Maliye

Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin

Eğer benim gibi bir şey varsa, paradan nasıl tasarruf edeceğini söyleyen insanlardan bıkmışsın. Bence hepimiz bu ifadeye alışkın olduğumuz için, “Eğer doğru olmak için iyi geliyorsa, muhtemelen öyle.” Bu yüzden para biriktirmek için çok basit, pratik yollar sunarım; . Genellikle insanların paraya çevirdiği alanlar, kendi takdirine bağlı harcamalarındadır ve hayatta kalmanız için gerekli olmayan öğeleri ifade eder. İşte satın alma şeklini değiştirirseniz, yaşam tarzınızı kırpmadan bütçenizi düzeltebileceğiniz birkaç isteğe bağlı ürün vardır.

Kahve

Kahve alırken gitmeyi tercih ettiğim 2 yol var:

A - Evde yap - .25 Cents / cup

B - Benzin istasyonuna kendi mühürlenebilir kahve kupalarımı al ve doldur - .96 Cents / cup

(Bunu Starbucks veya başka bir kahve dükkanında küçük bir fincan kahve için 1.75 dolara karşılaştırın)

Eğlence

Kiralık Filmler - Yeni bir Sürüm için Blockbuster'dan kiralamak yerine Redbox'tan alın. Redbox, 2-3 gün boyunca Blockbusters 4 + + 'nın aksine günde 1 $ ücret alır. Seni bilmiyorum ama aynı gün bir film izleyeceğim, böylece Redbox her zaman benim için daha düşük maliyet seçeneğidir.

Tiyatro Filmleri - Bir film izlemek için Noon'dan önce bir AMC tiyatrosuna giderseniz, size 5,00 dolar mal olacak. Bu, yaklaşık 9.70 dolarlık normal maliyetin yaklaşık% 50'sidir.

Gaz

Git GasBuddy.com Galon başına en düşük fiyatı ile size en yakın benzin istasyonu bulmak için.

(Anladığım kadarıyla, bu gerçekten takdire göre değil, ama para kazanmak için iyi bir yoldur)

Şimdi hızlı bir analiz yapalım. 2010'da, harcama alışkanlıklarınızda değişiklikler yaptığını söyle:

Kahve

Starbucks'tan ayda 20 fincan kahve satın aldınız - 35 $ / ay = 420 $ / yıl

Kuponunuzu benzin istasyonunda tekrar doldurdunuz - 19.20 $ / ay = 230,40 $ / yıl (bu, Starbucks seçeneğine göre 189,60 $ / yıl tasarruf)

Evde kahve yaptınız - $ 5 / month = 60 $ / yıl (Starbucks seçeneğine göre 360 ​​$ / yıl tasarruf)

Eğlence

Tiyatro Filmleri

Her ay sinemalarda ayda 2 film izlersiniz - $ 38,80 / ay = 465,60 $ / yıl

Öğleden önce AMC'ye gidersiniz - 20 $ / ay = 240 ABD doları / yıl (Bu, başlangıç ​​seçeneğinden 225,60 $ / yıl tasarruf anlamına gelir)

Kiralık Filmler

Her ay 3 film kiralayarak Blockbuster'dan - 14,16 ABD doları / yıl = 169,92 ABD doları / yıl

Aynı filmi Redbox'tan kiralıyorsunuz - $ 3.00 / month = $ 36 / year (Bu 133.92 $ / yıl tasarruf anlamına geliyor)

Gaz

Ayda 10 kez bir benzin istasyonunda 10 sent daha yakınınızda bir galon daha biriktirdiğini söyleyin - ayda 4,5 $ daha = = 54 $ / yıl

Şimdi, S & P 500'ün 30 yıllık muhafazakar% 8'lik bir geri dönüş ile takip eden bir endeks fonuna yatırdıysanız, bu paranın sizin için ne yapacağına bakalım. 133.92 TL +225,60 +360,00 + 54 TL = 773,52 ABD doları

30 yıl sonra 102.420.64 dolar olur! Bu, bileşik ilginin güzelliği ve günlük rutininizi değiştiriyor.

İlgili Podcast

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol
Maliye

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol

Şu anda iPhone'unuzda hangi uygulamalarınız var? Eğer bilmiyorsanız, yılın her günü iOS uygulamaları ile para kazanabilirsiniz! İster kamusal bir hotspot kullanıyor olun, ister evde tv izlerken rahatlayın, akıllı telefonunuz, cüzdanınıza daha fazla para yatırmak için bekleyen sınırsız bir dijital altın madeni. Eşim ve ikimizin de iPhone'ları var ve bu uygulamalardan birkaçı evde ya da iş günlerinde olaylar arasında düzenli olarak çalışıyor.
Devamını Oku
Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?
Maliye

Sosyal Güvenlik Bildirimi Çevrimiçi Nasıl Alınır?

Not: Aşağıdaki videoyu çektikten ve bu yayını yayınladıktan yaklaşık bir ay sonra Sosyal Güvenlik bürosu, yayınlayan beyanları askıya almaya karar verdi. Seni şu bağlantıya yönlendiriyorlar: Emeklilik Tahmincisi. Açıklamaları yeniden yayınlamaya karar verdiklerini, ancak sadece 60 yaş ve üstü olanları okudum.
Devamını Oku
Emekli olduktan sonra en iyi emeklilik iş bulmak için nasıl
Maliye

Emekli olduktan sonra en iyi emeklilik iş bulmak için nasıl

Emeklilik yaşına gelmiş olanlar ve gerçekten katılmayı bırakma konusunda gerçek bir istekleri olmayanlar için, ileriki yıllarda güçlü olmaya devam edebilecek çok sayıda iş seçeneği vardır. Altın yıllarında aktif kalmak için hala bir tutkusu olan ve bunun için de ödeme alabilecekleri birçok müşterim vardı.
Devamını Oku
Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru
Maliye

Bir şey satın almadan önce kendinize sormanız gereken 5 soru

Sıklıkla, bir şey alırız, onu “ihtiyacımız” olduğundan emin oluruz, sadece tekrar kullandığımız bir şey olmadığını veya gerçekten ihtiyacımız olduğunu bulmak için. Bir şey satın almadan önce, gerçekten ihtiyacınız olduğunu ve uzun vadeli finansal önceliklerinize uyulduğunu tespit etmek iyi bir fikirdir. “İhtiyacınız olan” bir şey satın almadan önce, bir adım geri atın ve bu ürünü gerçekten satın almanız gerekip gerekmediğini belirleyin.
Devamını Oku