Maliye

Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin

Eğer benim gibi bir şey varsa, paradan nasıl tasarruf edeceğini söyleyen insanlardan bıkmışsın. Bence hepimiz bu ifadeye alışkın olduğumuz için, “Eğer doğru olmak için iyi geliyorsa, muhtemelen öyle.” Bu yüzden para biriktirmek için çok basit, pratik yollar sunarım; . Genellikle insanların paraya çevirdiği alanlar, kendi takdirine bağlı harcamalarındadır ve hayatta kalmanız için gerekli olmayan öğeleri ifade eder. İşte satın alma şeklini değiştirirseniz, yaşam tarzınızı kırpmadan bütçenizi düzeltebileceğiniz birkaç isteğe bağlı ürün vardır.

Kahve

Kahve alırken gitmeyi tercih ettiğim 2 yol var:

A - Evde yap - .25 Cents / cup

B - Benzin istasyonuna kendi mühürlenebilir kahve kupalarımı al ve doldur - .96 Cents / cup

(Bunu Starbucks veya başka bir kahve dükkanında küçük bir fincan kahve için 1.75 dolara karşılaştırın)

Eğlence

Kiralık Filmler - Yeni bir Sürüm için Blockbuster'dan kiralamak yerine Redbox'tan alın. Redbox, 2-3 gün boyunca Blockbusters 4 + + 'nın aksine günde 1 $ ücret alır. Seni bilmiyorum ama aynı gün bir film izleyeceğim, böylece Redbox her zaman benim için daha düşük maliyet seçeneğidir.

Tiyatro Filmleri - Bir film izlemek için Noon'dan önce bir AMC tiyatrosuna giderseniz, size 5,00 dolar mal olacak. Bu, yaklaşık 9.70 dolarlık normal maliyetin yaklaşık% 50'sidir.

Gaz

Git GasBuddy.com Galon başına en düşük fiyatı ile size en yakın benzin istasyonu bulmak için.

(Anladığım kadarıyla, bu gerçekten takdire göre değil, ama para kazanmak için iyi bir yoldur)

Şimdi hızlı bir analiz yapalım. 2010'da, harcama alışkanlıklarınızda değişiklikler yaptığını söyle:

Kahve

Starbucks'tan ayda 20 fincan kahve satın aldınız - 35 $ / ay = 420 $ / yıl

Kuponunuzu benzin istasyonunda tekrar doldurdunuz - 19.20 $ / ay = 230,40 $ / yıl (bu, Starbucks seçeneğine göre 189,60 $ / yıl tasarruf)

Evde kahve yaptınız - $ 5 / month = 60 $ / yıl (Starbucks seçeneğine göre 360 ​​$ / yıl tasarruf)

Eğlence

Tiyatro Filmleri

Her ay sinemalarda ayda 2 film izlersiniz - $ 38,80 / ay = 465,60 $ / yıl

Öğleden önce AMC'ye gidersiniz - 20 $ / ay = 240 ABD doları / yıl (Bu, başlangıç ​​seçeneğinden 225,60 $ / yıl tasarruf anlamına gelir)

Kiralık Filmler

Her ay 3 film kiralayarak Blockbuster'dan - 14,16 ABD doları / yıl = 169,92 ABD doları / yıl

Aynı filmi Redbox'tan kiralıyorsunuz - $ 3.00 / month = $ 36 / year (Bu 133.92 $ / yıl tasarruf anlamına geliyor)

Gaz

Ayda 10 kez bir benzin istasyonunda 10 sent daha yakınınızda bir galon daha biriktirdiğini söyleyin - ayda 4,5 $ daha = = 54 $ / yıl

Şimdi, S & P 500'ün 30 yıllık muhafazakar% 8'lik bir geri dönüş ile takip eden bir endeks fonuna yatırdıysanız, bu paranın sizin için ne yapacağına bakalım. 133.92 TL +225,60 +360,00 + 54 TL = 773,52 ABD doları

30 yıl sonra 102.420.64 dolar olur! Bu, bileşik ilginin güzelliği ve günlük rutininizi değiştiriyor.

İlgili Podcast

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Apple hisse senedi nasıl alınır
Maliye

Apple hisse senedi nasıl alınır

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Apple Inc., iPhone ve iPad gibi dünyanın en ünlü elektronik cihazlarının arkasındaki teknoloji şirketidir. Neredeyse baktığınız her yerde bir Apple ürününde bir şey ararken birini görebilirsiniz. Apple iPhone gibi iyi bilinen bir ürün genellikle iyi bilinen bir yatırım fırsatı sunar.
Devamını Oku
Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler
Maliye

Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler

1945'ten 1964'e kadar, Amerikalılar yetmiş altı milyon çocuğun doğumunu yaptı. Bu yetmiş milyon çocuk, Bebek Patlaması nesli, şimdi yetmiş milyon yetişkinin emeklilik yaşına ulaşması ya da emeklilik yaşına yeterince yakın olmalarının altın yıllar için finansal hedefler yoluyla düşünmeye başladıklarıdır.
Devamını Oku
Frankenmuth Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Frankenmuth Hayat Sigortası İncelemesi

Genel mali planınızı oluşturma sürecindeyseniz, bu durumda karta hayat sigortası kapsamını dahil etmeniz önemlidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerle, sevdiklerinizin maddi sıkıntılarla birlikte kalmayacağından ve sözlerinizin muhafaza edilebileceğinden daha iyi olmanızdır.
Devamını Oku
RealtyShares İncelemesi 2018
Maliye

RealtyShares İncelemesi 2018

Bir gün emekli olma hayalleriniz varsa, o zaman paranıza yatırım yapmanın önemini duymuşsunuzdur. Kazanılan paranız için çok fazla yatırım seçeneğiniz var. Yatırım planlarının önemli bir bileşeni olarak çok sayıda emlak gayrimenkul. Emlaka bakmış olabilirsiniz ve bir kiralık mülk satın almakla ilgilenen sermayenin şu andaki fiyat aralığından çıkmasına karar vermiş olabilirsiniz.
Devamını Oku