniz yüzlerce farklı yol var. Boş zamanlarınızda ekstra para kazanmak için kullanabileceğiniz düzinelerce farklı çevrimiçi yol var ve en popüler yollardan biri (ve en kolay olanlardan biri) bir anket sitesine katılmak.
Devamını Oku