">
Maliye

FreedomPop ─░ncelemesi

Ücretsiz ┼čeyler sever misin? Kesinlikle yapar─▒m.

Bana ┼čüpheci deyin, ama ÔÇťbedavaÔÇŁ kelimesi neredeyse her zaman ekli dizelerle gelir.

Ücretsiz bir ┼čey sat─▒n almak için genellikle a─č geçidi - bir kürdan üzerinde bir parça peynir tad─▒m─▒ ya da kö┼če süpermarkette küçük boyutlu bir kahve içme gibi, ya da bir yakalamak ile birlikte geliyor.

Son noktadaki davada, ücretsiz malzemelerle yapt─▒─č─▒m son çal─▒┼čmalarda ÔÇťbedava ekmekÔÇŁ yazan bir f─▒r─▒n vard─▒. Birkaç gündü.

Ücretsiz bir uygulamay─▒ indirin ve 2,99 TL'ye yükseltme yapmad─▒─č─▒n─▒z sürece uygulama içindeki reklamlar─▒ görmeye tabi olun.

Ücretsiz gibi bir ┼čey yok

FreedomPop çok s─▒n─▒rl─▒ ama özgür bir plana sahip bir mobil servis.

Özgürlü─čün korunmas─▒n─▒n faydalar─▒n─▒ elde etmek için, zaman─▒, ÔÇťyakalamaÔÇŁ tuzaklar─▒n─▒ nas─▒l önleyece─čimizi anlamak için harcaman─▒z gerekecek ve FreedomPop'un ak─▒ll─▒ca dokundu─ču birçok ÔÇťyakalamaÔÇŁ oldu─čunu söyledi─čimde bana güvenin. onlar─▒n ┼čartlar─▒ ve ko┼čullar─▒.

Avantaj ve para kazanamayaca─č─▒n─▒z anlam─▒na gelmez - FreedomPop'un ucuz hizmetinden övgüyle söz eden memnun ve minnettar mü┼čterileri vard─▒. Ve cidden, en son ne zaman Verizon ya da T-Mobile taraf─▒ndan sunulan ücretsiz bir plan─▒ gördün?

FreedomPop'un ins ve outs'lerini ö─črendikten sonra, ┼čunlar─▒ yapanlara harika bir ürün oldu─čunu dü┼čündüm:

 • Her ay kaç dakika ve veri kullan─▒ld─▒─č─▒n─▒ takip etmeyi unutmay─▒n
 • Her ay birkaç dolar kazanmak için iyi bir yol olup olmad─▒─č─▒n─▒ görmek için bir iki ay denemek isteyebilir
 • Telefonlar─▒n─▒ çok fazla kullanmay─▒n ve bir sözle┼čme ile plana kilitlenmemeyi tercih edin
 • Evde sa─člam WiFi olanlar
FreedomPop
4

özet

FreedomPop çok s─▒n─▒rl─▒ ama özgür bir plana sahip bir mobil servis. Ne kadar veri kulland─▒─č─▒n─▒za dikkat etmeli ve ücretsiz plana neyin dahil oldu─čunu (ve yap─▒lmad─▒─č─▒n─▒) anlad─▒─č─▒n─▒zdan emin olmal─▒s─▒n─▒z.

FreedomPop nedir ve nas─▒l çal─▒┼č─▒r?

FreedomPop, hizmet vermek için ba┼čka bir operatörün hücre kulesini kullanan bir mobil ┼čebeke operatörüdür. ┼×u anda AT & T ve Sprint kullanmaktad─▒r.

FreedomPop, her yerden WiFi, ücretsiz s─▒n─▒rs─▒z ça─čr─▒ ve manifatura (FreedomPop telefonlar─▒ aras─▒nda) 60'tan fazla ülkeden ücretsiz uluslararas─▒ arama ve ülke çap─▒nda 8 milyonun üzerinde noktaya eri┼čim sunmaktad─▒r.

FreedomPop ilk y─▒l─▒n─▒z için teknik olarak ücretsiz olsa da, birçok s─▒n─▒rlama var, çünkü yine yüzde 100 ücretsiz bir ┼čey yok. Freemium modelini kabul ettiler, bu da size küçük miktarda veri, metin ve sesli aramalar yapabilecekleri anlam─▒na geliyor ve daha sonra ÔÇťyükseltmeÔÇŁ ya da çanlar─▒n─▒ sat─▒n alman─▒z─▒ ve alakart ─▒sl─▒k çalman─▒z─▒ bekliyor.

Bu durumda eklentiler veri biçimindedir. Kullanabilece─činiz ücretsiz bir uygulama olarak dü┼čünün, ancak daha fazla hazinenin kilidini açmak istiyorsan─▒z ödeme yapman─▒z gerekir.

FreedomPop bir aldatmaca m─▒?

FreedomPop ile ilgili bir çok olumsuz tüketici incelemesini ilk defa inceledi─čimde, gerçek d─▒┼č─▒ beklentilerin neden oldu─ču ┼čikâyetlerin birço─čunun, ince bir bask─▒y─▒ okumamas─▒n─▒n ya da kafas─▒n─▒n kar─▒┼čmamas─▒ gerekti─čini fark ettim ve genel olarak, Tamamen ince bask─▒y─▒ okumadan s─▒n─▒rl─▒ ama ücretsiz servis.

FreedomPop, pahal─▒ cep telefonu servisini ödemek istemeyen kalabal─▒─ča hitap ediyor, ancak ay içinde telefonlar─▒n─▒ çok fazla kullanamayabilir.

Hizmetlerini nas─▒l kullanaca─č─▒n─▒z─▒ ve kar┼č─▒la┼čaca─č─▒n─▒z s─▒n─▒rlamalar─▒n ne oldu─čunu anlarsan─▒z, FreedomPop'un özgür plan─▒n─▒n gerçekten uygun bir seçenek olabilece─čini dü┼čünüyorum. Ayr─▒ca, evde WiFi varsa ve bu ┼čekilde herhangi bir veri kullan─▒m─▒na maruz kalmayaca─č─▒n─▒z için, ça─čr─▒lar─▒n─▒z─▒n ço─čunu telefonla payla┼č─▒rken de i┼če yarayabilir.

Ancak, her ay 200 tahsisli arama dakika─▒n─▒zdan uzakla┼čacakt─▒r.

Dikkatli kalman─▒z gereken en önemli ┼čey, her ay kulland─▒─č─▒n─▒z veri miktar─▒d─▒r. Benim gibi biri için, telefonumda ne kadar veri kulland─▒─č─▒m─▒ takip etmek zorunda kalmak, asl─▒nda benim yap─▒lacaklar listesinin en üstünde de─čil. Her ay s─▒n─▒rs─▒z veri plan─▒m için Sprint'e ödeme yapmak zorunda kalmam.

FreedomPop'u Denemek ─░stiyorsan─▒z, Ne Bekleriz?

─░┼čte kay─▒t için alabilece─činiz ücretsiz ┼čeyler.

Kendi kilidi aç─▒lm─▒┼č telefonunuzu getirirseniz, 200 dakika (veya yakla┼č─▒k 3 saat) konu┼čma süresi, 500 metin mesaj─▒ ve 200 MB ücretsiz alabilirsiniz. Ne kadar 200 MB çevirdi─čini merak ediyorsan─▒z, Sadece 1 GB'de 1.000 MB oldu─čunu hat─▒rlay─▒n.

Telefonunuzda Netflix'te bir film yay─▒nlad─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m. Standart tan─▒m için saatte yakla┼č─▒k 1 GB ve yüksek tan─▒m için saatte 3 GB kullanmay─▒ bekleyebilirsiniz. Yani, 200 MB ile herhangi bir video veya film izlemeyi unutabilirsiniz.

Verdi─činiz Zaman Ne Olur?

Burada harcama-para-parças─▒ olarak da bilinen yükseltme, FreedomPop ile devreye giriyor. Kulland─▒─č─▒n─▒z ek megabayt veri ba┼č─▒na 0.02 dolar. ─░ki sent çok fazla ses ç─▒karmaz, ancak takip etmiyorsan─▒z olabilir.

Netflix örne─čine geri dönersek, bir filmi 3 GB'de iki saat boyunca yay─▒nl─▒yorsan─▒z, kulland─▒─č─▒n─▒z 6 GB veya 6,000 MB't─▒r.

─░lk 200 MB'yi ücretsiz ald─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m, ihtiyac─▒n─▒z olan 5,800 MB için fazladan 116 $ ödüyorsunuz. Bu temelde bir büyük isim ta┼č─▒y─▒c─▒s─▒ndan bir cep telefonu aile plan─▒n─▒n maliyeti.

Verilerinizi her ne zaman gözden geçirirseniz, otomatik olarak 15 $ 'l─▒k bir Ba┼člatma Ücreti faturaland─▒r─▒l─▒rs─▒n─▒z.

Topping nedir?

Ücretsiz 500 MB'l─▒k verilerinizin 100 MB'─▒n─▒ buldu─čunuzda, otomatik olarak 15 $ 'l─▒k ÔÇťOtomatik YedeklemeÔÇŁ ile isabet al─▒rs─▒n─▒z. Böyle bir durumda, MB ba┼č─▒na 0,02 ABD Dolar─▒ tutar─▒nda faturaland─▒r─▒lan herhangi bir veri ç─▒k─▒┼č─▒ için hesab─▒n─▒za eklenen 15 ABD dolar─▒ tutar─▒nda bir kredi görürsünüz.

Verilerinizi kullanmaya devam ederseniz, süreç yedi otomatik üst s─▒n─▒r─▒n bir s─▒n─▒r─▒na varana kadar tekrarlan─▒r.

Otomatik tamamlama özelli─čini kapatmak için, FreedomPop Güvenlik Modu hizmetine fatura dönemi ba┼č─▒na 6,99 ABD dolar─▒na kay─▒t yapt─▒rman─▒z gerekir. Bunun için ödeme yapmak istemiyorsan─▒z, ne kadar veri kulland─▒─č─▒n─▒z─▒ ve veri kullan─▒m tetikleyicinin alt─▒nda kalman─▒z gerekti─čini aktif olarak izlemeniz gerekir.

─░pucu: iPhone kullan─▒c─▒lar─▒ için, Ayarlar> Hücresel> a┼ča─č─▒ya do─čru hücresel veri kullan─▒m─▒na gidin ve ne kadar veri kulland─▒─č─▒n─▒z─▒ belirtmelidir. Verilerinizi takip etmek için Veri Yöneticim adl─▒ ücretsiz bir uygulamay─▒ indirin.

Daha Fazla Veri Kazand─▒rman─▒n Yollar─▒

FreedomPop, onlar─▒n hizmetleri hakk─▒nda kelime yaymak için te┼čvikler verir. Kay─▒t olmak için arkada┼člar─▒n─▒z─▒ ve aile üyelerinizi davet etmek için ayda 10 MB veri kazanabilirsiniz.

Ayr─▒ca FreedomPop'tan daha fazla veri elde etmek için çe┼čitli teklifleri doldurabilir, anketler alabilir ve yaz─▒l─▒m─▒ indirebilirsiniz. E─čer bo┼č zaman─▒n─▒z varsa, daha fazla veri kazanmak için iyi bir yol olabilir.

FreedomPop ile Ne Tür Telefonlar─▒ Kullanabilirsiniz?

FreedomPop, LG G4, LG Tribute 2 ve Moto E gibi daha ucuz, eski ve yenilenmi┼č model telefonlar sunar. FreedomShop'ta kullan─▒lm─▒┼č ve yenilenmi┼č telefonlar─▒ kontrol edebilirsiniz.

Bu eski modellerden memnun de─čilseniz, kendi telefonunuzu da kullanabilirsiniz. Sadece kilidi aç─▒k oldu─čundan emin olmal─▒s─▒n. (Verizon veya T-Mobile'dan bir sözle┼čmenin bir parças─▒ olarak bir telefon sat─▒n ald─▒ysan─▒z, büyük olas─▒l─▒kla bu a─č taraf─▒ndan "kilitli" olur, böylece yaln─▒zca söz konusu operatörle çal─▒┼č─▒r.)

FreedomPop, sitenizde numaran─▒z─▒ eski operatörünüzden nas─▒l ta┼č─▒yaca─č─▒n─▒z konusunda talimatlar verir.

FreedomPop'tan bir telefon almak isterseniz, taksitli bir plana sahip de─čiller. Telefonu hemen sat─▒n almal─▒s─▒n, ki bu oldukça pahal─▒ olabilir.

Ne tür planlar sunulur?

FreedomPopÔÇÖun sundu─ču ve planlad─▒─č─▒ üç plan var:

 • Cep telefonlar─▒
 • SIM kartlar
 • ─░nternet cihazlar─▒ (s─▒cak noktalar gibi)

Plan─▒n─▒z─▒ a┼čarsan─▒z, bunlarla daha yüksek bir veri plan─▒n─▒z varsa, MB ba┼č─▒na 0,02 ABD dolar─▒ ve 0,015 ABD dolar─▒ ücretlendirilirsiniz. ─░┼čte ┼čimdiki planlar─▒:

 • Ücretsiz 200 dakika 500 metin, 200 MB veri
 • 500 MB: Ayl─▒k 12,99 $, S─▒n─▒rs─▒z konu┼čma, S─▒n─▒rs─▒z metin
 • 1 GB: Ayda $ 19.99, S─▒n─▒rs─▒z konu┼čma, S─▒n─▒rs─▒z metin
 • 3 GB: 29.99 $ ayl─▒k, S─▒n─▒rs─▒z konu┼čma, S─▒n─▒rs─▒z metin
 • 4 GB: Ayda 34.99 $, S─▒n─▒rs─▒z konu┼čma, S─▒n─▒rs─▒z metin

Kapsama nas─▒l?

FreedomPop, Sprint ve AT & T LTE sayesinde ABD'de kat─▒ bir kapsama sahiptir.

Bulundu─čunuz bölgenin kapsan─▒p kapamad─▒─č─▒n─▒ ö─črenmek için ana sayfan─▒za indi─činiz zaman posta kodunuzu koyabilirsiniz.

─░┼čte FreedomPop sitesinden ABD'de kablosuz kapsama alan─▒ haritas─▒.

FreedomPop'u uluslararas─▒ olarak kullan─▒rsan─▒z, a─člar─▒n bir kar─▒┼č─▒m─▒n─▒ görmeyi bekleyebilirsiniz. Dola┼č─▒m servislerini Global SIM kartlar─▒yla kullanabilirsiniz. 25'in üzerinde ülkede çal─▒┼č─▒yor. GSM 4G LTE, dola┼č─▒ma izin vermiyor.

Burada, Global SIM'in FreedomPop ile dola┼č─▒m─▒n─▒ kullanabilece─činiz deniza┼č─▒r─▒ ülkeler (ço─čunlukla Avrupa) listesi:

─░ngiltere, Avusturya, Norveç, Macaristan, Fransa, Hollanda, Danimarka, Slovakya, Almanya, Belçika, ─░rlanda, H─▒rvatistan, ─░talya, Lüksemburg, Portekiz, Romanya, ─░spanya, ─░sveç, Yunanistan, Bulgaristan, ─░sviçre, Finlandiya, Polonya, Çek Cumhuriyeti

FreedomPop Downsides

FreedomPop'u kullanman─▒n en büyük unsuru, veri kullan─▒m─▒n─▒z─▒n üstünde kalman─▒z gerekti─čidir.

Engadget'in faydal─▒ bir makalesi, FreedomPop'un bir y─▒l boyunca hizmetini kullanan bir kad─▒n taraf─▒ndan bir hikayeye yer verdi. FreedomPop üzerinden bir telefon sat─▒n almad─▒, ancak bir hotspot cihaz─▒. Ayr─▒nt─▒l─▒ incelemesinde, tüm ailesi için 20 dolarl─▒k ayl─▒k plan─▒ seçti─čini söyledi.

Kula─ča çok gürültülü geliyor, ama otomatik olarak ┼čarj edilmenin tuzaklar─▒ndan nas─▒l manevra yap─▒laca─č─▒n─▒ ö─črendikten sonra iyi çal─▒┼čt─▒ ve tatmin oldu.

─░┼čte deneyiminden en önemli iki paket:

1. Otomatik yükleme ücreti ne zaman kontrol edilir?

Otomatik tamamlama özelli─či, 400 MB veriyi kulland─▒ktan sonra ba┼člar. 500 MB s─▒n─▒r─▒na ula┼čt─▒ktan sonra bile, veriler kapanm─▒yor. Her 100 MB için 2 $ faturaland─▒r─▒l─▒rs─▒n─▒z.

2. Cihaz─▒ kullanmak için bir kural olu┼čturdu

Ailesi içindeki herkes hotspot'u kulland─▒ktan sonra, ona ba─čl─▒ olan cihaz─▒ yapt─▒lar (iPad, iPhone) ÔÇťa─č─▒ unutÔÇŁ, böylece otomatik olarak ba─članamaz ve ÔÇťkulland─▒─č─▒n─▒z─▒ dü┼čündü─čünüzde veriyi emmeye ba┼člamaz. bunun yerine ev a─č─▒. ÔÇŁ

FreedomPop Hakk─▒nda Bilinmesi Gereken Faydal─▒ ─░puçlar─▒

Kaydolmay─▒ dü┼čündü─čünüzün en iyi ipuçlar─▒n─▒ a┼ča─č─▒da bulabilirsiniz:

 • Onlar─▒n ücretsiz kademeli hizmeti sadece bir y─▒ll─▒─č─▒na ücretsizdir. Bundan sonra, ayn─▒ hizmet için bir sözle┼čme olmadan 10.99 $ ödersiniz.
 • Ücretsiz plana dü┼čürmek için tek seferlik 15 dolarl─▒k bir ücret var. Ancak kredi iade edilir (güvenlik teminat─▒ ile benzerdir).
 • WiFi üzerinden metin gönderdi─činizde, hala sayar ay içinde 500 metin mesaj─▒ tahsisine do─čru.
 • WiFi üzerinden dakika konu┼čmak, her ay alaca─č─▒n─▒z 200 dakikaya kadar geçerlidir.

─░pucu: Bu konudan kurtulman─▒n bir yolu, telefonunuza Google Hangouts'u yüklemektir. ve ücretsiz bir Google Voice telefon numaras─▒ edinin.

FreedomPop buna de─čer mi?

Umar─▒m FreedomPop'u denemek isteyip istemedi─činize dair bilinçli bir karar vermek için yeterli bilgi edinmi┼č olursunuz.

─░┼če koymaya ve veri kullan─▒m─▒n─▒z─▒n üstünde kalmaya istekliyseniz, cep telefonu faturan─▒za kaydetmenize yard─▒mc─▒ olabilir - y─▒lda 800 $ 'a kadar. FreedomPop'un sitesine göre, ayl─▒k cep telefonu faturas─▒ ortalamalar─▒ 148 dolar (Verizon Wireless mü┼čterileri).

Bunu denemeye haz─▒rsan─▒z, bir Google aramas─▒ Reddit dizilerinden FreedomPop sitesindeki forumlara kadar çok say─▒da yararl─▒ kaynak sunacakt─▒r.Forum olmadan, dakikalar kullanman─▒n asl─▒nda veri kulland─▒─č─▒n─▒z anlam─▒na gelmedi─čini asla ö─črenemedim.

Di─čer mü┼čterilerin ücret puanlar─▒yla nas─▒l ba┼ča ç─▒kt─▒klar─▒n─▒ ö─črenmek veya ücretlere çarpmamak için ak─▒ll─▒ca hileler kullanmak, faturalar─▒n─▒z─▒ ald─▒─č─▒n─▒zda sürprizlerin en aza indirilmesine yard─▒mc─▒ olur.

E─čer FreedomPop kullanmaya karar verirseniz, a┼ča─č─▒daki yorumlarda sizin için nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ bize bildirin!

Videoyu izle: FreedomPop Hotspot MiFi ─░nceleme

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

─░yi Nitelikli Bir Avukat Nas─▒l Se├žilir?
Maliye

─░yi Nitelikli Bir Avukat Nas─▒l Se├žilir?

Yasal temsile ihtiyac─▒n─▒z oldu─čunda, i┼č i├žin en iyi avukat─▒ se├žmek istersiniz. Televizyonda, internette ve reklam panolar─▒nda reklam yapan pek ├žok avukatla, size hizmet etmek i├žin hangisinin en uygun oldu─čunu bulmak zor. Etraf─▒n─▒z─▒ sormak, ara┼čt─▒rma yapmak, sorular─▒n─▒z─▒ haz─▒rlamak ve potansiyel avukatlarla g├Âr├╝┼čmek suretiyle, ihtiya├žlar─▒n─▒z i├žin en uygun olan─▒ bulabilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku
Hen├╝z Emekli Olabilir miyim?
Maliye

Hen├╝z Emekli Olabilir miyim?

Bebek borsas─▒ emeklilik ya┼č─▒na do─čru ilerlerken giderek daha fazla insan bu soruyu soruyor. Ailem, teyzeler ve amcalar─▒n 60'lar─▒na ve ├Âtesine ula┼čt─▒k├ža kendi geni┼č ailemde g├Ârd├╝m. Emekli olabilir miyim, hen├╝z yeterince insan─▒n cevab─▒ bilmedi─či ├žok yayg─▒n bir soru haline geliyor.
Devam─▒n─▒ Oku
" width="370" height="280" alt="Kredi Susam ─░nceleme: ─░yi, K├Ât├╝ ve ├çirkin"/>
Maliye

Kredi Susam ─░nceleme: ─░yi, K├Ât├╝ ve ├çirkin

Her zaman iyi ve ├Âzg├╝r finansal ara├žlar─▒n pe┼čindeyim. Kredi Susam─▒ ve kredi puan─▒n─▒z─▒ ├╝cretsiz olarak nas─▒l kontrol edebilece─činizi duydum, ancak bunun yasal oldu─čundan emin olmak istedim. Kredi Susam 4.5 ├ľzet Kredi Susam, t├╝keticilere finansal planlaman─▒n her y├Ân├╝yle - yat─▒r─▒m, bor├žlanma ve kredi takibi gibi - yard─▒m ederek, her t├╝rden ├že┼čitli t├╝keticilere tam hizmetli bir finansal paket sunabilece─čine inanmaktad─▒r. finansal planlama farkl─▒ a┼čamalar─▒nda.
Devam─▒n─▒ Oku
Ya┼čl─▒ Ebeveynlerin Bak─▒m─▒: Aile Bak─▒c─▒lar─▒ i├žin B├╝t├želeme
Maliye

Ya┼čl─▒ Ebeveynlerin Bak─▒m─▒: Aile Bak─▒c─▒lar─▒ i├žin B├╝t├želeme

Her ay, Bonnie, annesinin uzun vadeli bak─▒m sigortas─▒ kontrol├╝n├╝n ger├žekle┼čmesi i├žin te┼čekk├╝r eder. Uzun s├╝reli bak─▒m sigortas─▒, annesinin ev bak─▒m─▒ i├žin ├Âdeme yapar; bu, annesinin ihtiyac─▒ olan bak─▒m─▒ almas─▒yla birlikte, Bonnie'nin i┼člerini y├╝r├╝tebilir, ├žocuk okulundaki programlara kat─▒labilir ve nefes almak i├žin birka├ž dakikan─▒z─▒ alabilir.
Devam─▒n─▒ Oku