Maliye

Öğrenci Kredi Hoşgörü nedir ve buna değer mi?

Ödemeniz gereken öğrenci kredileriniz varsa, öğrencilerin kredi borçluluğu hakkında konuştuklarını duymuş olabilirsiniz. Ancak, öğrenci kredilerinizi hoşgörü haline getirmek ne anlama geliyor? Ve buna değer mi?

Federal Öğrenci Yardımı bölümüne göre, bir tolerans tanımı şöyledir:

Bir erteleme ya da tolerans, federal öğrenci kredisi ödemelerinizi geçici olarak durdurmanızı ya da ödediğiniz tutarı geçici olarak azaltmanızı sağlar.

Çoğu federal öğrenci kredisi erteleme ve geri ödeme seçenekleri sunar. Bazı özel öğrenci kredi şirketleri de bu seçenekleri sunuyor.

Ancak öğrenci kredi ödemelerinizi yapmayı bırakmak buna değer mi? Maliyetler neler? Bir hoşgörü size nasıl yardımcı olabilir? Bu seni nasıl incitir?

Bu soruları, öğrenci kredilerinizden ödün vermekten kaçınmaya değip değmeyeceğini düşündüğümüzden bahsedeceğiz. Hoşgörüsüzlük ve erteleme prosedürleri federal öğrenci kredileriyle daha yaygın olduğu için, özellikle bu kredilerle ilgili ayrıntıları bugün tartışacağız.

Öğrenci Kredisi Ödenemesinden Öğrenci Kredi Değişiminden Nasıl Farklıdır?

Öğrenci kredisi ödemesi ile ödemelerinizi yapmak için geçici bir ara verirsiniz. Ancak, yine de bu krediler için aylık faiz tahakkuk ödemesini ödemelisiniz.

Öğrenci kredisi ertelenmesi ile, bazı durumlarda faiz ödemelerini de erteleyebilirsiniz. Bu, erteleme döneminde aylık olarak hiçbir şey ödeyemeyeceğiniz anlamına gelir, ancak yine de faiz tahakkuk eder.

Ama hatırla; tüm erteleme programları faiz ve anapara ödemelerini ertelemez. Bazıları sadece ödemenin ana kısmını erteler.

Erteleme genellikle Perkins kredileri ve doğrudan sübvansiyonlu krediler gibi sadece belirli türde federal öğrenci kredileri ile verilir.

Hoşgörü, daha geniş bir öğrenci kredisi türü yelpazesinde sunulmaktadır. Ama yine de, öğrenci kredisi ödemenizin sadece ana kısmı bir tokluk ile birlikte bir araya getirilir.

Bu, öğrenci kredilerinizde bir hoşgörüyü kabul ettiğinizde, hala bir ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, ödeme yalnızca bir ödeme olduğu için ödeme daha küçük olacaktır.

Birden Fazla Öğrenci Kredisi Hoşgörü Var mı?

Genel olarak, iki tür öğrenci kredisi ön ödeme seçeneği vardır: Genel Hoşgörü ve Zorunlu Bir Hoşgörü. Her biri biraz farklı çalışır, ve herkes her iki tür forma için de geçerli değildir.

Genel Hoşgörü

Genel bir hoşgörü, kredi servis sağlayıcınızın onay verip vermeyeceğine karar verdiği bir tür borçlanmadır. Genel izinler genellikle aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 • Bir borçlu mali zorluklar yaşıyorsa
 • Bir borçlu, yüksek tıbbi harcamalarla yüklendiğinde
 • Bir borçlu istihdamda bir değişim yaşarsa
 • Doğal afet durumunda olduğu gibi kredi servisi tarafından onaylanan diğer nedenler

Genel hoşgörü onayları, belirli koşullar temelinde kredi hizmet sağlayıcısının emriyle verilir. Bir kredi müşterisi olarak, servis sağlayıcınızı aramanız ve Genel bir hoşgörü talep etmeniz gerekir.

Zorunlu Hoşgörü

Zorunlu bir hoşgörü biraz farklı çalışır. Bir kredi servisi görevlisi, zorunlu şartları karşılamanız şartıyla zorunlu bir geri ödeme talebinde bulunmalıdır.

Zorunlu bir ön ödeme için uygunluk şartlarının örnekleri şöyledir:

 • Şu anda bir tıp veya dişhekimi staj veya ikamet programında hizmet veriyorsunuz. Ayrıca, bu yeterlilik ile ilgili diğer kurallara da uymalısınız.
 • Tüm öğrenci kredilerinizin aylık toplam ödemesi aylık brüt gelirinizin% 20'sinden fazladır.
 • Ulusal bir ödül aldığınız bir Americorps pozisyonunda hizmet veriyorsunuz
 • Öğretmenlik kredisi affetmeye hak kazanacak bir öğretim pozisyonunda çalışıyorsanız
 • Eğer aktif görevli bir Ulusal Muhafız üyesi iseniz (Vali tarafından yetkilendirilen) ancak askeri erteleme için uygun değilseniz
 • ABD Savunma Bakanlığı Öğrenci Kredisi Geri Ödeme Programı'na uygun olarak kredilerinizin kısmi geri ödemesini almaya hak kazanırsınız.

Gördüğünüz gibi, daha özel durumlarda Mandantory forebeansces sunulmaktadır. Ve yine, bir kredi servis sağlayıcınız, bir tane için hak kazanır ve bir tane isteseniz, Zorunlu bir geri ödeme vermelidir.

Bunlar için izinler ve nitelik türleri hakkında daha fazla bilgi için, ABD hükümetinin Federal Öğrenci Yardımı web sitesine gidin.

Bir Öğrenci Kredisinde Bir Hoşgörü Olabilir mi?

Yukarıdaki bölümde iki temel hoşgörü türü hakkında biraz konuştum ve her biri için hak sahibi kim. Şimdi, bir öğrenci kredisinde bir hoşgörü için hak kazanma konusunda biraz daha ayrıntıya geçeceğiz.

Genel Forbeansces

Genel izinler Doğrudan krediler, Perkins kredileri ve FFEL kredileri için kullanılabilir. Bir kerede 12 aya kadar bu tür krediler hakkında Genel bir kredi verilebilir.

Bazı durumlarda, ilk göz ardı döneminin sona ermesinden sonra başka bir izin almak için yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. Perkins kredilerinde birikimli ödeme süresi sürelerinizin üç yıldan fazla olamaz.

Bununla birlikte, Doğrudan ve FFEL kredileri için, borçlanma dönemlerinde kümülatif bir sınır yoktur.

Genel bir hoşgörünün verilmesi için bir tür finansal zorluk yaşamanız gerektiğini unutmayın. İş kaybı, başka bir tür finansal zorluk veya olağanüstü derecede büyük bir tıbbi fatura gibi bir şey.

Genel bir hoşgörüye ihtiyacınız varsa, kredi servis merkezinize başvurmanız gerekir. Onlar, sizden talep edilmesini talep etme prosedürünü size bildirecek ve talebinizin durumunu bilmenizi sağlayacaktır.

Zorunlu Forbeansces

Daha önce de belirttiğim gibi, kredi sağlayıcılar, yeterlilik kriterlerini karşılamanız şartıyla zorunlu bir hoşgörüyü reddedemezler. Zorunlu ön izinler bir defada en fazla on iki ay boyunca verilir.

Ancak, zorunlu izinlerinizin süresi dolduğunda uygunluk şartlarını karşılamaya devam ederseniz, başka bir hoşgörü için yeniden başvurabilirsiniz. Zorunlu şartlara uymayı sürdürdüğünüz sürece zorunlu bir izinle ilgili kümülatif sınırlar yoktur.

Şimdi, hoşgörünün peşinden gitmeye ve kabul etmeye değip değmeyeceği hakkında konuşacağız.

Hoşgörü buna değer mi?

Açıkçası, bir borç almanın temel faydası, azaltılmış ödemelerde yatmaktadır. Bununla birlikte, öğrenci kredisi almak için dezavantajları da vardır.

Onlarla ilgili asıl sorun, sadece kredinin ödenmesinden önceki yılların sayısını uzatmanızdır.

Ve süreçte, bunun için daha fazla faiz ödüyorsunuz. Öğrencilerin kredi borçluluğunun size uygun olup olmadığına karar vermek için, kendinize bazı sorular sormanız önemlidir.

Gerçekten Bir Hoşgörü'ye İhtiyacım Var mı?

Hoşgörü alıp almayacağınıza karar verirken hatırlamanız gereken önemli bir konu, geçici bir çözümdür. Kısa, geçici bir probleminiz varsa, bir hoşgörü size yardımcı olabilir.

Örneğin, doğal bir felaketin kurbanı olsaydınız, temizlemek için bir iki ay gerekebilir. Veya iş arasındaysanız, ancak başka bir işte aktif olarak çalışıyorsanız, ara dönemde yapılan ödemelere ihtiyacınız olabilir.

Ancak, belki de ödeyememe sorununa neden olan sorun uzun vadelidir. Belki de bölgenizde yeterince yüksek ücretli bir iş bulamazsınız.

Ya da belki de tıbbi bir durum yapmak için okula gittiğiniz işi yapmanı engeller. Eğer öyleyse, hoşgörünün dışında başka çözümler de olabilir. Mali açıdan mücadele ediyorsanız, bir hoşgörü almak zorunda kalmadan bir şeyleri dönüştürebileceğiniz bir yol olabilir. İşte bazı fikirler.

Öğrenci Kredilerinizi Yeniden Finanse Etmeyi Düşün

Gereksiz harcamaları tespit etmek ve azaltmak için daha fazla paranız olduğu için, kredi refinansmanına bakabilirsiniz.

Krediler gibi şirketler, kredi sahiplerine daha düşük faiz artırma seçenekleri sunar (düşük yüzde 4,99).

Öğrenci kredinizde daha düşük faiz oranına sahip olmak, sizin için daha düşük, daha uygun fiyatlı ödemelerle sonuçlanabilir. Bu düşük ödemeler, bir tazminat ihtiyacını ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Ödemelerinizi düşürmek, öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemenize de yardımcı olabilir. Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmenin para tasarrufu yapmanıza yardımcı olup olmadığını görmek için Güvenilir gibi şirketlere göz atın. Yeniden finansman, ödemelerinizi de azaltmanıza yardımcı olabilir.

Bütçenizi Kaçaklar için Kontrol Edin

Bir seçenek olarak, bütçenizi yeniden değerlendirebilir ve başka masrafları azaltabilir misiniz? Hiç Şahane Bir Bütçe Bütçesi Yaptın mı? Bir Yarışma Her Şey Bütçesi, sahip olduğunuz her bir masrafın, satır doğrultusunda analiz edilmesini içerir.

Giderlerin gerçek ve mutlak bir gereklilik olmadığını tespit ederseniz, bütçeden kesilir. Bu, fazladan para bulmak ve bütçenizdeki atıkları tanımlamak için harika bir süreç olabilir.

Elimine edilebilecek bazı giderler arasında spor salonu üyeliği ve uydu TV abonelikleri yer alacaktır. Salon masrafları ve restoran alımları da gitmeli.

Ya da pahalı tasarımcı kıyafetleri alıyorsanız, bunun yerine daha ucuz markaları tercih edebilirsiniz. Bunun üzerine sadece kesinlikle gerekli olan kıyafet eşyalarını satın almaya karar verebilirsiniz.

Bütçenizdeki gereksiz harcamalardan kurtulmak, öğrenci kredilerini ödemek için ihtiyaç duyduğunuz parayı size sağlayabilir. Hatta, fazladan ödeme yapmak ve kredileri erken ödemek için paranızı almanıza yardımcı olabilir.

Bazı Taraftaki Hustle Gelirini Getirmeyi Düşünmek

Eğer gelir eksikliği bir sorunsa, potansiyel olarak bazı yan işler yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz. Yan havalar, yan tarafta ekstra para kazanmanın yollarıdır.

Yan hava ile ilgili en önemli şey, kendi zamanlarınızda birçoğunu yapabileceğiniz. Hangi yan hava koşumlarının sizin ve becerileriniz ve programınız için çalışacağını seçersiniz. İşte size bazı ekstra nakit getirmenize yardımcı olabilecek bazı yan koşuşturma fikirleri.

Uber veya Lyft için sürün

Uber veya Lyft gibi bir şirket için araba sürmek, ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir. Rideshare sürüş taksi hizmeti gibi çalışır. İnsanları bir hedeften diğerine getiriyorsunuz.

Rideshare sürüş taksi hizmetinden biraz farklıdır, çünkü genellikle daha ucuz ve daha kişiseldir. Uber ve Lyft iki ana hizmettir.

Uber ve / veya Lyft için çalışmaya başladığınızda, çalışmak için uygun saatleri seçebilirsiniz. Not: Gece, hafta sonu ve tatil işçileri daha fazla para kazanma eğilimindedir.

Her yolculuk için nakit para ile birlikte, bir rideshare sürücüsü olarak çalışırken de ipuçları kazanma potansiyeli var.

Uber için sürüş hakkında daha fazla bilgi için buraya gidin.

Lyft için sürüş hakkında daha fazla bilgi için buraya gidin.

Bazı Serbest Çalışmalar Yapın

Her türlü beceri seti için freelance çalışma mevcuttur. Bir yazar, editör, grafik tasarımcısı ya da idari profesyonel olun, serbest çalışma bulabilirsiniz.

Görevleri yönetmekte iyi olursanız, sanal asistan olarak gelir serbestleştirmeyi kazanabilirsiniz. İnsanların bir blogu, web sitesini veya işletmeyi yönetmesine yardımcı olmak için uzaktan çalışacaksınız.

Yazmayı seviyorsan ve iyi olursan, yazar olarak serbest çalışma bulabilirsin. Örneğin, bloglar veya web siteleri için yazabilirsiniz. Grafik tasarımda iyi misiniz? İnsanların web sitelerini tasarlamasına yardımcı olacak iş bulabilirsin. Ya da kendi tasarımlarınızı yapabilir ve bunları Café Press gibi sitelerde satabilirsiniz.

Fiverr gibi siteler kendi serbest hizmetlerinizin reklamını yapmanıza veya becerilerinize ihtiyacı olan diğer kişileri bulmanıza yardımcı olabilir.

Freelance yeteneklerinizi işe koyup ekstra para kazanmaya başlayın.

Evden Çalışmanızı Sağlayan Bir İş Alma

Benzer şekilde, evden çalışmanıza izin verecek gerçek işler var. “Gerçek” bir işe sahip olmak güzeldir çünkü gelir ve giderler vb.

U-Haul gibi şirketler, evden bir müşteri servisi temsilcisi olarak çalışmanıza izin verecektir. Ve evden çalışan veri giriş işleri gibi başka olanaklar da var.

Buradaki kalkış, yan işe koşan işlerle nakit kazanmanın her zaman bir yolu olduğu yönündedir. Ekstra Para Kazanmak için 60+ Creative Side Hustles Bu yazı gelir artışı için size daha fazla fikir verecektir.

Kendi İşini Başlat

Potansiyel olarak bazı ekstra para kazanmanın başka bir yolu da kendi işinizi kurmaktır. Bir ev işi için mevcut iş fikirleri geniş. Burada düşünebileceğiniz bazı iş fikirlerinin listesi.

 • Çim biçme veya peyzaj işlerini başlatma
 • Matematik, İngilizce, okuma veya diğer konularda çocuklara ders vermek
 • Çocuk bakıcılığı veya evcil hayvan bakımı hizmetleri
 • Ev temizliği, ofis temizliği veya organizasyon hizmetleri
 • Mobil otomobil yıkama ve araba detaylandırma işi

Ve diğerleri. Çalışmak için iyi bir iş bulmaya çalışırken, önce yeteneklerinizi ve becerilerinizi oluşturmanızı öneririz. Sonra hangi tür işletmelerin sizin için uygun olacağını belirlemek için bu listeyi kullanın.

Kendi işinize başladığınızda veya serbest çalışma yaparken hatırlamanız gereken bir şey, vergilerden sorumlu olmanızdır. Ayrıca gelir ve giderlerinizi de takip etmeniz gerekir.

Bir işletme sahibi olmanın getirdiği tüm maliyetlerin ve gelirlerin ayrıntılı takibinin sağlanması hayati önem taşımaktadır. Vergi zamanında gelir talep etmek için hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, işletme ile ilgili birçok masrafı yazabildiğiniz için mümkün olan en düşük vergiye tabi gelire sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

İş gelirlerini ve harcamalarını takip etmenize yardımcı olabilecek Quickbooks gibi programlar var. Vergi süresinde daha hazırlıklı olabilmeniz için iş maliyetlerini izlemenize yardımcı olacak bir program kullanmak önemlidir.

Kendi işini yürütmek biraz iş ve organizasyon gerektirir. Ancak, bazı ekstra para kazanmak için harika bir yol olabilir. Ve, işinizi nasıl ve kendi programınıza göre yapabilirsiniz.

Tüm bu fikirler potansiyel olarak öğrenci kredisine ihtiyaç duymadan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Hepsini Topla

Günün sonunda, sadece öğrenci kredisi ödeneğinin sizin için olup olmadığına karar verebilirsiniz. Hoşgörü almak, öğrenci kredisi ödemelerinizin bir kısmından geçici olarak bir miktar rahatlama sağlayabilir.

Ancak, hoşgörü, uzun zamandır devam eden bir sorunu da yolun aşağısına doğru itti. Bu, borçlarınız için daha fazla faiz ödemenize neden olabilir.

Durumunuza derinlemesine bakmak için kredi toleransı almak konusunda karar verirken yardımcı olabilir. Gelirdeki ya da diğer kriz türlerindeki eksikliklerin kısa ömürlü olup olmadığını veya kronik bir sorun olup olmadığını belirleyin.

Eğer sorun kısa vadeli ise ve yakında kendini kesin olarak çözecek olursanız, kredi toleransı da bu şekilde devam edebilir.

Ancak, hızlı bir şekilde çözme belirtisi göstermeyen uzun vadeli sorunlar varsa, diğer çözümler daha iyi olabilir. Belki de bir kredi refinansı, yan etkilerle gelir artışı ya da bütçenizin yenilenmesi yardımcı olacaktır.

Tüm seçeneklerinizi ve sorunun olası nedenlerini keşfedin ve buradan bir çözüm bulun. Maliyenizi veya diğer durumunuzu ne kadar çabuk kontrol altına alırsanız, o kadar mutlu olursunuz.

Ve bu borçların ödenmesini sağlamak, daha az borç nedeniyle hayatınız için daha fazla barış getirecektir. Sonuçta, borç ciddi bir yük olabilir; hem maddi hem de duygusal olarak.

Tamam, okuyucular: sıra sizde.

Hiç borç para almadın mı? Eğer öyleyse, bunun sizin için en iyi çözüm olduğunu gördünüz mü? Veya, durumunuza daha uygun olabilecek başka seçenekler var mıydı?

Kredi okuryazarlığı düşünen diğer okurlar için ne gibi tavsiyeleriniz var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Videoyu izle: SAÇIMI KAZIDILAR (ENES BATUR KIŞKIRTMA)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yapmak, bir akşam geçirmek istediğiniz yol değildir. Kimsenin oturmak ve onun ölümünü düşünmek istemediğini biliyorum, ama bundan kaçınamazsın. Geçtiğiniz için planlama, sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Mükemmel bir hayat sigortası planı aramaya başladığınızda, tüm seçeneklerde boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Devamını Oku
Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!
Maliye

Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!

72 Çok iyi bir sayıdır 72t ile ilgili herhangi bir finansal danışmana danışacağım ve bahse girerim ki onlara zarar verirsiniz. Popüler bir planlama yöntemi değildir, çoğunlukla ihlal edildiğinde ciddi cezalara yol açabilecek uzun kısıtlamalar söz konusudur. Müşteriler ceza ödemek istemiyorlar. Danışmanlar müşterileri ceza öderken sevmez.
Devamını Oku
Uber için Para Sürüş Yapın: Ultimate Side Hustle
Maliye

Uber için Para Sürüş Yapın: Ultimate Side Hustle

Daha fazla para kazanmak istiyorsanız ancak kariyerinizde çok fazla hareket kabiliyeti yoksa, yarı zamanlı iş bulmak akıllı ve karlı olabilir. Akşam veya hafta sonu saatlerini doldurmak için bir iş aldığınızda, boş zamanlarınızda para kazanıp alt satırınıza ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, geleneksel yarı zamanlı işler neredeyse duydukları kadar seksi değiller.
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku