Maliye

Finansal Planlama Karnaval─▒

Bu hafta ho┼čgeldiniz Finansal Planlama Karnaval─▒. Bu, tüm web üzerinden ki┼čisel finans yazarlar─▒ taraf─▒ndan yay─▒nlanan son gönderiler toplulu─čudur. Keyfini ç─▒kar─▒n!

BÜTÇELEME VE EKONOM─░

Jules Wilson @ ┼×i┼čman Adam, S─▒ska Cüzdan ÔÇťPara KoduÔÇŁ nun Gözden Geçirilmesi - K─▒sa bir süre önce CFA'dan John John Duran'─▒n ÔÇťPARA KODU: Tüm Mali Hayat─▒n─▒z─▒ ┼×imdi ─░yile┼čtirinÔÇŁ okuma f─▒rsat─▒n─▒ buldum. Bu kitap biraz al─▒┼č─▒lm─▒┼č─▒n d─▒┼č─▒ndayd─▒ çünkü finans kitaplar─▒nda kesinlikle daha fazla norm bekledim, bunun yerine kendimi ÔÇťanti-finansal dan─▒┼čmanl─▒k, finansal dan─▒┼čmanl─▒k kitab─▒ÔÇŁ olarak okudum.

Jeremy @ Mütevaz─▒ Para Ücretsiz Online Kupon Kodlar─▒ yaz─▒yor - Çevrimiçi al─▒┼čveri┼č yapmadan önce, hangi ma─čazalar─▒n ücretsiz çevrimiçi kupon kodlar─▒ arac─▒l─▒─č─▒yla önemli tasarruflar sundu─čunu kontrol edin. Ma─čazalar bir fare t─▒klamas─▒yla indirimler verirken neden tam fiyat─▒ ödüyoruz? Bir web sitesinin al─▒┼čveri┼č sepetindeki kupon kodu alan─▒n─▒ gördü─čümde, bir tür indirim için hemen web'de arama yapmam gerekti─čini biliyorum.

Mat @ Finansal Mükemmellikte Ya┼čamak Dummies için Bütçeleme yaz─▒yor: Yeni Ba┼člayanlar K─▒lavuzu - Etkili bir bütçe olu┼čturmak için tek bir sihirli çözüm veya kolay dü─čme yok. Ancak, yukar─▒da bahsedilen ad─▒mlar─▒n ba┼čar─▒ reçetesinde kesinlikle önemli maddeler oldu─čunu kuvvetle hissederim. Büyü formülü alabildi─čim kadar yak─▒n.

Emily @ PT Para Ki┼čisel Finans Bu Psikolojik Hileleri Kullanarak Paray─▒ Ak─▒ll─▒ca Kullanmak ─░çin Yaz─▒yor - Al─▒c─▒n─▒n pi┼čmanl─▒klar─▒ndan kaç─▒nman─▒za yard─▒mc─▒ olacak bir ara┼čt─▒rma oldu─čunu biliyor muydunuz? Bu yaz─▒ kendinize yard─▒mc─▒ olmak için geli┼čtirebilece─činiz 3 al─▒┼čkanl─▒─č─▒ vurgular.

Robert @ Giri┼čimcilik Hayat─▒ Trouble Sat─▒c─▒lar─▒ ile ─░li┼čkiler yaz─▒yor - ┼×u anda zor bir sat─▒c─▒yla u─čra┼č─▒yorum ve adil bir sonuç elde etmek için çok çal─▒┼čmak zorunday─▒m.

Amanda L Grossman @ Uyu┼čmazl─▒k ─░tiraflar─▒ Daha dü┼čük ve Middling Çe┼čitleri için Tasarruf Hesaplar─▒ yaz─▒yor - Thomas Eddy ve zaman─▒n─▒n di─čer i┼čadamlar─▒ ve ekonomistleri, 1812 New York Sava┼č─▒ sonras─▒ endi┼če verici yoksulluk oranlar─▒na bir çare bulduklar─▒na inan─▒yorlard─▒.

ETZ25 @ E─člence Timez AIG Güncellemesi - AIG güncellemesi için zaman yaz─▒yor! Stok henüz umdu─čumuz gibi yükselmeye ba┼člamam─▒┼č olsa da, hala çok fazla potansiyele sahip.

Marvin @ Tu─člaya Göre Tu─čla ─░nsanlar─▒n Para Hakk─▒nda Komik Oldu─čunu Yaz─▒yor - Olmas─▒ gerekti─či kadar parayla ilgili konu┼čmad─▒─č─▒m─▒z sert gerçekli─či ele al─▒yor.

─▒┼č─▒n @ Squirrelers yaz─▒yor AAA buna de─čer mi? - Bazen para biriktirmek için para harcamak zorunday─▒z. Bu gönderide, belirli araba acil durum giderlerini i┼čleme ve di─čer ┼čekillerde para tasarrufu için nas─▒l bütçe ay─▒rabilece─čimiz ele al─▒nmaktad─▒r.

Peter @ ─░ncil Para Önemlidir yaz─▒yor Neden maa┼č─▒m bu ay az m─▒? Vergilerim Sadece Gitti mi? - Vergi oranlar─▒ ço─čumuz için ayn─▒ kal─▒yor olsa da, bu bizim vergilerimizin yükselmedi─či anlam─▒na gelmez. Asl─▒nda, kazan─▒lan bir gelire sahip olan hepimiz bu y─▒l maa┼č çeklerimizde daha az görece─čiz.

Edgar @ Dereceler ve Borç Kredi Kart─▒ Bakiye Transferleri yaz─▒yor - Kredi kartlar─▒ndan bakiye transfer tekliflerinin faydalar─▒ ile ilgili bilgiler

KAR─░YER VE GEL─░R

SFB @ Basit Finans Blog Koleje Gitmek için 4 Yollar─▒ Yaz─▒yor Kolej - Çocu─čunuzun kolej e─čitimi için para tasarrufu söz konusu oldu─čunda, kaydetmek için birçok, birçok yol vard─▒r. Çocuk e─čitim için kaydetmek için dört popüler yolu vard─▒r.

mikrofon @ Finansal Blogger yaz─▒yor para için de─čer ticaret zaman─▒ m─▒? - Kaç saat çal─▒┼čacaks─▒n? Daha fazla i┼č her zaman daha fazla paraya e┼čit mi?

John @ Korkusuz Erkekler En Yayg─▒n Para Yalan Söylüyoruz Kendimize Anlat─▒yoruz - Parasal Efsaneler ile her gün bombard─▒mana tutuluyoruz ki bu bize finansal bilgeli─čin bizim için geçerli olmad─▒─č─▒n─▒ dü┼čünüyor. Belki di─čer adam, ama ben de─čil. Ama sonra borçluyuz, zay─▒f bir ekonominin parças─▒ ve bir durgunluk. Basit kural, maliyetimizi daha iyi yönetmemiz gerekti─čidir. ─░ster bütçesel, bütçeleme ya da tasarruf edin.

Cat Alford @ Bütçe Sar─▒┼č─▒n Side Hustling Hakk─▒nda Hakikat yaz─▒yor - Bu yaz─▒da, bir yan acele sahip olma gerçe─čini vurgulamak ve 1,5 y─▒ll─▒k bir serbest yazar olarak gerçek hayat örnekleri vermek. Bunu okuduktan sonra, ba┼čar─▒l─▒ bir yan kariyere sahip olmak için tam olarak ne yapaca─č─▒n─▒ ve pantolonunu tekmelemek için ne yapaca─č─▒n─▒ bileceksin.

BORÇ VE KRED─░

Jason Hull @ Hull Finansal Planlama Kredi Kart─▒ Borç ve Uyu┼čturucu Ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒ yaz─▒yor - Onlar ─░lgili mi? - Bu yaz─▒da, Profesör Dan Ariely'nin kredi kart─▒ ödeme davran─▒┼č─▒na ili┼čkin ara┼čt─▒rmas─▒n─▒ inceliyoruz ve ödeme davran─▒┼č─▒ ile uyu┼čturucu ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒ aras─▒nda bir ba─člant─▒ olup olmad─▒─č─▒n─▒ ara┼čt─▒r─▒yoruz.

John @ Frugal Kurallar─▒ Yazan Kart ─░ncelemesi: Cüzdan─▒n─▒zda ─░yi Bir Seçenek Var - Kimseye kredi kartlar─▒ndaki görü┼člerini sorun ve olas─▒ bir yan─▒t alman─▒z olas─▒d─▒r - hatta Discover it® kart─▒ gibi iyi kredi kartlar─▒ ile. Borçlar─▒ alman─▒n çok kolay bir yolu olabilece─činden baz─▒lar─▒n─▒n neden ho┼članmad─▒─č─▒n─▒ anlayabiliyorum.

Jason @ ─░┼či Canl─▒ Kaydet Borçlar─▒n─▒ Öderken Ne Zaman Ailenizle Aile Kurulaca─č─▒n─▒z─▒ Yaz─▒yor - Baz─▒ aileler için borç ödeme yolculu─čuna ç─▒karken, aileniz tamamen gemide olabilir. Ancak, ço─čunuzun ya┼čam tarz─▒n─▒ de─či┼čtirmek istemeyen bir e┼č veya çocukla ve dürüstçe kim sorumlu olabilir?

Bir Blinkin @ Funancials Amerika Birle┼čik Devletleri Kesinlikle Varsay─▒lan Olacak - Borç Tavan çökü┼čü Amerikal─▒lara bir soru yöneltmi┼čtir: Amerika Birle┼čik Devletleri, ilk defa borcunu ödeyecek mi? Cevap kesinlikle evet. Borç ödemek için çok büyüdü. Geleneksel anlamda temerrüde dü┼čmeyece─čiz, ancak dolar─▒n de─čerinin ayn─▒ olmas─▒ için dolar─▒n de─čerini devalue edece─čiz. Amerika Birle┼čik Devletleri kesinlikle kabul edilecektir.

YATIRIM VE TASARRUF

Roger Wohlner @ Chicago Finansal Planlay─▒c─▒s─▒ 3 Finansal Ürünleri Kaç─▒nmay─▒ Önlemek ─░çin Yaz─▒yor - Bu Yeni Y─▒l ve birço─čumuz Yeni Y─▒l─▒ sa─č aya─ča mali olarak ba┼člamay─▒ dü┼čünüyoruz. Bunu önümüzdeki vergi mevsimi ile birle┼čtirin ve bu, finansal ürün sat─▒┼č türleri için en uygun zamand─▒r. HERHANG─░ B─░R finansal ürün sat─▒n almadan önce, bu ürünün genel mali durumunuz aç─▒s─▒ndan size uygun oldu─čundan emin olun. Finansal ürünler araçlard─▒r ve t─▒pk─▒ evin etraf─▒ndaki projeleriniz gibi, finansal deste─čin istedi─či arac─▒ de─čil, i┼č için do─čru arac─▒ kullanmal─▒s─▒n─▒z.

John S @ Uyu┼čmazl─▒k Kurallar─▒ Reader yaz─▒yor Soru: Yat─▒r─▒m Fonlar─▒na veya ETF'lere Yat─▒r─▒m Yapmal─▒ m─▒y─▒m? - Yat─▒r─▒m fonlar─▒ ve etfs aras─▒ndaki farkl─▒l─▒klar gibi çe┼čitli benzerlikler vard─▒r. E─čer basit bir ödev yaparsan─▒z, sizin için daha iyi olan fonlar─▒ belirleyebilir ve ayn─▒ zamanda yat─▒r─▒mla ilgili maliyetleri de azaltabilirsiniz.

Rohit @ Para Mail Pasif Gelir Varl─▒klar─▒ yazar - Gayrimenkul, faiz gelirleri, temettü gelirleri aktif olarak çal─▒┼čmak zorunda olmad─▒─č─▒n─▒z gelirleri üretmenize yard─▒mc─▒ olabilir. Bu pasif gelir olarak bilinir. Bu makalede, geleneksel varl─▒k s─▒n─▒flar─▒n─▒n ötesinde baz─▒ pasif gelir üreten varl─▒k s─▒n─▒flar─▒n─▒n örneklerini göreceksiniz.

Patronun @ Patronun gerçekten ne dü┼čündü─čü patronunuza soruyor: ─░┼č arkada┼člar─▒n─▒zla bir çok sosyalle┼čmek için iyi mi? - ÔÇť─░┼čten sonra i┼č arkada┼člar─▒n─▒zla çok ┼čey sosyalle┼čmek uygun mu? Çal─▒┼čma saatleri boyunca ne olacak? ÔÇŁ─░yi sorular! Ben ┼čahsen, iki nedenden dolay─▒ i┼č arkada┼člar─▒ ile mutlu saatler büyük bir hayran─▒ de─čilim: Bir ya da iki payla┼čt─▒─č─▒n─▒z zaman, sen rahatla, ve i┼č arkada┼člar─▒ daha arkada┼č oldu─čunu hissediyorum.

Pete @ Ak─▒ll─▒ Spekülatör Teknik Stoklar ─░çin Büyük Bir Hafta Yaz─▒yorÔÇŽ Haz─▒r M─▒s─▒n? - Teknoloji stoklar─▒na büyük hareketler yap─▒yor.

Div Guy @ Temettü Guy Blog 2013 için Kâr Pay─▒ Yat─▒r─▒m Hedeflerini yaz─▒yor - Temettü hedeflerimi payla┼č─▒yorum. Seninki nedir?

mikrofon @ Ki┼čisel Finans Yolculu─ču Borçlar─▒n─▒zla Ayr─▒l─▒ktan Ayr─▒lmay─▒ Yaz─▒yor - Ak─▒ll─▒, borçlar─▒n─▒z─▒ ödeyece─činiz ve hanehalk─▒ borcunuzu minimumda tutmaya ili┼čkin fikirleri uygulamak için basit ve kolay.

krantcents @ KrantCents asla emekli olmayaca─č─▒m yaz─▒yor! - Do─čru, asla emekli olamayaca─č─▒m! Her ne kadar be┼č (5) y─▒l içinde dersten emekli olaca─č─▒m olsa da, asla geri dönüp golf oynamay─▒, oyun oynamay─▒ veya etrafta oturup oynamay─▒ asla bilmeyece─čim. ─░lk elimde annemin seksenlerin ortalar─▒na nas─▒l yar─▒ zamanl─▒ çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ gördüm.

Tushar @ Finansman TUBE , 4 Ad─▒mda Mali Hedeflerinizi Gerçekle┼čtiriyor - Bugün 4 Ad─▒mda Finansal Hedeflerinizin Gerçekle┼čtirilmesi hakk─▒nda konu┼čaca─č─▒z. Yeni Y─▒l ile birlikte, muhtemelen bu y─▒l gerçekle┼čtirmek istedi─činiz kararlar─▒n ve mali hedeflerin bir listesi var.

Maria @ Para Prensibi Ocak yaz─▒yor - Finansal olarak Uygun Olmak ─░çin Zaman - Ocak, yeniden yeninin zaman─▒ geldi; Bu, borçlar─▒n─▒zla ilgilenmeyi ve finansal olarak uygun olmay─▒ içerir. Panik yapmay─▒n, harekete geçin!

Tushar @ Para Yat─▒rmaya Ba┼člay─▒n Emtia Piyasas─▒ Nas─▒l Standartla┼čt─▒r─▒ld─▒─č─▒n─▒ Yaz─▒yor - Ço─ču ki┼či emtia piyasas─▒n─▒ duydu. Ancak bunu bilmek ve nas─▒l çal─▒┼čt─▒─č─▒n─▒ anlamak aras─▒nda büyük bir fark var. Emtialar ham ürünler denir.

PPlan @ Tedarik Plan─▒ Bir Arabada En ─░yi Fiyat Nas─▒l Gidilir? Yaz─▒yor Bir arac─▒n içeriden en iyi fiyat─▒ nas─▒l elde edece─činizi ö─črenin.

Michael @ Finansal Ramblings Bir Roth IRA'n─▒n avantajlar─▒ yaz─▒yor - ─░ster inan─▒n ister inanmay─▒n, Roth IRA'lar─▒n avantajlar─▒ vergisiz da─č─▒t─▒mlar─▒n ötesine geçer.

Roger Amatör Financier @ Amatör Financier Hedeflerinizi Kar┼č─▒lamak için Be┼č Ad─▒m Yaz─▒yor - On gün önce, yeni y─▒l birçok havai fi┼ček, çok fazla içme ve her zaman oldu─ču gibi birçok kararla ba┼člad─▒.

entegratör @ Finansal Entegre yazarlar acil durum fonlar─▒na daha iyi alternatifler mi? - Acil bir durumda size yard─▒mc─▒ olacak bir güvenlik a─č─▒na sahip olmak iyi bir fikirdir. Ama geleneksel bir acil yard─▒m fonu, binlerce dolara mal olabilir.

BAY @ Para Sebepleri Neden Baz─▒ Facebook Payla┼č─▒mlar─▒n─▒ Ald─▒g─▒m─▒ Yaz─▒yor - Facebook'u art─▒k çok fazla kullanmamama ra─čmen Facebook'un hisselerinin hisselerini almam─▒n sebebi bu.

Kristal @ E─členceli Malzemelerde Bütçeleme Win için önceliklendirme yaz─▒yor! ┼×imdi Cehennem gibi KurtarmakÔÇŽ - Bay BFS ve sonunda geçen hafta sonu oturduk ve bahsetti─čim bu Yeni Y─▒l kararlar─▒na öncelik verdim.

Tushar @ Daha Fazla Kazan─▒n ve Tasarruf Edin Yaz─▒yor Neden Ki┼čisel Sermayeyi Kaz─▒yoruz - Ki┼čisel Sermayeyi Sevdi─čim Nedenleri - bu kadar sezgisel olan yeni bir finansal yönetim yaz─▒l─▒m─▒ türü, yemin ederim ki omzuma bak─▒yorum.

Luke @ Tahvilleri Ö─črenin Verim E─črisi: Ne Oldu ve Nas─▒l Çal─▒┼č─▒r - Bu makalede verim e─črisinin tan─▒m─▒, farkl─▒ verim e─črileri ve yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n yat─▒r─▒m kararlar─▒nda bu analizi nas─▒l kulland─▒klar─▒ gösterilmektedir.

Bryan @ Gajizmo.com Vanguard vs. Fidelity'yi yaz─▒yor - Avantajlar ve Dezavantajlar - Erken dönemlerde, yat─▒r─▒mc─▒lar piyasalar─▒ zamanlayamayacaklar─▒n─▒ ö─čreniyorlar, bu yüzden pasif yat─▒r─▒mc─▒lar neden denemeli? ┼×ans─▒n─▒z var, Vanguard veya Fidelity yat─▒r─▒m fonlar─▒nda emeklilik fonlar─▒n─▒z var, bu yüzden yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için hangi ┼čirketin en iyi oldu─čunu belirleyemiyoruz. Her ┼čirketin avantajlar─▒n─▒ ve eksilerini kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒r─▒z.

Çile @ Para Q & A Ya─čmurlu Gün Hesab─▒na Sahip Olman─▒z Gerekir - Acil durumlar için haz─▒rlan─▒rken, listenin en ba┼č─▒nda, ya─čmurlu bir gün hesab─▒nda k─▒sa vadede yükümlülüklerinizi kar┼č─▒lamak için an─▒nda nakit paraya sahip olmak gerekir.

Dan @ ETF Taban─▒ Dünyadaki 8 En Büyük ETF yaz─▒yor - ─░┼čte dünyadaki en büyük 8 ETF'nin bir incelemesi. Önemli bilgi! Ticker sembolleri, varl─▒klar ve harcama oranlar─▒.

R─░SK YÖNET─░M─░ VE S─░GORTASI

Jeff Rose @ Jeff taraf─▒ndan Hayat Sigortas─▒ 15 Y─▒l Vadeli Hayat Sigortas─▒ Politikas─▒ yaz─▒yor - ─░┼č ve durumlardaki de─či┼čiklikler boyunca farkl─▒ politikalara ihtiyaç duyacaks─▒n─▒z. Her ┼čeyi kapsayabilmelisiniz, yani çocuklar, ev, önemli di─čer masraflar ve birkaç y─▒l sonra hayat─▒n─▒za girebilecek di─čer her ┼čey.

Carmen @ MyBestCarInsurance101.com Araba Sigortas─▒ Maliyetlerini Nas─▒l Kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒r, Oranlar - Birçok eyalette yasalar taraf─▒ndan sorumluluk araba sigortas─▒ gerekli, ancak kapsaml─▒, çarp─▒┼čma, bo┼čluk ve alt─▒nda veya sigortas─▒z motorlu kapsama ne hakk─▒nda? Mevcut tüm kapsam seçeneklerini ve maliyetleri dü┼čürmek için politikalar─▒, ┼čirketleri ve oranlar─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒rmak konusunda nas─▒l bir yol izleyece─činizi biliyor musunuz? Bu makale, sektöre manevra yapman─▒za ve en iyi ve en ucuz sigorta kapsam─▒n─▒ sat─▒n alman─▒za yard─▒mc─▒ olmakt─▒r.

GAYR─░MENKUL VE MÜLK─░YET

Yat─▒r─▒mc─▒ Junkie @ Yat─▒r─▒mc─▒ Junkie Kiral─▒k Emlak Güncelleme - Sandy Sonra Yeniden In┼ča - yazd─▒─č─▒m gibi benim k─▒namak Sandy Kas─▒rgas─▒ taraf─▒ndan etkilendi. Ne yaz─▒k ki, bugün itibariyle, binan─▒n hala gücü ya da ─▒s─▒s─▒ yok. Tabii ki bina ya┼čanmaz hale getirir. Kritik sistemlerin tamam─▒ benim kat─▒m ile birinci katta yer al─▒yor. Dolay─▒s─▒yla sadece birimim etkilenmedi, ayn─▒ zamanda binadaki di─čer birimlerin dolayl─▒ olarak da etkisi oldu.

Ye┼čil Panda @ Ye┼čil Panda Treehouse 20'lerin ─░çinde Bir Mortgage Ba┼čvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler - Evden eve gitmeden önce ne bilmeniz gerekir.

Kyle @ Penny Hoarder 5 Evde Para Tasarrufu ─░çin Tuhaf Yollar yaz─▒yor - Evle ilgili harcamalar artt─▒kça, insanlar─▒n harcamalar─▒n─▒ düzeltmek için yarat─▒c─▒ yollar arad─▒klar─▒ ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ de─čil. Kendi evinizde veya mahallenizde bunu yapabilece─činizi biliyor muydunuz? Biraz yarat─▒c─▒l─▒k ve ekstra çaba ile, ev masraflar─▒n─▒z─▒ kolayca düzeltebilirsiniz.

EMEKL─░L─░K VE VERG─░

Jon @ Yenilikçi Yat─▒r─▒mc─▒ TurboTax Review yaz─▒yor: Vergi Haz─▒rl─▒─č─▒ Kolay - TurboTax en popüler online vergi haz─▒rlama ve dosyalama hizmetleridir. Vergi yaz─▒l─▒m─▒, vergi iadesini h─▒zl─▒ ve ac─▒s─▒z hale getiriyor.

m─▒zrak @ Para Hayat─▒ ve Daha Fazlas─▒ Federal Vergi Oranlar─▒ Nas─▒l Çal─▒┼č─▒r - Dü┼čünmeyece─činiz Ne Dü┼čünmez - ─░nsanlar─▒n hiç duymad─▒─č─▒n─▒ duydunuz mu? ÔÇťDevlet vergisi, normal maa┼č─▒mdan bile daha yüksek bir oranda, vergilerimi kontrol eder!ÔÇŁ? Daha fazla federal vergi göz ard─▒ edilirken, art─▒k bu gelir üzerinde art─▒k vergiye tabi de─čilsiniz. ─░lgi çekici mi kar─▒┼čt─▒ m─▒? Bu yayg─▒n olarak kullan─▒lan ifadelerin neden FALSE oldu─čuna dair daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Süper koruyucu @ Servet Olu┼čturucum Sosyal Güvenlik yaz─▒yor - Önceki veya Daha Sonra? - K─▒rk ya┼č─▒m─▒n 78 oldu─čunu tahmin ettim, yani 78 ya┼č─▒ndan sonra ölürsem daha fazla para al─▒r─▒m ve 78'den sonra ölürsem 70-1 / 2'de daha fazla para kazan─▒r─▒m. Karar─▒m esas al─▒nacak. ya┼čamay─▒ bekleyip beklemedi─čim hakk─▒nda 78'i geçti.

MMD @ IRA vs 401k Central Roth IRA Temellerini ve Geleneksel IRA'dan Nas─▒l Farkl─▒ Oldu─čunu Yaz─▒yor - Geleneksel ve Roth IRA temellerinizi ö─črenmeye yard─▒mc─▒ oluyor. Her ikisi de mükemmel araçlar olmas─▒na ra─čmen, bunlardan biri ki┼čisel ihtiyaçlar─▒n─▒z için daha uygundur.

Videoyu izle: D─▒┼č pazarlara a├ž─▒lmak isteyen ┼čirketler nas─▒l bir risk izlemeliler?

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir Ev ├ľdemesinin Ne Kadar Ger├žektir?
Maliye

Bir Ev ├ľdemesinin Ne Kadar Ger├žektir?

Bir misafir panelinde oturuma davet edilen son giri┼čimci bir konferansta, panelimize, gen├ž bir ├╝niversite ├Â─črencisi taraf─▒ndan mortgage ├Âdemeleri konusunda ger├žekten iyi bir soru soruldu. Sorunun do─čas─▒ ┼čuydu: Ailem bana her zaman maa┼č─▒m─▒n y├╝zdesine dayal─▒ olarak ne kadar bir ev ├Âdemesi yapabilece─čimi bildirmi┼čti.
Devam─▒n─▒ Oku
Para i├žin Bilgisayarlar Geri D├Ân├╝┼č├╝m 4 Yollar─▒
Maliye

Para i├žin Bilgisayarlar Geri D├Ân├╝┼č├╝m 4 Yollar─▒

Modern d├╝nyada neredeyse herkes bilgisayarlara ve di─čer elektronik cihazlara eri┼čime sahiptir. Her iki y─▒lda bir ev PC'nizi veya diz├╝st├╝ bilgisayar─▒n─▒z─▒ de─či┼čtirmeniz gerekir. Telefonlar, tabletler ve oyun cihazlar─▒ da y─▒pran─▒r veya y├╝kseltilmesi gerekir. Eski PC'nizle yenisini de─či┼čtirdi─činizde ne yapars─▒n─▒z?
Devam─▒n─▒ Oku
Yeni Ba┼člayanlar ─░├žin Kuponlama: Ba┼člaman─▒z Gereken Her ┼×ey
Maliye

Yeni Ba┼člayanlar ─░├žin Kuponlama: Ba┼člaman─▒z Gereken Her ┼×ey

Kuponla nas─▒l ba┼člayaca─č─▒n─▒z─▒ hi├ž merak ettiniz mi? Kuponlama size b├╝y├╝k para kazand─▒rabilir. ├ľ─črenme Kanal─▒n─▒n A┼č─▒r─▒ Kuponunun bir b├Âl├╝m├╝n├╝ izlediyseniz, ne hakk─▒nda konu┼čtu─čumu biliyorsunuz. ┼×ovda yer alan ├žocuklar ve baylar, genellikle bir marketten, bakkalla dolu bir marketle ve hemen hemen ├╝cretsiz olarak y├╝r├╝rler.
Devam─▒n─▒ Oku
500 $ H─▒zl─▒ Kazanmak i├žin 20 Basit Yol
Maliye

500 $ H─▒zl─▒ Kazanmak i├žin 20 Basit Yol

Para kazan─▒p h─▒zl─▒ yapman gerekiyor mu? ┼×─░MD─░ yap─▒lmas─▒ gereken bir araba tamir var m─▒? Evindeki f─▒r─▒n bozuldu mu? Tamamen unuttu─čun i├žin bir fatura var m─▒? Tatil hediyeleri i├žin para ├Âdemek i├žin h─▒zl─▒ para kazanmak m─▒ istiyorsunuz? Ya da belki de h─▒zl─▒ bir ┼čekilde paraya ihtiyac─▒n─▒z var ├ž├╝nk├╝ bir Karayip tatili i├žin ├žok ┼čey buldunuz, ya da istedi─čin Stuart Weitzman botlar─▒ bo┼č yere gitti.
Devam─▒n─▒ Oku