">
Maliye

Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru

Eğer güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, tetiği çekmeden önce bilmeniz gereken çok şey var, ne kadar size mal olacak gibi. Bu süreçte size yardımcı olmak için, sizin için doğru hareket olduğundan emin olmak için 11 soruya cevap vermek üzere Pick My Solar ile çalışıyoruz.

1. Benim hizmetim, şebekeye geri koyduğum enerji için bir fatura kredisi sağlıyor mu?

Güneş ekonomisini etkileyen bir numaralı hükümet politikası Net Enerji Ölçümüdür (NEM). Durum seviyesinde ayarlandığında, devletlerin% 80'inden fazlası, bir çeşit Net Enerji Ölçümüne izin vermekte ve ev sahiplerinin gündüz aşırı güç üretmelerine izin vermekte, şebekeye itmekte ve gece boyunca bir enerji kredisi yoluyla geri alabilmektedir.

Çoğu eyalet, aynı zamanda, bir yıla kadar bir aydan fazla bir süre boyunca aşırı kredi verilmesine de izin vermektedir. Bu, bir ev güneş sisteminin, yılın dört mevsiminde bir evin enerji kullanımının% 90-100'ünü karşılayacak şekilde boyutlandırılmasını sağlar. Yenilenebilir Enerji için Devlet Teşvikleri Veri Tabanı'ndan (DSIRE) aşağıdaki harita, Net Ölçümü hangi devletleri desteklediğini göstermektedir.

2. Hangi ekipman üreticileri garantilerini onurlandırmak için etrafta olacaklar?

Modern güneş PV panelleri 25 yıl garantilidir ve cam modüllerdeki yeni camlar (cam levhalar arasına sıkıştırılmış PV hücreleri) 30 yıllık garantiye sahiptir. Daha hassas ekipman, invertörler, genellikle pazar payı lideri SolarEdge standart garantisi gibi 12 yıllık bir garanti veya mikro inverter üreticisi Enphase ve SolarEdge'ın isteğe bağlı uzatılmış garantisi gibi 25 yıllık garanti ile gelir.

Ekipman üreticileriniz bu garantileri onurlandırmak için nasıl olacağından nasıl emin olabilirsiniz? Büyük bir finansal bilanço, çeşitlendirilmiş ürün portföyü ve karlılığa sahip sağlayıcılar arayın. LG, Panasonic ve Sunpower gibi panel üreticileri yüksek kaliteli premium modüller sunuyorlar, ancak bunlar büyük Kore imalat şirketlerinin bir parçası olan Hanwha Q Cells ya da Hyundai gibi yüksek hacimli üreticilere göre% 50-100'lük bir fiyat primine sahip olabilir.

Eviriciler için SolarEdge, rakiplerinden daha tutarlı bir kârlılık ve daha büyük bir bilançoyu korumuştur. Bu, muhtemelen SolarEdge'in Kuzey Amerika'daki tüm konut güneş PV inverterlerinin% 60'ını sağlamasının sebebidir.

3. Güneş iyi bir yatırım mıdır?

Eğer nakit ödeme yapmayı planlıyorsanız, Yatırım Getirinizi yıl ve yıllık olarak hesaplamak oldukça kolaydır.

Nakit Yatırımı: 21.000 $ (6.000 Watt DC sistemi 3.50 $ / Watt)

Federal Vergi Kredisi: 7000 ABD Doları (2019 yılı sonuna kadar% 30 vergi kredisi)

Denge: $14,000

Aylık Fatura Ofset: $160

Yıllık Fatura Ofset: $1,920

Yatırım getirisi: Yıllık% 7,3 veya% 13,7 ROI, çoğu hisse senedi yatırımından daha iyi

4. Bir kiralamayla veya krediyle finanse etmek istiyorsam ne yapmalıyım?

Herkes güneş enerjisini ödemek için nakit tasarruflarından yararlanmak istemiyor. Bu, güneşin çekici bir yatırım olduğu anlamına gelmez. Çevrimiçi güneş pazarı Pick My Solar, Nakit, Kredi ve Lease dahil olmak üzere çeşitli finansman türlerinin tasarruflarını tahmin etmek için kullanışlı bir araç geliştirdi.

Bir kira en iyi gün 1 tasarrufunu sağlayabilirken, sistemin mülkiyetinin olmaması, bir kiralama işleminin mevcut hizmet faturanızdan çok daha iyi olmadığı anlamına gelir.

Günümüzde, güneş enerjisi yeni güneş sistemlerini finanse etmek için hızla en popüler seçenek haline geliyor. Güneş kredisi ile ev sahibi, vergi kredisini tutar ve vergi kredisinden sonra sistemin bakiyesini finanse eder. En popüler kredi koşulları genellikle sıfır aşağı ve 12 yıl ön ödeme cezaları yoktur. Bu güneş enerjisi kredileri, bir günden başlayarak, bir düz ödeme ve kredinin tüm ömrü boyunca pozitif nakit akışı sağlayabilir.

Solar PV sisteminin 25 yıllık ömrü boyunca, kredinin altında biriken paranın peşin ödeme yaptığınızdan sadece 5 milyon dolar daha az olduğunu görebiliyorsunuz, ancak hem nakit hem de kredi size bir kirayla 30.000 dolardan fazla tasarruf sağlayacaktır. seçeneği. Bir güneş sistemi için borca ​​girmeyi şahsen tavsiye etmiyorum, ancak sayıların nasıl çalıştığını size göstermek istedim.

5. Evi satarsam devredilebilir mi?

Sistemi nakit veya kredi ile satın alırsanız, sahip olduğunuz için aktarılabilir. Aslında, Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı tarafından yapılan yeni bir çalışma, ev sahibi tarafından sahip olunan güneşe sahip evlerin daha hızlı ve 4 / Watt (6.000 Watt'lik bir sistemin yukarıdaki durumunda 24.000 $) için güneş olmayanlardan daha fazla güneş enerjisi sattığını gösterdi. evler. Kiraya verirseniz, farklı bir hikaye olabilir. Sistemi kiralayan şirket muhtemelen yeni ev sahibine ait bir kredi raporu yayınlayacak ve sistemin aktarılması kredibilitesine bağlı olabilir. Şartlar ve koşullar devlet yasalarına ve bireysel şirketlere göre değişir, bu yüzden iyi baskıyı okuduğunuzdan emin olun.

6. Kaliteli ekipman için iyi bir fiyat ödediğimi nasıl bilebilirim?

Yapmayı planladığınız büyük alımlar için birkaç teklif almak her zaman akıllıdır. Bununla birlikte, yerel güneş enerjisi sağlayıcılarını araştırmak ve evinizi değerlendirmek için dışarı çıkmaları için zaman ayırmak çok zaman alabilir. Bir mühendis değilseniz, hangi yükleyicilerin doğru bilgi sağladığına karar vermek zor olabilir, sadece daha pahalı yükseltmelerde ve ekipmanlarda sizi yukarı satmaya çalışırsınız.

En iyi anlaşmayı elde etmek için, tüketicilerin evlerine 6-12 teklif toplamasına ve ev sahiplerine en iyi üç teklifi sunmasına yardımcı olan çevrimiçi bir güneş pazarı olan Pick My Solar'ı inceleyin. Onların enerji danışmanları, garantiler, ekipman seçenekleri, sistem boyutlandırma ve yüklenicinin teklifleri arasında nihai bir seçim yapmak gibi tüm soruların üzerinde ev sahiplerini eğitmek için tarafsız bir rehber olarak yardımcı olurlar.

Süreçlerinin tüketicileri 10-20 saatlik bir araştırmadan kurtardığı kanıtlanmıştır ve binlerce müşteriyi kendi hızlarına ve internete ve internete rahatça ulaştırmıştır.

7.Hasar görür veya çalınırsa güneş panellerinden kim sorumludur?

Bu, sisteme sahip olduğunuz veya kiraladığınıza bağlı olacaktır. Birçok durumda, kiralama yaparken, panelleri değiştirmek ve bakımını yapmaktan şirket sorumlu olacaktır. Ancak, eğer panellere sahipseniz, o zaman onlar sizin sorumluluğunuzdadır. Birçok ev sigortası poliçesi, Solar PV sistemleri gibi ev güncellemelerini otomatik olarak içerir. Bazı durumlarda sistemi ev sigortası poliçenize eklemek için küçük bir ek ücret alınabilir.

8. Maaş faturam aylık olarak ne kadar değişecek?

Bu, büyük ölçüde evinizin ne kadar büyük olduğuna ve doğal gazınız olup olmadığına bağlı olacaktır. Diğer bir faktör, ana cihazlarınızın ne kadar eski olmasının yanı sıra ısıtma ve soğutma ünitelerinizin verimliliği olabilir. Bu, burada fatura faturanızın nasıl değişebileceğine dair bazı örnekler.

9. Güneş panellerinin kurulmasının çevresel etkisi nedir?

Güneş panelleri havadaki kirliliğe katkıda bulunmadığından çevre dostu olup, sera gazı üretmezler.

10. Güneş panelleri ile gelen tipik garanti nedir?

Garantiler değişebilirken, tipik garantiler (performans garantileri olarak da bilinir) 25 yıldır. Genellikle 10 yıl boyunca% 90'a varan üretim ve sonra da% 80'e varan üretimin 25 yıla kadar garantilendiğini belirtmek gerekir.

11. Güneş panelleri satın alırken herhangi bir vergi teşviki var mı?

Şu anda sisteminizin toplam maliyetini azaltmada yardımcı olabilecek% 30 oranında federal vergi indirimi bulunmaktadır. Buna ek olarak, birçok eyalet yenilenebilir enerji söz konusu olduğunda vergi teşvikleri de vermektedir. Bu sadece güneş panelleri değil, güneş enerjili su ısıtıcıları, yakıt hücresi özellikleri ve daha fazlasını içerir. Bu teşviklerden herhangi birinin sizin için geçerli olup olmadığını görmek için lütfen bir vergi uzmanına danışın. Daha fazla bilgi için Energy.gov'a bakın.

Evinize güneş panelleri takmayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, neden ana nedeni nedir?

Videoyu izle: İki yıldız çarpışırsa ne olur?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez
Maliye

Uyarı! % 80 Kuralı Emekli Olmaya Yetmez

Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Emekli olmaya ne kadar ihtiyacın var? Finansal planlamacılar ve emeklilik hesaplayıcıları tarafından sağlanan normal öneri, emeklilik öncesi gelirinizin% 75 ila% 85'i (yaklaşık% 80'i). Ama bu güvenlik ile emekli olmak için gerçekten yeterli para mı? % 80 kuralı her koşulda çalışıyor mu, yoksa emeklilik planlama sürecini basitleştirmek için sadece kaba bir yaklaşım mı?
Devamını Oku
Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları
Maliye

Eviniz ile Para Kazanmak için 11 Benzersiz Yolları

İnternet sayesinde parayı yan yatırmak ve evde ekstra para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yalnızca on yıl önce uygulama yapma parası bile yoktu. Artık bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon ile para kazanabilirsiniz. Ama daha fazla para kazanmak için evinizi nasıl kullanabileceğinizi düşündünüz mü?
Devamını Oku
En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın
Maliye

En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın

İki tekerlek veya dörtte, aynı hedefe sahip olursunuz: nereye gideceğinize ulaşmak için. Ama, bir araba ve bir motosiklet arasında ne fark var! Bisiklette, ön camın arkasındaki pasif bir görüntüleyiciden daha fazlasısınız, manzaranın bir parçasısınız. Motosiklet sigortanız, araba sigortanızla ortak bir hedefi paylaşsa da, farklı olmalıdır: mülkünüzü korumak ve en kötü ihtimalle bazı yedeklemeler sağlamak.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencileri için 19 En İyi Yüksek Ödeme İşleri
Maliye

Üniversite Öğrencileri için 19 En İyi Yüksek Ödeme İşleri

Kolej pahalı - bunun hakkında hiç şüphe yok. Kolej Verilerine göre, 2017-18 öğretim yılı için ortalama üniversite harç maliyeti 25.290 $ idi. Bunun için ödeme yapmanın bir yolu mu gerekiyor? Üniversitede iyi bir iş bulmak sadece yardımcı olabilir. Orada üniversite öğrencileri için ciddi olarak yüksek ücretli işlerin olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.
Devamını Oku