Maliye

Bu Aile, Kredi Kartı Borcunda 110.000 ABD Dolarını Ödenmemiş

109.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Birkaç yıl boyunca para ve bütçeler konusunda çok safdık. Kredi kartlarını nakit sıkıntısı çeken para kullanarak kullanmaya devam ettik. Ödeyebileceğimiz kartın aylık minimum ödemesini yönetebilseydik felsefesini kullandık.

Borcun ne olduğunu anlatabilmeyi isterdim, bu yüzden örgütlenmedik, gerçekten neyin yapıldığını bilmiyorum. Kredi ve tatil bütçesi olmadan tatil yaptık, krediyi yedik ve hatta bir keresinde daha büyük bir kredi karşılığında yeni bir araba ödemesini birkaç kez yuvarladık.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Stresliydi. Ailede anlaşmazlıklar vardı ve sorunlarımızı düzeltmek için her zaman bir sonraki zammı arıyorduk.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

50 ay sürdü. Borç kartopu ödememiz için ayda 2,180 dolar ortalaması aldık.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Yapabileceğim kadar kişisel finans kitaplarını ve blogları okudum ve podcast'leri de dinledim. Dave Ramsey'in “Total Money Makeover” adlı kitabı okuduğum ilk kitaptı ve ailemiz için böyle bir göz açıcı ve motivasyonuydu.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Evet. Karım bir araba kazası nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir çalışıyordu, bugün işe ve saate geri döndü. Ayrıca bir çok kez bizi ziyarete geldik, ama 50 ay boyunca uyum sağlamayı ve borç geri ödemeye odaklanmayı sürdürüyoruz. Borçsuz olmayı akıldan çıkarmanın nihai amacını tutarak her gün motive olduk.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borçsuz yolculuğumuza başlama kararını vermeden önce, bu bir kamadı, ancak evlilik ve aile hayatımızı genel olarak güçlendirdikten sonra. 3 çocuğumuzu bütçe tartışmalarımıza dahil ettik ve bunları geçmiş para hatalarımızdan öğrenmeleri için öğretiyoruz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

20 yıldır yakın bir şirkette bulundum. Bilgi teknolojisi alanında çalışıyorum. Eşim gelirimizi artırmaya yardımcı olmak için işe döndü ve perakende alanında çalışıyor.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Şaşırtıcı! Bütçemize bakabilmemiz ve şu anda ayda 2 milyar doları aşması için heyecan verici bir zaman. Zenginlik oluşturmak için çok fazla aktivite var şimdi!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Kişisel finans için gerçekten bir sır yoktur: temel sağduyu. Paran için bir plana ihtiyacın var. Daha az harcıyorsanız, başarılı olabilirsiniz, ancak bugün ne kadar borcunuz olursa olsun, kontrolünü ele geçirmeye ihtiyacınız olursa olsun, bir gün daha beklemeyin. Borçsuz olduğunuzda ve daha erken baktığınız zaman geriye bakacaksınız. Yaptığımı biliyorum.

Brian ve ailesinin borcunun derinliklerinden servet oluşturmaya kadar olan yolculuğunu öğrenmek istiyorsanız, Borç Disiplini'nde blog yazabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Borcum ve malim var. Bana zekât düser mi. .Cübbeli Ahmet Hoca

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Noter Olarak Para Kazanmak
Maliye

Noter Olarak Para Kazanmak

Belki de banka çalışanlarının ve seçkin işletmelerin çalışanlarının noter olabilecek tek kişiler olduğunu düşünebilirsiniz. Gerçek şu ki, neredeyse herkes yan not olarak ya da ek bir iş servisi olarak noter olarak para kazanabilir. Bu daha önce izlediğiniz bir gelir akışı olmamışsa, kendi noter damgasını almak için ne yapmanız gerektiğini gösteren bu adım adım kılavuz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru"/>
Maliye

Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru

Eğer güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, tetiği çekmeden önce bilmeniz gereken çok şey var, ne kadar size mal olacak gibi. Bu süreçte size yardımcı olmak için, sizin için doğru hareket olduğundan emin olmak için 11 soruya cevap vermek üzere Pick My Solar ile çalışıyoruz. 1. Benim hizmetim, şebekeye geri koyduğum enerji için bir fatura kredisi sağlıyor mu?
Devamını Oku
GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?
Maliye

GFC 016'ya Sor - Emeklilik için Kaydettik - Şimdi Ne?

Bir başka hoşgeldin GFC'ye hoş geldiniz! Cevaplamak istediğiniz bir sorunuz varsa, buradan isteyebilirsiniz. Sorularınız GFC TV'de veya GFC Podcast'da yayınlanıyorsa, en çok satan kitabımın bir kopyası, Maliye Askerliği ve 50 $ Amazon hediye kartı olan bir kopyanın şanslı alıcısısınız. Ne bekliyorsunuz? Sorunuzu şimdi sorun!
Devamını Oku