Maliye

Web Sitelerini Denemek İçin Ödenecek 25 Firma

Neden başka sitelerin yerine bazı web sitelerini ziyaret ediyorsunuz?

Çoğu insan gibiyseniz, iki temel neden vardır:

 • Onlar yararlı içeriğe sahipler
 • Web sitesi kullanımı kolaydır

Farkına varamayacağınız şey, ziyaret ettiğiniz aynı web sitelerinin çoğunun düzenini düzenli aralıklarla değiştirmesidir. Genellikle bunu yapmazlar çünkü eski düzenden sıkılırlar; kullanıcı deneyimini eskisinden daha iyi hale getirmek!

Ne gibi değişiklikler yapacağınızı bilmek için şirketler, web sitelerini ve uygulamalarını test etmek için tıpkı sizin gibi kişileri işe alır. Çevrimiçi anketlerle nasıl para kazanılacağınıza aşina olabilseniz de, web sitelerini test etmek aynı süre boyunca daha fazla ödeme yapabilir ve mevcut bilgisayar veya cep telefonunuzla evde yapılabilir.

Web sitelerini test etmek için yalnızca bir cep telefonunuz varsa endişelenmeyin. Her yıl, cep telefonu daha çok web sitesini bir bilgisayardan daha çok ziyaret ediyor. Aslında, Google arama motoru sonuçlarında "mobil uyumlu" olan web sitelerini tercih etmektedir.

Web sitelerinin mobil cihazlarında bir kullanıcı tarafından ziyaret edilmesi daha olası olduğundan, sade ve basit web siteleri akıllı telefon kullanıcılarının fikrini bilgisayar kullanıcılarına göre daha fazla değerlendirebilir.

Web Sitesi Test Cihazı Nasıl Olunur?

Web sitelerini test etmek için aşağıda listelenen birkaç farklı yer vardır.

Her öneri farklı test fırsatları sunsa da, birkaç temel gereksinim vardır:

 • En az 18 yaşında olmalı
 • Video ve ses kayıt özelliği olan bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefona sahip olmak
 • Test yazılımını cihazınıza indirebilir
 • Web sitesiyle etkileşimde bulunduğunuzda düşüncelerinizi açıkça konuşun

Yerleşik bir mikrofonu veya kamerasına sahip olmayan bir bilgisayarınız varsa, Amazon'da veya yerel perakende mağazanızda 50 dolardan daha az bir fiyata iyi bir satın alabilirsiniz. Logitech HD Pro C920 Webcam'i tam HD 1080p'de kaydederken ve Windows ve Apple cihazlarıyla uyumlu olarak değerlendirebilirsiniz.

Para Test Siteleri Nerede Yapılır

Test etmeye başlamak için hazır olduğunuzda, bir web sitesi testçisi olma zamanı. Çoğu durumda, haftalık olarak nakit (genellikle PayPal nakit) veya hediye kartları alabilirsiniz. Çoğu test 20 dakika veya daha az sürer ve test başına 10 $ ödersiniz.

İyi olan veya iyileştirilmesi gerekenleri vurgulayan dürüst geribildirim sağladığınızdan emin olun. Birçok test sitesi, müşterinin görüşünüzün ne kadar yararlı olduğuna dair geri bildirim bırakmasına izin verir. İletişim kurmak, gelecekte daha sık test fırsatları alma olasılığını etkili bir şekilde artırır.

1. Kullanıcı Testi

Kullanıcı Testi, test edilen web sitesi veya uygulama ile nerede etkileşimde bulunacağınızı bilmenize yardımcı olacak bir dizi görevi tamamlayarak 20 dakikalık video başına 10 ABD doları öder. Yanıtlarınızı kaydettikten sonra, Kullanıcı Testi size yedi gün içinde PayPal üzerinden ödeme gönderir.

Test, aktif bir PayPal hesabı ile ABD ve uluslararası sakinlere açıktır.

2. Kullanıcı Hesabı

Ayrıca, PayPal veya Payoneer aracılığıyla 20 dakikalık video başına 10 $ 'lık Userfeel ile kazanabilirsiniz. Bilgisayar ve cep telefonu testlerine ek olarak, Apple saatinizi veya akıllı saatinizi de test edebilirsiniz!

Bu test sitesi İngiltere’de bulunuyor, ancak dünyanın her yerinden testçileri kabul ediyor.

3. TryMyUI

TryMyUI'da kullanılabilirlik testiniz aşağıdakilerden oluşacaktır:

 • Web sitesi veya uygulamayı test ederken ekranınızın ve sesinizin video kaydı
 • Kısa bir özet ankete yazılı cevaplar

Her test yaklaşık 20 dakika sürecek ve 10 dolar ödeyecek. Tüm ödemeler her cuma PayPal ile ödenir.

TryMyUI bir göz atmaya değer olabilir çünkü her hafta birkaç test almayı bekleyebilirsiniz. Diğer test sitelerinin çoğu benzer iddialarda bulunmaz. Web sitelerini test etmek için saat başına 30 $ kazanabileceğinizi göz önünde bulundurarak, birden fazla haftalık test fırsatı cebinizde daha fazla para demektir.

4. WhatUsersDo

WhatUsersDo ayda üç ila beş test sunuyor ve test başına 5 dolar ödüyor. Yeni web sitelerini ve hatta geliştirilmekte olan mevcut web sitelerini test edebileceksiniz. Ödemeler her ayın 25'inde PayPal ile yapılır ve üç aylık yarışmalara ve tekliflere katılarak ek para kazanabilirsiniz.

Test cihazları dünyanın her yerinden bir bilgisayar, tablet veya mobil cihazla kabul edilir.

5. Kayıt

Video yanıtları kaydederek test web sitelerine ve uygulamalara ek olarak, kaydettirme ayrıca veri girişi veya etiketleme web sitesi düğmeleri ve daha az ödeme değil, aynı zamanda tamamlamak için daha az zaman alır fonksiyonları gibi mikro görevleri tamamlayarak para kazanmasına olanak tanır.

Üyelik bir bilgisayar, tablet veya cep telefonu ile küresel vatandaşlara açıktır. Tüm ödemeler PayPal üzerinden yapılacaktır. Yeni test fırsatları olduğunda bir e-posta alacaksınız.

6. StartUpLift

Yeni ve yeni gelen web siteleri, StartUpLift web sitesi test edicilerinin görüşlerine güveniyor. Tamamlanan her test için PayPal üzerinden 5 $ kazanacaksınız. Aslında, test kullanıcısı olarak kaydolmak için geçerli bir PayPal adresine ihtiyacınız vardır.

Eğer aktif bir testçiyseniz, StartUpLift günde en fazla beş test yapmanızı sağlar. Burada belirtilen diğer test sitelerinin aksine, tüm StartUpLift testleri sadece yazılı cevaplar yazılır- Video veya ses kaydı gerekmez. Tüm anketler kelime tabanlı olduğundan, bir mikrofona konuşurken endişeli iseniz bu mükemmel bir test seçeneği olabilir.

7. Test süresi

Bir testi tamamlamak için 30 ila 90 dakikaya sahip olduğunuzda ve Skype oturumuna veya müşterinin ofisine katılabildiğinizde, TestingTime daha iyi bir seçenek olabilir.

Yeni ürünleri, uygulamaları ve web sitelerini test etmek için test başına 50 Euro (yaklaşık olarak $ 61 ABD Doları) kazanmayı bekleyebilirsiniz. TestingTime'ın testleri, kendinizi tamamlamanızın sorumluluğunu üstlendiğiniz görevlerin kendi kendine yönlendirilen kontrol listesini almak yerine, tüm test sırasında etkileşim kuracağınız bir canlı moderatörü içerir.

Tüm ödemeler PayPal veya doğrudan depozito ile ödenir.İsviçre'de bulunmasına rağmen, TestingTime dünyanın her yerinden testçileri kabul ediyor.

8. Kullanıcı Bilgisi

Aşağıdaki dijital ürünleri Userlytics ile test edeceksiniz:

 • Web siteleri
 • Uygulamalar
 • prototipleri
 • Videolar
 • Reklamlar

Start-up ve tanınmış şirketler için testler yapılacaktır. Her testin tamamlanması 20 ila 40 dakika sürecektir.

PayPal tarafından test başına 10 $ kazanacaksınız. Web siteleri ve uygulamaların ötesinde çeşitli test fırsatları arıyorsanız, Userlytics eğlenceli ve ilgi çekici bir seçenek olabilir.

9. IntelliZoom

IntelliZoom iki farklı anket türü sunar:

 • Standart (sadece yazılı cevaplar)
 • Sesli ve Görüntülü yanıtlar

Standart anket başına 5 ABD doları, sesli ve görüntülü yanıt gerektiren anketler için 10 ABD doları kazanacaksınız.

Çoğu testin tamamlanması 10 ila 20 dakika sürer ve ödeme, testin tamamlanmasından 21 gün sonra PayPal hesabınıza gönderilir.

Bu sefer hangi anket davetini aldığınıza bakılmaksızın, Intellizoom'un test yazılımını bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda kullanmanız gerekir. Kaliteli yanıtlar sağlamak, daha sık davetlere ve yüksek ödeme yapan anketlere yol açabilir.

10. Validately

Diğer birkaç test sitesi gibi, Validately moderatör olmadan yönlendirici olmadan bir moderatör ve bir canlı test olmaksızın kendi kendini yöneten “talk sesli” testler sunuyor.

Moderatör gerektirmeyen testler boş zamanlarınızda yapılabilir ve sadece ortalama beş dakikanızı almanız yeterlidir, ancak test başına sadece 5 ila 10 ABD $ ödersiniz. Moderatör tarafından yönetilen canlı testlerin tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer ve test başına en az 25 ABD doları ödersiniz.

Diğer test sitelerinin bazıları için de aynı tutarı öderkençift Bir moderatör olmadan temel “sesli konuşma” testleri için zaman taahhüdü, Validately paneline katılmak, uygulamaya değer olabilir.

Tüm ödemeler testi tamamladıktan sonra yedi gün içinde PayPal ile gönderilecektir.

11. Analysia

Her Analysia testinin tamamlanması 10 ila 15 dakika sürüyor ve 10 dolar ödüyor. Anket cevaplarınızı kaydetmek için yüksek sesle düşündüğünüz her testi tamamlamak için bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır.

Tüm ödemeler PayPal üzerinden gönderilecek ve kalite geri bildirimi sağlamanız durumunda haftada yaklaşık bir haftada birkaç test gerçekleştirmeyi bekleyebilirsiniz, ancak günde bir test için uygun olabilirsiniz.

12. ErliBird

Web sitelerinin, uygulamaların ve yazılımların yayınlanmamış beta sürümlerini test etmek için ErliBird, test başına en az 10 ABD doları ödeyecek. Test başına ne kadar kazandığınız, test uzunluğuna ve gerekli ekipmana bağlıdır. Örneğin, sadece yazılı yanıtlar gerektiren bir test yerine ses ve video kaydı gerektiren bir test için daha fazla kazanacaksınız.

Bir ErliBird test projesi tamamlandığında, PayPal'dan yedi gün sonra ödeme bekleyebilirsiniz. Ayda en fazla beş test davetiyesi alacaksınız.

13. Ferdi

Ferception ile PayPal veya Amazon hediye kartı ile ayda 200 $ 'a kadar ödeme alın. Kuralın bir istisnası olarak şunları yapabilirsiniz: en az 16 yaşındaysanız bir test kullanıcısı ol. Akıllı telefonunuz veya tabletinizle bir uygulamayı veya mobil web sitesini test edeceksiniz.

Test yok ses veya video kaydı gerektirir; sadece bir ekran görüntüsü almanız ve ne sevdiğinize ve ne görmek ya da deneyimlemeyi tercih edeceğinize dair olumlu ya da olumsuz bir yorum yazmak zorundasınız.

14. UsabilityHub

UsabilityHub, kısa kullanıcı testleri ve tasarım anketleri için test uzmanlarına ihtiyaç duyar. Aslında, profesyonel yazılım tasarımcıları ya da geliştiricileri olmayan sıradan test edicileri tercih ediyorlar çünkü UsabilityHub müşterileri sizin ve benim gibi ortalama tüketicilerin fikirlerini tercih ediyorlar. test edilen site.

UsabilityHub üzerindeki testlerin ortalama tamamlanması yaklaşık bir dakika sürer. Tamamlanan her görev için 10 sent kazanacaksınız. Deneyimli test uzmanları bu testleri alarak saatte 6 ila 10 ABD Doları arasında bir ücret alırlar.

Bakiyeniz 10 ABD doları (100 kredi) ulaştığında PayPal ödemesini isteyebilirsiniz. Yani, günlük ödeme almak tamamen mümkün.

15. KullanıcıBrain

UserBrain, mobil uygulama-Android cihazlarını indirdiğinizde yalnızca Chrome uzantısı ve iOS cihazlarına sahip PC'ler için desteklenmemektedir. Tüm testler, bir dizi görevi tamamlarken düşüncelerinizi kaydettikçe 5 ila 15 dakikalık bir zamanınızı gerektirir.

Yanıtlarınız kaydedildikten ve tüm görevler tamamlandıktan sonra, PayPal'ta 3 dolar kazanırsınız ve bakiyeniz 10 ABD dolarına ulaştığında ödeme talep edebilirsiniz (4 anket).

İlk videoya başlamadan önce örnek videoyu izlemeyi ve UserBrain'in 5 yıldızlı UserBrain test ipuçlarını okumayı unutmayın.

16. Kullanıcı Testi

İki günlük hızlı ödeme için UserTest'i düşünün. Her 20 dakikalık incelemede 10 ABD doları kâr elde edilir ve iki gün içinde PayPal ile ödenir. Bir yıldız incelemesi oluşturursanız bile, büyük bir ev adı haline gelmek için en güncel trendleri gösteren ultra seçici Launching Next-a web sitesinde bile yer alabilir.

UserTest, dünyadaki hemen hemen her ülkeden test edicileri kabul ediyor ve sadece bir PC veya Mac'e başlamak için bir mikrofona ihtiyacınız var.

17. Amazon Mekanik Türk

MTurk, web sitelerini test edebileceğiniz ve Amazon hediye kartları veya nakit para kazanabileceğiniz çok az yoldan biridir. Bu testlerin çoğunun, bu listedeki diğer önerilerden daha küçük bir ödemesi olacak ve ilk takip seçeneğiniz olmamalıdır. Mevcut testlerin bir kısmı, 5 dakikalık bir video yüklemek için iki dakikalık bir test için 0,02 ABD dolarından 3.30 dolara kadar ödeme yapar.

Bununla birlikte, MTurk, çevrimiçi anketler, veri girişi, ses ve video başlıklarını kopyalamak veya bir seferde sadece birkaç dakika boyunca web araştırması yapmak gibi çeşitli görevleri yerine getirmeyi tercih ederseniz iyi bir seçenek olabilir.

Profesyonel Testler için Ücretli Web Sitesi Test Fırsatları

Yazılım testi uzmanlık alanınızsa, bu web siteleriyle kazanç gücünüzü artırabilirsiniz.Her ne kadar sıradan test kullanıcıları da başvurabilirlerse de, bu müşterilerin çoğu, belirli bir web sitesinin veya uygulamanın görünüşü ve kullanılabilirliği hakkındaki görüşlerinizden daha fazla teknik bir analiz arıyor.

18. 99 test

99tests'de 20.000'den fazla profesyonelin test topluluğuna katılın. Gelişimsel hataları bulmakta tercih ederseniz, tam zamanlı çalışma şansınız bile var!

Testin karmaşıklığına bağlı olarak nakit olarak ödenebilir. Ek ödüller kazanmak için girebileceğiniz yarışmalar da var! Intuit ve Flipkart gibi büyük şirketlere yönelik programları test edebilecek olmanız göz önüne alındığında, bu sizin geçmek istemeyeceğiniz bir fırsat.

19. Fiverr

Bir girişimci olarak, Fiverr'de kendi web sitenizi ve uygulama test hizmetlerinizi tanıtarak daha fazla kazanabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı üzere, konserler 5 $ 'dan başlar ancak karmaşık görevler için daha fazla ücret talep edebilirsiniz.

Örneğin, ana sayfayı analiz ederek ve birkaç sayfayı tıklatarak 20 dakika boyunca bir web sitesini test etmek için 10 ABD doları ödeme yapmaya karar verebilirsiniz. Müşteri, alışveriş sepetlerini test etmenizi ve 20 dakika boyunca bir satın alma işlemi gerçekleştirmenizi istiyorsa, bunun yerine 15 TL veya 20 ABD doları isteyebilirsiniz.

Gelir akışlarınızı çeşitlendirmek için, web sitelerini ve uygulamalarını tasarlamak ve hatta web sitesi test edicileri tarafından bulunan hataları düzeltmek için Fiverr'i de sunabilirsiniz.

20. MyCrowd

Profesyonel programcılar ve test ediciler, programlama hatalarını aramak ve web sitelerinde ve uygulamalarda test yapmak için ödeme yapabileceğiniz MyCrowd'u beğenecektir.

Ne kadar kazanırsınız, test odağına ve bulgularınızın kalitesine bağlıdır. Ödemenizi aldığınızdan ve önceki bir testçinin çalışmalarının üstüste gelmemesi için, her MyCrowd testi daha önce bulunan hataların bir listesiyle birlikte gelir. İlginize gösterilen ilgiye göre, nakit para ya da ödül kazanabilirsiniz.

21. Test Kuşları

Testbirds aşağıdaki ürünler üzerinde test yapıyor:

 • Web siteleri ve portallar
 • Mobil uygulamalar
 • Nesnelerin İnterneti (IoT)
 • Wearables
 • Oyunlar

Ortalama test, test başına 20 $ 'a kadar öder ve tamamlanması 20 dakika alır. Daha gelişmiş hatalar veya kusurlar bulursanız daha fazla kazanabilirsiniz.

Önceden test deneyimi gerekli değildir ve sadece para kazanmaya başlamak için internete bağlanan bir cihaza ihtiyacınız vardır. Bazı testler için, hatta bir mikrofona veya kameraya ihtiyacınız olmayabilir.

22. test IO

En iyi şirketler ve tomurcuklanan girişimler, kaliteli web sitesi ve uygulama testi sonuçları için test IO'ya güvenir. Test başına 50 $ 'a kadar kazanın ve kayıt işlemini tamamladıktan hemen sonra ilk testinizi alacaksınız. Diğer test siteleriyle, önce bir uygulama videosu göndermeniz ve onayını beklemeniz gerekir.

Daha fazla test davetiyesi almak için daha fazla cihaz ve ilgi alanı kaydedin. Test IO deneyiminiz büyüdükçe, test fırsatlarını daha sık ve daha yüksek ödemelerle alacaksınız.

Çoğu test “hatayı öder” ve daha karmaşık hatalar daha yüksek bir ödeme yapmanızı sağlar. Her ay tamamladığınız test sayısı ne olursa olsun, aşağıdaki nakit ödeme platformlarından biriyle ayda bir ödeme alırsınız:

 • PayPal
 • Payoneer
 • Skrill
 • Doğrudan banka mevduatı

23. Test Çalışması

Test Çalışması, deneyimli web sitesi ve uygulama KG testlerine yönelik bir başka test platformudur. Test komut dosyalarının ve kullanıcı komutlarının analiz edildiği bir test vakası yürütme için ya da bulunan hata sayısı ya da sabit bir miktarla ödemeniz gerekir.

Davetiyeyi nasıl aldığınıza bağlı olarak PayPal veya Upwork sözleşmesi ile ödenecektir. Testi tamamladıktan iki hafta sonra ödeme yapılacaktır.

24. Upwork

Upwork, ürün testi işlerine teklif verdiğiniz başka bir serbest meslek platformudur. Bir müşteri teklifinizi kabul ederse ürünü test etmek için ödeme alırsınız. İyi bir yorumcu olarak, müşterilerin kendileri bulmak yerine, potansiyel müşterilerle görüşme davetleri almanıza yardımcı olacak olumlu geri bildirimler alacaksınız.

Bazı web sitesi test edicileri, Upwork'ten tam zamanlı bir gelir elde eder, çünkü uzun süreli bir çalışma için, uzun süreli bir çalışma yapabilmeniz için doğrudan bir test yapmanıza olanak tanır.

25. uTest

uTest, profesyonel yazılım test cihazlarının ciddi olarak düşünmek isteyeceği daha kapsamlı bir test topluluğudur. UTest'te aşağıdaki olanakları bulacaksınız:

 • Ücretli test fırsatları
 • Yeni beceriler öğrenmek için kurslar
 • Tartışma forumları
 • Oyunlar

Bu hepsi bir arada platform, para kazanmak, becerilerinizi geliştirmek ve forumlarla kariyer tavsiyeleri almak için eğlenceli bir yer olabilir.

Test başına ne kadar kazandığınız testinize ve deneyim seviyenize bağlıdır. Nakit ve diğer ödüller için kullanılabilecek web siteleri ve uygulamaları test ederek puan kazanacaksınız.

özet

Web sitesi testi, çoğu testin yalnızca 20 dakika veya daha kısa sürdüğü için her ay birkaç dolar kazanmanın harika bir yoludur. Ayrıca, büyük ihtimalle dahili bir kamera ve mikrofonu olan bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefona sahip olduğunuzdan, tek yapmanız gereken bir test kullanıcısı olmak ve hemen uygulama ve web sitelerini test etmeye başlamaktır.

Ödemeli anketler almıyorken web sitelerini test ediyor musunuz? Favori siteniz nedir?

Videoyu izle: Saçmalama baba yaaa. İnternet kafasında ayıp sitelere giriyoriyor ki 100 kere denedim :-)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol
Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel. Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor. Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.
Devamını Oku
Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl
Maliye

Herhangi bir borç olmadan lisansüstü kolej nasıl

Öğrenci Borçları Projesi tarafından yapılan son bir araştırmaya göre, ortalama üniversite öğrencisi, öğrenci kredilerinde 25.250 dolar ile mezun olacak. FinAid.org'a göre, öğrenci kredisi borcunda 1 trilyondan fazla var. Aslında, ABD'de kredi kartı borcu olduğundan daha fazla öğrenci kredi borcu var.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları"/>
Maliye

Ücretsiz İnternet almak için 9 Legit Yolları

Ekstra para bulabilmeniz için günlük öğelerin maliyetlerini düşürmekle ilgileniyor musunuz? Fazladan para bulmak, borçlarını ödemek ya da diğer finansal hedeflere ulaşmak için harika bir yol olabilir. Neredeyse herkesin her ay ödeme yapmaya alışkın olduğu bir maliyet, İnternet erişimini karşılamanın maliyetidir. Ancak İnternet erişimini tamamen ücretsiz almanın bir yolu olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.
Devamını Oku