Maliye

Kiralık Ücretsiz 8 Yolları

Bir evde ya da apartmanda tamamen ücretsiz ve ipoteksiz kiralık tamamen farklı seçenekler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Çoğu kişi sadece kira veya ipotek maliyetlerinin hayatın bir parçası olduğunu varsaymaktadır ve bu tür masrafları azaltmak veya ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri dikkate almamaktadır.

Kiralık kiranın bedeli bedava mı? Mali amaçlarınızı finanse etmek için size fazlalık para bolluğu bırakır, erken emekli olun, nakit olarak bir eve ödeme yapmak, borcunuzu kaybetmek veya aklınıza gelebilecek başka bir rüyayı kaydetmek için.

Bu çekici görünüyor mu? Yapacağını düşündüm. Bir kira veya ipotek ödemesi olmadan yaşamanın bir yolunu bulmak, banka hesabınızda o finansal rüya nakit dengesine sahip olmanın yolunu gerçekten hızlandırabilir.

Ücretsiz kiralık yaşam için aşağıdaki fikirlerden herhangi birinin sizin için çalışıp çalışmayacağını görmek için okumaya devam edin.

Durumunuza bağlı olarak, bazı çözümler sizin için işe yarayabilir ve bazıları olmayabilir. Ancak, kirayı ücretsiz olarak yaşamanın bir yolunu bulmak, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olursa, çabaya değer olabilir.

Sizde Kiraya Özgür Olmak İstersiniz….

Aşağıda, kiralık rant için sekiz farklı fikir vardır - ya da duruma bağlı olarak buna yakın. Bu fikirlerin herhangi biri sizin için işe yarayabilir mi?

1. Airbnb ile Bir Oda Listesi

İster kendi dairenize, ister evinize, ister apartman dairenize sahip olun, ister yaşam alanınızı kiralayın, Airbnb'de misafir bulma, ipoteğinizi karşılamak veya kira ödemeniz için müthiş bir yol olabilir.

Airbnb, insanların gündelik ya da iş amaçlı seyahat edenler için yerlerini listeleyerek milyonlarca dolar kazanmalarına yardımcı oldu. Airbnb gezginleri, otel odalarında rezervasyon yapmak yerine Airbnb ev sahiplerine ait oda rezervasyonu yapmaktadır.

Standart otel gibi Airbnb seçenekleri gibi gezginler genellikle çok daha az maliyet ve ev konforu sağlamak çünkü kalır.

Ne tür bir kasaya bakıyorsunuz ve Airbnb aracılığıyla odalarınızı listeleyebilirsiniz gerçekten kira veya ipotek ödemelerini karşılar mı?

Bir Airbnb sunucusunun bir oda için gecelik 50 dolar alması nadir değildir. Memleketimdeki metropol şehrinde, ortalama Airbnb sunucusu haftada 455 dolar kazanıyor. Bu tür bir nakit 1800 $ 'ın üzerinde bir kira veya ev ödemesini kapsayabilir.

Evinizde ekstra odalarınız varsa, Airbnb aracılığıyla kiralayarak veya ipotek ödemenizi karşılamak için yeterli gelir sağlamayı düşünün.

Airbnb'nin güvenlik konusunda ciddi olduğunu ve hem misafirleri hem de ana bilgisayarları iyice görüntülediğini bilin. Hem ev sahiplerinin hem de konukların yaşam alanlarını paylaştıklarından emin olmak için çok çalışıyorlar.

2. Mortgage Ödemenizi Öde Etmek için Yeterli Oda Arkadaşlarını Alın

Kiralık ücretsiz yaşamak için başka bir seçenek, evinizde veya dairenizde ekstra yatak odası kiralamak için oda arkadaşı almak olacaktır.

Kaç tane ekstra yatak odasına bağlı olarak, kira veya ipotek masraflarınızı karşılamak için her ay yeterli para kazanabilirsiniz.

Aylık kira veya mortgage ödemenizin 1200 dolar olduğunu ve üç yatak odalı bir evde yaşadığınızı ya da sahip olduğunuzu varsayalım. Her biri ayda 600 $ 'lık iki yatak odası kiralayarak, ipoteğinizi veya kira ödemenizi aldınız ve ücretsiz olarak yaşıyorsunuz.

Potansiyel oda arkadaşlarına hitap etmek, kira bedelini kiralamak için bölgenizde tek yatak odalı bir daire bulabilecekleri çok az şans olduğu için makul kira maliyetidir.

Bölgenizdeki yaşam maliyetine bağlı olarak, ipotek (veya kira) ödemeniz daha yüksek veya daha düşük olabilir ve her ay kiracılardan alabileceğiniz nakit miktarı daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Kiracılara makul ve adil bir kira bedeli ödemekle ipotek masraflarını karşılamak veya kira ödemeniz arasında bir denge kurduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, tüm kiracıların kira tutarını, hasar depozitosu miktarını ve sizinle yaşamak için gerekli kuralları kapsayan bir sözleşme imzaladığından emin olun.

Standart kiralama anlaşmaları çevrimiçi olarak veya Office Depot gibi ofis mağazalarında bulunabilir.

Sizden oda kiralamayı isteyen insanları tanımıyorsanız, kiracılar için arka plan kontrolleri ve istihdam doğrulamaları da iyi bir fikir olabilir.

3. Diğerleri İçin Oturmak

Evin oturması, birkaç farklı yoldan ücretsiz kiralamanıza yardımcı olabilir. Evden eve (ya da daireden daireye), evden çıkıp tatil ya da iş seyahati için ayrılan evden çıkıp evden ayrılmak istemeyeceksiniz.

Ya da birinin uzun süreli bir ev bakıcısına ihtiyacı olduğu bir durum bulabilirsin. Belki de yılda bir ya da iki kez ziyaret ettikleri bir tatil evi vardır ve sık sık boş bırakmayı sevmezler.

Ya da uzun süreli iş seyahati için ayrılıyor olabilirler. Yıllar önce, arkadaşlarım kocanın işten ayrılma talebinde bulunan şirketin yerel bir iş olduğunu ve büyük bir proje hazırlarken Avusturya'da bir yıl çalıştıklarını öğrendi.

Evlerini bu kadar uzun bir süre yalnız bırakma fikrinden hoşlanmıyorlardı, bu yüzden birilerinin oraya gelip evde yaşadığını ve evlerinin uzaktayken dönmeleri için temel bakımları yaptıklarını ilan ettiler.

Yukarıda bahsedilenler gibi durumlar sıklıkla olur ve eğer gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutarsanız (ve Craigslist gibi reklamlar için reklamları kontrol ederseniz) kendiniz için böyle bir durum bulabilirdiniz.

Ayrıca diğerlerinin evlerinde kiralık teknelerini ücretsiz olarak kiralayanlara da duydum. Gemiler kıyıya yakın bir yerde demirlemiş ve sahipleri hırsızlık veya vandalizm korkusu nedeniyle gözetimsiz bırakılmalarını sevmezler.

Tekne sahipleri, katılımsız bırakılmaması için kiralık teknede yaşamaya istekli olan insanlara bakmaktadır. Suda olmayı seviyorsanız, bu, geleneksel bir ev veya apartman dairesine oturmak yerine, kiranın ücretsiz olarak yaşamanın harika bir yolu olabilir.

Kısa süreli müşteriler için oturmayı tercih ederseniz, bir süre işsiz kalmanız durumunda kısa vadede kalabilmek için yedek bir yere sahip olmak istersiniz.

Ebeveyninizin evi ya da iyi bir arkadaşınız ya da yakın akrabanız sizi evdeki herhangi bir oturma döneminden geçirmenize razı olabilir.

4.Kiralık İş Durumu Bul

Ev sahipleri ya da ev sahibi oldukları sitede iş sahibi olan diğer insanlar gibi mülk sahipleri, genellikle bir çalışma programı karşılığında ücretsiz olarak kiralayabilecek insanlar ararlar.

Örneğin, bir çiftlik kirası kiralayamamanız durumunda, rahatsız edici tezgahlardan (yani, doo-doo'yu temizleme), inekleri sağmaktan, saman balyalarını boşaltmaktan veya meyve ve sebze mahsullerini yönetmekten sorumlu olabilirsiniz.

Çiftlikte çalışacağınız saat sayısı genellikle tam zamanlı bir iş kadar değil, bu yüzden gelir getiren bir işte çalışmak için bolca zamanınız olacak, ancak kira ücretsiz olacak.

Bazı çiftlikler de vardır, bu da serbest yaşayan kiracılara, çiftçi olmalarını öğretmek için özel nedenlerden dolayı serbestçe izin verirler.

Organik Çiftlikler Üzerindeki Dünya Çapındaki Fırsatlar (kısaca WWOOF), çiftlikleri hakkında yardım arayan organik çiftçilerle daha fazla kendi kendini sürdürülebilir bir şekilde yaşamayı öğrenmek isteyen insanları birbirine bağlamaktadır.

Şu anda site, dünyanın her yerinden düzinelerce organik çiftlikte kiralık ücretsiz kiralık yerleri listeler.

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve sürdürülebilir bir yaşam tarzının nasıl yaşanacağıyla ilgili daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, bunu yapmak ve aynı anda ücretsiz olarak kiralamak için havalı bir yol olabilir.

Bonus: Daha önce hiç gitmediğiniz yerlere seyahat edebilirsiniz.

5. Canlı Giriş Dadı veya Evcil Hayvan Bakıcısı Olarak İş Bulma

Ebeveynler ve evcil hayvan sahipleri her yerde, sevdikleri çocuklarla veya evcil hayvanlarıyla güvenebilecekleri bir kişi tarafından kaliteli bir çocuk veya evcil hayvan bakımı arıyorlar.

Bir evde yaşayan çocuk bakım sağlayıcısı, genellikle yalnızca ücretsiz yaşam alanları değil, aynı zamanda fazladan ödeme de kazanabilir. Çocuklarla birlikte olmayı ve bakım yapmayı seviyorsanız ve bunun bir parçası ya da tam zamanlı bir iş olarak işe yaramaması durumunda, canlı bir dadı olarak ücretsiz olarak yaşayabilirsiniz.

Birçok evcil hayvan sahibi de canlı evcil hayvan bakıcısı olma fikrini beğenir. İster iş ister tatil için olsun, sık seyahat eden kişiler olabilirler ya da evde çalışırken işlerini günde sekiz ila on saat için evde yalnız bırakma fikrinden hoşlanmayabilirler.

Bir dadı olarak çalışmayı bulmak için, sorumlu nannies arayan ebeveynlerle birlikte kaliteli çocuk bakımı görevlileriyle çalışan Care.com gibi iyi saygın şirketlere bakın ve bölgenizde yaşayan bir dadı açılmasına sahip olabilirsiniz.

Care.com'da profilinizi oluşturun ve kiralık ücretsiz yaşamak sizin için önemliyse canlı bir durum aradığınızı açıklayın.

Craigslist gibi yerel reklam siteleri, çocuk bakımı yardımına veya evcil hayvan bakımı yardımına ihtiyaç duyan kişiler için de reklam verir. Evcil hayvan oturağı, sizin için karlı bir iş haline dönüşebilecek ve size de ücretsiz kiralık bir yer bulabileceğiniz birçok yan halden biridir.

6. Apartman Binasını Yönetmek

Rastgele telefon görüşmeleri ve ziyaretleri veya onarım taleplerini kolaylaştırmak için uygun olmamanız halinde, bir apartman yöneticisi olarak kiralık ücretsiz yaşayabilirsiniz.

Apartman bina yöneticileri genellikle binadaki apartmanlardan biri olarak, ihtiyaç duyulan tamir veya uyuşmazlık çözümü gibi kiracı sorunlarının üstesinden gelmek için telefonla temin edilebilmeleri koşuluyla ücretsiz olarak yaşayacakları bir yer olarak verilir.

Muhtemelen bir apartman dairesi kira bedeli olmadan tam zamanlı bir işte çalışabilirsiniz, ancak işteyken bile kiracıların iletişim kurması için telefonla ulaşılabilir olmanız gerekir.

Bazı apartman yönetim şirketleri, bir apartman yöneticisi olarak evinizde kalmanızı (ve uzun bir süre için ayrılmak zorunda kalmanız durumunda birisini bulmanızı gerektirir) gerektirir. Bununla birlikte, bu tip kiralık yaşam pozisyonları genellikle sağladıkları ücretsiz daireye ek olarak bir maaş ile birlikte gelir.

Her apartman dairesi, apartman yöneticileri için apartman dairelerinde olmaları gerektiğinde ve kiracılar için uygun olduğunda farklı kurallara sahip olacaklar, bu yüzden kuralların sizin yaşam tarzınıza uygun olduğundan emin olmak için iyice kontrol ettiğinizden emin olun.

Mesela, ailemin yaşadığı 55+ apartman kompleksi, apartman dairesi müdürüyle oldukça rahat.

Kişisel dairesi kiracılara sınırsızdır ve özel alanı olarak kabul edilir ve kiracılar kapılarını kapıdan çalmaktan vazgeçirilir.

Eğer kiralık ofisteydeyse, durmak için serbesttirler ve kiracıların ofisten yoksa kiralık ofis telesekreterinde mesaj bırakmaları da teşvik edilir.

Yöneticiye, 24 saatlik bir süre içinde iade edilmeleri koşuluyla çağrıları geri çevirmenin gerekli olduğunu düşündüğü zaman seçimini yapar.

Diğer apartman kompleksleri apartman yöneticileri ile bu kadar esnek olmayabilirler, bu nedenle bu tip kiralık bir yaşam için kaydolmadan önce neyin beklendiğini bilmek önemlidir.

7. Akraba ile Yaşayın ve Kiralık Ev Yapın

Evin etrafında yardım almak için ücretsiz olarak kiralamanıza izin verecek bir aile üyeniz var mı? Pek çok insan, evin etrafında çeşitli şeylerle ilgili yardım almak isteyen veya ihtiyaç duyan bir akraba ile taşınarak rantsız yaşayabilir.

Yıllar içinde yaşanmakta olan yaşlı bir büyükbaba, teyze veya amcaya sahip olabilirsiniz ve artık evlerine ihtiyaç duydukları kadar bakamazsınız.

Çim bakımı, kar temizleme veya küçük ev bakımı ve onarımında yardıma ihtiyaçları olabilir. Ya da ne zaman ilaç almanız gerektiğine veya doktor randevularına gitmeye yardımcı olmak gibi günlük faaliyetlerini ve ihtiyaçlarını yönetmede yardıma ihtiyaç duyabilirler.

Artık sadece rahat yaşamak ve birilerinin evde onlarla birlikte olmasını istemeleri olabilir.

Ya da hazır çocuk bakımı kullanabilen küçük çocuklarla bir kardeşiniz veya başka bir akrabanız olabilir. Akrabalarla ve yakın arkadaşlarla görüşün, onlarla birlikte yaşama konusunda yardım alın ya da arkadaşlık için ücretsiz olarak kiralayın.

Yine, bu tür bir durumu kabul etmeden önce, önünüzde ne beklendiğini bilmek önemlidir. Sevdiklerinizle yaşarken barışı korumak hayati önem taşımaktadır.

8. Ebeveynlerinizle Geri Dönün

Pek çok fonksiyonel yetişkin için bunun bir son çare seçeneği olabileceğini biliyorum, ancak ailenizle birlikte geri dönüp kiralık ücretsiz yaşamdan yararlanarak öğrenci kredilerini hızlı bir şekilde ödeyebilmeniz ya da sadece para ya da para tasarrufu sağlayabilmeniz için harika bir yol olabilir. diğer borçlar kapalı.

Ebeveynlerinizle tekrar birlikte hareket etmeyi seçerseniz ve onlarla birlikte yaşamaya devam ederseniz, önceden onlarla oturmak ve beklentileri her iki tarafta tartışmak iyi bir fikir olabilir.

Yetişkin bir çocuk olarak, sizden neler beklediklerini öğrenin ve işlerin nasıl bir perspektifte olmasını istediğinizi açıklayın.

Ebeveynlerinizle birlikte hareket etmeden önce kurallar ve sınırlar kurarak hiç kimsenin hayal kırıklığına uğramış ya da avantajlarından yararlanamayacağından emin olamazsınız.

Ayrıca, eğer aileniz ile geri dönerseniz, arkadaşlarınızla yaşıyor olsaydınız, tıpkı sizin gibi bir ev arkadaşının olması da önemlidir.

Kendiniz temizleyin, evin etrafında yardım edebileceğiniz ve evinize yardımcı olabileceğiniz zaman, ev masraflarına katkıda bulunun. Uzaylarına ve mülklerine saygılı olun. Dikkat gerektiren bir sorun veya durum ortaya çıktığında onları sakin bir şekilde yaklaşın.

Ebeveynlerinizle karşılıklı saygılı bir yaşamak durumunda olmak için deneyimlerinizden faydalanabilirsiniz.

Kiralık Ücretsiz Yaşam Seçenekleri Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler

Ebeveynleri veya diğer akrabalarıyla birlikte, rantsız bir yaşam durumu bulurken, genellikle ne içine girdiklerinin oldukça farkındadır.

Bununla birlikte, bir yabancıyla bir rantsız yaşam durumu göz önüne alındığında, ev sahipleriniz için arka plan kontrolleri vb. Gibi güvenlik önlemlerini kullanmak önemlidir. Ve bir şey doğru değilse, başka bir seçenek arayın.

Ayrıca, rantı kiraya verebilmek için yatılıları alırken, kira gelirlerinin vergiye tabi gelir olarak sayıldığını bilin. Sizden kira çeken kişilerden ne aldığınızı takip edin ve yaklaşan vergileri karşılamak için her ay bir miktar para ayırın.

Aynı şekilde, evinizde kiracıları kiralarsanız, bazı onarım ve bakım masraflarını da düşebilirsiniz. Bakım, onarım ve bakım için harcadığınız tutarlar için makbuzları saklayın, böylece mümkünse vergilendirilebilir gelirinizi azaltabilirsiniz.

Kiracıların sigortası, başkasının mülkünde kiralayanlar için önemli bir satın alımdır.

Kiraladığınız ev ya da apartman dairesinde hırsızlık, fırtına ya da diğer hasarlar nedeniyle bir tür maddi zarara uğraması durumunda, konut sigortası, eşyalarınızın değiştirilmesini kapsayacaktır.

Doğru yapıldığında, ücretsiz yaşam kiralama, finansal hayallerinizi ve hedeflerinizi finanse etmek için çok fazla para biriktirmenize yardımcı olabilir.

Videoyu izle: Kürşat Zengin - Kalp Yolu

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Çiftçiler Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu durumda, hayat sigortası, bir kişinin genel finansal stratejisinin ayrılmaz bir parçası olacaktır. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin çoğu, hayatta kalanların ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi için kullanılabilir. Bunlar, borçların ödenmesini, her gün devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini ve bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitim masraflarının ödenmesini içerebilir.
Devamını Oku
Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol
Maliye

Ucuz tuval baskılar satın almak için 8 yol

Bir sanat aşığı iseniz, duvarlara çekici tuval baskıları ve diğer duvar sanatı türleri ile kaplanma fikrini gerçekten beğenebilirsiniz. Kalbi şarkı yapan sanat hakkında bir şey var. Bir eve ya da müzeye kaç kez girdiniz ve duvarlarda görünenlerle tamamen içeri girdiniz. Misafir odasında asılı bir tuval resmi olan bir arkadaşım var.
Devamını Oku
Yaşam Planınızı Kişiselleştirmenin Önemi
Maliye

Yaşam Planınızı Kişiselleştirmenin Önemi

Farkında olsun ya da olmasın, hepimiz bir yaşam planımız olmalı. Tabii, hayat boyunca dolaşabilir, asla nasıl ve nerede ya da nerede çalışacağınızı planlayamazsınız. Ya da paranı nasıl yöneteceksin? Ama günün sonunda, hayatınızın nasıl görünmesini istediğinize dair bir plan oluşturmak daha mutlu bir yaşama yol açacaktır.
Devamını Oku
MetroMile Araba Sigorta İncelemesi
Maliye

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi

Bir aracın sahibi olan herkes için, otomobil sigortasının genellikle, aracın (veya kamyonun veya kamyonetin vb.) Hasar ve hırsızlıktan korunmasını sağlamak için gerekli olması gerekir. kaza. Ayrıca, çoğu eyalette sürücülerin yasa gereği en az bir miktar araç sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku