">
Maliye

Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse

FinCon 2013'teyken, St. Louis'de bir finans blogcu konferansında, BudgetAreSexy.com'un kurucusu olan J. Money adında biriyle tanıştım.

Şimdi, J. ve onun sitesine aşina olmuştum, ancak dürüst olacağım, FinCon'a gitmeden önce çok fazla zaman harcamamıştım.

Bir gün onun blogunu inceliyordum ve Milyon Dolar Kulübüne rastladım. Her sene yapacağını taahhüt ettiği şeylerin bir listesi vardı ve eğer bunu tutarlı bir şekilde yapabilseydi, o bir milyoner olurdu.

Bu kadar kolay olabilir mi? Biri sadece finansal hedefler belirleyebilir, bunları başarmak için bir plan yapar ve sonra bir milyoner olabilir mi? J'nin amacı, 42 yaşındayken ve görünüşünden milyoner olmak, yolda.

Milyon Dolar Kulübü yasal mı?

Bunun katılmaya değecek bir kulüp olduğundan emin olmak için CNN Para Milyoneri Hesaplayıcısı'nı kullanarak birkaç numara çalıştırmaya karar verdim.

J. Money'nin sitesine göre çeşitli IRA hesaplarında 360.000'den fazla varlığa sahip. Eğer onun SEP IRA'sına 22.000 dolar koyar ve hem kendisi hem de karısının Roth IRA'sını yılda 11.000'de çıkarırsa, 1 Milyon Dolar 9 yıl ve 10 Ay olacaktır!

Yani eğer J. Money yapabilirse, neden yapamıyorum?

Şimdi, yaptığım kadar yatırım yapmam, çünkü fazla paranın çoğunu ipoteğimizi ödemek zorunda bırakıyoruz. Ancak, ipoteğimiz ödenirse, yatırım yapmak için her ay yaklaşık 2,000 dolarlık bir ekimiz olacaktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, 1 Milyon Dolara sahip olmamızın ne kadar süreceğini görelim. Konservatif% 6 getiri karşılığında yılda 24.000 $ 'a yatırım yapmaya başladığımızda, ilk milyonumuzu 14 yıl ve 3 ayda vuracağız. Çok perişan değil, değil mi?

İlk Milyon Tahminimiz

Milyoner olmanın amacı nedir?

Birçok insan için bu fikri Finansal Bağımsızlık: yaşam tarzınıza devam edebilecek ve eğer istemiyorsan işe yaramayacak kadar paraya sahip olmak.

İstediğimiz zaman istediğimiz şeyi yapmak için yeterli mali kaynağımız var, ama hala çalışmak zorundayım. Bir milyon dolara sahip olmak, bana daha az çalışabilme ve işimden çok zevk almadığım şeyleri yapmak için insanları işe alma becerisi kazandıracaktır. Şimdi bunu başarmak için bir milyon dolara ihtiyacım yok, ancak bunu mümkün kılmaya yardımcı olacak.

Benim rehin

Her bir kişi, milyon dolarlık işareti vurmak için ne yapacaklarına dair bir taahhütte bulunmak zorunda. İşte benim güvencem:

  • Mortgageumuzu şu an 35 yaşıyorum.
  • Her yıl Roth IRA'mı azarla
  • İpotek ödendikten sonra yıllık 24.000 $ 'lık vergi destekli hesaplara yatırım yapın
  • Kullanılmış araba sürün ve bir daha asla bir araba ödemeniz yok

Kulübe katılmak ister misin?

Bu noktada, Million Dollar Club'a katılan, 4'ü katıldıktan sonra milyoner olan 126 kişi var. Aşağıdaki başarı hikayelerinden birinin detaylarına göz atın:

DINK'ler Ekim Net Değeri: $ 1,000,000 Mark'ı Geçti

Kulübüne katılmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken kendi taahhüdünüzü yapmak ve daha sonra Milyon Dolar Kulübüne geri dönmek ya da kendi sayfasına bir yorum bırakmak ve sizi listeye ekleyecektir.

Bir milyoner olmak ister misin? Bunu yapmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Videoyu izle: Kim Milyoner Olmak İster. 775. Bölüm HD. . Tek Parça

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar
Maliye

Yakın Me Ucuz Gaz bulmak için 9 En İyi Uygulamalar

Bir benzin istasyonuna girip park ettiğinde ve kapıyı açmak üzereyken nefret etmekten nefret etmiyorsun, sadece caddenin karşısındaki benzin istasyonunun galon başına 10 sent daha az olduğunu fark ettin mi? Hepimize bir noktada ya da başka bir zamanda oldu. Pompada maliyetleri azaltmanın yollarını arıyorsanız, ucuz gazı bulmanıza yardımcı olacak bir uygulamayı indirin.
Devamını Oku
Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası
Maliye

Uyku Apnesi Olan Kişiler İçin Daha Basit Hayat Sigortası

Sağlık koşulları, yaşla birlikte, hayat sigortanız için uygunluğunuzu belirleyen temel faktörlerdir. Daha spesifik olarak, bir politika için ödeyeceğiniz prim oranını belirlerler. Büyük bir şemada, uyku apnesi risk seviyesi ölçeğinde genellikle nispeten düşüktür. Ama çoğunlukla sahip olduğunuz uyku apnesinin derecesine bağlıdır.
Devamını Oku
Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin
Maliye

Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin

Eğer benim gibi bir şey varsa, paradan nasıl tasarruf edeceğini söyleyen insanlardan bıkmışsın. Bence hepimiz bu ifadeye alışkın olduğumuz için, “Eğer doğru olmak için iyi geliyorsa, muhtemelen öyle.” Bu yüzden para biriktirmek için çok basit, pratik yollar sunarım; . Genellikle insanların paraya çevirdiği alanlar, kendi takdirine bağlı harcamalarındadır ve hayatta kalmanız için gerekli olmayan öğeleri ifade eder.
Devamını Oku
Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!
Maliye

Çevrimiçi Gelir, Kitap Güncelleme ve Daha Fazla 3,542 $!

Vay. Söyleyebileceğim tek şey bu. Bu ay, geçen ay yaptığımınkiyle kıyaslandığında neredeyse iki katına çıktım ve bu, şimdiye kadarki en iyi aylık gelirden gelmiştim. İştiraklerimi tıklayarak ve kurslarımı alarak bunu mümkün kılan herkese minnettarım. Senin gibi insanlar için bugün olduğum yerde olmazdım.
Devamını Oku