Maliye

30 Gün veya Daha Az Ödene Maaşına Canlı Maaşı Durdurma

Ödeme maaşına yaşayan maaş maaşı yaşamak için gerçek bir yol değildir. Faturalarınızı ödemek ve mali bir acil durumla başa çıkmak konusunda sık sık endişeleneceksiniz.

Zaman zor olduğunda, en ufak bir beklenmedik masraf bile paniğe neden olabilir ya da borca ​​girebilir. Eğer ödeme gününden önce ortaya çıkarsa, belli fırsatlara hayır demelisiniz.

Nihayetinde maaşınız hayatınızı yönetecek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ve yapamayacağınız şeyleri belirleyecektir. MarketWatch tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmaya göre, Amerikalıların en az yarısı umutsuzca maaş maaşı yaşamakta ve bu onların durumlarından memnun oldukları anlamına gelmemektedir.

Bir çıkış yolu bulmayı ve bu döngüden kaçmayı arzu ediyorsanız, paranızın bir kısmını kaydetmeye başlamanız gerekir.

Bunu sadece zar zor kesip uçları birleştirmek için yeterliyse bunu nasıl yapabilirsin? Gerçek şu ki, çoğu insan üç kilit şey yaparak maaş çekmeye rağmen para biriktirmeye başlıyor.

Giderlerinizi Karşılaştırın

Daha fazla para biriktirmeye başlamak istiyorsanız, her bir doların nereye gittiğini bildiğinizden emin olmak için tüm harcamalarınızı incelemeniz ve bunlara meydan okumanız çok önemlidir.

Ayrıca, bütçenizin aşırı harcama yapabileceğiniz ve para harcayabileceğiniz alanları belirlemek de iyi bir fikirdir. Çok fazla gelmeyebilir, ancak fazladan 5 dolar harcayarak burada 10 dolar harcayabilir.

Harcama hattınızı takip edin ve hangisini kesebileceğinizi görün.

Hala bir kablonuz varsa, bunun yerine Sling TV gibi bir T.V. abonelik servisi seçerek faturanızı kesebilirsiniz. Sling TV, kablo kanallarından canlı içerik yayınlamanıza ve ayrıca isteğe bağlı gösterilerinizi daha sonra izleyebilmeniz için isteğe bağlı bir seçeneğe sahip olmanızı sağlar.

Sling TV ile 20 $, 25 $ veya 40 $ 'lık bir aylık abonelik arasından seçim yapabilir ve test için 7 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Faturalarınızı Yeniden Görüşün

Gerçekte Trim olarak adlandırılan ücretsiz bir aracı inceleyin.abonelikleri otomatik olarak iptal et Artık istemiyorsunuz ve hatta sizin için bazı faturaları yeniden görüşmeniz gerekiyor.

Ayrıca, sigorta gibi verilebilecek harcamaları da dikkate alın. Sigorta önemli ve bazen gerekli bir masraf olsa da, bunun için fazla ödeme olabilir. Daha ucuz kapsama alanı bulabileceğinizi görmek için alışveriş yapın ve sigorta fiyatlarını karşılaştırın.

Esurance, otomatik, ev, motosiklet ve kira sigortasını müşterilere uygun bir fiyatla satan popüler bir sigorta şirketidir. Esurance ile ilgili en iyi şey, çevrimiçi olarak çok sayıda indirim ve teklif sunabilmeleri ve bunların kapsama alanlarını rakipleriyle karşılaştırmanızı sağlıyor olmasıdır.

Kısa bir süre önce otomatik sigorta için teklifleri karşılaştırmak için Esurance'ı kullandım ve onlara geçtikten sonra ayda 21 dolar tasarruf edebileceğimi öğrendim. Zaten düşük bir prime sahip olduğumdan beri bir ton para değil, ama ne ödediğimi ve tasarrufların toplanacağını daha iyi.

Başkalarını arıyorsanız, masraflarınızı azaltmanın ve dolarınızı uzatmanın yolunu bu şekilde daha fazla tasarruf edebilirsiniz, burada yapabileceğiniz birkaç şey daha var.

  • Daha az yemek yemeye başlayın ve evde yemek pişirmek için plan yapın
  • Öğle yemeğini iş için topla
  • Bakkaliye ve mallar için fiyat eşleşmesi
  • Kullanılmış kıyafet satın al
  • Eğlence için ücretsiz etkinliklere katılın
  • Işıklarınızı evde kapatın ve kullanmadığınız zamanlarda cihazların fişini çekin.
  • Bankanızı değiştirerek banka ücretlerini azaltın

Borcunuzu İyileştirin

Borcunuz varsa, maaş maaşına yaşarken maaş tasarruf etmek neredeyse imkansız görünebilir. Çoğu durumda, herhangi bir ekstra para, borcunuzdan bahsetmez, sadece asgari ödeme yaparsanız faiz ödeyerek ek para harcarsınız.

Kredi kartı borcu ile en kötüsü olabilir çünkü paranızı ödersiniz ödünç almaz, kartta tekrar harcama seçeneği ile karşı karşıya kalırsınız.

Sahip olduğunuz herhangi bir yüksek faizli borç için, onu yeniden finanse etmek için sağlam bir çözüm olacaktır. Borcunuzu yeniden finanse etmek, yeni bir borç verenle yeni bir kredi almanızı gerektirir. Yeniden finansman, kredinizin çekilmesini gerektirebilir, bu da bir sorgulamaya neden olabilir, ancak genellikle daha düşük bir faiz oranı ve / veya daha düşük bir aylık ödeme sağlar.

Daha düşük bir faiz oranıyla, aylık ödemenizin daha fazlası, faiz yerine ana bakiyeye doğru ilerleyecektir. Bu nedenle, borçlarınızı daha hızlı ödeyebilir ve daha az para harcayabilirsiniz.

Yüksek faizli öğrenci kredileri, kişisel krediler, kredi kartı borcu veya hatta ipotek borcunuz varsa, daha düşük bir faiz oranı elde etmek için bir FreedomPus kredisiyle yeniden finansman yapmayı düşünmelisiniz.

FreedomPlus düşük fiyatlar sağlar, çevrimiçi olarak başvurabilir ve kısa bir süre sonra banka hesabınızda paranız olabilir.

İlgili Podcast

Harcama Haftası Deneme

Bu hayal edebileceğiniz gibi görünebilir, ancak tüm bir hafta devam etmek ve herhangi bir ek para harcamak mümkün değildir. Bu, öğle yemeğinizin işe gitmesini, evde akşam yemeği yemeyi ve evde ücretsiz film izlemeyi kapsayacaktır.

Bu, masraflarınızı kısa bir süre içinde kesmenin harika bir yolu olabilir, ancak sonsuza kadar hayır. Bu, maliyenizi yolunuza çıkarmaya çalışırken, birazcık bir yastık oluşturabilmeniz için iyi olabilir.

Borcunuzu ödedikten ve harcamalarınızın çoğunu azalttıktan sonra, saltanatları biraz gevşetmeyi düşünebilirsiniz.

Daha Fazla Kazanmak İçin Bir Yol Bul

Herhangi bir paranız yoksa gerçekten tasarruf edemezsiniz, bu yüzden masraflarınızı düşürdükten ve azalttıktan sonra daha fazla kazanma yollarına odaklanmak önemlidir.

Bazı acil durum tasarrufları oluşturmaya çalışıyorsanız, bir yan işe koşarak ekstra para kazanıp tüm kazançlarınızı bir tasarruf hesabına yatırmanız gerçekten önünüzde yardımcı olabilir.

Yanınızda ekstra para kazanmanın pek çok yolu var, bu yüzden ihtiyaçlarınızın ne olduğuna, beceri setinize ve ne yapmak istediğinize bağlı.

Ayrıca, ekstra para kazanmaya adamak için uygun zamanınızı değerlendirmek isteyeceksiniz.Hızlı bir şekilde ekstra para kazanmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, herhangi bir özel beceri gerektirmeyen çevrimiçi anketleri deneyebilirsiniz.

En iyi anket web sitelerinden ikisi SurveyJunkie ve Harris Poll içerir. Ekstra para için anket alma konusundaki en iyi şey, esnek çalışmadır, böylece işten önce, öğle tatilinde veya hatta T.V.'yi izlerken anketler yapabilirsiniz.

Ekstra para kazanmanın bir başka kolay yolu da Lyft gibi bir şirkete gitmek. Bu ayrıca istediğiniz zaman çalışmanıza olanak tanıyan esnek bir seçenektir ve haftada yüzlerce sürüş yapabilirsiniz. İsterseniz tam zamanlı bir yaşam sürdürebilir, ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz. Daha fazla gelir bilgisi için bu gönderiye bakın.

Bonus Eylem Adımı: Tasarruflarınızı Otomatikleştirin

Tutarlı bir şekilde para biriktirme alışkanlığınıza girebilmek için, her ay kendinize otomatik ödeme yapmak ve her ay otomatik transferler yaparak tasarruflarınızı otomatikleştirmek istersiniz.

Gerçekçi bir tasarruf hedefi belirleyin ve normal bir fatura gibi davranın. Geliriniz ne olursa olsun, bazı durumlarda harcamadan tasarruf etmeyi önceliklendirmelisiniz. Aksi takdirde, paranızı bir kenara bırakamazsınız.

Tasarruf hesabınızın sürekli olarak büyümesini sağlamak için aylık, haftalık veya her ödeme aldığınızda otomatik aktarımlar oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde, ekstra parayı hesabınızda saklamayı veya basitçe bırakmayı ve bunun yerine harcamayı unutmayacaksınız. Tasarruflarınızı otomatikleştirmek bir acil durum fonu oluşturmanın veya büyük bir masraftan tasarruf etmenin en hızlı yollarından biridir.

özet

Ödeme maaşına yaşayan maaş kadar para tasarrufu kolay değil, ama mümkün ve buna değer. Giderlerinizi azaltmanıza ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olmak için bu ipuçlarını ve stratejileri kullanın, böylece daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Ne kadar tasarruf ederseniz, o kadar finansal açıdan istikrarlı olursunuz ve sonuç olarak maaş çeki devrine son verir.

Bunu önümüzdeki 30 gün boyunca denemeye kararlı mısın? Eğer öyleyse, lütfen aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Videoyu izle: En Düşük Emekli Maaşı Temmuzda Ne Kadar Olacak? Güney Haber

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!
Maliye

Hoş Geldiniz Anasayfa SSG Chris Henry!

Bugün iyi bir arkadaşım olan SSG Chris Henry'yi Afganistan’dan yıllarca süren görevinden geri kabul etmek için heyecanlandım. Chris ve ben liseden beri iyi arkadaş oldum ve birkaç yıl sonra Milli Muhafızlara katıldığında birçok delici bir araya geldik. Chris'in karısı Sabine'i çok uzun zamandır ilk kez kucakladığını görmek için karşılama evindeki törende olmak çok güzeldi.
Devamını Oku
100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır
Maliye

100 $ / Hafta Geri Dönüşüm Alüminyum Kutular Nasıl Yapılır

Yan tarafta iyi para kazanabilme yollarından biri de alüminyum kutuların toplanması ve geri dönüştürülmesidir. Bu para kazanmak için geçerli bir yol olabilir, ancak bunu en çok kâr sağlayacak şekilde nasıl yapacağınızı bilmelisiniz. Geri dönüşüm kutuları ile yapacağınız para bir dizi faktöre bağlıdır, ancak iyi haber, başlangıç ​​maliyetlerinin düşük olmasıdır.
Devamını Oku
Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review
Maliye

Veteran'ın Grup Hayat Sigortası (VGLI) Company Review

Gaziler Hayat Sigortası Grubu politikaları ordudakiler için iyi bir seçenek, ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde en iyi hayat sigortası şirketleri listemiz için onurlu bir söz aldı. Hayat sigortası için daha önce alışveriş yapmış olmanız durumunda, kapsama karar vermeden önce bilmeniz gereken birçok farklı değişken bulunduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.
Devamını Oku