Maliye

Sanal Asistan olarak Evden Nasıl Çalışılır

Birçok insan mükemmel işin hayalini kuruyor. Bazıları için evde kaldıkları ve yanlarında bir kahve kupasıyla istedikleri kıyafetle çalışırken para kazanacaklardı. (Merhaba pijama!)

Evden çalışmak isterseniz, bunu yapmanın birkaç yolu vardır ve hala maaş kazanırsınız. Aslında, evden çalışmanıza izin verecek çok sayıda meslek var. Bunlar arasında tıbbi transkripsiyonist, web sitesi geliştiricisi, grafik tasarımcısı, fotoğrafçı ve diğer pek çok kişi vardır.

Evden sanal asistan olarak çalışmak, hedefinize ulaşabilmenin ve büyük para kazanmanın başka bir yoludur. Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, aşağıdaki bilgiler süreç boyunca size yol gösterebilir.

Sanal Asistanın Görevleri

Sanal asistan veya VA olmak için iyi bilgisayar ve iletişim becerilerine sahip olmalısınız. Çevrimiçi iş görevleriniz, müşterileriniz olan şirketlere veya bireylere profesyonel destek sağlamak olacaktır.

Bu onların ihtiyaçlarına ve becerilerinize bağlı olarak onlar için çok farklı görevleri yapacağınız anlamına gelir. Sanal asistanın sorumlulukları neredeyse sınırsızdır ve temelde telefon veya bilgisayar ile yapabileceğiniz her şeyi içerir.

VA tarafından gerçekleştirilen bazı çalışma örnekleri şunlardır:

 • Teknik yardım sağlanması
 • Sosyal medya yayınlarını ve kampanyalarını zamanlama
 • Faturalandırma müşterileri
 • Alacak hesapları ele alınması
 • Telefon araması yapmak
 • E-postalar ve diğer mesajları gönderme ve cevaplama
 • İnternet üzerinden araştırma yapmak
 • Düzeltme ve düzenleme
 • Randevu verme
 • Veri girişi
 • Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını yönetme
 • yazı
 • Blog yönetimi
 • Pazarlama
 • Grafik dizayn
 • Müşteri servisi
 • Müşteri danışmanlığı
 • Bülten oluşturma

Farklı türlerde sanal asistanlar da vardır, bu sayede zevk aldığınız belirli görevlerde uzmanlaşmayı seçebilir veya genel bir VA olarak çalışabilir ve çeşitli farklı görevlerden sorumlu olabilirsiniz.

İşletmeler Sanal Asistanları Neden Destekliyor?

Sanal asistanı işe almak, işletme sahiplerine ve bireylere birçok avantaj sunar. Bazıları aşağıdakileri içerir:

Düşük Maliyetler

Başarılı bir iş, maliyetleri yönetmek zorundadır. Bu, bir işletmenin bir VA'yı işe almasının nedenlerinden biridir. İşi tamamlamak için tam zamanlı çalışma saatleri gerekmiyorsa, başka bir tam zamanlı çalışanı işe almaktan başkalarının yapamayacağı özel işi yapmak için saati saat başı ödemek çok daha ucuzdur.

Sanal asistanlar gibi taşeron işçilere, onları işe alanların maliyetlerini önemli ölçüde düşürecek hiçbir fayda sağlanamaz. Tatil ücreti, hastalık izni, sağlık sigortası, emeklilik planları ve diğer yardımlar sözleşme düzenlemelerine dahil değildir.

Tabi ki başka faydalar da var. İşverenler ve müşteriler, başka bir organı yerleştirmek veya bir masa ve malzeme için ödeme yapmak için yer bulmak zorunda değildir. Bu, ek maliyetlerini daha da düşürür.

Çoğu sanal asistan için kapsamlı eğitim gerekli değildir. Önemli miktarda eğitime yatırım yapmak zorunda kalmamak, işletme sahibi için onlarla para ve zaman tasarrufu sağlar.

Zaman kazanmak

Müşteri için bir başka avantaj ise zaman tasarrufudır. Sanal asistanla sözleşme yapmak, müşterinin, başkaları tarafından yapılabilecek görevleri geçerek zamanlarını en üst düzeye çıkarmasını sağlar. Bu, işletme sahibinin, sahip oldukları projeleri tamamlamalarına ve daha sıradan görevleri yerine getirmeleri için başkalarına ödeme yapmalarına izin verir.

Ancak, tersi doğru olduğunda da yararlıdır. Sanal asistanın teknik bilgisine sahip olması durumunda müşteri eksik kalırsa, müşteriyi zamanının tükenmesine neden olmaktan kurtarabilir.

Bir yükleniciyi işe aldıkları zaman işyeri sahibi için işyeri draması nedeniyle de zaman kaybı olmaz. Şirket saatinde dedikodu yapmak, geç gelmek ya da ödeme yapmak için sanal asistanı yakalamayacaksınız. Bunlar sanal asistanların müşterileri ve müşterileri için cazip olmasının birkaç nedenidir.

Esneklik

Birçok sanal asistan, müşterilerine düzenli çalışanların sağlayamadığı esneklik sunar. Örneğin, sanal asistan hafta sonu veya akşam saatlerinde bir projenin tamamlanması için çalışabilir. Öte yandan, çalışanlar vardiyalarını değiştirecek ve bir görevin bitip bitmediğine bakacaklardır.

Tabii ki, o garip saatlerde koymak için bir sanal asistan için daha fazla ödemek zorunda kalabilirsiniz, ama eğer yapacaklarsa, projeniz daha erken bitirilebilir.

Dürüst geribildirim

Bir işte çalışanlar, fikirlerini sorduklarında dürüst olmaları için işlerini kaybetmekten çok korkabilirler. Bununla birlikte, sanal asistanın büyük olasılıkla hizmetlerini ödeyen başka müşterileri de vardır. Bu, potansiyel iş kaybıyla daha az tehdit altında oldukları ve sorulduğunda dürüst geri bildirim alacağı anlamına gelir.

Dürüst geri bildirime sahip olmak bir işletme sahibi veya müşterisi için önemlidir, çünkü zaman zaman maliyetli hatalardan kaçınmasına yardımcı olabilir.

Gelir Potansiyeli

Bir sanal asistanın görev görevleri geniş çapta değiştiği gibi, sanal asistan olarak yapabileceğiniz para miktarı da artar. Kısmen sunulan hizmetlere bağlı olsa da, aynı zamanda ne kadar deneyim sahibi olduğunuz da önemlidir.

Sanal asistanlar başlamak saatte 12 dolar civarında başlıyor. Tecrübe ve beceriye sahip olmak, ücreti saatte 60 dolara kadar artırabilir. Kendinize ait bir ev tabanlı iş olarak, gerçekten ne kadar yapabileceğiniz bir sınır yoktur.

Örneğin sanal asistan olarak çalışıyorum ve ayda 10.000 $ kazanmak. Aynı zamanda, diğer insanların aynı şekilde kendi sanal asistan işlerini başlatmaları ve ölçeklendirmelerine yardımcı olmak için 10k VA'lık bir çevrimiçi kurs başlattım.

Evden sanal bir asistan olarak çalışmak istiyorsanız, neyi yüklediğinizi kontrol edersiniz. Faturalandırmayı projeye göre, saat başına veya seçerseniz bir hizmet paketi olarak ayarlama seçeneğiniz vardır.

Zamanınız kadar çok müşteri alabilirsin.Çalıştığınız saat sayısı tamamen size kalmış.

Sadece sanal asistanlık yapmak istiyorsanız yarı zamanlı iş yapabilirsiniz. Ya da, haftada 40 veya daha fazla saat çalışmak ve daha yüksek bir gelir elde etmek istiyorsanız, bu da bir seçenektir.

Eğitim Nasıl Alınır?

Sanal asistanlık çalışması yapmak için çok fazla eğitime veya özel bir dereceye sahip olmak zorunda değilsiniz. Ancak, zamanı iyi yönetebilmeli ve organize olmalısınız. İyi iletişim becerileri de son derece önemlidir.

Bununla birlikte, sanal asistan olarak çalışmaya başlamanıza yardımcı olacak eğitim kursları var. Bu kurslar, işinizde iyi bir başlangıç ​​yapabilmeniz olasılığını artıran ipuçları ve işaretçiler sağlayabilir.

Örneğin, ilk müşterinize nasıl yaklaşacağınızı ve imzalayacağınızı, fiyatları belirleyebileceğinizi ve sunduğunuz hizmetleri pazarlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Dahası, size ne yapmamanızı da gösterebilirler, böylece işinizi incitebilecek hatalar ve sakatlıklardan kaçınabilirsiniz. Bazıları size işin bir kısmını nasıl outsource edeceğinizi öğretecek, böylece işinizi potansiyeline kadar artırabilirsiniz.

Almanız gereken bazı kurslar ücretsizdir ve diğerleri değildir. Bir sınıfın ücretsiz olması, size en iyi değeri vereceği anlamına gelmez. Zaman zaman, eğitim için birkaç yüz dolar ödemek, yatırıma değdi ve sizi birçok kez geri ödeyecek.

Katılabileceğiniz sanal asistan grupları, forumlar ve dernekler de vardır. Bunlar harika tartışma ve ipuçları, koçluk ve ağ seçenekleri sunar. Rehberlik, alışılmadık durumlara yaklaştıkça yardımcı olabilir.

Çalışan veya Yüklenici Olmalı mı?

Başka bir birey veya iş için sanal asistan olarak çalışmak mümkündür. Ya da kendi başına çalışabilir ve yalnızca birlikte çalışmaya karar verdiğiniz işletmelerle sözleşme yapabilirsiniz.

Tek bir işletmenin çalışanı olarak çalışmanın avantajı, iyi bir gelir elde etmek için bir grup müşteri bulmanız gerekmeyeceğidir. İşe geldiğinizde ve işinizi yaptığınızda da garantili bir maaşınız var.

Aşağı tarafı, saatleriniz, ödemeniz ve başka herhangi bir avantajın o işveren tarafından kararlaştırılacağıdır. Hiçbir şey üzerinde çok az otorite veya kontrolünüz var.

Kapak tarafında, bir sözleşmeli çalışan olduğunuzda, garantili bir maaşın lüksüne sahip değilsiniz. Ayrıca, kendi hesabına çalışan bir yüklenici olarak, üç ayda bir serbest meslek vergisi ödemek zorundasınız.

Ayrıca kendi müşterilerinizi bulma göreviniz de olacak. Onlar olmadan maaş çekmezsiniz ya da kendi faturalarınızı ödeyemezsiniz.

Açıkçası, kendi programınıza karar verebilmenin yanı sıra, hangi müşterilerin çalışacağı ve hangilerinin geri döneceği gibi bazı iyi noktalar da vardır. Oranlarınız üzerinde tam kontrolünüz var ve başlangıç ​​maliyetleri düşük.

Sanal asistan olarak çalışmaya başlamak için bir bilgisayara, internet bağlantısına, yazıcıya, tarayıcıya, web sitesine, cep telefonuna ve kartvizitlere ihtiyacınız olacak. Bir web sitesi kurma konusunda endişeleriniz varsa, Bluehost'u deneyin. Kolaylaştırıyorlar.

Nasıl Başlanır?

Çevrimiçi iş dünyasını iyi bir arka plana ve anlayışa sahip olmak, kendi işinizi sanal asistan olarak başlatmak için çok önemlidir. Mükemmel iletişim becerileri ve iyi dilbilgisi de şarttır.

Ama baştan başlamak için bundan daha fazlasını gerektirir. Asıl çalışmanın başlamasından önce dosyaya yazılması için yasal ve vergi ile ilgili hususlar vardır. Aşağıda sanal bir asistan olarak evden çalışmak için yapmanız gereken şeylerden bazıları.

Hangi Hizmetlerin Sunulacağına Karar Verme

Tek bir iş veya birçok müşteri için özel olarak çalışıp çalışmayacağınıza karar vermek yerine, sanal asistan olarak sunduğunuz hizmetlerin bir parçası olur.

Sadece bir şirket için çalışırken, onların iş ihtiyaçları tarafından bir ölçüde kısıtlanmış olursunuz. Ayrıca bir ya da iki alanda uzmanlaşmak için fırsatınız var. Yaptığınız işte çok iyi olursanız, iyi bir gelir elde etmek için büyük bir potansiyel vardır.

Birkaç müşteri ile çalışmayı tercih ederseniz sağladığınız hizmetlerde çok yönlülüğe sahip olabilirsiniz. Tek bir müşteri için çalışmaktan ve işlerini kaybetmekten endişe ediyorsanız, seçeneklerinizi açık tutmanın iyi bir yolu budur. (Yatırımlarınızı çeşitlendirmek gibi bir şey!)

Hangi hizmetleri sunacağınıza karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörler, kendi deneyim, bilgi ve tutkularınızı içerir.

Bir web sitesi oluştur

Bir web sitesi oluşturmak sanal asistan olmanın önemli bir parçasıdır. Potansiyel müşterilere, yapmış olduğunuz işleri, referansları ve size nasıl ulaşacaklarını görebilecekleri bir yer sunar.

Her zaman profesyonel görünmek istersiniz, bu yüzden web sitenize oluştururken biraz düşünün. Başkalarının nasıl göreceğini düşünün ve başarılı, güvenilir bir arkadaşa sahip olmayı düşünün, size geri bildirim verin.

Hizmetlerinizi Piyasaya Çıkarın

Pazarlama yapılabilir çeşitli yollardan. Bir çifte karar verin ve bunları düzenli olarak kullanın. Hangisini seçeceğinizden emin değilseniz, eğlenceli olacak ya da zaten nasıl yapacağınızı bildiklerini düşünün.

Pazarlamanızı yaparken eğlenirken, her gün tutarlı bir şekilde yapmanıza daha fazla ihtimal yaşarsınız. Buradan seçebileceğiniz bazı pazarlama seçenekleri:

 • Soğuk arama veya e-postayla gönderme
 • Şahıs ağları
 • Sosyal medya
 • Bloglama ve misafir blog
 • Topluluk önünde konuşma
 • Basılı reklamlar
 • Başkalarından tavsiyeler ve onaylar
 • Facebook grupları

Potansiyel bir müşteri ile ilk temas kurduktan sonra, takip etmek de önemlidir. İlk defa cevapsız kaldığınızdan emin olmak için ikinci kez aramayı veya ikinci bir e-posta göndermeyi deneyin.

Listeniz büyükse, sabit bir müşteri tabanı oluşturmak için beş veya altı iş veya bireyle günlük iletişim kurmayı deneyin. Ayrıca, başka potansiyel müşteriler veya yönlendirmeler için size yeni fırsatlar sunmayı ve işletmenizi oluşturmaya devam etmeyi de unutmayın.

İşletmenize Yatırım Yapın

Profesyonel dünyadaki alanlarında üstün başarı gösterenler, işlerini bir kez daha sürdürüyorlar. İkinizin de olmaması önemlidir. Kurulduktan sonra işinize geri dönüş gelecekteki büyüme için önemlidir.

Açıkçası, bir seçenek ek eğitim kursları almaktır. Ancak kitap okuyabilir, konferanslara katılabilir, grup tartışmalarına katılabilir, web seminerlerini izleyebilir ve dinleyebilir ve sizi yönlendirmek için bir iş koçu kiralayabilirsiniz.

Bu seçeneklerin her biri, daha fazla bilgi edinmenize ve becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Sürekli öğrenim ve iyileştirme ile sanal asistan işinizin başarılı ve kârlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Dış İş Bul

Çok sayıda müşteriden ziyade bir şirket için çalışmayı tercih ederseniz, iş bulabileceğiniz birçok yol vardır. Yukarıda listelenen yolların birçoğunda kendinizi pazarlayabilirsiniz. Ayrıca iş panolarına bakabilir veya internette arama yapabilirsiniz.

Arama çubuklarını kullanırsanız ve size uygun işleri ararken “sanal asistan” kelimelerini yazarsanız size yardımcı olur. Denemek için iş masalarının birkaçı:

 • Canavar
 • Aslında
 • Asistan Eşleşmesi
 • Kariyer geliştirici
 • Saat Başına İnsanlar

Mükemmel iş hakkında hayal kurmayı bırakmak ve vizyonlarınızı gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız, evden sanal asistan olarak nasıl çalışacağınızı öğrenin. Birçok insan bunu yaptı ve sen de yapabilirsin.

Sanal Asistan olarak çalışmaya başladı mı? Eğer öyleyse, deneyiminizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

Videoyu izle: Evde Sanal Asistanlık Yaparak 1000 TL Kazanmak

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Yıl Ekstra 7,712,60 Tasarruf Sağlamanın 12 Basit Yolu
Maliye

Bu Yıl Ekstra 7,712,60 Tasarruf Sağlamanın 12 Basit Yolu

Daha gençken, ekstra para kazanmak neredeyse imkansızdı. En azından kendime söyledim. Hakikaten fazladan param olduğu için harcayacağımı söyledim sadece bunun yerine harcamayı tercih ettim. Biliyorum, bu konuda yalnız değilim. Amerikalıların yarısından fazlası tasarruflarında en az 1.000 dolar bulunmadığı bildirildi.
Devamını Oku
Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?
Maliye

Çiftler Finansman: Katılmıyorsanız Ne Yapmalı?

Evli ya da ciddi bir ilişkide iseniz, muhtemelen finansmanı nasıl yöneteceğinizle ilgili tüm tavsiyeleri zaten duymuşsunuzdur: iletişim kurmak, birlikte hedefler oluşturmak, birbirinden bilgileri gizlememek. Bu tavsiyenin tüm yapılması kolay geliyor - ve vermek kesinlikle kolay! Ama insanlar mükemmel değildir ve ilişkiler de değildir.
Devamını Oku
2018'de En İyi 11 Pet Sigorta Şirketi
Maliye

2018'de En İyi 11 Pet Sigorta Şirketi

Eğer evcil hayvanınız hastalandıysa veya acil ameliyat gerekiyorsa, beklenmedik masrafları karşılayabilir misiniz? Bazı prosedürlerin birkaç bin dolara mal olabileceğini düşünmek korkutucu bir soru olabilir. Köpeğimi başkalarının çocukları gibi sevmesini seviyorum ama birkaç yıl öncesine kadar onu etkileyen kazaları veya hastalıkları hiç düşünmemiştim.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku