Maliye

Bu Aile, Kredi Kartı Borcunda 110.000 ABD Dolarını Ödenmemiş

109.000 dolar borcunu nasıl aldın?

Birkaç yıl boyunca para ve bütçeler konusunda çok safdık. Kredi kartlarını nakit sıkıntısı çeken para kullanarak kullanmaya devam ettik. Ödeyebileceğimiz kartın aylık minimum ödemesini yönetebilseydik felsefesini kullandık.

Borcun ne olduğunu anlatabilmeyi isterdim, bu yüzden örgütlenmedik, gerçekten neyin yapıldığını bilmiyorum. Kredi ve tatil bütçesi olmadan tatil yaptık, krediyi yedik ve hatta bir keresinde daha büyük bir kredi karşılığında yeni bir araba ödemesini birkaç kez yuvarladık.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Stresliydi. Ailede anlaşmazlıklar vardı ve sorunlarımızı düzeltmek için her zaman bir sonraki zammı arıyorduk.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

50 ay sürdü. Borç kartopu ödememiz için ayda 2,180 dolar ortalaması aldık.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Yapabileceğim kadar kişisel finans kitaplarını ve blogları okudum ve podcast'leri de dinledim. Dave Ramsey'in “Total Money Makeover” adlı kitabı okuduğum ilk kitaptı ve ailemiz için böyle bir göz açıcı ve motivasyonuydu.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Evet. Karım bir araba kazası nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir çalışıyordu, bugün işe ve saate geri döndü. Ayrıca bir çok kez bizi ziyarete geldik, ama 50 ay boyunca uyum sağlamayı ve borç geri ödemeye odaklanmayı sürdürüyoruz. Borçsuz olmayı akıldan çıkarmanın nihai amacını tutarak her gün motive olduk.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Borçsuz yolculuğumuza başlama kararını vermeden önce, bu bir kamadı, ancak evlilik ve aile hayatımızı genel olarak güçlendirdikten sonra. 3 çocuğumuzu bütçe tartışmalarımıza dahil ettik ve bunları geçmiş para hatalarımızdan öğrenmeleri için öğretiyoruz.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

20 yıldır yakın bir şirkette bulundum. Bilgi teknolojisi alanında çalışıyorum. Eşim gelirimizi artırmaya yardımcı olmak için işe döndü ve perakende alanında çalışıyor.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Şaşırtıcı! Bütçemize bakabilmemiz ve şu anda ayda 2 milyar doları aşması için heyecan verici bir zaman. Zenginlik oluşturmak için çok fazla aktivite var şimdi!

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Kişisel finans için gerçekten bir sır yoktur: temel sağduyu. Paran için bir plana ihtiyacın var. Daha az harcıyorsanız, başarılı olabilirsiniz, ancak bugün ne kadar borcunuz olursa olsun, kontrolünü ele geçirmeye ihtiyacınız olursa olsun, bir gün daha beklemeyin. Borçsuz olduğunuzda ve daha erken baktığınız zaman geriye bakacaksınız. Yaptığımı biliyorum.

Brian ve ailesinin borcunun derinliklerinden servet oluşturmaya kadar olan yolculuğunu öğrenmek istiyorsanız, Borç Disiplini'nde blog yazabilirsiniz.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Videoyu izle: Borcum ve malim var. Bana zekât düser mi. .Cübbeli Ahmet Hoca

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Fundrise Review: Sadece 500 $ ile Gayrimenkul Yatırım"/>
Maliye

Fundrise Review: Sadece 500 $ ile Gayrimenkul Yatırım

Birçok insan servetlerini büyütmek için gayrimenkul yatırımına yöneliyor. İyi yapıldığında, gayrimenkul yatırımları cazip getiri sağlayabilir. Aynı zamanda uzun vadede düzenli bir gelir kaynağı olma olasılığını da koruyor. Gayrimenkul yatırım için çeşitli seçenekler var. Gayrimenkul yatırımcısı olarak, yatırım amaçlı konut veya ticari gayrimenkul mülkleri satın alabilirsiniz.
Devamını Oku
Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma
Maliye

Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma

Neden başka sitelerin yerine bazı web sitelerini ziyaret ediyorsunuz? Çoğu insan gibi, iki temel nedeni vardır: Onlar yararlı içeriğe sahip Web sitesi kullanımı kolaydır Fark edemeyeceğiniz şey, düzenli olarak ziyaret ettiğiniz aynı web sitelerinin düzenli olarak düzenini değiştirmesidir. Genellikle bunu yapmazlar çünkü eski düzenden sıkılırlar; kullanıcı deneyimini eskisinden daha iyi hale getirmek!
Devamını Oku
“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
7 Kolay Adımda 50'de Nasıl Emekli
Maliye

7 Kolay Adımda 50'de Nasıl Emekli

Erken emeklilik popüler bir finansal hedef haline geldi. Ve iyi olmalı. Erken emekli olmamanız bile, sadece senin özgürleştirebileceğini bilmek! Ve hayatınızda daha da büyük meydan okumalar yapmak için sizi özgürleştiren strateji olabilir. Artık yaşamak için artık çalışmak zorunda kalmayacağınız noktaya gelebilirsiniz.
Devamını Oku