Maliye

Bu Aile, Kredi Kartı Borcunda 110.000 ABD Dolarını Ödenmemiş

109.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Birkaç yıl boyunca para ve bütçeler konusunda çok safdık. Kredi kartlarını nakit sıkıntısı çeken para kullanarak kullanmaya devam ettik. Ödeyebileceğimiz kartın aylık minimum ödemesini yönetebilseydik felsefesini kullandık.

Borcun ne olduğunu anlatabilmeyi isterdim, bu yüzden örgütlenmedik, gerçekten neyin yapıldığını bilmiyorum. Kredi ve tatil bütçesi olmadan tatil yaptık, krediyi yedik ve hatta bir keresinde daha büyük bir kredi karşılığında yeni bir araba ödemesini birkaç kez yuvarladık.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Stresliydi. Ailede anlaşmazlıklar vardı ve sorunlarımızı düzeltmek için her zaman bir sonraki zammı arıyorduk.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

50 ay sürdü. Borç kartopu ödememiz için ayda 2,180 dolar ortalaması aldık.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Yapabileceğim kadar kişisel finans kitaplarını ve blogları okudum ve podcast'leri de dinledim. Dave Ramsey'in “Total Money Makeover” adlı kitabı okuduğum ilk kitaptı ve ailemiz için böyle bir göz açıcı ve motivasyonuydu.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Evet. Karım bir araba kazası nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir çalışıyordu, bugün işe ve saate geri döndü. Ayrıca bir çok kez bizi ziyarete geldik, ama 50 ay boyunca uyum sağlamayı ve borç geri ödemeye odaklanmayı sürdürüyoruz. Borçsuz olmayı akıldan çıkarmanın nihai amacını tutarak her gün motive olduk.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borçsuz yolculuğumuza başlama kararını vermeden önce, bu bir kamadı, ancak evlilik ve aile hayatımızı genel olarak güçlendirdikten sonra. 3 çocuğumuzu bütçe tartışmalarımıza dahil ettik ve bunları geçmiş para hatalarımızdan öğrenmeleri için öğretiyoruz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

20 yıldır yakın bir şirkette bulundum. Bilgi teknolojisi alanında çalışıyorum. Eşim gelirimizi artırmaya yardımcı olmak için işe döndü ve perakende alanında çalışıyor.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Şaşırtıcı! Bütçemize bakabilmemiz ve şu anda ayda 2 milyar doları aşması için heyecan verici bir zaman. Zenginlik oluşturmak için çok fazla aktivite var şimdi!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Kişisel finans için gerçekten bir sır yoktur: temel sağduyu. Paran için bir plana ihtiyacın var. Daha az harcıyorsanız, başarılı olabilirsiniz, ancak bugün ne kadar borcunuz olursa olsun, kontrolünü ele geçirmeye ihtiyacınız olursa olsun, bir gün daha beklemeyin. Borçsuz olduğunuzda ve daha erken baktığınız zaman geriye bakacaksınız. Yaptığımı biliyorum.

Brian ve ailesinin borcunun derinliklerinden servet oluşturmaya kadar olan yolculuğunu öğrenmek istiyorsanız, Borç Disiplini'nde blog yazabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Borcum ve malim var. Bana zekât düser mi. .Cübbeli Ahmet Hoca

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı
Maliye

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı

Neredeyse iki yıl önce ofiste kilo verme yarışmasında birincilik aldım ve 150 dolar civarında bir yer kazandım. Neredeyse 20 kilo verdim ve yaklaşık 180 liraya inmiştim. İyi hissettirdi, ancak yarışma bittikten sonra momentum da sona erdi. Dün eşim Focus T25 Workout adlı yeni bir antrenmandan ve günde sadece 25 dakika nasıl çalıştığını anlattı.
Devamını Oku
İpoteğimi Ödemeli miyim veya Yatırım Yapmalı mıyım?
Maliye

İpoteğimi Ödemeli miyim veya Yatırım Yapmalı mıyım?

Bu eski bir tartışma. Hangisi daha iyidir: İpoteğinizi erken ödemek veya 30 yıl boyunca ödemeleri yapmak ve borsada fazladan para harcamak için mi? Cevap, dürüst, herkes için farklı olacak. Bir dizi farklı faktöre ve kişisel tercihlerinize de bağlıdır. Bazı kişisel finans profesyonelleri ve hobileri size ipotek ödemenizi söyleyecektir; Diğerleri size açıkça yatırım yapmayı söyleyecektir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site"/>
Maliye

Kullanılmış Elektronik Cihazlarınızı Kolayca Satmak için 24 Site

Elektronik çağda yaşıyoruz, dostlarım. Çoğumuz için hayat, telefonunuz, iPad'iniz veya dizüstü bilgisayarınız olsun, bir çeşit elektronik eşya içerir. Elektronik çağ hiçbir yere gitmiyor. Ancak, bir uyarı ile geliyor; Evin etrafında uzun süre kullanılmayan elektronik eşyaların büyüyen bir yığını.
Devamını Oku
Bu Adam 6 yılda Mortgage Ödemesini Nasıl Yaptı?
Maliye

Bu Adam 6 yılda Mortgage Ödemesini Nasıl Yaptı?

Kanada'dan alacaklar, ipotek ödemelerinde harcadığı aşırı para miktarıyla ilgili bir çağrı yaptı ve sadece altı yıl içinde tüm dengeyi ödemeye karar verdi. Keyfini çıkarın! Kendinizden biraz bahsedeyim 41 yaşındayım ve lise eğitimimin 16. yılındayım. İki çocukla evlisim; 8 yaşında bir kız ve 4 yaşında bir erkek.
Devamını Oku