Maliye

Fotoğraf Çevrimiçi Satış 29 En İyi Yerler

Ekstra para kazanmaya başlamanın en iyi yollarından biri, hobilerinizden ve tutkularından para kazanmaktır. En çok keyif aldığınız şeyi yapmak için para kazanıyorsunuz, aynı zamanda zaten yetenekli ve zaten gerekli ekipmana sahip olabilirsiniz.

Fotoğraf, doğal güzelliğe ya da kendi profesyonel resimlerimizi çekecek donanıma sahip olmadığımızdan ve fotoğraflarınızı online satarak para kazanabileceğinizden bir istisna değildir.

1. Shutterstock

Shutterstock, çevrimiçi en büyük fotoğraf kütüphanelerinden biridir. İnternette gezinmek için herhangi bir zaman harcadıysanız, muhtemelen Shutterstock'dan söz eden bir görüntü kredisi gördünüz. Şimdiye kadar, Shutterstock, fotoğraflarını satmak için 500 milyon doları aşan katkıda bulundu.

Aşağıdaki fotoğraf formatlarını Shutterstock'a katkıda bulunabilirsiniz:

 • Görüntüler
 • Vektörler
 • HD Video
 • 4k video

İnternet bant genişliği hızları sürekli arttıkça, web siteleri içeriğe hareketli görüntüler eklemeye çalışıyor. Bu yeni nesil görüntüler, okuma deneyimini geliştirebilir ve geleneksel, fotoğrafların ötesine geçmenin başka bir yoludur.

Satın alınan fotoğraf başına en az 25 sent kazanacaksınız ve daha popüler fotoğraflarınız için daha fazla ödeyeceksiniz. Bu mümkün fotoğraf başına 28 $ 'a kadar kazanın! Satın almak için daha pahalı olan premium görüntüler, daha yüksek bir gelir elde etmenizi sağlar.

2. SmugMug

SmugMug, abonelik tabanlı olduğu için diğer hisse senedi fotoğraf pazarlarından biraz farklı. Marka portföyünüzü sergilemek için dijital bir vitrin oluşturursunuz ve fotoğraflarınız e-posta ve sosyal medya ile kolayca paylaşılabilir. Şu anda farklı satış araçlarına erişmenizi sağlayan dört farklı plan var.

SmugMug aylık bir abonelik gerektirirken, elde ettiğiniz kar potansiyeli çok daha yüksektir. İşaretleme fiyatının% 85'ini koru!

Bu hemen hemen her diğer web sitesi için en yüksek ödemeden daha yüksek. Ayrıca, dijital indirmeler ve gerçek baskılar satabileceğiniz için bu iyi bir seçenek olabilir.

Aboneliğinizi ödemeye başlamanız gerekmeden önce, test etmek için 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz. Her plan sınırsız bulut depolama ve sınırsız fotoğraf yükleme ile geliyor.

Şu anda SmugMug ile kayıt olduğunuzda% 15 indirim alabilirsiniz.

3. 123RF

Fotoğraf, illüstrasyon ve video görüntülerini 123RF'de sat. Her bir indirme için kaç alışverişin yapıldığına bağlı olarak% 30 ile% 60 arasında bir kazanç elde edebilirsiniz. Daha büyük kararlar 123RF müşterileri tarafından satın alındığında ödeme daha da yüksektir.

Üç ödeme seçeneğiniz PayPal, Skrill veya Payoneer üzerinden ödenmektedir. Diğer çevrimiçi fotoğraf sitelerinin çoğunda olduğu gibi, katkıda bulunabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir.

4. Fotolia

Fotolia, Avrupalı ​​seyirciler arasında popüler olan ve Adobe tarafından sahip olunan en büyük borsalardan biridir. Fotoğrafları ve videoları Fotolia üzerinde satabilirsiniz ve abonelik dışı satışlar için satış fiyatının en az% 20'sini ve abonelikler için en az% 33'ünü kazanabilirsiniz.

Düzenli olarak satılan fotoğraflar için, daha büyük bir lisans tutarı kazanmanın yanı sıra fiyatı artırma seçeneğiniz de vardır.

Fotolia üzerinde satış yapmanın bir avantajı, hesap bakiyeniz ne olursa olsun her 30 günde bir ödeme alabilmenizdir. Diğer fotoğraf pazarlarının birçoğu, ödeme alabilmeniz için komisyonlarınızın en az 50 ABD doları olmasını gerektiriyor. Büyük bir portföy oluşturmadan, ödeme eşiğine yeni başlayanlara ulaşmak zor olabilir.

İlgili Podcast

5. Adobe Hisse Senedi

Adobe Stock, fotoğraflarınızı ve videolarınızı Photoshop, Illustrator, InDesign ve diğer Adobe masaüstü uygulamalarını kullanarak Creative Cloud platformunda listeleyecektir. Fotoğrafları, vektörleri, illüstrasyonları ve videoları satmak mümkün.

Satış sürecini kolaylaştırmak için Adobe, alıcılarla daha fazla bağlantı kurmak için alakalı arama terimlerini bulmanıza yardımcı olabilecek bir otomatik anahtar kelime aracına sahiptir.

Fotoğraflarda ve vektörlerde% 33, videolarda% 35 komisyon kazanacaksınız. Hesap bakiyeniz 50 dolara ulaştığında, Adobe PayPal veya Skrill yoluyla ödeme gönderir.

6. Stok Fotoğrafları

Stok Fotoğraf, üç fotoğraf göndererek işe başlamanızı sağlar ve genellikle başvurunuzun gönderildiği gün onaylar.

Can Stok'daki fotoğrafları satmanın iki nedeni, veri tabanının alıcılar için maliyeti düşük müşterilere hitap edebilecek diğer stok fotoğraf pazarlarından daha ucuzdur ve fotoğraflarınız da Fotosearch'te listelenir. Tek bir listeleme, size iki farklı kitleye ulaşma fırsatı sunar.

Fotoğraf ve video başına kazanç 0,25 ila 75,00 ABD Doları arasında değişecek! Ödemelerinizi 100 ABD Doları veya banka çeki olarak 100 TL kazandıktan sonra elektronik olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca, aynı zamanda Can Stok Fotoğraf'ta satmak için başvurduğunuz her fotoğrafçı için 5 $ kazanabilirsiniz.

7. Bigstock Fotoğraf

Bigstock Photo, fotoğraflarınızı çevrimiçi satmanıza ve fotoğraf başına 50 sentten 25 ABD dolarına ve ortak bir web sitesinde satın alınan görseller için komisyonun% 30'undan tasarruf etmenize olanak tanır. Hemen hemen her görüntü kategorisinde görüntüler satmak mümkün. Bigstock Contributors Tutorial'ı tamamladıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz.

8. iStock by Getty Images'dan

Bir başka popüler fotoğraf kütüphanesi iStock by Getty Images'den. JPEG görüntüleri ve .MOV video dosyalarını göndermek için ödeme alabilirsiniz. Şu anda iStock, 200 ülkede 1,5 milyondan fazla müşteriye ürün satıyor.

Stok fotoğraf, HD Video ve 4K video satmanın yanı sıra infographics ve illüstrasyonlar satmak. iStock, videolar için% 15, videolar ve resimler için% 20'lik bir temel ödeme tutarına sahiptir. Her bir satış için% 45'e varan oranlarda özel bir katılımcı olabilirsiniz.

9. PhotoShelter

Kendi web sitenizi oluşturmanıza izin veren başka bir abonelik tabanlı pazar yeri PhotoShelter. Kendi alan adınızı barındıracak ve çevrimiçi fotoğraf ve video satmanıza ve ayrıca WordPress ve çeşitli sosyal medya platformlarına entegre olmanıza izin verecekler.Ayrıca, satış fiyatının% 92'sine kadar çıkabilirsiniz.

PhotoShelter'ı düşünmenin birkaç nedeni, düzenleme araçları, arama motorları için resimlerinizi ve videolarınızı optimize etme ve esnek dijital ve basılı yayınlama seçenekleridir. PhotoShelter da 14 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

10. Alamy

Alamy, satış için 105 milyondan fazla görüntü, vektör ve videoya sahip ve en çeşitli çevrimiçi portföyüne sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, her bir satışın% 50'sini tuttukları için profesyonellerin de oldukça iyi bir komisyon ödemesi vardır. Öğrenciler% 100 komisyon kazanır.

Her iki ödeme de dikkate değerdir, çünkü çoğu site katılımcısına münhasır olmayan listeler için çoğu görselde% 30 veya daha az komisyon öder.

Karlı komisyonlara ek olarak, Alamy, canlı haber görüntülerini satmanıza olanak tanıyan birkaç medya ajansıyla da ortaklık kuruyor. Son dakika haberlerinin olduğu yerde olursanız, görsel görgü tanığı hesabınız için ödeme alırsınız.

Alamy'ye katılmak ücretsizdir ve komisyonlarda kazanılan her 50 $ için ödeme alabilirsiniz.

11. Rüya Zamanı

Dreamstime fotoğraf, illüstrasyon, video ve hatta ses klipleri satmanıza izin verir. Özel olmayan fotoğraflar için taban komisyonu% 25'tir.

Özel fotoğraflar için, indirme başına% 60 kazanacaksınız. kabul edilen her biri için 20 sent ödenecek ilk satışınızı yapmadan önce para kazanmanızı sağlayan yükleme!

Ek olarak, Dreamstime, işiniz için ödüller kazanmanızı sağlayan fotoğraf ve tasarım yarışmaları da sunuyor. Fotoğrafları kolayca yüklemek için, fotoğraflarınızı anında yüklemek için Apple ve Android uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

12. PhotoMoolah

PhotoMoolah düşünülecek başka bir alternatif fotoğraf pazarı. Fotoğraflarınızı listelenmek yerine, temalı yarışmalara girersiniz. Yarışmayı kazanırsanız, ödeme alırsınız! Bazı yarışmalar ödül kazananları en üst seviyeye çıkardı.

Fotoğraflar ve videolar için her gün farklı yarışmalar açılıyor. Bazı yarışmalar, belirli bir kişi grubu, şehir veya panorama veya marka adı için en iyi resimlerinizi ister. Yaşamın her köşesinden anı yakalayan fotoğraflar çekmek için gerçekten ödeme alabilirsiniz.

13. Güzel Sanatlar Amerika

En büyük çevrimiçi sanat pazarı olan Fine Art America, çeşitli medya biçimlerinde baskı ve fotoğraf satmanıza olanak tanır:

 • Dijital stok fotoğraf
 • Baskılar
 • Tebrik kartı
 • Telefon kılıfları
 • Ev dekoru
 • Yaşam Tarzı Ürünleri
 • giysi

Kendi fiyatlarınızı belirlersiniz ve beş ülkede 14 adet talep üzerine baskı merkezine sahiptir. Güzel Sanatlar Amerika'da satışa ek olarak, girişleriniz de kendi web siteniz, Facebook, Shopify ve ABD ve Kanada'da bulunan 150+ Güzel Sanatlar Amerika perakende mağazasında yayınlanabilir.

Güzel Sanatlar Amerika'da satmak ücretsizdir ve kendi mağazalarında kendi mağazalarınızı oluşturmak istiyorsanız premium planlarına da abone olabilirsiniz.

14. Snapped4U

Snapped4U bir etkinlik fotoğrafçılığı ve portre fotoğrafçılığı için özel veritabanı. Bu seyahat, manzara, natürmort ve stok fotoğrafları için pazar yeri değil. Düzenli bir etkinlik galerisi oluşturmanın yanı sıra, her bir satışın bir kısmının hayır kurumuna bağışlanacağı bir bağış toplama galerisi de oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda Snapped4U'da çok düşük ödeme eşikleri vardır, çünkü her fotoğrafın yalnızca 50 sentini, 5 TL'den daha fazla olan resimler için% 5 ve% 10'un altında bir maliyetle satmaktadırlar. Ayrıca, 20 $ kazandıktan sonra ödeme alabilirsiniz ve her ayın 1 ve 15'inde ödeme yapabilirsiniz!

15. Pekseller

Pexels, Creative Commons Zero etiketi altında lisanslı ücretsiz fotoğraf ve video indirme konusunda uzmanlaşmış bir up-and-stok fotoğraf sitesidir. Ücretsiz indirmeler için müşterinin katkıda bulunan kişiye bağış yapma seçeneği vardır. Premium fotoğraflar ayrıca Shutterstock'tan Pexels'te satılmaktadır.

Ödeme garanti edilmediğinden, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yüklemek için ilk tercihiniz bu olmayabilir, ancak içerikleriyle daha alakalı ücretli medya isteyen blogcular ve profesyonel web siteleri için harika bir pozlama olabilir.

16. Instaproof'lar

Instaproofs, müşterilerinizin kendi galerilerinizi alışverişi yapabileceği ve dijital indirme veya sipariş üzerine yazdırılan baskıları doğrudan bir posta merkezinden kendi posta kutularına gönderebileceği kendi dijital mağazanızın oluşturulmasını sağlayan bir başka e-ticaret sitesidir.

Instaproof'larda ücretsiz satış yapmaya başlayabilir ve satış fiyatının% 88'ini alabilirsiniz. En az 10.000 fotoğraf satmayı planlıyorsanız, sıfır% 0 komisyon ücreti ile aylık planlar sunarlar. Hangi planı seçerseniz seçin, Stripe'den ödeme alırsınız.

17. daha fazla fotoğraf

MorePhotos, fotoğrafçıların son 18 yıl boyunca baskılarını çevrimiçi olarak satmalarına yardımcı oldu. Dijital fotoğrafları ve ayrıca laboratuvarın yerine getirdiği veya kendi kendini tamamlamış baskıları satabilirsiniz. Ayrıca bir müzisyenseniz, MorePhotos ayrıca telifsiz müzik satmanıza da olanak tanır.

MorePhotos'da bir web sitesini barındırabilir veya kendi barındırılan alan adınızda kendi yazılımlarını kullanabilirsiniz. Aylık abonelik planları aylık 30 ABD Doları tutarındaki PayPal Pro ücretinden muaf olacak ve yapılan her satışın% 90 ila% 100'ünü tutabileceksiniz.

18. N-Vu

Profesyonel fotoğrafçılar da N-Vu'nin tadını çıkarabilir. Bir satıcı olarak, dijital fotoğrafları veya baskıları bile çekip sattığınız her şey için galeriler oluşturabilirsiniz. Ayrıca, alışveriş yapanların evlerinde bir odada asılı bir baskıyı görselleştirmelerini sağlayan Room-Vu adlı harika bir uygulamaya da sahipler. Seçtiğiniz hangi N-Vu abonelik planına bağlı olarak, her bir satışın% 88 ila% 100'ünü tutabilirsiniz.

19. Zenfolio

Zenfolio, fotoğraf ve videoları çevrimiçi satmak için çevrimiçi bir mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Kendi baskılarınızı üretip gönderebilirseniz, alıcılara fiziksel ürünler satmanıza olanak tanıyan bir plan bile vardır.

Profesyonel fotoğrafçılar ayrıca Adobe Lightroom'da ve ayrıca Okul ve Spor Fotoğrafçıları paketlerinde de fotoğraflarını satışa sunabiliyorlar.

20. Shopify

Başka bir e-ticaret platformu, fotoğraflarınızı ve videolarınızı satmak için bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza veya hatta perakende arbitrajına katılmanıza olanak veren Shopify'tır. Önceden hazırlanmış mağaza şablonlarından seçim yapabilir veya kendi web sitenizi sıfırdan oluşturabilirsiniz.

Shopify, aynı zamanda, dijital satışlarınızı hemen teslim etmenin yanı sıra satışa sunulacak fiziksel ürünleri ve düşecek olan Oberlo platformunda da listeleyecektir.

21. Kendi Web Sitenizde Satış Yapın

Satılan her bir resmin karının% 100'ünü korumak için Bluehost tarafından barındırılan kendi web sitenizde satış yapın.

senin alıcılar anında satın alınan her öğeyi indirmek kolay ürün ve başarıyla tamamlamak işlemlerini teşvik etmek yapmak için çeşitli e-ticaret platformları, PayPal gibi ödeme ağ geçitleri ve e-posta programları ile entegre Kolay Dijital İndirme gibi eklenti kullanmasına izin vermek için.

22. Etsy

Etsy el yapımı el sanatları ve diğer koleksiyonlar için bilinen bir başka önde gelen online pazar yeridir.

Fotoğraflar dijital olarak indirilebilir veya alıcıya fiziksel olarak gönderilen baskılar olarak satılabilir. Her bir ürün için bir liste ücreti ödemeniz gerekecektir, ancak bu, mutlaka stok fotoğraflarını almak istemeyen yerleşik bir kitleye ulaşmak için harika bir pazar olabilir.

23. Mevduat Fotoğrafları

Para Yatırma Fotoğrafları, stok fotoğraflarını, videolarını, illüstrasyonlarını ve arka planlarını satmanıza olanak tanır. Kaydolmak ücretsizdir ve sınavlarını geçtikten sonra satışa başlayabilirler.

Resmi ödemeleriniz her ay kaç fotoğraf sattığınıza bağlıdır ve giriş seviyesi satıcılar için satış fiyatının% 34'ünden, en başarılı fotoğrafçılar için ise% 42'ye kadar çıkabilir.

24. Clashot

Clashot, mobil cihazınızla fotoğraf çekip Para Yatırma Fotoğraflarında satmanıza izin veren ücretsiz bir mobil uygulamadır. Mevduat Fotoğraflarına doğrudan katkıda bulunabilecek olsanız da, ortalama telif hakkı satış başına% 44 olduğu için Clashot üzerinden satış yapmak daha karlı olabilir. Para Yatırma Fotoğraflarının ödeme oranının% 42 seviyesinde olduğunu unutmayın.

Clashot'ta satış da cep telefonu kamera teknolojisi son yıllarda sıçramalar ve sınırlar ile geliştirilmiş olarak iyi bir seçenek. Bazen, bir mobil cihazı kullanmak daha iyi olabilir çünkü yüksek etkili etkinliklerde potansiyel olarak hasar görebilecek geleneksel bir kameradan daha az hantaldırlar.

25. Foap

Foap, çevrimiçi satış yapmak veya misyonları kabul etmek ve ilgili fotoğrafları akıllı telefonunuzla çekmek için herhangi bir şeyin fotoğrafını çektiğiniz başka bir uygulama. Her fotoğraf 10 $ için satıyor ve satılan her fotoğraf için 5 $ kazanıyorsunuz.

Eğer bir görevi kabul ve fotoğraf kabul edilirse, 100 $ veya bu yarışmalar onların yaklaşan pazarlama kampanyalarında kullanmak birinci sınıf samimi çekimler için bakan büyük Fortune 500 şirketlerinin sponsor olarak 200 $ kadar ödeme alabilirsiniz.

Bazı görev örnekleri plaj sahneleri ve hileli ya da tedaviyi içerir. Yeni görevler sürekli olarak ekleniyor ve sadece bir Apple veya Android cihazına ihtiyacınız olduğu için, herhangi bir hantal ekipman taşımadan tam anlamıyla bir fotoğraf çekebilirsiniz.

26. Photerloo

Photerloo, fotoğrafları çevrimiçi satmaz, ancak fotoğraflarınızı birkaç web sitesine, borsaya ve sosyal medyaya tek bir fare tıklamasıyla yüklemenizi kolaylaştıran bir uygulamadır. Ve, bu uygulama kullanmak ücretsizdir!

27. PaidPictures

PaidPictures, belirli bir coğrafi alandaki fotoğraflara ihtiyaç duyan şirketlerle çalışarak her ödev için size ödeme yapar. Örneğin, bir müşteri New York'taki Central Park resimlerini isteyebilir ve New York'ta yaşıyorsanız sizi işe alır. Alınan her fotoğraf için PayPal ile ödeme alırsınız.

Bunu bir kerelik atamaları kara ve potansiyel konser yinelenen müşterilerle bağlantı kurmak için harika bir yol olabilir, PaidPictures ile yinelenen gelir elde etmek mümkün, ama olmayabilir.

28. Selfie'leri Almak İçin Ücretli Olun

Gönder Pics for Cash size ödeme yapacak Selfies almak için 1 $ ila 5 $.

Evin etrafında fotoğraf çekebilir, şehir dışına çıkabilir ya da bir tatil yapabilir ve aynı lokasyondan farklı açılardan çekilen her selfie çekebilirsiniz. Hiçbir fotoğrafın başka birinin resmini içermediğinden emin ol.

Fotoğraflarınız için ödeme almanın yanı sıra, selfie videoları için de ödeme alabilirsiniz.

Selfies'leriniz reklam ajansları, dergiler, yayıncılar ve medya şirketleri için kullanılacaktır. Selfie'lerin ticari amaçlarla kullanılmasına izin vermekte zorlanıyorsanız, bu eğlenceli ve oldukça kazançlı bir gelir akışı olabilir.

29. CafePress

Eğer tişört, giyim, çanta, kahve kupaları ve kırtasiye gibi fiziksel ürünler üzerinde özelleştirilmiş fotoğrafları satmaya grafik tasarım becerilerini varsa CafePress daha iyi bir seçenek olacaktır. Bir ürün sattığı zaman, her bir satışın bir kısmını tutarsınız.

özet

İster serbest ister profesyonel bir fotoğrafçı olun, birçok site fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak için ödeme almanızı sağlar. Bazı siteler bir akıllı telefon kullanmanıza izin verirken diğerleri de profesyonel ekipman gerektirebilir. Ayrıca, bir pazarda satış yapma ve gelir potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için kendi çevrimiçi markanızı oluşturma seçeneğiniz vardır.

Fotoğrafçılığınızı daha önce çevrimiçi sattın mı? Lütfen aşağıdaki yorumlarda bana haber verin!

Videoyu izle: Dünyanın En Komik 10 Axe Reklam Filmi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Conseco.com Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yapmak, bir akşam geçirmek istediğiniz yol değildir. Kimsenin oturmak ve onun ölümünü düşünmek istemediğini biliyorum, ama bundan kaçınamazsın. Geçtiğiniz için planlama, sevdikleriniz için yapabileceğiniz en kötü şeylerden biridir. Mükemmel bir hayat sigortası planı aramaya başladığınızda, tüm seçeneklerde boğuluyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Devamını Oku
GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri
Maliye

GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

Mary'nin (isim değişti) anne, beş yıldan uzun bir süredir bakım tesisindeydi. Mary bana geldiğinde, yatırım hesabını, kocası ve annesinin hesabıyla (avukatı vardı) Firmanın İttifak Varlık Yönetimi'ne aktardı. Mary'ye hedeflerinin annenin parası için ne olduğunu sorduk ve bize annenin parayı Mary'ye ve torunlara bırakmasını istediğini söyledi.
Devamını Oku
Annelik izni: Bilmeniz gerekenler
Maliye

Annelik izni: Bilmeniz gerekenler

Ailenin yeni bir bebeği, eşit miktarda neşe ve iş getiren harika bir olaydır. Yakında çalışan bir anne olarak, annelikten nasıl ayrıldığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Doğum izni ile ilgili kurallar nelerdir? Hazırlanmak için ne yapmam gerekiyor? Ödeyecek miyim? İşten ne kadar süre ayrılabilirim?
Devamını Oku