Maliye

Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları

Eğer bir serbest girişimciyseniz, PJ'lerinizde işe yarayan müthiş müdahalelerin, programınıza göre özgürlük ve esnekliğin ve daha fazla kazanma potansiyelinin farkındasınız. Tersine, serbest meslek de downsides ile birlikte gelir. Öncelikle, dahil olan ekstra finansal temizlik. Faturaların gönderilmesi ve yönetilmesi, kendi hesabına çalışan vergilerden tasarruf edilmesi ve dalgalanan gelir üzerinde bütçeleme yapılması, saçlarınızı koparmak isteyebilir.

Bugünlerde finansmanı yönetmenize yardımcı olacak birçok araç var. Serbest ticaret işine yeni başladıysanız veya sıkı bir bütçeyle çalışıyorsanız, önce çok fazla harcama yapmak istemeyebilirsiniz. Serbest hayatta kalma için en iyi para araçlarını topladık. Maliyelerinizde size yardımcı olacak harika özelliklere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda özgürler!

İşte freelancerlar için en iyi 8 bedava para aracı için en iyi seçimimiz:

1. Küçük İş Denetimi: Radius Özel Denetleme

Tam zamanlı freelance işlemlere katıldığımda, küçük işletme hesapları hakkında bilgi almak için ana bankamın şubesine girdim. Benim üzüntüsüne, küçük bir işletme hesabı için ücret alırdım. Belli sebeplerden dolayı, daha iyi seçenekler arayışına girdim.

Ücretleri en aza indirmek için ücretsiz bir küçük işletme kontrol hesabı arayın. Örneğin, Radius Bank'ın Tailored Checking'i sınırsız işlem, ücretsiz fatura ödemesi ve dünya çapında ATM ücreti sunmamaktadır. Ve minimum 10.000 bakiye tutarsanız, aylık ücret yoktur. ve % .75'lik bir Yıllık Yüzde Verim Oranının (APY) tadını çıkaracaksınız.

Unutmayın: Banka ücretlerini ödemek zorunda kalmamanız için kaydettiğiniz para, işinize geri yatırım yapabileceğiniz paradır.

2. Serbest Çalışan Vergilerin Tasarrufu: Qapital

Her çeyrekte Sam Amca'ya borçlusun sinir bozucu serbest meslek vergilerini biliyor musun? Hepimiz arkadaki bir ağrının her maaştan bir kısmını sokmak zorunda olduğunu biliyoruz. Serbest çalışan vergiler için tasarruf etmenin en kolay yolu “onu kurmak ve unutmak ”tır.

Qapital'in Serbest Çalışan Kuralı, 100 $ 'dan fazla olan tüm ödemelerin yüzdesini belirlenmiş bir hesaba kaydetmenize olanak tanır. Bu para, kendi hesabına çalışan vergiler veya iş ile ilgili diğer giderler karşı sokmak için kullanılabilir. Üç aylık vergi zamanına gel, kısa gelmeyecek ve ceza ödemek zorunda kalacaksın.

3. Acil Durum Fonu Tasarrufu: Yarıçap Yüksek Verim Tasarrufu

Bir freelancer geliri aydan aya doğru çılgınca değişebileceğinden, güçlü bir tasarruf hesabına ihtiyacınız olacak. Tipik önerilen miktar, üç ila altı aylık yaşam masraflarının bir kısmı iken, kendiniz için çalışırken daha fazla tasarruf etmek kesinlikle zarar veremez. Yapabilirseniz, her ay gelirinizin bir kısmını otomatik olarak kaydetmeyi hedefleyin. Radius Bank'ın Yüksek Verimli Tasarruflarından başka bir yere bakmayın.

ABD'deki tasarruf hesapları için Yıllık Yıllık Yüzde Verim (APY)% 0,08 iken, Yarıçap Yüksek Verim Tasarrufu ile 2,50 $ ila 24.999,99 ABD Doları arasında% 1,50 APY ve dengeler üzerinde% 1.86 25.000 dolar ve üstü. Ayrıca aylık servis ücreti yoktur, başlangıçtaki 100,00 $ 'dan sonra en az bakiye ve en iyisi de, havlanma yok!

4. IRS2Go

Evet, IRS app bandwagon üzerinde atladı. Resmi uygulaması olan IRS2Go ile vergi iade durumunuzu kontrol edebilir, ödeme yapabilir ve ücretsiz vergi hazırlık hizmetlerini arayabilirsiniz. Muhtemelen bir uygulama sadece yılın birkaç dakikasına girerken, vergileri ödemeyi kolaylaştıran her şey kitabımda altın bir yıldıza dönüşür.

5. Genel Bütçeleme: Toshl Finance

Bütçelemeyi seviyorum-sayan kimse yok. Yolda kalmak için bütçeye ihtiyacı olan biri iseniz, Toshl'dan başka bir yere bakmayın. Toshl Finance ile nelerin girip çıkacağını izleyebiliyorsunuz. Toshl hakkında net ve farklı olan şey, tasarruf hedeflerinize çok özel olabileceğinizdir.

Özellikler, sağlık sigortası ve iş harcamaları gibi her harcama kategorisi için belirli miktarların belirlenmesidir. Harcama limitinize yaklaştığınızda bir “nudge” alacaksınız.

Biz, serbest çalışanlar, faturaların bize nasıl gelebileceğini biliyoruz, özellikle de müşteri ödemelerini beklediğimizde. Toshl, faturalarınızın ne zaman ödeneceği konusunda sizi anımsatır.

6. Faturalama: VE Co

Müşterilerinize fatura göndermek istiyorsanız, AND Co.'dan başka bir yere bakmayın AND Co kullanarak herhangi bir sorun yaşamadım; Tek olumsuz yanı, ACH seçeneğinin olmaması. Böylece müşterilerinizin çek veya kredi kartı ile size ödeme yapmaları gerekecektir (ücretler geçerlidir).

Fiverr tarafından satın alınan AND Co, müşterilerinize fatura göndermek ve ödemeleri izlemek için basit, no-frills bir yoldur. Diğer özellikler, projeyi takip edebileceğiniz ve proje başına fatura gönderebileceğiniz basit bir proje yönetimi özelliği ve teklifler için temel bir şablon. Ayrıca, farklı hesapları bağlayarak harcamalarınızı takip edebilirsiniz.

7. Expensing: Expensify

Gider takibi için bir dizi mali yönetim aracı olsa da, sadece bir gider uygulaması izlemek istiyorsanız, Adaylar sadece masrafları hesaba katar. Ücretsiz sürüm, masraflarınızı karşılamanıza ve ayda beş fatura veya faturaya kadar tarama yapmanıza olanak tanır.

8. Zaman Takibi: Toggl

Çalıştığım tüm işleri takip ediyorum, hatta saat başı faturalamam bile, ancak görevlerinizi ve projelerinizi takip etmenin basit bir yolunu istiyorsanız, Toggl'ı şiddetle tavsiye ediyorum. Temel sürüm ücretsizdir ve projeye, müşteriye veya bir zaman dilimine göre raporlar alırsınız.

Diğer birçok araç, zaman takibi sunarken, Toggl, kullanımı kolay olduğu için benim yoluma devam ediyor. Ayrıca estetik açıdan hoş bir arayüze sahiptir ve raporlar, aslında görevler için harcadığınız zaman hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Maliyenizi serbest çalışan olarak yönetmek zor bir iştir. Dışarıdaki tüm mevcut mevcut araçlardan faydalanmak, baş ağrısı, zaman ve paradan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Hiç özledim mi? Favori araçların neler?

Videoyu izle: ShareMyFare - Doğa Guy!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Krizden Nasıl Kurtulur?
Maliye

Finansal Krizden Nasıl Kurtulur?

Epik bir aile tatili olması gerekiyordu. O kadar. Resim: Nashville, Tennessee'deki geçici kiracılığımıza yeni taşındık ve bir ara verdik. O zamanlar fark etmediğimiz en güzel şey, yeni okul bölgemizin “Fall Break” olarak adlandırdığı gerçeğiydi. Şimdi, Şükran Günü için okuldan ara verdik, ama bu özel kırılma, Ekim.
Devamını Oku
Başarılı Bir Emeklilik İçin 457 Planınız Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Maliye

Başarılı Bir Emeklilik İçin 457 Planınız Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Farklı emeklilik planları söz konusu olduğunda, farkında olabileceğinizden daha fazlası var: 401k, 403b'ler, Keogh Planları, DB (k) 'ler. Başın dönüyor mu? Daha az bilinen bir emeklilik planı, 457 Planıdır (genellikle Ertelenmiş Tazminat planı veya Ertelenmiş Comp olarak adlandırılır). Daha az bilinen bir emeklilik çünkü sadece belirli türdeki çalışanlara sunuldu.
Devamını Oku
TIAA Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

TIAA Hayat Sigortası İncelemesi

Bir finansal planın güvence altına alınması sürecindeyseniz, o zaman hayat sigortası almak da gerekli olabilir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, hayatta kalanların günlük yaşam giderlerini ödemelerine yardımcı olmak, sevdiklerine borçlarını ödemek için bir yol sağlamak ve sigortalıların cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi birçok şekilde kullanılabilir.
Devamını Oku
Amerikan Ulusal Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Amerikan Ulusal Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası, neredeyse herkesin genel mali planının önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni, beklenmedik bir durumun ortaya çıkması durumunda, bir kişinin diğer finansal varlıklarının aslen amaçlanan amaçları için yerinde kalmasını sağlamaya yardımcı olabilecek önemli bir araçtır. Bir hayat sigortası poliçesi için başvururken, aklınızın ön planda tutulması gereken birkaç temel kriter vardır.
Devamını Oku