Maliye

Öğrenci Kredi Borcu Hızlı Kurtarmak İçin 12 Yasal Yol

Öğrenci kredilerinizle baş etmek çok zor bir iş gibi görünebilir. Karşılaştığımız öğrenci kredisi borçlarının hacmi, astronomik. CNBC'ye göre, 44 milyondan fazla Amerikalı, yaklaşık 1,5 trilyon dolarlık öğrenci kredisi borcu tutuyor. Ortalama mezun, öğrenci kredisi borcunda yaklaşık 37.000 dolar tutuyor.

Kredilerinizin finansal geleceğinize bir kurşun ağırlığı gibi ekleneceğini düşünebilirsiniz, ancak durum böyle olmak zorunda değildir. Proaktif olmak ve o kırma borcundan kurtulmak için çalışmak zorundasın.

Dürüst olalım, herkes öğrenci kredilerini sadece karanlık bir at gibi görüp geceye gömülmek istiyor. Ne yazık ki, onlardan kurtulmak için çaba harcamadığınız sürece bu olmayacak. Zor bir yolculuk olabilir, ancak öğrenci kredi borcunuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak bazı fikirlerimiz var!

Her ne kadar bu ipuçları borçlarınızın bir gecede kaybolmasına yardımcı olmasa da, öğrenci kredi borcunuzun zaman kaybetmeden gitmesini sağlayacak sağlam bir plan oluşturmalısınız!

1. Maliyelerinizi Düzenleyin

Çoklu öğrenci kredileriniz olması muhtemeldir. Hem federal hem de özel öğrenci kredileriniz bile olabilir. Bunların her birinin kendi ödeme tutarı ve vadesi her ay olabilir. Anlaşılacağı gibi, tüm öğrenci kredilerinizi takip etmek çok kafa karıştırıcı olabilir.

Tüm Kredilerinizi Toplayın

Tüm kredilerinize bir bakın. Bireysel kredileri tek bir yerde görmek, ne kadar borçlandığınızı tam olarak görmenize yardımcı olacaktır. Kulağa çok basit geliyor, ancak borcunuz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır. Bireysel krediler hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar etkin bir şekilde kurtulursunuz. Hızlı!

Öğrenci Kredilerinizi Konsolide Edin

Bir veya iki kaçırılan ödemenin bile kredi puanınızı ciddi şekilde etkilemesi nedeniyle konsolide etmek iyi bir fikirdir! Bu süreç boyunca kredi puanınızı olabildiğince yüksek tutmak istiyorsanız, konsolidasyon işlerin takibini kolaylaştırır.

Konsolidasyon, mali hayatınızın tüm alanları için iyi bir uygulama olan maliyelerinizi düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Otomatik Ödeme için Kaydolun

Otomatik ödeme ayarlamak çok kolay. Bunu kredi şirketiniz aracılığıyla yapma seçeneğiniz olacak. Otomatik ödeme, bir ödemeyi kaçırmamanızı sağlamak için kolay bir araçtır. Kredi puanınızı ciddi şekilde etkileyebileceği için ödeme yapmayı unutmak istemezsiniz.

Neden unutacağın şansını alsın? Eğer sadece gönül rahatlığınız için, Otomatik Ödeme için de kayıt olabilirsiniz.

2. Kredilerin Refinansmanı

Krediler özelse öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etme seçeneğiniz vardır. Borcunuzdan kurtulmak için hızlı bir yol seçeneğidir çünkü borçlarınızın ömrü boyunca potansiyel olarak binlerce dolar tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Daha düşük bir faiz oranına ek olarak, refinansman size daha düşük bir aylık ödeme de verecektir. Bu avantajların ikisi de inanılmaz!

Alt seçeneği ödemeye başlamak cazip gelse de, her ay aynı tutarı ödemeye devam etmenizi öneririm. Bu yüksek ödemeyi yaparak, kredinizden yıllar kesebilirdiniz. O yıllar kurtarılan dolarlara dönüşüyor!

Daha düşük bir faiz oranı ararken, daha düşük bir oran elde etmeye yardımcı olmak için bir ortak imzalayıcı eklemeyi düşünün. Oranlar arasındaki farktan şaşırabilirsiniz.

Kredilerinizi yeniden finanse etmenin bir başka iyi özelliği, ayrı kredilerinizi bir ödeme planına birleştirebilmenizdir. Ödemelerinizi basitleştirmek sizin için yararlı olabilir.

Bu platformların çoğu, iyi bir kredi geçmişi olan istikrarlı bir işiniz varsa, yalnızca kredinizi yeniden finanse etmeye yardımcı olabilecek şirketlerle eşleşecektir. Seçimlerinizi incelerken aklınızda bulundurun.

Refinansman seçeneklerinizi incelerken, kısa vadeli bir uzunluk seçtiğinizden emin olun. Halihazırda bulunduğunuzdan daha uzun bir süre tercih ederseniz, aslında uzun vadede kendinize ait herhangi bir paradan tasarruf etmeyebilirsiniz.

Kredilerinizi yeniden finanse etmek, bazı borçlular için iyi bir seçenektir, ancak herkes refinansmandan yararlanamaz. Genellikle, yeniden finansmandan en çok yararlanan borçluların özel kredileri vardır.

Ancak, federal kredileriniz varsa, refinansman en iyi hamle olmayabilir, çünkü kredi affı planlarına ve gelir odaklı geri ödeme planlarına erişiminizi kaybedersiniz. Öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmeye karar vermeden önce durumunuza dikkatlice bakın.

Refinansman durumunuz için iyi bir seçenek gibi görünüyorsa, favori öğrenci kredisi refinansman şirketlerinden bazılarına göz atın:

inandırıcı

Güvenilir, zamanınızdaki kredileri satın almanızı sağlayacak çevrimiçi bir kredi piyasasıdır. Öğrenci kredileriniz için borç verenleri ve oranları karşılaştırır. Platform, sağladığınız bilgilere göre size tahmini kişisel bir fiyat verecektir.

Seçeneklerinizi aldıktan sonra, hangi borç veren şirketin kullanacağı konusunda nihai kararı vermeniz gerekecektir. Kredilendirilebilir için Güvenilir'e başvurabilirsiniz.

Bu ücretsiz bir hizmettir, bu yüzden eğer Credible denemeyle ilgili çitin içindeseniz gerçekten kaybedecek bir şeyiniz yoktur.

LendKey

LendKey, borç alan kullanıcıları kredi refinansmanı için kredi birliklerine ve topluluk bankalarına bağlayan bir başka çevrimiçi platform. LendKey sayesinde, sizin için cazip bir seçenek olabilecek daha küçük bir banka veya kredi birliği ile çalışabileceksiniz.

LendKey ile çalışmak için birkaç ekstra adım atmanız gerekecek. Faiz oranınızı kontrol edip bir başvuruyu tamamladıktan sonra, Lend Key kredi puanınızı etkileyebilecek sert bir kredi kontrolü gerçekleştirecektir.

Çekimi iletirseniz, kredi sendikaları ve bankalarla çalışmaya uygun olduğunuz bir kredi dönemini seçmenize izin verilir.

Süreç çok uzun sürüyor, ama gerçekten o kadar zaman almayacak.Unutmayın, bu hareket, faiz tasarrufları yoluyla uzun vadede binlerce dolar kurtarabilir.

LendKey hakkında bir şey not etmek gerekirse, Maine, Nevada, Kuzey Dakota, Rhode Island veya Batı Virginia'da yaşıyorsanız, onlarla birlikte çalışmaya uygun olmayacaksınız.

SoFi

SoFi, öğrenci kredilerinizi uygun bir refinansman seçeneğiyle eşleştirecektir, ancak iyi bir kredi ve uygulamanız için istikrarlı bir geliriniz olmalıdır.

SoFi'nin harika özelliklerinden biri de ebeveyninizin PLUS kredisini isminize aktarmanıza yardımcı olabileceğidir. Bu yapmak istediğiniz bir şeyse, bu size yardımcı olabilecek birkaç şirketten biridir.

Neden birinin bunu yapmak isteyeceğini sorabilirdin? Ebeveynleriniz kolejiniz için krediyle ödeme yapmasına yardım ettiyse, artık üniversiteden çıktığınız için onlara geri dönüş yapmak için motive olmuş olabilirsiniz. Kredinin isminize aktarılmasıyla, ailenizden büyük bir yük yüklüyorsunuz. Emekliliğe yaklaştıkça, endişelenmeleri için bir şey daha az olacaktır.

Platformun kullanımı çok kolay ve potansiyel olarak sizi binlerce dolar indirebiliyor.

CommonBond

CommonBond başlangıçta öğrenci kredilerini yeniden finanse etmek ve sadece iş öğrencilerine para vermek için kurulmuştur. Şirket o zamandan beri dallanmış, bu yüzden onlarla bir lisans veya MBA dışı öğrenci olarak çalışabilirsiniz.

Platform boyunca birçok farklı seçeneği karşılaştırabileceksiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, bir başvuruyu tamamlamanız, sert bir kredi kontrolünü kabul etmeniz ve evraklarınızı tamamlamanız gerekecektir. Sert kredi kontrolünün kredi puanınızı etkileyeceğini unutmayın, ancak iyi bir refinansman seçeneği bulursanız buna değer olabilir.

Purefy

Purefy, özel, federal ve ana PLUS kredilerini yeniden finanse etmenize yardımcı olabilir.

Purefy ile çalışmak için, iyi bir kredi puanına ihtiyacınız olacak ve en az iki yıllık bir istihdam geçmişine sahip olacaksınız. Bu şartlara ek olarak, en az 24.000 $ / yıl kazanmanız gerekecektir.

Kredi vadesi seçenekleri 5,8,12 ve 15 yıldır. Bir terime karar verirken akıllıca seçim yapın. Daha düşük bir faiz oranına sahip olsanız bile, daha uzun vadeli bir kiralama zamanla size daha fazla paraya mal olabilir. Yeniden finansmandan önce seçeneklere dikkat edin.

ciddi

Güçlü bir kredi puanı ve yüksek miktarda öğrenci kredisi borcu olan herkes için iyi bir seçenek vardır. Bu şirketle 5.000 ila 500.000 dolar arası öğrenci kredisi borcunu iyileştirebilirsiniz.

Diğer bir artı, sabit ve değişken faiz oranları arasında bir seçiminiz olacaktır. Hangi faiz oranının sizin durumunuz için en iyi olacağına dair karar tamamen size aittir. Dürüst'ün bir dezavantajı, ortak yazarlara izin vermemeleridir, eğer ilgilendiğiniz bir şey varsa, başka bir platform bulmanız gerekecektir.

Vatandaş Bankası

Citizens Bank, tuğla ve harç bankalarının yanı sıra bir online platform üzerinden çalışır. Tüm süreç çevrimiçi yapılabilir, ancak eğer daha rahat bir insan hissediyorsanız, bir şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kredinizi daha düşük bir faiz oranıyla yeniden finanse etmenin yanı sıra, başlangıçtaki yeniden finansmanın üstünde ücret indirimlerine de hak kazanabilirsiniz. Citizens Bank'ta bir hesabınız varsa% 25, ​​Otomatik Ödeme'ye kayıt yaptırarak% 0,25 tasarruf edebilirsiniz.

Citizens banka refinansmanının gerçekten harika bir özelliği, üniversiteden mezun olmasanız bile kredilerinizi yeniden finanse edebilmenizdir. Çoğu kredi verenler derecenizi tamamladıktan sonra kredileri yeniden finanse edecektir. Üniversiteyi bitirmediysen, Citizens Bank seninle çalışacak. Durumunuz bu ise, bu yeniden finansman için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

3. Federal Öğrenci Kredisi Bağışlama Programına Başvurun

Federal öğrenci kredileriniz varsa, bağışlama programı size çok yardımcı olabilir. Bir bağışlama programının kapsayacağı krediler genellikle Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilir, ancak diğer öğrenci kredi şirketleri de bu kredilere hizmet verebilir.

Birkaç farklı kredi bağışlama programı vardır, ancak Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama (PSLF) diğerlerinden farklıdır.

Bu program bugüne kadar en popüler seçenek. PSLF programı, mezunların mezun olduktan sonra kamu hizmeti işlerinde tam zamanlı çalışmaya teşvik eder. İşler toplumumuz için önemlidir, ancak ödeme genellikle özel sektör işi kadar yüksek değildir.

PSLF, yüksek eğitim maliyetini daha düşük bir lisansüstü maaş ile dengelemeyi umuyor. Kredileriniz affedildikten sonra bir kamu hizmeti işinde kalma zorunluluğunuz yoktur, ancak bir fark yarattığınızdan emin olduğunuz bir yerde kalmak için cazip olabilirsiniz.

PSLF'ye hak kazanırsanız, kredilerinizin kalan bakiyesinin tamamını affedebilirsiniz. Bu, herhangi bir devlet memurunun öğrenci kredi borcundan çıkmasına yardımcı olmak için gerçekten harika bir programdır.

Bir kamu hizmeti kapasitesinde çalışmaya ek olarak, aynı zamanda, nitelikli bir kurumda tam zamanlı çalışırken, öğrenci kredilerinde 120 kalifiye ödeme yapmış olmanız gerekir. Peki bir işyerini neyi hak ediyor?

Ortak işyerleri federal, eyalet veya yerel yönetim işlerini içerir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar (501 (c) (3) s) de geçerlidir. Hak kazanacak tipik bir iş, itfaiyeci, kolluk kuvvetleri, halk eğitimi, halk sağlığı hizmetleri, biyolog ve diğerleri olabilir.

İşinizin uygun olduğundan emin değilseniz, işyerinizdeki bir insan kaynakları temsilcisiyle görüşün. Bir İK temsilcisinin, belirli kuruluşunuz için almanız gereken tam adımları bilmesi muhtemeldir.

Diğer bağışlama programları arasında Öğretmen Kredisi Bağışlanması ve askerlik hizmet kredisi bağışlaması yer alıyor. Her ikisi de bir grup profesyonel için daha spesifiktir, ancak orada başka affedici programlar vardır.

Durumunuz için çok iyi bir federal kredi affetme seçeneğini kontrol etmelisiniz. Öğrenci kredilerinizden kurtulmanın en iyi yollarından biridir.Bir kamu hizmeti işinde zaman ayırmak zorunda kalacaksınız, ancak ödüller buna değer olacaktır.

4. İşvereninize danışın

Bazı işverenlerin, çalışanlarının okula ödeme yapmasına yardımcı olacak öğrenim yardımı programları sunduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. İlk etapta öğrenci kredi borcunu önlemek için iyi bir seçenek olabilir. Bu seçenek size yardımcı olmayacak şekilde zaten öğrenci kredisi borcunuz olabilir.

Ancak, bazı işverenler, Öğrenci Kredisi Geri Ödeme Programları sunmaya başlıyor. Her program şirkete göre değişse de, genel fikir, şirketinizin kredinizin ödenmesine yardımcı olacağıdır.

Şirketinizin böyle bir program sunup sunmadığını görmek için İK temsilcinizle görüşebilirsiniz. Henüz bir işe başlamadıysanız, o zaman bir öğrenci kredisi geri ödeme programı, potansiyel bir şirkette aramaya değer bir şeydir. Maaşınızı müzakere ederken, bunu gündeme getirmek isteyebilirsiniz. Sormak asla acıtmaz!

5. Devlet Yardım Programına Başvurun

Hemen hemen her devlet, bir tür öğrenci kredisi bağışlama programı sunmaktadır. Aslında sadece beş eyalet, Alabama, Connecticut, Tennessee, Utah veya Batı Virginia'da yaşıyorsanız sizi etkileyecek en az bir öğrenci kredisi yardım programı sunmaz.

Durumunuz tarafından sunulan öğrenci kredisi programının türü değişecektir, ancak eyaletiniz tarafından sunulan seçeneklerin kontrol edilmesi faydalı olabilir. Birçok eyalet birden fazla program sunar, böylece harika bir programa hak kazanabilirsiniz.

Bazı devletler bazı mesleklere yardımlarını sınırlandırırlar, bazıları ise belirli bir miktar gönüllü saatler isterler, bazıları ise sadece devletin belirli bir bölümünde yaşamanız için yardım eder. Bu tür programlardan yardım, öğrenci kredi borcunuzun kaybolmasına gerçekten yardımcı olabilir.

6. Yeni Geri Ödeme Planı Bul

Mezun olduktan hemen sonra, Standart Geri Ödeme Planına otomatik olarak kaydoldunuz. Plan 10 yıllık ödemelerin bile yapılmasını gerektiriyor. Bu size sunulan tek geri ödeme seçeneği gibi görünebilir, ama değil!

Birçok kişi bu 10 yıllık geri ödeme planıyla mücadele ediyor, ancak bunu değiştirebileceklerinin farkında değil.

Federal öğrenci kredileriniz varsa, geri ödeme planlarına gelince çok seçeneğiniz vardır. Bazı planlar, daha uzun bir süre boyunca daha düşük bir aylık fatura ödemenizi sağlarken, diğerleri zaman içinde ödemenizi aşamalı olarak artıracaktır. Finansal ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir geri ödeme planı bulabileceksiniz.

7. Gelire Dayalı Geri Ödeme Planı Bul

Sizin için çalışan bir geri ödeme planı bulamadıysanız, gelir bazlı bir geri ödeme planı düşünmeniz gerekebilir. Bu seçenek sadece federal öğrenci kredileriniz için çalışacaktır.

Temel fikir, kredilerinizi gelirinizle orantılı bir şekilde geri ödeyeceğinizdir. Yani, düşük bir geliriniz varsa, ödemeniz düşük olacaktır. Ancak, daha yüksek bir ödeme işi aldığınızda, ödemeniz daha yüksek olacaktır.

Gelir tabanlı bir plan için birden fazla seçeneğiniz var, ancak en yaygın iki tanesi IBR (Gelir Tabanlı Geri Ödeme) ve PAYE (Pay-As-You-Earn). Ya gelirinizle iyi sonuç veren bir geri ödeme planı seçmenize yardımcı olabilirsiniz.

Öğrenci kredilerinizi gelirinize dayalı olarak ödemenize izin vermenin yanı sıra, bu planların her ikisi de ekstra bir fayda sağlar - öğrenci kredisi affı!

Az bilinen bir gerçek gibi gözüküyor, ancak geri ödeme döneminin sonunda, her iki plan da öğrenci kredisini bağışlıyor. İnanılmaz bir ekstra avantaj! Tek yakalama, ödediğiniz miktarın vergi borcunu ödemeniz gerektiğidir, ancak son olarak, öğrenci kredilerinden arındırılmak için karşılığında ödeme yapmak için küçük bir fiyat olacaktır!

Bu planlara kaydolmak için, gelirin kanıtını sağlamanız gerekir ve Eğitim Bakanlığı aylık ödemenizi hesaplar. Ödeme, yalnızca sizin için uygun olan geliriniz olan% 10'luk gelirden ibaret olmalıdır. Her yıl gelirinizi yeniden göndermek zorunda kalacaksınız.

8. Minimum Ödemeden Daha Fazlasını Yapın

Her ay ödemenize ekstra para ekleme imkanınız olabilir. Paranız varsa, o zaman öğrenci kredi ödemenizde harcamalısınız.

Borcunuzdan daha hızlı kurtulmak için son derece etkili bir yoldur, sadece daha hızlı ödeyin! Ek ödemeniz doğrudan ilkeye geçecektir, bu yüzden gerçekten bir fark yaratmaya yardımcı olabilir.

Her ay sadece birkaç ekstra dolar ekleyebilmeniz bile, borçlarınızı zaman içinde ödemeye yardımcı olacaktır. Ek ödemeleri otomatik ödemenize eklemenizi tavsiye ederim. Parayı düzenli bir aylık ödemeye eklemek çok daha kolaydır, çünkü her ay minimumdan daha fazla ödeme yapmak için bilinçli bir karar vermek zorunda kalmayacaksınız.

9. Sürpriz Nakit Kullanın

Herkes sürprizleri sever, özellikle sürpriz nakit içerdiğinde. Bazen rüzgarlar olur, ama herkes bunlardan yararlanamaz. Sürpriz paranızı birkaç yıl içinde unutacağınız veya kırılacağınız rastgele şeyler üzerinde harcamak yerine, öğrenci kredi borcunuzu ödemek için parayı kullanın.

Asla sürpriz bir şekilde düşünülemezsiniz düşünebilirsiniz, ama siz olabilirsiniz. Eğer şansınız size ulaşırsa, parayı etkili bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

10. Yükseltme ve Bonuslarınızı Kullanın

Yıllık artışlar ve bonuslar veren bir işe sahip olmak için yeterince şanslı olabilirsiniz. Parayı bir şey üzerinde harcamak yerine Gerçekten mi Yeni bir arabaya ihtiyacın var, borcunu ödemek için parayı kullan.

Zamanla bu yöntemin ne kadar yardımcı olacağına şaşırabilirsiniz.

11. Bütçenizi Sıkın

Giderlerinizi gözden geçirin, kesinti yapabileceğiniz her şey, öğrenci kredi borcunuzu daha hızlı ödemenize yardımcı olacaktır. Aylık ödemeye eklemek için tasarruf edebileceğiniz parayı kullanın. Daha önce belirtildiği gibi, ödemelerinize eklediğiniz herhangi bir ekstra borç, borçlarınızı daha hızlı ödemenize yardımcı olacaktır.

Masraflarınızı azaltmaya yardımcı olmanın bir yolu, faturalarınızı azaltmaya yardımcı olmak için BillShark veya Trim gibi bir hizmet kullanmaktır.Bazı faturaların tamamen kaldırılmasını da düşünebilirsiniz.

12. Daha Fazla Para Kazanın

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için çalışmıyorsa, öğrenci kredisi borçlarınızı daha hızlı ödemek istiyorsanız daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fazladan para kazanmak zor bir görev gibi görünebilir, ancak herkes için tamamen mümkündür.

Aslında, her ay 150 dolardan fazla kazanamazsan beni şaşırtacaktır. Bu, öğrenci kredilerinizi geri ödemek için kullanabileceğiniz 1,800 $ 'dır. sadece zaman koymak zorundasın. Peki, daha fazla para kazanmanın en iyi yollarından bazıları nelerdir?

Eşyalarını Sat

Muhtemelen evinizin etrafında asılı bol miktarda eşya var. İşlerin evimize gelip orada kalmasına izin vermekten hepimiz suçluyuz. Dağınıklık rahatsız edici olabilir, ama çoğunlukla gereksiz yere yüzüne baktığımız paradır.

Bu paranın bir kısmını geri alabilirsin! Sadece eşyaları sat. Kitap, mutfak eşyası ve mobilya gibi küçük şeylere yapışabilirsiniz. Ancak, arabanızda olduğu gibi daha büyük eşyaları da satmak mümkündür.

Eşyaları satmak senin için zor olabilir. Anlıyorum, güzel şeylere sahip olmak güzel bir duygu. Ancak zor bir seçim yapmanız gerekecek. Güzel şeyler yapmaya devam edecek misiniz, yoksa onları satacak mı ve borçtan mı kurtulacaksın?

Bahşiş: Bir şeyler satmak ve öğrenci kredi borcunuza doğru kullanmak için para kazanmak için harika bir yer olan Decluttr.

Yükseltmek İsteyin

“Asla sormaya acıma” ifadesini duyduğuna eminim.

Bu durumda daha doğru olamazdı. Şimdi yaptığınız işin aynısını yapmak için daha fazla para kazanabilirsiniz. Eğer ekstra para kazanmaya çalışıyorsanız, o zaman bu harika bir hamle olacaktır. Olabilecek en kötü şey, talebinizin reddedilmesidir.

Olabilecek en iyi şey, öğrenci kredilerinizde kullanmak için fazladan paranız olmasıdır.

Fazla mesai yapmak

Çoğu şirket fazla mesai saatlerini teşvik eder. Sadece birkaç saat fazla mesai ile kolayca ekstra para biriktirebilirsiniz. Unutmayın, fazla mesai ücreti normal ücretinizin 1,5 katıdır.

Fazla mesai yapmadan önce amirinizle görüşmek her zaman iyi bir fikirdir. Girdiğiniz bu ekstra süre için size ödeme yapmaya hazır olduklarından emin olun.

Bir Yan Hustle Başlat

Ekstra para kazanmanın sayısız yolu var. Yaratıcı ol! Kendinizi şaşırtabilir ve gerçekten kazançlı bir fikirle gelebilirsiniz. Başlamanıza yardımcı olacak birkaç fikir:

  • Bir blog başlatın. Karlı bir blog başlatmak için daha fazladır. Çok çalışmak zorunda kalacaksın, ama başarı olacak.
  • Serbest yazı Başlamak için Daha Fazla Yazarlık kazanın. Holly Johnson her yıl 200.000 dolardan fazla para kazanıyor ve size bu alanda nasıl başlayacağınızı öğretebilir.
  • Bakıcılık. Arkadaşlarımdan biri, her ay bununla yüzlerce dolar kazanıyor. Daha fazla çocuk sahibi olmak ve çocukları bir gecede seyretmeyi teklif ederek oranınızı en üst düzeye çıkarabileceksiniz.
  • Anketler alın. Sizi bir gecede zengin yapmaz, ancak anketleri sürekli olarak almak, aylık ödemenize ekstra para eklemenin kolay bir yolu olabilir. Anketinizden günde sadece birkaç dolar kazansanız bile, her kuruş size yardımcı olacaktır!
  • Yerel bir yarı zamanlı iş bulun. Bölgenizde bir iş için yan tarafta çalışmak için çalışabilirsiniz. Çalışmak için esnek bir iş bulursanız harika bir seçenek olabilir.
  • Ekstra alanınızı kiralayın. Ekstra para kazanmak için evinizin bir kısmını kiralayabilirsiniz. Eğer turistik bir bölgede yaşıyorsanız, Airbnb ile çalışabilirsiniz. Aksi takdirde, bir kiracı bulmaya çalışabilirsiniz. Bu harika bir seçenek çünkü ekstra zamana mal olmayacak.
  • Sanal Asistan ol. Sanal asistan olarak, işletmelerin daha sorunsuz çalışmasına yardımcı olursunuz. Sanal asistan olarak alabileceğiniz işin türü değişir, ancak sizin için uygun olanı bulursanız kazançlı bir yan koşuşturma olabilir. Sanal asistan olma konusunda daha fazla bilgi için 10K VA'ya bakın.

Bir yan acele gelince alt satırda daha fazla para getiriyor. Bu para geldiğinde, öğrenci kredi borcunuzu daha hızlı ödemek için kullanın. Borç geri ödemesi yolculuğunuz için bir yan koşuşturmanın ne kadar fark yaratacağına şaşırabilirsiniz.

Yan havalar hakkında hatırlaman gereken bir şey, bu para için hala vergi ödemek zorunda olmanız. Borcunuzu ödemeye başlamadan önce vergileri ayırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde yılın sonunda yapışkan bir durumda kalabilirdiniz.

Son Tavsiye

Yalan söylemeyeceğim, öğrenci kredilerinizi ödemek kolay bir yolculuk olmayabilir. Zor olabilir ve yol boyunca pes etmek isteyebilirsiniz. Bazı zor iş ve özveri gerektirir, ancak nihai hedef buna değer.

Hedefini tasarla. Öğrenci kredi borcunuzun ezici ağırlığından nihayet çıktıktan sonra ne kadar mutlu olacağınızı hayal edin. Yıllar önce kazandığınız derece için artık para biriktirmediğinizi bilerek daha rahat nefes alabileceksiniz. Uzun yolculuk sonunda sona erecek. Bu makalede özetlenen ipuçları, hedefe daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Zor olduğunda, buna değeceğini unutmayın. Borçsuz bir gelecek fikri, hedefe doğru çalışmaya devam etmek için ihtiyacınız olan şey olabilir, ancak kendinizi motive etmek için ne gerekiyorsa kullanın.

Öğrenci kredilerinizi nasıl daha hızlı ödersiniz?

Videoyu izle: Mustafa, Yangazlar ve Asiye ile barışıyor - Sen Anlat Karadeniz 11. Bölüm

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek
Maliye

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek

Geçen ay arabayı craigslist'te nasıl satacağınıza ve en çok dolar aldığına dair bilgilendirici bir yazı yazdım. Bu hafta, Craigslist'de bir araba satın alma hakkında konuşacağız. Bu yazıların her ikisi de, bu baharı Banliyösümüze tamamladıktan sonra yeni bir araca olan ihtiyacımızdan doğmuştur. Craigslist'e bir araba (veya araba satma) satın almak kolay değil.
Devamını Oku
InboxPays İncelemesi
Maliye

InboxPays İncelemesi

Kim kendi evlerinin konforunda para kazanmak istemiyor? İnternete teşekkürler, sadece farenizi tıklatarak para kazanabileceğiniz yüzlerce yol vardır. Yüzlerce farklı yol vardır ve en popüler yollardan biri InboxPays gibi birçok anket sitesinden birine katılmaktır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku