Maliye

Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları

Eğer bir serbest girişimciyseniz, PJ'lerinizde işe yarayan müthiş müdahalelerin, programınıza göre özgürlük ve esnekliğin ve daha fazla kazanma potansiyelinin farkındasınız. Tersine, serbest meslek de downsides ile birlikte gelir. Öncelikle, dahil olan ekstra finansal temizlik. Faturaların gönderilmesi ve yönetilmesi, kendi hesabına çalışan vergilerden tasarruf edilmesi ve dalgalanan gelir üzerinde bütçeleme yapılması, saçlarınızı koparmak isteyebilir.

Bugünlerde finansmanı yönetmenize yardımcı olacak birçok araç var. Serbest ticaret işine yeni başladıysanız veya sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız, önce çok fazla harcama yapmak istemeyebilirsiniz. Serbest hayatta kalma için en iyi para araçlarını topladık. Maliyelerinizde size yardımcı olacak harika özelliklere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda özgürler!

İşte freelancerlar için en iyi 8 bedava para aracı için en iyi seçimimiz:

1. Küçük İş Denetimi: Radius Özel Denetleme

Tam zamanlı freelance işlemlere katıldığımda, küçük işletme hesapları hakkında bilgi almak için ana bankamın şubesine girdim. Benim üzüntüsüne, küçük bir işletme hesabı için ücret alırdım. Belli sebeplerden dolayı, daha iyi seçenekler arayışına girdim.

Ücretleri en aza indirmek için ücretsiz bir küçük işletme kontrol hesabı arayın. Örneğin, Radius Bank'ın Tailored Checking'i sınırsız işlem, ücretsiz fatura ödemesi ve dünya çapında ATM ücreti sunmamaktadır. Ve minimum 10.000 bakiye tutarsanız, aylık ücret yoktur. ve % .75'lik bir Yıllık Yüzde Verim Oranının (APY) tadını çıkaracaksınız.

Unutmayın: Banka ücretlerini ödemek zorunda kalmamanız için kaydettiğiniz para, işinize geri yatırım yapabileceğiniz paradır.

2. Serbest Çalışan Vergilerin Tasarrufu: Qapital

Her çeyrekte Sam Amca'ya borçlusun sinir bozucu serbest meslek vergilerini biliyor musun? Hepimiz arkadaki bir ağrının her maaştan bir kısmını sokmak zorunda olduğunu biliyoruz. Serbest çalışan vergiler için tasarruf etmenin en kolay yolu “onu kurmak ve unutmak ”tır.

Qapital'in Serbest Çalışan Kuralı, 100 $ 'dan fazla olan tüm ödemelerin yüzdesini belirlenmiş bir hesaba kaydetmenize olanak tanır. Bu para, kendi hesabına çalışan vergiler veya iş ile ilgili diğer giderler karşı sokmak için kullanılabilir. Üç aylık vergi zamanına gel, kısa gelmeyecek ve ceza ödemek zorunda kalacaksın.

3. Acil Durum Fonu Tasarrufu: Yarıçap Yüksek Verim Tasarrufu

Bir freelancer geliri aydan aya doğru çılgınca değişebileceğinden, güçlü bir tasarruf hesabına ihtiyacınız olacak. Tipik önerilen miktar, üç ila altı aylık yaşam masraflarının bir kısmı iken, kendiniz için çalışırken daha fazla tasarruf etmek kesinlikle zarar veremez. Yapabilirseniz, her ay gelirinizin bir kısmını otomatik olarak kaydetmeyi hedefleyin. Radius Bank'ın Yüksek Verimli Tasarruflarından başka bir yere bakmayın.

ABD'deki tasarruf hesapları için Yıllık Yıllık Yüzde Verim (APY)% 0,08 iken, Yarıçap Yüksek Verim Tasarrufu ile 2,50 $ ila 24.999,99 ABD Doları arasında% 1,50 APY ve dengeler üzerinde% 1.86 25.000 dolar ve üstü. Ayrıca aylık servis ücreti yoktur, başlangıçtaki 100,00 $ 'dan sonra en az bakiye ve en iyisi de, havlanma yok!

4. IRS2Go

Evet, IRS app bandwagon üzerinde atladı. Resmi uygulaması olan IRS2Go ile vergi iade durumunuzu kontrol edebilir, ödeme yapabilir ve ücretsiz vergi hazırlık hizmetlerini arayabilirsiniz. Muhtemelen bir uygulama sadece yılın birkaç dakikasına girerken, vergileri ödemeyi kolaylaştıran her şey kitabımda altın bir yıldıza dönüşür.

5. Genel Bütçeleme: Toshl Finance

Bütçelemeyi seviyorum-sayan kimse yok. Yolda kalmak için bütçeye ihtiyacı olan biri iseniz, Toshl'dan başka bir yere bakmayın. Toshl Finance ile nelerin girip çıkacağını izleyebiliyorsunuz. Toshl hakkında net ve farklı olan şey, tasarruf hedeflerinize çok özel olabileceğinizdir.

Özellikler, sağlık sigortası ve iş harcamaları gibi her harcama kategorisi için belirli miktarların belirlenmesidir. Harcama limitinize yaklaştığınızda bir “nudge” alacaksınız.

Biz, serbest çalışanlar, faturaların bize nasıl gelebileceğini biliyoruz, özellikle de müşteri ödemelerini beklediğimizde. Toshl, faturalarınızın ne zaman ödeneceği konusunda sizi anımsatır.

6. Faturalama: VE Co

Müşterilerinize fatura göndermek istiyorsanız, AND Co.'dan başka bir yere bakmayın AND Co kullanarak herhangi bir sorun yaşamadım; Tek olumsuz yanı, ACH seçeneğinin olmaması. Böylece müşterilerinizin çek veya kredi kartı ile size ödeme yapmaları gerekecektir (ücretler geçerlidir).

Fiverr tarafından satın alınan AND Co, müşterilerinize fatura göndermek ve ödemeleri izlemek için basit, no-frills bir yoldur. Diğer özellikler, projeyi takip edebileceğiniz ve proje başına fatura gönderebileceğiniz basit bir proje yönetimi özelliği ve teklifler için temel bir şablon. Ayrıca, farklı hesapları bağlayarak harcamalarınızı takip edebilirsiniz.

7. Expensing: Expensify

Gider takibi için bir dizi mali yönetim aracı olsa da, sadece bir gider uygulaması izlemek istiyorsanız, Adaylar sadece masrafları hesaba katar. Ücretsiz sürüm, masraflarınızı karşılamanıza ve ayda beş fatura veya faturaya kadar tarama yapmanıza olanak tanır.

8. Zaman Takibi: Toggl

Çalıştığım tüm işleri takip ediyorum, hatta saat başı faturalamam bile, ancak görevlerinizi ve projelerinizi takip etmenin basit bir yolunu istiyorsanız, Toggl'ı şiddetle tavsiye ediyorum. Temel sürüm ücretsizdir ve projeye, müşteriye veya bir zaman dilimine göre raporlar alırsınız.

Diğer birçok araç, zaman takibi sunarken, Toggl, kullanımı kolay olduğu için benim yoluma devam ediyor. Ayrıca estetik açıdan hoş bir arayüze sahiptir ve raporlar, aslında görevler için harcadığınız zaman hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Maliyenizi serbest çalışan olarak yönetmek zor bir iştir. Dışarıdaki tüm mevcut mevcut araçlardan faydalanmak, baş ağrısı, zaman ve paradan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Hiç özledim mi? Favori araçların neler?

Videoyu izle: ShareMyFare - Doğa Guy!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Toluna Gözden Geçirme: Zamana Değer mi?"/>
Maliye

Toluna Gözden Geçirme: Zamana Değer mi?

Anketleri doldurmak için zaman harcamanız size bir yan koşuşturma olarak kabul edilmek için yeterli kazanmaz, ancak yeterince tutarlı olup olmadığını ve nasıl çalıştığını anlarsanız, sürekli olarak bir hediye kartı veya iki tanesi için kullanmak için yeterli puanlar oluşturabilirsiniz. Anket siteleri ile ilgili en iyi şey, ücretsiz olması, kayıt sürecinin süper basit olması ve soruları yanıtlamanın kolay olmasıdır.
Devamını Oku
Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi
Maliye

Sizin İçin En İyi Emekli Planı Seçimi

Mevcut olan tüm emeklilik planları ile kafanız karıştı mı? Oldukça az sayıda var ve her bir plan türünde bile varyasyonlar var. Her birine yakın bir bakış sunarak, en iyi emeklilik planlarını seçmenize yardımcı olacağım. Belki de bir plan yapmaya başlamak üzeresiniz, ya da iki veya daha fazla almayı düşünebilirsiniz - ki bu pek alışılmadık bir durum değil.
Devamını Oku
Bu Kadın 3.5 yılda 55.000 $ 'lık Borcunu Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Kadın 3.5 yılda 55.000 $ 'lık Borcunu Nasıl Ödeniyor?

55.000 dolar borcunu nasıl aldın? Tüm kredi kartı / teminatsız borç olan borcumu yarattım, çok sessizce, tek seferde bir satın alma. Yirmili yaşlarımın başında kredi kullanmaya başladım ve sağlıksız para alışkanlığımla başa çıkmadan on yıl önce borç biriktirdim. Üniversitedeyken kredi kartlarını kullanmaya başladım ve aylık bakiyeye eklemeye devam ettim.
Devamını Oku
Ebates İnceleme: Ebates bir aldatmaca veya okunaklı mı?
Maliye

Ebates İnceleme: Ebates bir aldatmaca veya okunaklı mı?

Her zaman para biriktirmek için yeni yollar bulmaya çalışıyorum. Son zamanlarda çok duyduğum para tasarrufu araçlarından biri de Ebates, bu Ebates incelemesini yazmaya karar verdim. Bu yüzden bir inceleme yapmaya karar verdik ve bir aldatmaca mı yoksa aslında meşru bir site mi olduğunu gördük. Alışveriş yapmaktan ve para tasarrufu yapmaktan hoşlananlarınız Ebates'ı duymuş olabilir.
Devamını Oku