Maliye

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer

Yılda bir veya iki kez, sigorta acentesi olan devlet dairesine gönderilmeden önce önemli bir belgenin fotokopisini çekmeniz gerekebilir. Ya da belki daha sık kopyalara ihtiyaç duyarsınız çünkü bir iş kuruyorsunuz ve bir inkjet üzerinde baskı yapmak çok pahalı ya da zaman alıcı bir iş yapıyor.

Belki de evde kopyalamanız gereken renkli veya spiral bağlı iki özelliğe sahip özel bir işiniz var.

Niçin kopya çıkarmanız gerektiğine bakılmaksızın, gittikçe artan dijital dünyamızda bile, ucuza kopyalama yapmak için yanınızda bolca yer var!

Kopyalar ne kadar tutar?

Siyah beyaz veya renkli olarak yazdırırsanız, bir kopyasını yapmanın maliyetinin ne olacağını belirleyen en büyük faktördür.

Kopyalarınızı nerede yaptığınıza bağlı olarak, tek taraflı kopyalar için aşağıdaki ücretleri ödemenizi bekleyebilirsiniz:

 • Siyah Beyaz: Her sayfada 25 kuruşa ücretsiz
 • Renk: Sayfa başına 10 sent ila 60 sent

Belgenizin bir USB sürücüsünde saklanması durumunda daha fazla ödeme yapmanız gerekmemelidir, ancak kopya yerinin USB yazdırma özelliklerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Çoğu yer, emin değilseniz hala gitmeden önce soruyor.

Bazı yerler, yalnızca birkaç kopya çekmeniz gerektiğinde aldığınız toplu siparişiniz (1000+ sayfa) olduğunda indirim sunar. Ayrıca, kağıdın yarısını kullandığınız için de dupleks (çift taraflı) kopyalar yaparak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Kişisel veya ticari nedenlerden dolayı baskı yapıyor olmanız farketmez, çoğaltma yapmak, çoğumuzun aylık bütçelerimizi etkilemeyecek bir masraftır.

Bir yan işe koymaya yeni başlıyorsanız ve işinizin reklamını yapmak için kopyalar yapıyorsanız, kopyalara harcanan para, reklamınızı yapmak için harcayabileceğiniz veya işinizi genişletmek için gerekli ekipman veya yazılımı satın alabileceğiniz daha az para demektir.

Önce Ücretsiz Kopyalara Bakın

Yerel kopya deponuza gitmeden önce, önce bu yerlerde ücretsiz olarak kopyalarını alabilirsiniz. Ücretsiz kopyalar ücretli kopya kadar iyi olabilir.

1. Apartman Kiralama Ofisi

Bir apartman kompleksinde yaşıyorsanız, bir fotokopi ve faks makinesi ile kiralama ofisinde küçük bir iş merkezi olabilir. Genelde bir avuç siyah-beyaz kopyasını bedavaya çıkarmanızı sağlarlar.

Ek kopyalar için ödeme yapmanız gerekse bile, ücretleri yerel kopya merkezlerinden genellikle daha ucuz olabilir ve bunların ikisini de sürmek için gaz ödemek zorunda kalmazsınız.

Zaten aylık kira ödüyor olduğunuzdan, iş merkezi ücretli olanaklarınızdan biridir. Hala bir apartman dairesinde yaşadığım zaman, bu ücretsiz hizmetten yararlanarak, sigorta tazminatları ve iş için periyodik olarak kopyalama ve fakslama yapmak zorunda kaldım.

2. İş Bulunduğunuz Yer

Önce patronunuza danışın, ancak kişisel kullanım için ofis fotokopi makinesini kullanabilirsiniz. Sadece birkaç kopya olduğundan, aldırmamalılar.

3. Arkadaşlarınız veya Aileniz

Hepsi bir arada bir makineye sahip bir arkadaşınız veya aile üyeniz varsa, kopya oluşturabilir ve aynı anda ziyaret edebilirsiniz.

Şehirde Ucuz Kağıt Kopyaları Yapın

Kopyaları ücretsiz yapamazsanız, kopyalama hizmetleri sunan bir yer bulmakta sorun yaşamayacaksınız. Oranlar büyük ölçüde değişebilir, bu yüzden tamamlamak için büyük bir işiniz varsa fiyatları karşılaştırmak için öder.

4. Google “Yakınımdaki Ucuz Kopyalar”

Kesinlikle gerekmedikçe, fotokopi yapmak için şehrin diğer tarafına gitmek istemiyorsunuz çünkü bu, kopyalarını bildiğiniz tek iş.

Evden ayrılmadan önce, bir harita ve siyah beyaz veya renkli kopyaların reklamını yapan yerlerin listesini görmek için google “yakınımdaki ucuz kopyalar”. Kopyalarınızı daha da ucuzlaştıran zaman ve gaz tasarrufu yapabilirsiniz!

5. Yerel Kitaplığınız

Hemen hemen her şehrin bir halk kütüphanesi vardır ve çoğu kütüphane küçük bir ücret karşılığında siyah beyaz kopyalar çıkarmanızı sağlar. Yerel kütüphanem, siyah beyaz kopya başına 15 sent ücret alıyor.

Yerel kütüphanenizi “Şehriniz veya İlçe Halk Kütüphanesi” ile düzenleyebilirsiniz ya da Halk Kütüphanesi Veri Tabanına da başvurabilirsiniz.

Yerel halk kütüphanesinin yanı sıra, yerel üniversite kütüphaneniz de bir fotokopi makinesine sahip olmalıdır.

6. Yerel Postane

Birkaç ABD Postanesi lokasyonunda hala bir fotokopi makinesi var. USPS bu bilgiyi çevrimiçi yayınlamıyor, dolayısıyla samanlıkta iğne bulmaya benzer. Zaman kazanmak için, yerel bir postaneye sahip olup olmadıklarını görmek için yerel postanenizi arayın.

7. Yerel Toplum Merkezleri

Devlet veya kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından işletilen yerel topluluk merkezleri de bir kamu fotokopi makinesine sahip olabilir. Bu, halka açık bir yerde kopya yapmak istediğinizde yerel kütüphanenizin yanı sıra bakmak için en iyi yer olabilir.

8. FedEx Ofisi

Daha önce birkaç yıl öncesine kadar Kinko olarak bilinen FedEx Office, FedEx kargo ve fotokopi hizmetleri sunuyor.

Ayrıca, kopya siparişlerini çevrimiçi olarak gönderebilir ve yalnızca yürekten daha ekonomik olabilecek yerel FedEx Office konumunuzdan alabilirsiniz.

9. UPS Mağazası

UPS Mağazası (eski adıyla Mailboxes Etc) ayrıca 2.600'den fazla ulusal lokasyona sahip kopya hizmetleri sunmaktadır.

Siyah beyaz kopyalar 0,12 dolardan başlıyor ve renkli kopyalar her biri 0,49 dolara satılıyor. Daha büyük işler için indirim alabilirsiniz. Kopyalara ek olarak, posta kutusu parası kazanmak ve UPS ile göndermek için bir Posta Kutusu da kiralayabilirsiniz.

10. Yerel Kopyalama Mağazanız

Benim küçük kasabamda bir UPS Mağazamız veya FedEx Ofisimiz yok, ancak fotokopileri, pankartları, kartvizitler, hatta paketleri paketleyen ve paketleyen yerel olarak sahip olunan bir kopyalama ve baskı mağazamız var.

Bu yerler, şehrinizin üniversite veya iş bölgesinin yakınında olabilir.

11. CVS Eczanesi

CVS Eczane bölgelerini seçin, ayrıca kopya hizmetleri de sunar.Yerel CVS'nizin gerçekten de kopya hizmetleri sunduğundan emin olmak için ilerleyin. Yaparlarsa, aşağıdaki kopya başına ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz:

 • Siyah beyaz: 0.19 $
 • Renk: 0,99 ABD doları

12. Office Depo ve OfficeMax

Tüm Office Depot konumları, temel fotokopiden daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuzda, baskı ve fotokopi hizmetleri ile özel baskı hizmetleri sunar.

Temel tek taraflı siyah beyaz kopyalar her biri 0,09 TL'den başlar ve renkli kopyalar sayfa başına 0,49 ABD dolarıdır.

Şehirde Office Depot yerine bir OfficeMax mağazanız varsa, aynı ücreti ödemenizi bekleyebilirsiniz. Bu iki şirket yakın zamanda iki farklı markanın sahip olmasına rağmen aynı ürünleri ve hizmetleri birleştirdi ve teklif etti.

13. Zımba

Size yakın olabilecek diğer büyük ofis malzemeleri mağazası Staples. Aynı zamanda, tek bir işte 100.000'den fazla kopya almanız gerektiğinde, sayfa başına 0,021 sent kadar düşük bir orana sahiptir.

İlk 100 sayfanızda, aşağıdaki sayfa başına ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz:

 • Siyah Beyaz: 0,085 ABD doları
 • Renk: 0,42 $ (İlk 50, sonra 51-100 sayfalar için 0,37 ABD doları)

Zımbalar diğer “ulusal” kopya ve baskı merkezlerinin çoğundan daha ucuzdur, bu yüzden yakınlarınız varsa ilk önce onları kontrol etmek için ödeme yaparsınız. En büyük ofis malzemesi deposu olarak, Staples konumunun yakın olması iyi bir fırsattır.

14. Costco

Costco ayrıca eviniz veya işiniz için diğer toplu alışveriş fırsatlarına ek olarak kopya ve baskı merkezinde de kopyalar sunuyor.

En iyi fiyatlara hak kazanmak için, her birine 3,5 sent ödeyecek en az 1000 siyah beyaz kopya sipariş etmeniz ve her biri 29 sent ödemeniz için yalnızca 50 renkli kopya sipariş etmeniz gerekecektir.

Costco, renkli baskılar için en uygun fiyatlı yerlerden biridir çünkü 50 sayfalık minimum bir iş kurmaya çalışırken kolayca ulaşabilir ve potansiyel müşterilere el ilanları dağıtacaktır. Göz önünde bulundurmanız gereken ek bir hizmet, profesyonel kalitede bir kitapçık oluşturmak için bağlayıcı ve laminasyon seçenekleridir.

Fotokopilerin yanı sıra, kartvizitleri, antetli kağıtları ve hatta afişleri veya posterleri basmak için Costco'yu da kullanabilirsiniz. Ayrıca şapkalar, seyahat kupaları, mıknatıslar ve tişörtler gibi promosyon ürünlerini de tasarlayabilirsiniz.

Eğer düzenli olarak Costco'dan online sipariş veriyorsanız, bir ürün fiyatının satın alındıktan sonra düşmesi durumunda paranızı geri almak için Paribus'a kaydolmayı unutmayın.

Marketinizde Yapılan Kopyaları Alın

Bazı marketler ayrıca yiyecek satın almanın yanı sıra kopyalar çıkarmanızı sağlar. Sadece marketlere para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda ucuz kopya da alabilirsiniz.

15. Coborn'un

Coborn's, fotokopi ve baskı hizmetleri sunmaktadır. Kopyalama fiyatları yere göre değişir, bu yüzden yerel mağazanızla kontrol etmeniz gerekir. Kopyalama ve faks hizmetlerine ek olarak, Coborn's ayrıca kuru temizleme, otobüs geçişleri ve geri dönüşüm çantalarınızla da ilgilenecektir.

16. Fiesta Mart

Kopyalama ve faks hizmetleri için Teksas'taki Fiesta Mart konumlarını seçin. Emin olmak için yerel mağazanızı aramanız veya ziyaret etmeniz gerekecektir.

17. H-E-B

Seçme yerlerinde bulunan H-E-B mağazaları da kopya hizmetleri sunmaktadır. Öğrenmek için H-E-B iş merkezini ziyaret edin.

18. Hy-Vee

Hy-Vee konumlarını da seçtiğinizde bir fotokopi makinesi de vardır. Bir dahaki sefere alışverişe çıkın veya gitmeden önce arama yapın.

19. En Sevdiğiniz Market

Yerel marketinizin de kopya hizmetleri sunması olasıdır. Onları “mağaza içi hizmetler” sekmesinde çevrimiçi olarak tanıtabilir veya her zaman arayabilir veya isteyebilirsiniz. Hemen hemen her iş yeri, hatta marketler, iş kopyalama ihtiyaçları için yerinde bir fotokopi makinesi bulundurur ve müşterilerin de kullanmasına izin verebilir.

Sipariş Kopyaları Çevrimiçi

Fotokopi makinesi olmadan evden nasıl kopya çıkarırsınız?

Kopyaları online sipariş ederek.

Hemen kopya almanıza gerek kalmadığında, kopyalarınızı çevrimiçi sipariş ederek ve yerel olarak toplayarak veya hatta ön kapınıza teslim ederek bile para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi kopyalar kişiden daha ucuz olabilir, çünkü daha az masraf masrafları vardır.

Yukarıdaki yerlerin birçoğu bir USB sürücüsünden kopyalar oluşturabilirken, kağıt kopyanızı taramanın yanı sıra, kopyaları çevrimiçi yapmak için belgenizin bir resmini yüklemeniz gerekecektir.

Yukarıda bahsedilen ulusal perakendecilerin (UPS Store, FedEx Office, Staples ve Office Depot / OfficeMax) yanı sıra aşağıdaki kopyalama hizmetlerini de dikkate alınız.

20. Ebates

Ebates, çevrimiçi sipariş verebileceğiniz ve size teslim edilebilen veya kişiye teslim edilen çevrimiçi kopyaları kopyalamanıza yardımcı olabilecek bir nakit ödeme portalıdır.

İşimiz için, eşim ve ben düzenli olarak toplu kopya siparişi verdik ve bir toplu iş için beklemek için zamanımız olmadığında onları yerel ofis tedarik mağazamızda topladık. Bunun yerine, belgelerimizi yükler, miktarı ve formatı seçer ve sipariş hazır olduğunda mağazaya gideriz.

Mağazada olduğu gibi aynı tutarı ödüyoruz, ancak daha uygun ve bonus Ebates Cashback'i de alıyoruz!

Kopya siparişinizin Ebates Cashback için uygun olup olmadığını görmek için, bu önerilerin herhangi birinin adını öğrenmek için arama çubuğuna yazın. Aksi takdirde, diğer çevrimiçi kopya dükkanlarını bulmak için Ebates arama çubuğuna her zaman “kopyala” veya “yazdır” yazabilirsiniz.

21. En İyi Değer Kopyası

Best Value Copy, siyah beyaz veya renkli kopyalar için en iyi çevrimiçi baskı dükkanlarından biridir. Diğer yalnızca çevrimiçi kopya satış mağazalarının aksine, kurulum ücreti ödemezsiniz ve miktardan bağımsız olarak her kopya için aynı sabit ücreti ödersiniz.

Kopyalanan her sayfa için ödemeniz gerekenler şunlardır:

 • Siyah Beyaz: Her biri 2,5 sent
 • Renk: her 9 sent

Minimum siparişler yoktur ve tüm siparişler 24 ila 48 saat içinde gönderilir.

22. DocuCopies

Yapılacak en az 1.000 kopya varsa, DocuCopies doğrudan evinize veya ofisinize postalanan siyah beyaz veya renkli kopyalar sunar.

Siyah beyaz kopyalar, her biri 6.4 sent (en az 1000 kopya) ve her renk için 7,7 sente mal oluyor.

Siparişinizi günlük cutoff zamanına göre gönderdiğinizde, bir sonraki gün teslimatı bile sunabilirler.

23. ColorCopiesToday

ColorCopiesToday, sayfa başına aşağıdaki ücretle siyah beyaz veya renkli kopyalar sunar:

 • Siyah Beyaz (en az 500 sayfalık): Sayfa başına 4 sent
 • Standart Renkli Kopyalar (150 sayfalık minimum): Sayfa başına 15 sent
 • Parlak Renkli Kopyalar (200 sayfalık minimum): Sayfa başına 11 sent

Fiyatlar, siparişinizin artmasıyla birlikte düşer. Kopyalara ek olarak, broşürler ve özelleştirilmiş zarflar da dahil olmak üzere çeşitli diğer ticari ürünleri de yazdırabilirsiniz.

24. Vistaprint

Vistaprint, en büyük baskı hizmetlerinden biridir. Siyah beyaz veya renkli kopyalar sipariş edemezsiniz, ancak aşağıdaki yazdırma ortamı için kullanılabilirler:

 • Kartvizitler
 • Broşürler
 • Flyers
 • İşaretler
 • Kapı askıları
 • Promosyon malzemeleri

Yazdırılabiliyorsa, Vistaprint bunu yapacaktır. Onları geçmişte kullandık ve her seferinde hizmetlerinden memnun kaldık.

özet

Her şeyin kağıtsız kaldığı bir dünyada, hepimizin zaman zaman kopya çıkarması gerekiyor. Sadece bir kopya veya 10.000 kopya çekmeniz gerekip gerekmediği, sayfa başına birkaç kuruş için yapabileceğiniz ve paradan tasarruf edebileceğiniz bir yer bulmak kolaydır. Bu ne kadar muhteşem?

En ucuz kopyaları nerede bulabilirsiniz?

Paribus, verdiğimiz bağlantıları kullanarak Paribus'a kaydolduğunuzda bizi telafi eder.

Videoyu izle: mebusevleri çilingir anahtarcı 05556990809 7/24 açık en ucuz en hızlı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Koruyucu Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Koruyucu hayat sigortası şirketi müthiş bir rekor ya da müşterileri ile birlikte çalışıyor ve mevcut en iyi hayat sigortası oranlarını sunabiliyor. Hayat sigortası için alışveriş yaptıysanız, kapsama alanınızı nasıl ve nereden alacağınızı belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli değişkenlerin olduğunun farkındasınızdır.
Devamını Oku
En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4
Maliye

En İyi Kişisel Finans Geçen Hafta 4

En iyi Kişisel Finans Takvimi Toplaması için bir kez daha, kişisel finans makalelerinde haftanın en iyilerini paylaşıyoruz. Bugünün seçimlerinin tadını çıkaracaksınız. En sevdiğim yeni bloglarından biri olan Money Peach, TV maliyetlerini düşürmenin ve harika TV şovlarının ve filmlerin keyfini çıkarma yollarıyla ilgili harika bir makale yayınladı. Bir Ayda 28 $ 'a ihtiyacınız olacak tüm TV, bankayı kırmayacak harika TV seçenekleriyle paylaşır.
Devamını Oku
Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri
Maliye

Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri

Paranızla başarılı olmanın en büyük yollarından biri, her ay paranızın nereye gittiğini bilmek. Birçok insan mali sıkıntıya düşüyor ama neden bu temel finansal yönetim ilkesini kaçırdıklarını anlamıyorlar. Bütçede bulunmak ve harcamalarınızı takip etmek, sıkı ebeveynlere sahip olmak gibi bir izlenim bırakabilir: Bütçeniz size ne yapmanız gerektiğini söyler ve harcama takip sayfanız, bütçenizi takip etmediğinizde sizi utandırmak veya cezalandırmaktır.
Devamını Oku
Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?
Maliye

Net Değerinizi Nasıl Belirleyip Takip Edebilirsiniz?

Birçok insan net değerinin ne olduğunu bilmiyor, ancak bu sorunun cevabını bilmek finansal hedeflerinize ulaşmada büyük bir fark yaratabilir. Investopedia, bir kişinin net değerinin, mevcut finansal sağlığınızı değerlendirmenize ve finansal hedeflerinize ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek bir finansal rapor kartı olarak görülebileceğini söylüyor.
Devamını Oku