Maliye

Eski Buzdolabı için Nakit Nasıl Gidilir?

Garajımızda, eski (yaklaşık yedi yaşında ya da öylesine) buzdolabımız var. Sadece iyi çalışıyor ve biz evde altı kişi olduğu ve mutfakta küçük bir buzdolabı olduğu için düzenli olarak kullanıyoruz.

Ayrıca dışarıda bir partiye ev sahipliği yaptığımızda da kullanışlı oluyoruz, böylece insanlar evin içine girmek yerine garajdan içecek ve soğuk yiyeceklere erişebiliyorlar.

Bu eski buzdolabı biraz paraya değer olabilir

Ancak, birileri eski bir buzdolabından kurtulmak isteselerdi ne yapardı? Belki yeni bir tane satın almanız veya satın almak istediğinizi ve eski buzdolabının gitmesini isteyebilirsiniz. Belki de bizimki gibi eski buzdolabı, artık kullanmadığın bir ekstradır.

Eski bir buzdolabının etrafta dolaşmasına neden olan pek çok neden var ve neden artık bunu istemeyeceğinizin birçok sebebi var. İyi haber, o eski buzdolabına para çekmek mümkün. Sadece nereye bakacağını bilmek zorundasın.

Eski buzdolabınızın çalışma durumunda olması yardımcı olur. İnsanlar genellikle çalışmayan eşyaları satın almak için çalışmayan eşyalardan satın almak için daha fazla para ödüyorlar. Eski buzdolabınız çalışmıyorsa, daha fazla para kazanmak için kolayca ve ucuza düzeltebileceğiniz bir sorun olabilir.

Buzdolabının çalışıp çalışmadığını, eski buzdolabınız için bir miktar para kazanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Craigslist'te sat

Craigslist eski cihazlardan kurtulmak isteyen insanlar için altın madeni olabilir. Çalışan eski buzdolabınız, garaj ya da bodrumda ikinci bir buzdolabı bulundurmak isteyen ya da ihtiyacı olan biri gibi benim için kullanılabilir.

Buzdolabının iyi durumda olması durumunda, yeni bir buzdolabına ihtiyacı olan ancak yepyeni bir model için tam fiyat ödemek istemeyen biri için yararlı olabilir. Ya da yeni bir buzdolabına ihtiyaç duydukları bir kiralık mülk sahibi olan biri için kullanılabilir.

Eski buzdolabınız için para almak için, Craigslist'de birisinin benzer bir yeni model için birisinin ödeyeceği fiyattan daha düşük bir fiyatla listelemeyi deneyin ve birisinin ihtiyaç duyduğu veya istediği bir şey için çok iyi bir şey elde edip edemeyeceğini öğrenin.

Buzdolabınızı veya diğer öğelerinizi Craigslist'te nasıl başarılı bir şekilde satmanız gerektiğine dair daha fazla ipucu için, Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Satın Alma hakkında bu makaleye göz atın.

Bahçe satışında satmak

Ayrıca, eski buzdolabınızı bir avlu satışı yaparak para karşılığında satmayı da deneyebilirsiniz. Şansınız var (veya arkadaşlarınız ya da aile fertleriniz) artık ihtiyacınız veya istemediğiniz evinizde, garajda ya da depolama ocağında başka şeyler var.

Bu, bu şeyleri bir araya getirmek, yerel garaj satış meraklıları için cazip bir alışveriş merkezi oluşturmak ve aynı zamanda ekstra para kazanmak için harika bir zaman olabilir.

Yerel kağıtlarda ve Craigslist'te bahçenizdeki satışınızı ilan edin, listeleme açıklamasında eski buzdolabınızı ekleyin (birçok kişi özellikle bu gibi daha büyük ürünler için bakmaktadır) ve satmak için fiyatlandırın. Buzdolabınızın satışından biraz daha fazla para kazanmak için ekstra bir ücret karşılığında teslimat bile sunabilirsiniz.

Bu hurda metal satmak

Buzdolabınızı, hurda metalleri geri dönüştüren bir şirkete ya da bireye satmak, buzdolabınız artık çalışmıyor olsa bile size bir miktar nakit getirebilir. Hurda metal şirketleri ve tek tek geri dönüştürücüler genellikle eski cihazları alıp parçalara ayırırlar, bunları parçalara veya metali diğer eşyalara dönüştüren şirketlere satarlar.

Hurda ve diğer benzer web siteleri, eski buzdolabınızı getirmeniz durumunda size ödeme yapacak olan hurda alanlarının bulunmasına yardımcı olur. Sadece bağlantıyı tıkladığınızda, geri dönüşüme ne aradığınızı ve posta kodunuzun ne olduğunu soran bir arama çubuğuna yönlendirileceksiniz.

Siteye girdiğinizde ve arama yaptığınızda, site kendileriyle birlikte listelenen şirketleri buzdolapları gibi eski cihazlara götürecektir.

Got Hurda web sitesini kullanarak bir hurda geri dönüştürücüsü bulma konusunda herhangi bir şansınız yoksa, yerel sarı sayfalarınızı kontrol edebilir veya hurda geri dönüştürücüler gibi şirketler hakkında bilgi paylaşan Yelp gibi çevrimiçi siteleri kontrol edebilirsiniz.

Yelp gibi çevrimiçi sitelerle ilgili iyi haberler, genellikle listelendikleri şirketlerin yorumlarını paylaşmalarıdır. Böylece, bir hurda geri dönüşüm merkezinin eski buzdolabınız için yükleyebilmeniz ve yüklemeden önce size ne getirebileceği hakkında fikir edinebilirsiniz.

Cihaz Geri Dönüşüm Merkezi'ni arayın

Sadece geri dönüşüm cihazları için var olan şirketler var. Temel hurda metal bahçelerin aksine, cihaz geri dönüştürücüler eski sobalar, bulaşık makineleri, buzdolapları, mikrodalga fırınlar ve daha fazlası gibi öğeleri kabul etmeye odaklanır.

Bölgenizde eski buzdolabınızı çekebilecek cihaz geri dönüşüm cihazları aramak için bu web sitesini kullanabilirsiniz. Yine, tüm cihaz geri dönüşüm merkezleri cihazlar için nakit ödeme yapmamakta, bu nedenle eski buzdolabınızı getirmeden önce ne ödeyebileceklerini sormak önemlidir.

Bazı geri dönüşüm merkezlerinin eski cihazlarınızı getirmeniz için paranızda ücret aldığını da not etmek önemlidir.

Bu yazıyı okuyor olmanızın amacı para kazanmak ve para ödememek istemeyeceğinizden, ince baskıyı okumak ve aradığınız web sitelerinde ziyaret ettiğiniz veya ziyaret ettiğiniz tüm geri dönüşüm merkezlerindeki soruları sormak istersiniz. Eski buzdolabını getirme zamanı.

Böylece buzdolabınız için para alacağınızdan ve ödemenizden emin olamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Birçok geri dönüşüm merkezi sizi alüminyum kutular ve diğer ürünler için de ödeyecektir, bu yüzden geri dönüşüm merkezi rotasına gitmeye karar verirseniz, evde başka buzdolabınız ile birlikte getirebileceğiniz başka eşyalarınız olup olmadığına bakın.

Yerel Güç Şirketlerini Arayın

Yerel güç şirketleri genellikle eski buzdolabınızı düşürmek için size ödeme yapacakları programları çalıştırırlar. Bazen size sadece ellerinizi almak için ödeyecekler, böylece gerçekten ihtiyacınız olmadığında onu çalıştırarak enerji harcamazsınız.

Diğer zamanlarda enerji şirketleri yeni, daha enerji verimli bir modelle değiştirirseniz eski buzdolabınız için size ödeme yapar.

Eski buzdolabınız veya diğer cihazlarınız için indirim veya nakit ödemeler teklif edip etmediğinizi öğrenmek için doğrudan yerel elektrik şirketinizi arayabilir veya şu anda mevcut tüm cihaz indirimlerini bulmanıza yardımcı olabilecek bir devlet web sitesi olan Energy Star web sitesini ziyaret edebilirsiniz. senin bölgende.

Yerel elektrik şirketimizi kontrol ettiğimde, şu anda eski buzdolapları için 35 dolar ödediklerini öğrendim ve gelip sizin için de alacaklar. Ancak, güç şirketimiz buzdolabının çalışma düzeninde olmasını gerektirir.

Güç şirketiniz farklı bir programa sahip olabilir, bu nedenle en iyi anlaşmayı nereden alabileceğinizi görmek için arama yapmak ve kontrol etmek akıllıca olabilir.

Her zamankinden daha önce bahsettiğim gibi, daha yüksek bir fiyat alıp alamayacağınızı görmek için Craigslist üzerinde tam olarak satmayı deneyebilirsiniz. Eğer yapamıyorsanız, yerel elektrik şirketi ödemeniz iyi bir ikinci seçenek olacaktır. Sonuçta, eski buzdolabınız için biraz para parasızdır.

Araç Gereçleri Hakkında Bir Not

Yeni bir buzdolabı veya başka bir cihaz alıyorsanız ve eski buzdolabınız veya diğer eski cihazlarınız için doğrudan mağazadan nakit alabileceğinizi görmek istiyorsanız, muhtemelen şansınız kalmaz.

(Lowe's, Sears, Home Depot) ile kontrol ettiğim büyük cihazların çoğu ya eski buzdolabınızı ücretsiz alacak ya da sizden yeni bir tane satın alsanız bile eski buzdolabını doldurmak için ücret alacaktır.

Bazı önemli cihazlar ve ev geliştirme mağazaları için mevcut geri dönüşüm kuralları.

En iyi satın alım

Best Buy, yeni buzdolabını yenisiyle değiştirmek için eski dolabınızı $ 14,99 alacaktır. Ayrıca, yeni buzdolabını 99.99 $ karşılığında satın almak zorunda kalmadan eski buzdolabınızı da alacaklar.

Sears

Sears eski buzdolabınızı 25 $ (fiyatlar web sitelerine göre bazı pazarlarda farklılık gösterir) için yalnızca onlardan yeni bir buzdolabı satın alıyorsanız alacaktır.

Lowe

Lowe'nin web sitesi, çoğu durumda eski buzdolaplarını veya diğer cihazları kullanamayacağını belirtmektedir, ancak emin olmak için yerel Lowe's mağazasında çalışanlarla konuşmak isteyebilirsiniz.

Ev Deposu

Home Depot web sitesi, eski cihazları ek bir ücret karşılığında çekeceklerini, ancak bu ücretin ne olduğunu belirtmediklerini belirtiyor.

Lowe'da olduğu gibi, muhtemelen yeni bir tane satın aldığınızda, eski mağazanızın gelip almasını kabul etmeden önce yerel mağazanızla görüşmeniz iyi bir fikirdir.

Bu nedenle, eski buzdolabınızı ücretsiz olarak alacağınız yerler olsa da, bazıları bunu bir ücret karşılığında alacaktır, ancak neden özel bir parti, elektrik şirketi, geri dönüşüm merkezine satmaya çalışarak cebinize para yatırmaya çalışmayın? veya hurda metal bahçesi mi?

Videoyu izle: 53 0553 252 86 86 ¦ İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR ALAN YERLER SPOTCULAR ANTALYA

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku
Hayat Sigortaları Politikalarının 2 Temel Türleri
Maliye

Hayat Sigortaları Politikalarının 2 Temel Türleri

Hayat sigortası yaptırmayı düşündünüz mü, ama bunu önlemek için başvuru sürecinden korktunuz mu? Ya da ölüm konusu çok fazla üzerinde durmaktan hoşlanmıyor mu? Ya da sürecin ne kadar sürdüğünü duyuyorsunuz ve tıbbi muayenenin zorluğuyla uğraşmak istemiyorsunuz. Bir, iki ya da üç nedenden biri olabilir.
Devamını Oku
Para Öğretimi İngilizce Çevrimiçi yapmak için 5 Yolları
Maliye

Para Öğretimi İngilizce Çevrimiçi yapmak için 5 Yolları

Çocukların öğrenmesine yardımcı olmak ve fazladan para kazanmaya çalışmak istiyorsanız, çevrimiçi İngilizce öğretmeyi düşünmelisiniz. Dershane ve öğretim yan hustles çeşitli farklı seçenekler gelir ve farklı özel ders şirketleri için çeşitli nitelikleri vardır. Çevrimiçi bir öğretmen olarak, sahip olmanız gereken temel nitelikler öğretmek istediğiniz konuların ustalığı ve harika bir öğretmen olması için gereken sabır ve tutkudır.
Devamını Oku
Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları
Maliye

Boşanma Sonrası Araba Alışının Zorlukları

Boşanma, hem duygusal hem de yasal olarak karmaşık bir süreçtir. Ancak düşünceli planlama, boşanma kararınızı ve sürecin kendisini kolaylaştırabilir. Boşanma hakkında tek bir fikriniz olduğunda planlama hemen başlamalıdır. Bir zor mesele, evliliğin mülkü olan araçlarla ne yapılacağıdır.
Devamını Oku