">
Maliye

Kariyer Değişimi Yapabilir miyim?

Mevcut işinizde biraz sıkılıyorsanız, yalnız değilsiniz. Aslında, araştırmalar dünya genelinde insanların% 87'sinin işten ayrıldığını ve ABD'deki insanların% 68'inin aynı şekilde olduğunu göstermektedir.

İşyerinde sıkılmış hissetmek statükondur. Ama olması gerekmiyor.

İnsanlar her gün kariyerlerini değiştirir. Belki bunu düşündün bile. Kendini boş hisseden, ilgisiz hissettiren bir iş yapmak zorunda kalmaman ve hayatını senin içinde ölüme götüren bir şey üzerinde geçirmeyen bir işe girmek zorunda kalmayı düşünemezsin.

Yaptığınız işi önemsiyorsanız, o zaman iş başında değil, aynı zamanda tutku, bağlantı ve önünüzdeki sorunları çözmek için bir sürücü de koymuyorsunuz.

Eğer yapmazsan, saati izliyorsun, ödeme çeki toplanıyor ve hafta sonu için yaşıyorsun.

Yeni ve parlak bir kariyere başlamak, heyecan verici bir şey yapmak ve bir kez daha akıllı, ilginç ve yaratıcı bir insan gibi hissetmek istersiniz…

Ama aslında buradaki adımlar atılıyor ve çok riskli geliyor.

Ve ona geldiğinde, en büyük risk gibi görünen şey finansal.

Aslında daha ilginç bir şey yapmak ve gerçekten seveceğiniz bir işi kovalamak için bir kariyer değişikliği yapmayı göze alabilir misiniz?

Cevabın sadece “Evet, ödeyebilirsin” değil, aynı zamanda “Yapamayacağın parayı gerçekten göze alamazsın” olduğunu duyduğuna şaşkın olabilirsin.

İşte nedeni:

“Evet, bunu karşılayabilirsin”

Elbette, mali durumunuza bakmadım ve ekonomik hayatınızı etkileyen büyük yaşam kararlarını vermeden önce mali danışmanınıza veya koçunuza danışmalısınız.

Ancak, kariyer değiştirmek ve para kazanmak için bilinenler. Kendi sonuçlarınızı çizmekte özgürsünüz.

1. Mutlu olduğunuzda daha fazla para kazanıyorsunuz

Daha fazla paranın insanları daha mutlu hale getirdiğine dair yaygın bir inanış vardır ve ardından bir araştırma raporu bunu doğruladı. günlük Mutluluk sadece 75.000 $ 'a kadar artar, bundan sonra etki genel olarak hayatlarımız hakkında ne hissettiğimize bağlıdır. “Yaşam değerlendirmesi” ndeki bu etki, yaptığımız daha fazla parayı artırıyor.

Ancak, tam tersi ne olacak? Mutlu olan insanlar mutsuz olanlardan daha fazla para kazanır mı? Tutum gerçekten paranın hayatımıza nasıl aktığını değiştirebilir mi?

Beklenmedik bir şekilde, cevap evet.

Daha mutlu olan insanlar daha iyimserdir, yılda ortalama 15 gün daha işe yarayan insanlara göre daha mutsuz olurlar, daha üretken olurlar ve daha iyi performans değerlendirmeleri alırlar.

Bunların hepsi doğruysa, o zaman seni mutsuz yapan bir işte çalışmak gerçekten mantıklı olur mu?

2. Daha önce bir kariyer değişiminden sonra daha fazlasını yapabilirsiniz

Ardından, araştırmalar aynı zamanda, 45 yaşından sonra kariyerleri değiştiren kişilerin% 82'sinin geçişi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğini ve birçoğunun daha önceki işlerinden daha fazla kazanıldığını gösteriyor.

Sevdiğimiz şeyi takip etmenin, ciddi bir ücret kesintisi yapmak anlamına geldiğine dair bir inancımız var, ama bu doğru değil.

Bazı kariyer değiştiriciler ilk ödeme kesintisini alırken, sevdiğiniz şeyleri yapmanın, sevmediklerinizi yapmaktan daha az değerli kılan hiçbir şey yoktur.

Aslında, sevdiğiniz şeyleri yaparak ve neyi en iyi yaptığınızı yaparak, kazandığınız en iyi maaşı size ödeten bir kariyere dönüştürebilirsiniz.

Yetenek, sevdiğiniz şeylerden para kazanmayı ve becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı konumlandırmayı öğrenirken, sizin için uygun olan kariyerleri bulmanıza yardımcı olur.

Ama hala iş yerinde rahatsızlığınızda biraz rahat hissediyor olsanız bile, gerçekten silahlı olmanız gereken bir başka bilgi daha var:

“Yapamazsın paran yok”

İnsanlar sadece eğlenmek için kariyer değiştirmek zorunda kalmamalılar.

Aslında onu geri alıyorum.

İş yapmanın eski yolu değişiyor ve siz ve ben büyük bir çalışan olarak düşünmek için yaptığımız şey - bir iş bulmak ve bunu yönetebildiğiniz sürece orada kalmak - ölmektir.

Aslında, bu düşünce bugünkü kariyere zarar verebilir.

Kariyerinizde mutsuzsanız veya yeni bir meydan okuma için hazırsanız, devam etme zamanı.

Sen meli eğlenmek için kariyerinizi değiştirin.

Bugünün işyerinde her üç yılda bir değişen işler ya da iyi bir şey olarak görülüyor.

Aslında bunu yapan işçilerin% 50 daha fazla ücret aldıkları ve daha yüksek bir öğrenme eğrisine sahip oldukları, daha yüksek performans gösterenler oldukları ve sadece bir işi alan ve zihinsel olarak “kontrol” eden diğer kişilere göre daha sadık oldukları görülmüştür. Birçok işveren, bu günlerde bir işverende uzun istihdam tarihini görüyor.

İş atlatma, kariyeriniz için vazgeçilmezdir, çünkü altın saatinizle emekli olana kadar size sadık olmayan şirketlerin çağında, bir şirket tarafından istihdam edilmeyi tercih etseniz bile, aslında kariyerinizi yöneten bir serbest meslekçisiniz.

Bir işte çok uzun süre kalmak, özellikle de sefil bir şey, hiçbir şey yapmaz ama sizi geride bırakmaz.

Ne yapabilirsin

Artık işinizde mutsuz iseniz, muhtemelen kariyerinizi değiştirebileceğinizi ve değiştireceğinizi bildiğinize göre, bu konuda bir şeyler yapma zamanı.

Şu anda karşılayabileceğiniz adımları görmek için mali durumunuza iyi bir bakış yaparak başlayın.

Kariyer değişikliği yaparken iyi bir finansal plan paha biçilmezdir.

O zaman, kariyerinizde ne istediğinizi ve ne yapmak için uygun olduğunuzu düşünmeye başlama zamanı.

Muhtemelen, biraz ya da tamamen farklı bir şey yaparak yeni bir pozisyona geçmenize yardımcı olacak birçok yeteneğe sahipsiniz.

Sevdiğin bir şeyi takip etmek için her türlü sebebin var. Yaptığını düşündüğünüz finansal riskleri almanıza gerek olmadığını anladığınızda, değişim gerçek bir olasılık haline gelir.

Bio:

Jessica Sweet, yeni ve anlamlı kariyerleri bulmalarına ve değişimlerine yardımcı olmaları için orta yaştaki insanlarla çalışan bir kariyer koçu ve psikoterapistidir. Onunla ve onunla ilgili çevrimiçi kursu hakkında daha fazla bilgi için //www.wishingwellcoach.com adresindeki Anlamlı Kariyer Değişim Formülü'nü öğrenebilirsiniz.

Videoyu izle: Kariyer Değişliği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?
Maliye

Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?

Kredi kartı borcunu ödemek için çalışmak çok zor bir iş olabilir, ancak kişisel bir kredi almak, bazı kişilerin borçlarını yeniden finanse etmelerine, daha düşük faiz oranlarına sahip olmalarına ve borçlarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olabilir. Borç konsolidasyon kredileri, borçları kişisel bir kredi olarak konsolide edildiğinden, daha fazla krediye sahip olduklarında borca ​​daha fazla girmemekle yükümlü olanlar için daha hızlı borç geri ödemesinin anahtarı olabilir.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?
Maliye

Dönem Hayat Sigortası Anlamak Anlamak - Ne Kadar Hayat Sigortası İhtiyacım Var mı?

En yaygın müşteri sorularından biri, “Ne kadar hayat sigortasına ihtiyacım var?”. Yanıt, bireysel durumunuza bağlıdır. Hayat sigortası alımını düşünmek için sayısız sebep vardır. Bunlar, kaybedilen gelirin yerini almak, ipotek ödemek veya bir cenaze ve diğer nihai masrafların yüksek ücretini ödemek anlamına gelebilir - ki bu bugün 10,000 doları aşabilir.
Devamını Oku