Maliye

Para için Bilgisayarlar Geri Dönüşüm 4 Yolları

Modern dünyada neredeyse herkes bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara erişime sahiptir. Her iki yılda bir ev PC'nizi veya dizüstü bilgisayarınızı değiştirmeniz gerekir. Telefonlar, tabletler ve oyun cihazları da yıpranır veya yükseltilmesi gerekir. Eski PC'nizle yenisini değiştirdiğinizde ne yaparsınız? Henüz çöp kutusuna getirme. Bunun yerine, bilgisayarların ve nakit için diğer elektronik eşyaların geri dönüşümü için mevcut seçeneklerden birini göz önünde bulundurun.

Gerçekten Bilgisayarları Geri Dönüştürebilir ve Para Kazanabilirsiniz

Eski PC'nizi yerel hurdalığa bırakıyorsanız, bunun için paranız olmayacak ve bunları bertaraf etmeniz için sizden ücret talep edebilirsiniz. Eski bilgisayarınızı veya başka bir elektronik cihazınızı almak için başka birine ödeme yapmak yerine, eski PC'nizi veya aşağıda listelenenler gibi diğer yollardan geçebileceğiniz diğer eski bilgisayarları geri dönüştürerek para kazanmak için bu yollardan birini düşünün.

Eski bilgisayarları ve diğer aygıtları nerede bulabilirim?

Muhtemelen, düzinelerce eski bilgisayarın bodrumunda döşeme yapmanıza gerek yok, ancak atılan bilgisayarları ve elektronik cihazları alabileceğiniz başka yollar da var.

 • Eski, istenmeyen bilgisayarları, tabletleri, telefonları veya diğer cihazları için arkadaşlarına ve aile üyelerine soran bir toplu e-posta gönderin.
 • Başkalarının istenmeyen bilgisayarlarını ve diğer elektronik cihazlarını almak için Craigslist teklifine bir reklam koyun.
 • Elektronik geri dönüşüm gününe sahip olmayı teklif eden mahallelerde el ilanları dağıtın ve insanların bilgisayarlarını, dizüstü bilgisayarlarını ve diğer elektronik cihazları kaldırmaları için bir günlerini kaldırıma bırakarak geçirin

Bilgisayarlarınızı ve diğer öğelerinizi topladıktan sonra, bunları dört farklı yoldan biriyle geri dönüştürerek para kazanabilirsiniz.

1. Bilgisayarları Onar ve Yeniden Yükleyin

Çoğu zaman, artık işlevini yerine getirmeyen bilgisayarların, basit ve ucuz bir yedek parçaya veya iyi bir temizlemeye ihtiyacı vardır. Birkaç yıl önce, kişisel bilgisayarımız yavaşlamaya başladığında, onu sadece hurdalığa getirdik ve yeni bir tane aldık.

Yeni cihazımız gerçekten sürüklendiğinde, bir bilgisayar tamircisine götürdük. Birkaç saat temizlediler ve yeni kadar iyi koştular.

Tamirhanede insanların artık istemediği diğer bilgisayarlarla dolu bir mağazası vardı. Bu bilgisayarları tamir ettiler veya temizlediler ve indirimli bir fiyat karşılığında mağaza raflarında satışa çıkardılar.

Bilgisayarlar hakkında biraz bilgi sahibi olursanız, aynı şeyi yapabilirsiniz. Eski bilgisayarları veya elektronik cihazları bulun. Temizleyin, çalışmayan parçaları değiştirin ve bunları Craigslist veya başka bir alternatif gibi bir siteyle çevrimiçi olarak yeniden satın veya mevcut stokunuzu ailenize ve arkadaşlarınıza tanıtın.

Yenilenmiş PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar, perakendede yaptıkları şeyin bir kısmını sattıkça iyi satıcılardır. Birkaç yıl önce 1000 dolar karşılığında perakende satışa sunulan yenilenmiş bir dizüstü bilgisayarımız var ve biz de sadece 450 dolar aldık. Bugün hala dizüstü bilgisayarımız var ve hala iyi çalışıyor.

Kullanılmış bilgisayarları nasıl tamir edeceğinizi ve yenileyeceğinizi biliyorsanız, bu sizin için büyük bir yan itici gelir kaynağı olabilir.

“Yeni” Bilgisayarları Yapmak İçin Kullanılmış Bilgisayar Parçalarını Birleştirin

Bulduğunuz atılan bilgisayarlar birkaç yeni yedek parça veya iyi bir temizleme ile işlevlendirilemezse, bulduğunuz farklı atılan PC'lerden aldığınız farklı parçaları birleştirerek “yeni” kullanılmış bir bilgisayar hazırlayabilirsiniz.

Yeni bir bilgisayar kurmak, küçük bir araştırmayla düşündüğünüzden daha kolay ve atılan PC'lerden veya dizüstü bilgisayarlardan para kazanmanın harika bir yolu olabilir.

2. Bilgisayarlardan Bireysel Parçalar Satmak

Birçok insan, bilgisayarlarını kendi bilgisayarlarını satın alabilecekleri farklı parçalarla inşa ederek para biriktirmeye çalışıyorlar. Farklı kaynaklardan istenmeyen bilgisayarlar toplarsanız, yakında bilgisayar parçalarının büyük bir envanterine sahip olacaksınız.

Daha sonra, bu meraklı tüketicilerin mevcut bilgisayarlarını onarmak veya başkalarına saklamak veya satmak için yenilerini inşa etmek için kullanabilecekleri donanım ve diğer dahili parçaları aradıkları EBay gibi sitelerde bireysel satış için bu parçaları listeleyebilirsiniz.

3. Bilgisayarınızın Parçaları Hurda Metre Satmak

Geri dönüştürülmüş alüminyum kutular ve diğer metallerde olduğu gibi, bazı elektronik eşya ve dükkanlara getirdiğiniz parçalar için size ödeme yapacak birçok yerel hurda sahası bulunmaktadır.

Hurdalık yapan elektronik eşyaların ve parçaların nakit almanızı sağlayacak parçaları değişmektedir, ancak burada size bir fikir vermek için kısa bir liste bulunmaktadır.

 • Cep telefonları
 • Fare / Klavyeler
 • Sabit sürücüler
 • Disk sürücüleri
 • Düşük dereceli panolar
 • Orta sınıf panoları
 • Yüksek dereceli panoları
 • CPU kuleleri
 • Güç kaynakları
 • Yazıcılar
 • Dizüstü
 • İşlemciler
 • Tüm bilgisayarlar

Google’ın “bana yakın elektronik hurda tarlaları” nızda olmanız durumunda, size elektronik hurda kalemleri için ödeme yapacağınız birkaç yere yakın bir yere gelebilmeniz gerekir.

Hurdaya satılan elektronik hurdanın fiyatı, bireysel hurda deposuna göre ve sattığınız ürüne göre değişiyor, ancak araştırmamda, bu tür ürünler için birkaç poundluk bir pound'dan herhangi bir fiyat alabileceğinizi öğrendim. CPU gibi daha değerli ürünler için anakartlar 30 $, 40 $, 50 $ ve daha fazla pound olarak.

Tüm hurda sahaları farklı fiyatlar ödediği için, elektronik parçalarınızı teslim etmeyi kabul etmeden önce size ne ödeyecekleri konusunda avluda çalışanla birlikte açık olmak önemlidir. Ayrıca, çoğu hurda sahası da ödeme yapar, ancak Ödemeyi bekleten bir avluyla, hurdalıktan ayrılmadan önce elektronik hurda için yazılı olarak kabul edilen tutarı aldığınızdan emin olun.

İşinize başladığınızda, atılan bilgisayarlar veya bilgisayar parçaları için en iyi fiyatı kimin ödeyeceğini görmek için bölgenizdeki bazı hurda alanlarının fiyatlarını kontrol etmek zarar vermez.

Bilgisayarı düzenli bir ekstra gelir kaynağı haline getirmeye karar verirseniz, hangi hurda alanın en iyi ödediğini bilerek işiniz için mümkün olan en fazla parayı elde edebileceksiniz.

4. Kullanılmış Bilgisayarlarınızda, Dizüstü Bilgisayarlarda veya Nakit veya Hediye Kartları için Diğer Elektronik Öğelerde Ticaret

Birçok mağaza ve web sitesi, eski bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer elektronik cihazlarda nakit ödeme veya hediye çeki kartları karşılığında alışveriş yapmanıza izin verecektir.

Bu, para geri dönüşümü bilgisayarları yapmak için harika bir yol olabilir. Burada, insanların elektronik geri dönüşüm yoluyla para kazanmak için kullandıkları en popüler mağaza ve sitelerden bazıları yer almaktadır.

ceylân

Web sitelerine göre, Gazelle, ön-tüketici elektroniği satan ve satan lider bir yeniden ticaret firmasıdır. Para kazanmak isteyen kişilerden masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar satın alıp, yenilemek ve yeniden satmak müşterilere.

Gazelle ile bilgisayarları geri dönüştürmek istiyorsanız, Gazelle'den aldığınız ücretsiz ön ödemeli kargo etiketine sahip bilgisayarlara göndermeniz yeterlidir. Gazelle, geri dönüştürülmüş bilgisayarlarınızı kabul ettiğinde, size bir Amazon hediye kartı biçiminde PayPal veya çekle ödeme yapar.

Nextworth

Nextworth, eski dizüstü bilgisayarlarda ve nakit para için diğer eşyalarda işlem yapabilmenizi sağlayan bağımsız bir geri dönüşüm ürünüdür. Sitelerine gittiğinizde, bir öğeye göndermek için yönergeleri izleyin. Gazelle gibi, Nextworth size ücretsiz bir ön ödemeli kargo etiketi gönderecek.

Bilgisayarınız veya diğer cihazlarınız depoya ulaştığında, bilgisayarınızı inceler, değerini belirler ve size kişisel bir çek gönderir veya size PayPal üzerinden ödeme yapar; hangisini istersen.

Cihazınızı kabul ettikten sonra, herhangi bir kişisel bilgiyi temizler, yeniler ve müşterilere satarlar, bilgisayarları ve diğer cihazları, insanlardan para biriktirir ve insanların para kazanmasına yardımcı olurken depolama alanından uzak tutar.

Amazon

Amazon'un tüketicilerin eski kişisel bilgisayarlarına, dizüstü bilgisayarlarına, tabletlerine, cep telefonlarına, video oyun konsollarına ve daha fazlasına göndermelerine olanak veren bir ticaret programı var. Öğenizde göndermek için size önceden ödenmiş bir gönderim etiketi gönderilir ve hiçbir ücret alınmaz.

Aynı zamanda, benzer öğelerin ticaret için geri alınıp alınmadığını gösteren bir arama motoruna da sahipler. Bu, öğenizi göndermeden önce ne alacağınızı bilmek için iyi bir yol olabilir.

Öğenizi postayla gönderdikten sonra, değerini değerlendirecek ve ticari tutar için bir Amazon hediye kartı alacaksınız ve istediğiniz satın alımlar için Amazon hediye kartını kullanmakta özgürsünüz.

Hedef ve En İyi Alış

Hedef ve En İyi Satın Alın mağazaları Amazon programına benzer programlara sahiptir. Best Buy, kişisel bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve Amazon'un yaptığı gibi diğer çeşitli ürünlerde ticaret yapmanızı sağlar ve size Best Buy hediye kartı şeklinde ödeme yapar.

Hedef, yalnızca ticaret için tabletleri ve telefonları kabul etmektedir ve sizi, Hedef satılan birçok ürünü almak için kullanabileceğiniz bir Hedef hediye kartı biçiminde ödeme yapar. Bu Hedef web sayfası, elektronik geri dönüşüm programına hangi mağazaların katıldığını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Geri dönüşüm alüminyum kutular, ahşap palet geri dönüşüm ve geri dönüşüm elektronik parçalar, daha fazla insan ve kuruluşlar azaltmak için daha fazla insan ve kuruluşlar azaltmak için geri dönüşüm ve geri dönüşüm yolları bularak çevre taşma taşma ortamını korumak önemi fark aldığımız öğeler.

Daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız, insanların eski bilgisayarlarını ve diğer elektronik eşyaları ellerinden almak, onların istenmeyen elektronik parçalarını atmanın uygun bir yolunu bulmalarına yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda, farklı kuruluşlara nakit veya yenileme ve karlı bir yan işe alım işi olarak yeniden satış yapabileceğiniz ücretsiz bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara erişim sağlayacaktır.

Videoyu izle: BİR POŞET LAPTOP Geri dönüşüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?
Maliye

Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?

Roth IRA katkıları vergiden düşülebilir mi? Basit cevap hayır. Bununla birlikte, ayrıntılara daha yakından bakıldığında daha nüanslı bir cevap ortaya çıkıyor. Roth IRA'nın katkılarının kendileri de vergiden düşülemez olsa da, eğer uygunsa ve belirli gereksinimleri karşılıyorsanız, bir Roth IRA vergi kredisi talep edebilir ya da bir Roth IRA'da bir hak iddiasında bulunabilirsiniz.
Devamını Oku
2 Milyon Dolarla Emeklilik Nasıl Yapılır [Vaka Çalışması]
Maliye

2 Milyon Dolarla Emeklilik Nasıl Yapılır [Vaka Çalışması]

2 milyon dolar çok para. Ama bununla yüzleşelim, on yıl önce olduğu kadar değil. Umarım bir emeklinin bana 2 milyon dolar değerinde bir yuva yumurtasıyla yaklaşması ve başarılı bir şekilde emekli olup olmayacağını bilmek istediğinde, birçok kişinin düşündüğü kadar açık bir cevap yoktur. Eşitliğe giren pek çok faktör vardır: Emeklilik hedefleri Harcama alışkanlıkları Bağımlılar İstenen emeklilik yeri Sağlık Yatırım risk toleransı Ve çok daha fazlası Bu, finansal planlamayı zorlaştıran ama aynı za
Devamını Oku
Para Yönetimi Stres Ücretsiz Nasıl Yapılır
Maliye

Para Yönetimi Stres Ücretsiz Nasıl Yapılır

Çoğumuz için, stres ve finansal konular el ele gidiyor gibi görünüyor. Konuştuğum insanların büyük çoğunluğu için, banka bakiyeleri ve faiz oranları, sınırlı gelirler ve zorunlu kesintiler düşüncesi onları soğuk bir terlemeye sokmak için yeterli. Ve içine düştüğümüz şu anki ekonomik durumu göz önüne aldığımızda hiç de şaşırtıcı değil!
Devamını Oku
Fotoğraf Çevrimiçi Satış 29 En İyi Yerler
Maliye

Fotoğraf Çevrimiçi Satış 29 En İyi Yerler

Ekstra para kazanmaya başlamanın en iyi yollarından biri, hobilerinizden ve tutkularından para kazanmaktır. En çok keyif aldığınız şeyi yapmak için para kazanıyorsunuz, aynı zamanda zaten yetenekli ve zaten gerekli ekipmana sahip olabilirsiniz. Fotoğraf, doğal güzelliğe ya da kendi profesyonel resimlerimizi çekecek donanıma sahip olmadığımızdan ve fotoğraflarınızı online satarak para kazanabileceğinizden bir istisna değildir.
Devamını Oku