">
Maliye

Kim Milyoner Olmak ister? J Parası Yapıyor Ve Öyleyse

FinCon 2013'teyken, St. Louis'de bir finans blogcu konferansında, BudgetAreSexy.com'un kurucusu olan J. Money adında biriyle tanıştım.

Şimdi, J. ve onun sitesine aşina olmuştum, ancak dürüst olacağım, FinCon'a gitmeden önce çok fazla zaman harcamamıştım.

Bir gün onun blogunu inceliyordum ve Milyon Dolar Kulübüne rastladım. Her sene yapacağını taahhüt ettiği şeylerin bir listesi vardı ve eğer bunu tutarlı bir şekilde yapabilseydi, o bir milyoner olurdu.

Bu kadar kolay olabilir mi? Biri sadece finansal hedefler belirleyebilir, bunları başarmak için bir plan yapar ve sonra bir milyoner olabilir mi? J'nin amacı, 42 yaşındayken ve görünüşünden milyoner olmak, yolda.

Milyon Dolar Kulübü yasal mı?

Bunun katılmaya değecek bir kulüp olduğundan emin olmak için CNN Para Milyoneri Hesaplayıcısı'nı kullanarak birkaç numara çalıştırmaya karar verdim.

J. Money'nin sitesine göre çeşitli IRA hesaplarında 360.000'den fazla varlığa sahip. Eğer onun SEP IRA'sına 22.000 dolar koyar ve hem kendisi hem de karısının Roth IRA'sını yılda 11.000'de çıkarırsa, 1 Milyon Dolar 9 yıl ve 10 Ay olacaktır!

Yani eğer J. Money yapabilirse, neden yapamıyorum?

Şimdi, yaptığım kadar yatırım yapmam, çünkü fazla paranın çoğunu ipoteğimizi ödemek zorunda bırakıyoruz. Ancak, ipoteğimiz ödenirse, yatırım yapmak için her ay yaklaşık 2,000 dolarlık bir ekimiz olacaktır.

Bunu göz önünde bulundurarak, 1 Milyon Dolara sahip olmamızın ne kadar süreceğini görelim. Konservatif% 6 getiri karşılığında yılda 24.000 $ 'a yatırım yapmaya başladığımızda, ilk milyonumuzu 14 yıl ve 3 ayda vuracağız. Çok perişan değil, değil mi?

İlk Milyon Tahminimiz

Milyoner olmanın amacı nedir?

Birçok insan için bu fikri Finansal Bağımsızlık: yaşam tarzınıza devam edebilecek ve eğer istemiyorsan işe yaramayacak kadar paraya sahip olmak.

İstediğimiz zaman istediğimiz şeyi yapmak için yeterli mali kaynağımız var, ama hala çalışmak zorundayım. Bir milyon dolara sahip olmak, bana daha az çalışabilme ve işimden çok zevk almadığım şeyleri yapmak için insanları işe alma becerisi kazandıracaktır. Şimdi bunu başarmak için bir milyon dolara ihtiyacım yok, ancak bunu mümkün kılmaya yardımcı olacak.

Benim rehin

Her bir kişi, milyon dolarlık işareti vurmak için ne yapacaklarına dair bir taahhütte bulunmak zorunda. İşte benim güvencem:

  • Mortgageumuzu şu an 35 yaşıyorum.
  • Her yıl Roth IRA'mı azarla
  • İpotek ödendikten sonra yıllık 24.000 $ 'lık vergi destekli hesaplara yatırım yapın
  • Kullanılmış araba sürün ve bir daha asla bir araba ödemeniz yok

Kulübe katılmak ister misin?

Bu noktada, Million Dollar Club'a katılan, 4'ü katıldıktan sonra milyoner olan 126 kişi var. Aşağıdaki başarı hikayelerinden birinin detaylarına göz atın:

DINK'ler Ekim Net Değeri: $ 1,000,000 Mark'ı Geçti

Kulübüne katılmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken kendi taahhüdünüzü yapmak ve daha sonra Milyon Dolar Kulübüne geri dönmek ya da kendi sayfasına bir yorum bırakmak ve sizi listeye ekleyecektir.

Bir milyoner olmak ister misin? Bunu yapmak için ne gibi adımlar atıyorsunuz?

Videoyu izle: Kim Milyoner Olmak İster. 775. Bölüm HD. . Tek Parça

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yakezie Karnavalı
Maliye

Yakezie Karnavalı

Yakezie'ye aşina olmayanlarınız için, web'in en büyük kişisel finans ve yaşam tarzı blog ağıdır. Her hafta, blogcuların en yeni makalelerini başka bir blogcu web sitesinde öne çıkarmaları için gönderdikleri bir “Karnaval” olarak adlandırılan bir fırsat sunuyorlar. İşte bu hafta için seçimler Yakezie karnaval: Kâr Payı Büyümesi Yatırımcı @ Kâr Payı Büyüme Yatırımcı, Kâr Payına Yatırım Yapıyor - Bilime Karşı Bilişim - Başarılı temettü yatırımını tanımlama süreci, bilimden daha çok sanattır.
Devamını Oku
GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri
Maliye

GF ¢ 046: 7 Kayadan Öğrendiğim Hayat Dersleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC046.mp3 Bana bak. İyi giyimli bir mali danışman görüyor musunuz? Belki Akrep Kralı? Tamam, belki ikisini de görüyorsun. Kabul et, bana baktığın zaman, emeklilik hesaplarını birleştirmek için yardım isteyip istemediğinizi veya imzalı bir film posteri isteyip istemediğini bilmiyorsun.
Devamını Oku
GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı
Maliye

GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı

Uyumaya. 10 dakika sonra… Yüksel ve tekrarla. Bu, her sabah tipik uyku rutinimdi. Çoğu insan, orduda olduğundan, doğal olarak sabah bir insan olduğumu varsayar. #notevenclose Ben bir bonafide gece kuşuyum. Genelde saat 9'dan sonra ikinci ve bazen üçüncü rüzgarı alırım. Aslında, bloguma başladığımda blog'umun çoğunu yaptım.
Devamını Oku
Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey
Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al. IRA istifi misiniz? Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı. Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru. Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayın - birden çok IRA hesabına sahip olabilirsiniz ve istediğiniz kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz - herhangi bir sınırlama yoktur.
Devamını Oku