Maliye

Kredi Karma İnceleme: Bu yasal mı?

Sözde “serbest” kredi izleme şirketlerinin son yıllarda çoğalmasıyla birlikte, Kredi Karma'nın iddiaları ilk başta doğru olmak için çok iyi görünebilir. Bu tür şirketlerin çoğu “ücretsiz” hizmetler sunmakta (tam tersine, tam tersine işaret etmelerine rağmen), ancak daha sonra, kullanıcılardan, güvenlik veya doğrulama nedenlerinden dolayı kredi kartı bilgilerini girmelerini istemektedirler. Daha sonra bu, saçma ücretler almak ve yakalanan müşterileri istismar etmek için bunu kullanmaktadır. gafil. Kredi Komitesinin bana kredi kartı bilgilerimi sormadığı zaman, hafif bir şok halindeydim; Tahmin ettiğim şey çok şaşırtıcı değil.

Credit Karma, kredi puanları, kredi takibi ve hesap takibini gerçekte ücretsiz olarak sunuyor ve bunu, reklam yoluyla para kazanmaları nedeniyle yapabiliyorlar. Bu incelemede, Credit Karma'nın temel özelliklerini gözden geçireceğim, etkinliğini bir hizmet olarak gözden geçireceğim ve “iyi bakılmış bir cüzdan” bulundurmanıza yardımcı olup olmayacağına dair bir karar vereceğim.

Kredi Karma
4.5

özet

Credit Karma, gerçekten özgür olma vaadini sunar. Çok sayıda kullanışlı hizmeti bir araya getirir ve bunları doğal, sezgisel bir kullanıcı arayüzünde sunar.

Kredi Karma ile Kurmak

Kredi Karma için kayıt işlemi basit ve iki ila üç dakika içinde tamamlanabilir. Bir sosyal güvenlik numarası gerekli olsa da (bu, kredi bilgilerinizi almak için herhangi bir kredi izleme servisi için gereklidir), hiçbir zaman bir kredi kartı numarası istenmez. (Kredi puanınızı almanız durumunda kredi puanınızı alamayacağınızı bilmek de önemlidir).

Credit Karma'nın neler sunması gerekiyor?

Credit Karma, TransUnion'dan veri toplar ve kullanıcılara dört farklı puan verir. Bunlar arasında TransRisk Yeni Hesap Puanı, VantageScore, Otomatik Sigorta Puanı ve Ev Sigortası Puanı yer almaktadır (aşağıdaki ayrıntılara bakınız). Kredi izleme ve hesap takibi sunmanın yanı sıra, site aynı zamanda kullanıcılara kredi kartları, banka hesapları, faturalar vb. Hakkında birçok ek finansal bilgi sağlar. Üyeler kredi kartları, otomobil kredileri, ev kredileri ve hayat sigortası planları gibi ilgili ürünlerin yorumlarını okuyabilir ve yazabilirler. Bu tür ürünlerin reklamları, hizmetin ücretsiz kalmasına izin veren şeydir.

Kredi Puanı ayrıntıları:

TransUnion® Yeni Hesap Puanı - Bu puan 300 ile 850 arasında değişmektedir. Üç ana kredi bürosundan biri olan TransUnion tarafından hesaplanmaktadır. Yeni Hesap Puanı, kredi verenlerinizin kredi değerliliğinizi veya borçlarınızı geri ödeme olasılığınızı değerlendirmek için kullanılır.

VantageScore - Bu puan 501 ile 990 arasında değişiyor. VantageScore modeli, üç büyük kredi bürosunun işbirliği ile oluşturuldu: Equifax, Experian ve TransUnion. Tüm bürolarda kredi puanlaması daha tutarlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. VantageScore, kredi değerliliğinizi kolay bir A'dan F harfine çevirir.

Otomatik Sigorta Puanı - Bu puan 150 ile 950 arasında değişir. TransUnion kredi raporunuzdaki veriler kullanılarak hesaplanır ve öncelikle bir sigorta talebinde bulunma olasılığını değerlendirmek için otomatik sigorta şirketleri tarafından kullanılır. Nit, sürüş kaydınıza dayanmadığına dikkat çekiyor.

Ev Sigortası Puanı - Bu puan 150 ile 950 arasında değişmektedir. TransUnion kredi raporunuzdan elde edilen veriler kullanılarak hesaplanır ve bir sigorta talebinde bulunma olasılığını değerlendirmek için öncelikle ev sigortası şirketleri tarafından kullanılır.

İlgili Podcast

Kredi Karma diğer hizmetlerden nasıl farklıdır?

San Francisco merkezli şirketin felsefesi, kullanıcılara, kredi notlarıyla ilgili, gereksiz ayrıntıların dahil edilmesine gerek kalmadan, önemli bilgileri sunmaktır. Sonuç, nispeten minimalist bir tasarımdır. Böyle bir tarzın bazıları için iyi olsa da, kişisel olarak arzu edilen çok fazla ayrıntı eksikliğini buldum. Kişinin kredi puanındaki değişimin özel sebebi kolayca görülmüyor ve rapor kartı özelliği - sezgisel olsa da - beklenebilecek ayrıntı düzeyini sağlamaz. Bununla birlikte, kullanıcılara finansal işlemlerin kredi puanlarını nasıl etkileyebileceğini deneyimlemelerine olanak tanıyan “simülatör” özelliği, en azını söylemek için son derece değerlidir.

Kredi puanı gerçekten bedava mı?

Bununla birlikte, kredinin vadesi geldiğinde kredi vermeliyim (ceza için özür dilerim) ve Credit Karma'nın sözlerini yerine getirdiğini not etmeliyim. Ana sayfası üzerinden teyit edildiği üzere, Credit Karma, hizmetten yararlanan kullanıcılardan gerçekten ücretsiz kredi puanları, ücretsiz kredi ve hesap izleme ve kolay erişim önerileri sunmaktadır. Borç geri ödeme hesap makinesi, ev satın alabilirlik hesap makinesi ve itfa hesap makinesi gibi kredi puanları ile ilgisiz ek araçlar sundukları diğer kullanışlı hizmetler arasındadır.

Kredi Karma Kullanımı Kolay mı?

Kredi Karma'nın arayüzü, kullanımı doğaldır ve basit bir şekilde tasarlanmıştır (renkli göz şekeri kesinlikle bir artıdır). Ve birkaç servisi tek bir UI'ye (Kullanıcı Arayüzü) bağlamak, bir kişinin maliyesini çevreleyen çok sayıda alan üzerinde gezinmek için büyük miktarlarda zaman tasarrufu sağlar.

Kredi Karma İnceleme: Artıları ve Eksileri

Artıları

  • Kullanımı kolay arayüz
  • Tek bir yerde dört farklı puan (TransUnion Kredi Puanı, VantageScore, Otomatik Sigorta Puanı ve Ev Sigortası Puanı)
  • Tek bir yerde finansal veri ve araç çeşitliliği
  • (Aslında) ücretsiz

Eksileri

  • Beklendiği gibi detaylı değil
  • Kredi notundaki değişiklikler için her zaman belirgin olmayan sebepler

Kredi Karma Kararı

Credit Karma, gerçekten özgür olma vaadini sunar. Çok sayıda kullanışlı hizmeti bir araya getirir ve bunları doğal, sezgisel bir kullanıcı arayüzünde sunar.Kredi Karma, beklendiği kadar kapsamlı olmasa da, kişinin finansal durumu hakkında güzel ve genel bir bakış sağlar. Bugün Credit Karma'dan ücretsiz kredi puanınızı alın.

Daha önce Kredi Karma veya diğer kredi puanı ile ilgili siteleri hiç kullandınız mı? Eğer öyleyse, deneyiminiz nasıldı?

Videoyu izle: Kredi Karma İncelemesi ve Eğitimi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Gerber Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamı için başvururken, farkında olmanız gereken birçok farklı değişken vardır. Kuşkusuz bunlar, satın aldığınız koruma türünü ve miktarını içerecektir - sevdiğiniz kişilerin beklenmedik bir şekilde ortaya çıkması için, ilerlemek için yeterli paraya sahip olmasını sağlamak isteyeceğinizden.
Devamını Oku
Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu
Maliye

Kiralama Özelliklerine Yatırım Yapmak için 10 İpucu

ABD kiralık pazarı patlıyor. Kiracılar, uzun vadeli kira sözleşmelerine gelecekteki konut alımlarında tasarruf sağlamak için uygun maliyetli bir alternatif olarak dönmektedir. Ayrıca, ekonomi ve konut piyasası geçtiğimiz yıllarda düştüğünde, birçok aile piyasada daha fazla kiracı yaratan kısa satış ve hacizlere zorlandı.
Devamını Oku
“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)
Maliye

“Dolaylı Rollover” nedir? (ve neden dikkat etmelisin)

Emeklilik hesaplarıyla bağlantılı olarak “rollover” terimini sıklıkla duyarız. İnsanlar çoğu zaman bir emeklilik hesabından diğerine para aktarır. En büyük rollover türlerinden biri, bir kişi işten ayrıldığında ve 401 (k) planını bir IRA'ya devrettiğinde ortaya çıkar (işte Roth IRA'ya 401 bin'lik bir rollover nasıl yapılır).
Devamını Oku
Bir Video Düzenleyicisi Olarak Parayı Nasıl Yaratıyor?
Maliye

Bir Video Düzenleyicisi Olarak Parayı Nasıl Yaratıyor?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Los Angeles'ta yaşayan bir serbest video editörü ve blogcuyum. Ben Detroit'te büyüdüm ve 25 yaşımdayken Seattle'a taşındım. Şirketim o zamandan bu yana 2003'ten beri yaşadığım Los Angeles'a taşındıktan sekiz yıl önce yaşadım. 2008 yılında şirketim satın alındı.
Devamını Oku