Maliye

Yanlışlıkla Girişimci

Jon Neitzell - Yanlış Girişimci

Lütfen kendiniz ve işletmeniz hakkında kısa bir biyografi yazınız.

Benim adım Jon Neitzell. Eşim Debbie'ye 26 yıldır evlendim ve iki büyük çocuğu Ethan ve Tali var! “Boş zamanlarımda”, Lake Elmo, MN'deki River Valley Christian Kilisesi'nin kıdemli papazıyım.

Ben bir gençlik papaz, yönetici, yardımcı papaz ve şu anda Minnesota ve Wisconsin kiliselerinde 20 yıl boyunca kıdemli papaz olarak görev yaptım.

Dört yıl önce Krav Maga'da antrenman yapmaya, yıllar geçtikçe fiziksel olarak uygun olmadıkça daha iyi fiziksel duruma geçmeye başladım. Krav Maga (İsrailli “yakın dövüş” için), İsrail'deki ordu için geliştirilen ve Aikido, Jujutsu, Boks, Judo ve Güreş'ten oluşan ve gerçekçi dövüş eğitimi ile birlikte geniş bir teknik kombinasyonundan oluşan bir kendini savunma sistemidir. Krav Maga gerçek dünyadaki durumlara odaklandığı için bilinir ve karşı saldırılarda son derece etkili ve acımasızdır. Macar-İsrailli dövüş sanatçısı Imi Lichtenfeld tarafından geliştirilen sokak dövüş becerilerinden türetilmiştir.

Neden kendi işine sahip olmak istedin?

Aslında bir iş kurmayı planlamadım! Krav Maga Minneapolis, MN'de bir sene eğitim aldıktan sonra, eğitmenlerimi evimin Stillwater, MN kasabasında derslere başlamaya teşvik ettim. Çaba sonuçları karışıktı ve kısa bir süre sonra ben kendimi bir eğitmen olmaya ve bölgemizde bir okula gitmeye teşvik ettiler. New Orleans, LA'daki Sivil Eğitmenlik kursunu başarıyla tamamladım. Mayıs 2012 ve oradan işime başlamak için gitti.

İşe ne zaman başladın?

İlk dersim 10 Eylül 2012

Başlamadan önce iş alanınızda hangi eğitim / deneyime sahipsiniz?

Krav Maga'da 16 seviye başarı vardır: Uygulayıcı seviyeleri (P1-P5), Lisansüstü Düzeyleri (G1-G5) ve Uzman Seviyeleri (E1-E6). 2012 baharında Uluslararası Krav Maga Federasyonu'nun (IKMF) Sivil Eğitmenler Kursunu başarıyla tamamlamadan önce 3. Uygulamanın derecesini elde etmiştim.

İşinizi başlatırken hangi zorluklarla karşılaştınız?

En büyük zorluğum, taşındıktan kısa bir süre sonra kiraladığım alanı aşmaktı. İlk yıl içinde işletme üç kat arttı çünkü daha büyük tesislere ihtiyacımız vardı. Bu diğer zorluğun bir parçası olarak, tüm öğrencileri mekandaki değişikliklerden haberdar etmek için gereken iletişim vardı.

Bir karı görmeden önce işi ne kadar sürdünüz?

Hemen bir kâr elde etmeye başladım, ancak her yeni tesis artan rant ve diğer genel giderlerle çakıştığından, kar marjı başlangıçtan beri önemli ölçüde artmadı.

İş kurma, evliliğinizi / ailenizi nasıl etkiledi?

Ailem Krav Maga ile yaptığım işten her zaman çok destek oldu.

Girişimcilik sizin için en iyi şey nedir?

Benim normal etki alanımın dışındaki insanlarla daha fazla iletişim kurdum. Çoğu zaman insanlar bir papaz olduğumu öğrendiğinde, çok iyi bir sohbetin sonu. Ama beni “Kendini Savunma Eğitmeni” olarak gördüklerinde, oluşan hemen bir duvar yok. Ayrıca, “gerçek insanların” her gün karşı karşıya kaldıklarına dair daha iyi bir perspektif elde etmemi sağladı: Vergi / İşletme kirası / Sigortacılık vb.

Bu arada girişimcilik hakkında hangi dersleri öğrendiniz?

Tutarlılık! Başlamak için sadece benden ve diğer tam zamanlı hayatımın programımdan önce gelmesinden dolayı, çatışmalardan dolayı ilk iki yıl boyunca sınıfların bir kısmını gerçekleştirmemeliydim. Şimdi, üstlenemediğim zaman dolduran iki yeni eğitmenim var. Yılın ilk yarısından bu yana profesyonel zamanlardaki çatışmalardan dolayı herhangi bir dersi iptal etmek zorunda kalmadık ve sınıf katılımındaki farkı görebiliyorum.

Girişimciliği düşünenler için ne tavsiyeniz var?

Şansı al! Hayatın her alanında risk vardır. En güvenli yol mutlaka doğru olanı değil.

Tutarlı ol!! En iyi müşteri türleri düzenli müşterilerdir. Düzenli olursanız düzenli olurlar.

İyi eğlenceler!! Eğlenceli değilse, yapacak başka bir şey bulmanız gerekir. Hayat çok kısa!

Jon ve Krav Maga'daki çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.valleyselfdefense.com adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu, kendi işini kurma şansını yakalayan insanlara sahip Girişimci Başarı Öyküleri adlı dizinin bir parçası. Girişimci Başarı öykünüz varsa, bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: GİRİŞİMCİLİK - Ünite 3 Konu Anlatımı 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Geico Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Geico Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir genel mali planın önemli bir bileşenidir - yaşına veya iş durumuna bakılmaksızın. Bunun sebebi, sevilenlerin, cenaze masrafları ve diğer mali harcamalar da dahil olmak üzere, ödenmesi gereken büyük çaplı borçlarla karşı karşıya kalabilmeleridir. Hayat sigortası poliçelerinden elde edilen gelirler gelir vergisinden muaftır, bu nedenle sevdikler fonların tüm ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları için kullanabilirler.
Devamını Oku
Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?

Merhaba! Benim adım Amanda, 27 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. California'daki Psikolojideki lisans derecemi kazandım. Şubat 2017 itibariyle, yılda 20.000 $ kazanırken, 6 AYDA toplam 10.400,28 dolar borçlandım! Borç 10,800 dolar nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu? Haziran 2016'da büyük bir trajedimiz oldu.
Devamını Oku
Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır
Maliye

Nakit için Eski Araba Pilleri Nasıl Satılır

Birkaç yıl boyunca bir araba sürdüğünüzde veya başka bir motorlu taşıtınız varsa, motosikletinizde, teknenizde veya ATV'de garajınızda başka motorlu araçlarınız varsa, garajınızda birkaç eski araba aküsü olabilir. Evi temizlemeye hazır olduğunuzda, onları çöp tenekesine atmaktan iki kez hiçbir şey düşünemezsiniz.
Devamını Oku