Maliye

Fırsat Kolları, Harekete Hazır Olduğunda

Fırsat çarptığında kendinizi tanımak için kendinizi eğittiniz mi? Daha da iyisi, kendini eğitmiş misin? davranmakFırsat bazen bayıldıklarında Rutin ve planlamayı isteyen bir kişi olarak, beklenmedik fırsatları tanımak için bu günlerde çok çalışıyorum ve bu fırsatlara karar vermek için hızlı bir şekilde hareket etmeye istekli olmak istiyorum.

Mesela iki atlı küçük bir hobi çiftliğinde yaşıyoruz. Geçen gün evime ve komşularımın evine doğru ilerlerken, onu çim biçmeyi gördüm - uzun otların. Gördüğünüz gibi, binici biçme makinesi bu yaz bozuldu ve satıcıya ulaşmasını emrettiği yenisini beklerken birkaç hafta boyunca kabaca yarım dönümlük bir ot çırpmak zorunda kaldı. Yeni binici geldi zaman, çim 2 metre boyundaydı. Yeni binicisi bile bu işi yapacak kadar büyük değildi, bu yüzden traktörüyle birlikte küçük bir alanı kesip başka bir komşu vardı.

Şimdi, size göre, bu çok fazla iş gibi görünebilirdi, ama iki atlı bir kıza, o uzun, taze kesilmiş çim tam olarak dolar işaretleri gibi görünüyordu. Bir kapriste, komşunun arabasını sürdük.

“O çimenlerin hepsi için planların var mı?” 70 yıllık komşularımıza sordum.

“Hayır, sadece taşan kompost yığınına atacağım, sanırım.” kocayı söyledi.

“Peki, onu meramıza yaymaya davetlisiniz. Çocuklar ve ben gelip yardım etmeyi çok isterim. ” Cevap verdim.

"Gerçekten mi?? Bu harika olurdu!!! Teşekkür ederim!!!" minnettar bir cevaptı.

Gerçek şu ki Biz minnettar olanlardı. İyi bir ayda burada iyi bir yağmur olmadı ve meralar oldukça yavaş büyüyor. Atlarımız için çim yoksa, bu demektir ki onları daha fazla saman yemeye başlamalıyız: bize para maliyeti saman. Ve dürüstçe, onları paraya mal olan samandan daha özgür olan otlarla beslemeyi tercih ederim. Yaz çimen yetiştirme sezonu, çiftlik bütçemizde büyük bir tasarruf lütfudur. Komşularımızın bir tıra çekip ATV'ye atmasına yardım ederek 150- 200 dolar tasarruf ettik.

Ancak, bu beklenmedik fırsat için hazırlanacak birkaç şey yapmaya istekli olmasaydım, bu parayı saklamak için “fırsat” elde edemezdim. Beklenmedik fırsatlardan yararlanmaya hazır olmayı nasıl başarabilirsin?

“Rut” ile Kendinizi Çok Rahat Bırakmaya İzin Verme

ben sevmek rutin. Birçok yönden, onun üzerinde gelişirim. Ancak, geçen seneki serbest meslek hayatımı başlattığım ve büyüttüğümden, günlük yaşam rutinleriyle çok rahat olmanın, fırsatları tüttürebileceğini öğrendim, çünkü size tünel vizyonu verebilir. Fırsat çarptığında harekete geçebilmek için, bu tünel vizyonundan kurtulun ve gözünüzün hedefine doğru ilerleyebilecek potansiyel fırsatlardan sıyrılmaya devam edin, bu hedef ne olursa olsun.

Fırsat için Dikkatli Olmak İçin Öğrenmeye Başlayın

Komşuların çim kesme görevi ile aynı şekilde farklı şeyler görmeyi öğren. İşi gördü (ve bana inan: iş oldu), Bir komşusuna yardım etme ve bu süreçte büyük para biriktirme fırsatı buldum. Daha büyük resmi ve uzun vadeli düşünmeyi öğrenerek, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak daha fazla kapı açmaya başlayacaksınız. Örneğin, kilo kaybınız veya fitness hedefiniz varsa, kendinizi basit, geleneksel egzersiz yöntemleriyle sınırlandırmayın. Bir ülkenin yaşayan arkadaşına ya da akrabalarına yardım edin ve kış ısıtması için odun istifine alın. Veya bisiklete binmek yerine bisiklete binmek. Belki daha iyisi, bir yürüyüş kulübü kur. Sadece kalori yakmak ve gücü arttırmak için değil, aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmek, arkadaşınıza yardımcı olmak veya faaliyetlerinizi potansiyel bir işletmeye dahil etmek için yollar arayın.

Hızla Değerlendirme ve Harekete Geçmeyi Öğrenin

Kesilmiş çim durumu ile, daha önce fırsatları hızlı bir şekilde değerlendirmeyi öğrenmek istemediysem ve hızlı bir şekilde harekete geçtiysem, 200 dolarlık tasarruf bana kolayca geçebilirdi. Fakat borç özgürlüğüne ve finansal bağımsızlığa ulaşma hedeflerimiz doğrultusunda büyük resmi ve uzun vadede düşünmek için çok çalıştım, sadece komşularımıza yardım etmenin değil, aynı zamanda faydaları ve riskleri hızla değerlendirebildim. onun da çimini alarak. Bu durumun “negatifleri”, örneğin, daha önceden sıkışmış bir haftanın içine birkaç saat daha çalıştık, ve eğer atlar çimleri yemediyse, onu atmak zorunda kalacaktık. kendi başımıza bir yer. Ama birkaç tane hızlı “plan b” yerleştirdim ve riske değeceğini düşündüm. Neyse ki, reçel dolu programımız fazladan 4-6 saat çalışmadan çok fazla acı çekmedi ve biz de atların kesilmiş otu yiyeceğinden emin olmak için bir yol bulduk. Ancak bu değişkenlerden hiçbiri işe yaramazsa, “para biriktirmek ve anlaşma yapmak” zorunda kalırdık, ama biz zaten bu zihinsel için kendimizi hazırlamıştık, o yüzden iyiydi.

Pek çok harika fırsat kaçırılıyor çünkü biri onları göremiyor ya da riski almaktan korkuyor. O kişi olma. Bu fırsatları tanımak, onları hızlı bir şekilde değerlendirmek ve onlara hızlı bir şekilde hareket etme konusunda karar vermek için kendinizi eğitmeye başlayın. Tamamen yeni bir dünya açabilirsin.

* Fotoğraf Free Digital Photos tarafından

Videoyu izle: Gazapizm - Zanı ft. Cashflow, Boykot, Zeze (Lirik Video)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Tablolarınızı Ne Kadar Tutmalısınız?
Maliye

Finansal Tablolarınızı Ne Kadar Tutmalısınız?

Benimle çalışmaya karar veren her yeni müşteri, her zaman onlara alacakları giriş evraklarının miktarını bildirmek zorundayım. İzahnameden 'ifadelere kadar, birçoğu başlangıçta aldıkları miktarın üstüne bindirilir. Ayrıca, vergi beyannamesi, banka kayıtları ve 401k beyannameleri gibi aldığınız diğer önemli belgelerin ne kadar süre saklanması gerektiğini de paylaşmak istedim.
Devamını Oku
Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler
Maliye

Kişisel Çek Çekmek için 9 En İyi Yerler

Henüz parasız bir toplumda yaşamıyoruz, herkes size doğrudan para yatırma, PayPal ya da Venmo yoluyla para veriyor. O gün gelinceye kadar, periyodik olarak nakde çevrilmesi gereken kişisel bir kontrol alacaksınız. Neyse ki, bir banka hesabı olmadan kişisel çek bozabilir! Bu yıl yerel veya çevrimiçi bir yan işe başlarsanız, tek ödeme yönteminiz bir kağıt kontrolü olabilir.
Devamını Oku
Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Cincinnati Hayat Sigortası İncelemesi

Çoğu insan bunun hakkında konuşmak istemese de, hayat sigortası herhangi bir finansal planın önemli bir parçasıdır. Neden fark eder? Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelir, sevdikleriniz arasındaki hayatınızı devam ettirmek veya beklenmedik bir durumda uzun yıllar finansal olarak mücadele etmek arasındaki farkı yaratabilir.
Devamını Oku
Finansal Hedefler ve Emeklilik için Tasarruf Önerileri
Maliye

Finansal Hedefler ve Emeklilik için Tasarruf Önerileri

Bu hafta Sally P.'den bir soru aldım. Diyor ki: 32 yaşındayım, serbest meslek sahibi ve yılda 400.000 dolar kazanıyorum. Bir ev satın almak için 100.000 dolar biriktirdim ama bir apartman dairesine indirilmek üzere toplam 200.000 dolar tasarruf edene kadar beklemek istiyorum. Para şu an için yüksek getirili bir tasarruf hesabında oturuyor. Emeklilik hesabım yok ve kefalet için para biriktirmeye ek olarak bir tane de para yatırmam gerekip gerekmediğini merak ediyorum.
Devamını Oku