Maliye

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları

Siz ya da gençleriniz benim gibi bir şey olsaydı, her zaman ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeylerin hepsine harcayacakları biraz daha fazla paraları olmasını isterler.

Gençken, para kazanmak için tek seçenek yerel bir mağazada ya da fast food birleşmesinde iş bulmaktı. Neyse ki, bugün teknoloji, ekstra para kazanmak isteyen gençler için daha fazla seçenek olduğu bir atmosfer yarattı.

Girişimci girişimlerindeki artış, yetişkinlerin yanı sıra gençleri de etkilemiştir ve on sekiz yaşın altındakiler bile, yerel pizzanın yanında çalışmak için bazı para kazanmaları için bazı farklı yollar bulabilirler.

İşte on sekiz yaşın altındaki gençler, boş zamanlarında para kazanıyorlar.

Ödül Sitelerini Ziyaret Edin

Ödül siteleri aracılığıyla para kazanmak, büyük ölçüde popülerdir çünkü insanlar, zamanlarının dört veya daha fazla saatini gerektiren zamanlanmış bir vardiyalı iş için bir yer yapmak zorunda kalmadan kendi zaman çizelgelerinde yapabilirler.

Ödül siteleri, kısıtlı veya kaotik programlara sahip olanlara hitap eder, bu sayede ne zaman ve nerede olursa olsun para kazanmalarını sağlar. Burada listelenen dört ödül sitesi, en yaygın kullanılanlardan bazılarıdır.

1. Swagbucks

Swagbucks, video izlemek, oyun oynamak (genç bir favori), çevrimiçi alışveriş yapmak, anketleri yanıtlamak ve daha fazlası gibi hızlı ve basit görevler için insanlara para ödüyor.

Swagbucks, 13 ve üstü puan kazanmalarına izin verilen faaliyetlere katılmalarına izin veriyor. Bu puanlar favori mağazanıza hediye kartları almak için kullanılabilir veya nakit çıkışı için PayPal hesabınıza aktarılabilir.

2. Nakit Kasa

Cash Sandık aynı zamanda farklı etkinliklere katılmak için 13 yaşına kadar gençlere para ödüyor. Cash Sandık ile, Net arama yapmak, anket almak, oyun oynamak ve daha fazlası için ödeme alabilirsiniz.

Bu gibi sitelerde zengin kazanç ödülleri almayacaksınız, ancak sadece nakit para kazanmamanın karşısına boş zamanlarınızda biraz fazladan para kazanmanıza yardımcı olabilirsiniz.

3. InstaGC

InstaGC (InstaGiftCard anlamına gelir), on üç ve daha yukarı yaştaki insanlar için sunulan başka bir ödül sitesidir. Aşağıdakiler dahil olmak üzere birkaç farklı aktivite yapmak için puan ödüllendireceklerdir:

  • Anketlerin tamamlanması
  • Videoları izleme
  • Çevrim içi Alışveris
  • Web’de arama yapmak

Kazanılan puanlar ücretsiz hediye kartları almak, banka hesabına doğrudan para yatırmak veya PayPal hesabınıza nakit olarak para almak için kullanılabilir.

Özel Ders

Başkalarına öğretmeyi sever misin? Eğer öyleyse, öğretmen olarak bir iş sizin için doğru olabilir. Gençlerin başkalarına öğretmenlik yapmasına izin veren en az bir şirket var.

4. Kayıt

Kayıt, on beş yaşından küçüklerin, farklı konularda çeşitli farklı yaşlardaki öğrencilere öğretmenlik yapabilecekleri bir derslik hizmetidir.

Öğretmen olmak için Kayıt olmak için başvurduğunuzda, kişisel bilgilerinizi ve öğretmek istediğiniz konuları paylaşırsınız.

Kayıt için öğretmek için sunduğunuz konular hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Enroll'lu bir öğretmen olarak, ilk iki dershanenizi ücretsiz olarak sağlayacaksınız. Böylece, potansiyel öğrenciler öğretim stilinizin ne olduğunu ve kendileri için doğru olup olmadığını görebilirler.

Bundan sonra, öğrettiğiniz dersler ödenir. Ayrıca, diğer öğretmenlere satabileceğiniz ders planı fikirlerini, videolarını ve diğer öğretim araçlarını da paylaşabilirsiniz.

Düşüncelerini paylaş

Orada anketler ve / veya incelemeler yoluyla kendi fikirlerini vermek için gençler para öder birkaç şirket var. İşte en popülerlerden birkaçı.

5. Anketi Junkie

Anket Junkie “Düşüncelerinizi paylaşmak için nakit ve ödüller kazanmak için en popüler çevrimiçi nokta” olarak adlandırılır.

Survey Junkie ile, çeşitli anketlerle ilgili düşüncelerinizi paylaşın ve tamamladığınız her anket için puan kazanın. Kazanılan puanlar, Amazon veya Target gibi popüler mağazalarda ücretsiz e-hediye kartları için kullanılabilir veya PayPal hesabınıza nakit olarak yatırılabilir.

Herhangi bir zamanda herhangi bir cihaz üzerinde anketler yapabilirsiniz, bu da dişhekimi bürosundaki bekleme sürelerinde veya sosyal etkinlikler arasında para kazanmanızı sağlar. Bu, boş zamanınızda biraz para kazanmanın harika bir yolu olabilir. On üç yaşından büyük herkes kayıt olabilir.

6. Harris Anketi

Harris Poll, on üç yaş ve üstü olanlara da anket almak için kaydolma izni veriyor. Harris Poll ile anketler aldığınızda, HIpoints kazanırsınız.

HIpoints'iniz biriktikçe, popüler alışveriş portallarında ücretsiz e-hediye kartları için bunları ticaret yapabilirsiniz. Harris Poll ayrıca, üyelerin potansiyel olarak ekstra ödüller kazanmalarına izin verecek girişleri de sunuyor.

Harris Poll'in bir üyesi olmak ücretsizdir ve puan kazanmak veya hediye kartı satın almak için herhangi bir ücret alınmaz. Bununla birlikte, hesabınızın on iki ay veya daha uzun bir süre boyunca etkin kalmaya devam etmemesi durumunda, HIpoints'inizin sona ereceğini bilmek isteyebilirsiniz.

7. Görüş Karakol

Görüş Üssü, burada bahsettiğimiz diğer anket alanlarına benzer. Kayıt olmak için on üç yaşında olmanız ve ardından PayPal hesabınıza veya Amazon ve / veya iTunes'a hediye kartları için nakit para transferi için kullanılabilecek puan kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şirketin ayrıca, 10,000 dolarlık bir ödül için üç aylık bir çizimi var ve tamamladığınız her anket, üç aylık ödül çizimine bir giriş daha kazandıracak. Ayrıca, birçok anket şirketinde olduğu gibi, Opinion Outpost'a katılmak ücretsizdir.

8. Survey Savvy

Anket Savvy, müşterilere demografik açıdan ne talep ettiklerini temel alarak anketler düzenler.

Survey Savvy ile, anketleri tamamladığınızda, yeni üyelere başvurduğunuzda ve sevk ettiğiniz üyelerin yeni üyelere başvurduğunda teşvikler (yani puanlar) kazanırsınız.

Teşviklerde en az 1 ABD doları biriktirdikten sonra, ABD postayla gönderilen bir çekle paranızı isteyebilirsiniz.Anketi Savvy ayrıca, bir kazanan yarışmaya 500 $ nakit ödeyen bir Anket Savvy jingle oluşturmak için bir yakın çekişme gibi vesilelerle, çekiliş ve yarışmalar da ev sahipliği yapıyor.

9. Ipsos i-Say

Ipsos i-Say üyeleri, anketleri tamamlamak ve çalışmaya başlamak için on dört yaşından büyük olmalıdır. Anket yapmaktan kazanılan puanlar bir dizi farklı şekilde kullanılabilir.

Amazon, Target, Starbucks ve Walmart gibi çeşitli mağazalarda hediye sertifikası almak için onları paraya çevirebilirsiniz.

Ya da kazanılan paranızın PayPal hesabınıza aktarılmasını isteyebilirsiniz. Üçüncü bir seçenek, binlerce markalı üründen oluşan i-Say mallarını satın almak için puanlarınızı kullanmak olacaktır.

Şirket ayrıca, üyelere potansiyel olarak ek para ya da ödüller kazanabilecekleri yerlere anketler ve yarışmalar düzenlemektedir.

10. Pasta Dilim

Dilim Turta farklı bir anket şirketi. On üç yaş ve daha büyük olan üyelerden, müzik, giyim, reklam ve moda ile ilgili değerlendirmeleri kamuoyuna duyurulmadan önce terk etmeleri istenir.

Geri bildirim daha sonra ürünün sanatçı / tasarımcısına verilir. Gözden geçirenler, diğer şeylerin yanı sıra gözden geçirmenin kalitesine göre ödenir. İncelemeniz ne kadar iyi olursa (daha kapsamlı, yapıcı eleştiri vb.) Daha fazla kazanabilirsiniz.

Farklı kategoriler de değerlendirmeleri için daha fazla ödeme yapar. Kazançlarda minimum 10 ABD dolarına ulaştıktan sonra, paranızın bir PayPal hesabına aktarılmasını isteyebilirsiniz.

11. Küresel Test Pazarı

Küresel Test Piyasası, anketlere katılmak için üye sayısının en az on dört olmasını gerektirir. Puan kazandıkça, popüler mağazalara hediye kartları almak veya fonların PayPal hesabınıza aktarılmasını istemek için bunları kullanabilirsiniz.

Çoğu anket şirketlerinde olduğu gibi Global Test Market'e katılma veya anket alma maliyeti yoktur. Ayrıca, şirket, üyeler için her zaman düzenli bir anket akışı olduğundan emin olmak için çalışır.

Müşteri Hizmetleri İşleri

Müşterilere soru veya sorunlara yardımcı olmak için gençleri işe alan müşteri hizmetleri işleri nadir olmakla birlikte, on altı yaşından küçük gençleri işe alabilecek, ulusal olarak tanınan bir şirket var.

12. U-Haul

U-Haul, çağrı merkezi telefonlarını hem mağazada hem de bazen kendi evlerinin konforunda bile çalıştıracak gençleri işe alıyor.

İnsanlara yardım etmede ve bazen stresli durumlarla başa çıkmada iyiyseniz, bu para kazanmanın iyi bir yolu olabilir.

freelancing

İnsanların kullanabileceği bir yetenek var mı? Serbest çalışan olarak çalışmayı düşünün.

13. Fiverr

Fiverr üyelerinden yardım arayan kişiler, her iş için 5 dolar, daha büyük bir işse bazen daha fazla para ödüyorlar.

Sanat, grafik tasarım, dijital pazarlama, animasyon, programlama ve teknoloji ürünleri ve benzeri alanlarda yetenekleriniz varsa, Fiverr'deki hizmetlerinizi geliştirebilirsiniz.

Kendi Eşyalarını Yapmak / Satmak

Kendi ürünlerinizi tasarlarken ve hazırlarken müthiş misiniz? Eğer öyleyse, bazı para kazanmak için bu ürünleri online satabilirsiniz.

14. Etsy

Etsy, insanların el yapımı ürünler satıp satın almaları için en popüler yerlerden biridir. Şahsen ben el oyması ahşap flash sürücüler, spa ürünleri ve duvar sanatı için tasarımlar gibi Etsy üzerinde birkaç farklı türde ürün satın aldım.

Onsekiz yaşın altındaysanız Etsy'de ürün satabilirsiniz, ancak bunu yapmak için mağazanızın ebeveyn izni ve yönetimine sahip olmanız gerektiğini biliyorsunuz.

15. Facebook Satış Grupları

Facebook, el işi ya da sahip olduğunuz ve artık ihtiyaç duymadığınız ya da istemediğiniz ürünler olsun, başka şeyler satmanın başka bir harika yolu olabilir.

Avlu satış grubu oluşturarak veya katılarak veya sadece takipçileriniz / arkadaşlarınızla paylaştıklarınızı paylaşarak Facebook üzerinden satabilirsiniz.

Videolar oluşturuluyor

Eğlenceli veya bilgilendirici / öğretici videolar oluşturmak ister misiniz? Bazı şirketler bunu sana ödeyecek.

16. YouTube

YouTube, video yayıncılarına videolarına reklam yerleştirdiklerinde sahip oldukları görüntüleme sayısına göre ödeme yapar. Ne kadar para yapacağınız, büyük ölçüde sahip olduğunuz görüntüleme sayısına bağlıdır. Bu nedenle, bunu akılda tutun ve kaliteli ve eğlenceli videolar oluşturmak için çalışın.

Ayrıca, burada listelenen diğer seçeneklerin yanı sıra YouTube ile hemen nakit para kazanmayacaksınız, ancak zaman içinde pasif bir gelir kaynağına dönüşebilir.

Satış İşleri

Bir şeyler satma fikrini seviyorsanız - özellikle cilt bakım ürünleri - bu alanda biraz para kazanabilirsiniz. Satış ekibine, on altı yaşlarındaki gençlere takımlarına katılmalarını sağlayan iki büyük şirket var.

17. Avon

Avon yüz yıldan fazla bir süredir cilt bakım işinde. Cilt bakım ürünleri, makyaj ve daha fazlasını satıyorlar. Satış temsilcileri on üç yaşından küçük başlayabilir.

18. NuSkin

NuSkin ayrıca gençlerin satış temsilcilerine de sahip olmalarını sağlar - on altı veya on yedi yaşından küçük olduğu sürece ebeveynlerin onayı alınır. NuSkin çeşitli cilt bakımı ve diğer kişisel sağlık ürünlerini satmaktadır.

Geçici olarak ya da belki de yeni bir kariyerin başlangıcı olarak - para kazanmak isteyen gençler için bir seçenek sıkıntısı yok. Birkaç gelir getirici fırsatı deneyin ve hangisinin sizin için en iyi olduğunu görün.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hartford Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Hartford Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir finansal planın çoğunun ayrılmaz bir parçası olabilir. Hayat sigortası kapsamından alınan ödemeler, borçların ödenmesi, günlük masrafların ödenmesi, bir çocuğun veya torunun gelecekte üniversiteye gitmesi, emlak vergisi ödemesi, ve / veya ödenmesi gibi çeşitli şekillerde kullanılabilir. veya cenaze ve diğer son harcamaların halledilmesini sağlamak.
Devamını Oku
Petplan Pet Sigorta İnceleme
Maliye

Petplan Pet Sigorta İnceleme

Evcil hayvanlar için tıbbi bakım maliyetlerinin artmasından endişe ediyorsanız, bir evcil hayvan sağlık sigortası planı almayı düşünebilirsiniz. İnsanlar için sağlık sigortası gibi, evcil hayvanınız için bir yaralanma, hastalık veya tıbbi durumdan kaynaklanan aşırı tıbbi faturalarla karşılaştığınızda evcil hayvan sigortası da başlayabilir. Bazı evcil hayvan sigortası poliçeleri evcil hayvanınızın muayenelerini bile ödeyebilir, ancak katılımcılar sağlayıcıya göre değişir.
Devamını Oku
1000 $ 'lık Hızlı Nasıl Yapılır (Bir Haftada veya Daha Azında)
Maliye

1000 $ 'lık Hızlı Nasıl Yapılır (Bir Haftada veya Daha Azında)

Geçtiğimiz yıl Atlantik'teki bir yazı, nakit olarak 400 dolarlık bir acil durum için ödeme yapamayan Amerikalılar için nasıl bir şey olduğunu gösterdi. Yazar, beklenmedik şeyleri kurtarmak için mücadelelerini ve bir şeyin yanlış gitmesi durumunda acil bir fonu olmaması gibi şeyleri anlattı. O yalnız değil - o ve Amerikalıların neredeyse yarısı aynı teknede.
Devamını Oku