Maliye

Apple hisse senedi nasıl alınır

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Apple Inc., iPhone ve iPad gibi dünyanın en ünlü elektronik cihazlarının arkasındaki teknoloji şirketidir.

Neredeyse baktığınız her yerde bir Apple ürününde bir şey ararken birini görebilirsiniz. Apple iPhone gibi iyi bilinen bir ürün genellikle iyi bilinen bir yatırım fırsatı sunar.

Birçok yatırımcı - hem büyük zaman yatırımcıları hem de ortalama yatırımcı - paralarının bir kısmını Apple hissesine yatırdılar.

On yıl önce veya daha önce satın alınan Apple hisse senetleri, son birkaç yılda büyük bir boğa piyasası ve birkaç iyi zamanlanmış stok bölüleri sayesinde şu anda hisse senedi sahiplerine çok para kazandırıyor.

Apple Hisse al ve bir milyoner ol?

Şirket hisselerinin ilk halka açılmasından sonra hisse senetlerinizi Apple'da satın aldıysanız, o anda satın aldığınız hisse sayısına bağlı olarak bir milyoner olabilirsiniz.

Teknoloji dev Apple Inc. (hisse senedi sembolü AAPL) ilk 12 Aralık 1980 tarihinde halka açtı. İlk hisse senedi hisse senetleri hisse başına 22 $ satıldı.

Yaklaşık kırk yıl boyunca, Apple'ın hisse senedi değeri, büyük ölçüde normal (ve çok da normal olmayan) piyasa dalgalanmalarına ve bazı şirket mücadelelerine bağlı olarak iniş ve çıkışlarını gördü.

Aslında, on yıl önce, Eylül 2007'de hisse senedi, hisse başına 20 $ 'ın altında değerlendi. Bugün yaklaşık 160 $ ​​'lık bir hisse senedi işlem görüyor, ancak hisse senedi 2014'te 7'ye 1 bölünmüş olduğu için, 2007'de 20 dolarlık hisseye sahip olan insanlar şimdi 160 $ ​​hisseye sahip.

Bu sadece on yıllık bir sürede değerde büyük bir artış.

Başka bir deyişle tarih, Apple stoklarının büyük bir yatırım olabileceğini gösteriyor. Şimdi, tüm hisse senedi alımlarının, şirketin neyi ilgilendirdiğini söyleyerek, “hepsini kaybetme” riskini taşıdığını söylemek zorundayım.

Apple'ın hisselerini veya başka bir şirketin hisselerini satın almanızın finansal kazançlar doğuracağına dair bir garanti yoktur.

Ancak, büyük yatırım yatırımcıları, kemerleri altında ciddi bir yatırım başarısı göstererek, uzun vadeli yatırım başarısı için bir yol olarak mavi çip stoklarını satın almayı ve elinde tutmayı tercih ediyorlar.

Mavi çip stokları, uzun süre kanıtlanmış ve istikrarlı bir büyüme geçmişi olan şirketlerdeki hisse senetleridir. Vikipedi'nin mavi çip stoklarıyla ilgili söylediği şudur:

“birMavi çip kalite, güvenilirlik ve kârlı bir şekilde iyi zamanlarda ve kötü bir şekilde faaliyet gösterme yeteneği için ulusal bir itibara sahip bir şirkettir. ”

Apple kesinlikle bu açıklamaya uyuyor. Kuşağı altında kırk yıllık bir geçmişi olan Apple, teknoloji dünyasında gücünü koruduğunu kanıtladı.

İşte Apple Corporation'ın dünyanın yüzündeki en tanınmış teknoloji şirketlerinden biri haline geldiği tarih.

Appleın Tarihi

Apple, 1976 yılının Nisan ayında, şirketin ilk “karargahını” Jobs'un ebeveynlerinin garajından alan Steve Wozniak ve Steve Jobs'un yarattığı kapılarını açtı.

Şirketi resmi olarak 1977 yılının Ocak ayında dahil ettiler, büyük olasılıkla yaratımlarının yarattığı muazzam küresel etki hakkında çok az fikri vardı.

Jobs ve Wozniak, 1970'lerin ortalarında ilk Apple kişisel ev bilgisayarı olan Apple I'i yaratmak için çalıştıkları için gerçekten vizyonerlerdi.

Scrappy görünümlü bilgisayarın ilk resmi versiyonu, monte edilmiş bir devre kartından başka bir şey değildi. Bu Apple'ın sahibini bir kutu ve bir klavye ekleyerek dağıttım (buraya resim ekleyin).

Apple'ın 200'ünü inşa ettim ve sattım, amaJobs ve Wozniak, Apple I'in başarısının sadece bir başlangıç ​​olduğunu hissetmişlerdi.

Aslında, şirketin 1977 yılının Ocak ayında faaliyete geçmesiyle birlikte, Steve Wozniak zaten ilk modelden elde edilen geliri ile Apple II için tasarım üzerinde çalışıyordu.

Apple II, Apple I'den çok farklı bir makineydi ve belleği yeniden tasarlayabilen tamamen yeniden tasarlanmış bir TV arayüzüne sahipti.

Jobs, Apple II'nin sahiplerinin tamamen toplanıp kutudan çıkar çıkmaz çalışmaya hazır olduğunu ve yeni Apple II'nin 1977 yılının Nisan ayında piyasaya sürülmesinde ısrar etti.

Apple II kişisel bilgisayar fikri başladı ve 1980'lerin milyonlarca ev bilgisayarı satıldı ve her yerde “düzenli” insanlar kendi kişisel bilgisayarlarını parmak uçlarına sahip olma fikrini test ediyorlardı.

1984'te Apple, ilk Macintosh bilgisayarını tanıttı. Macintosh PC, programlama dili olmadan satılan ilk kişisel bilgisayardı.

Apple, ilk Mac bilgisayarını dünyaya 1.5 milyon dolarlık bir ticari yayın yaparak dünyaya sundu.inci 22 Ocak 1984'te Süper Kase.

Bu güne kadar, tüm zamanların en büyüklerinden biri olan ve Apple'ın başarısı için önemli bir hareket olarak değerlendirilen reklam.

Gerisi, dedikleri gibi, tarih. Apple, dünyanın önde gelen teknoloji inovatörlerinden biri haline geldi ve bugüne kadar en çok satan elektronik şirket olmaya devam ediyor.

Birçok yatırımcı, Apple'ın teknolojik portföyünü yenilikçi icatlarla değiştirmeye devam edeceği yönündeki umudunu alarak, banka stoklarını dengeli portföylerinin bir parçası olarak almaya devam ediyor.

Apple'ın hisse senedini satın alarak Apple'ın devam eden başarısı için şansı olan bir yatırımcı olacak mısınız?

Apple hisse senedi nasıl alınır

Apple veya başka bir şirkette hisse senedi alımı çeşitli şekillerde yapılabilir. Sertifikalı bir mali danışman veya hisse senedi komisyoncusuyla ortaklık kurarak hisse satın alabilirsiniz, ancak bunu yaparken oldukça yüksek ücretler ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Bir finansal danışman veya komisyoncudan tam hizmet veren bir komisyon, Apple veya başka bir şirkette hisse senedi satın almak için 30 ila 150 ABD Doları veya daha fazla arasında ödeme yapabileceğiniz anlamına gelebilir.

Şans eseri, günümüzün finans dünyası, müşterilere hisse senedi ve diğer yatırım fonlarının kendi kendini yönetme yönetimi denilen şeyi yapmalarına izin veren bankaların ve yatırım şirketlerinin bir listesini içermektedir.

Bu kendi kendini yöneten yatırım hesapları, müşterilerle çok az insan etkileşimi olan robo-danışmanlar tarafından yönetilmektedir.

Yatırımlarınızın öz-yönlendirme yönetimi sizin için hisse senedi satın almak için bir danışman veya komisyoncu ödemek zorunda değilsiniz, bunun yerine kendi başına sipariş almayı veya satmayı başlatabilir ve robo-danışman sizin için işi yapar.

Hisseleri kendi kendine yönetilen yatırım hesaplarıyla satın almak, geleneksel bir broker veya finansal danışman aracılığıyla hisse satın almaktan çok daha hesaplıdır.

Örneğin, Ally Bank'ın sahip olduğu Ally Invest, yatırımcılara kendi hesabına yatırım yapabilecekleri yatırım hesaplarına hisse senedi ve ETF ticareti yapma imkanı veriyor. ticaret başına sadece 4,95 $ - Geleneksel bir hisse senedi brokeriyle ödeyeceğinizden çok daha düşük bir ücret.

Eğer Ally ile 10,000 dolardan fazla bir yatırım dengesine sahipseniz ve çeyrekte otuzdan fazla işlem gerçekleştiriyorsanız, hisse senedi ve ETF işlemleriniz için sadece 3.95 $ ücret ödersiniz.

Bu, geleneksel bir finansal danışman veya hisse senedi komisyoncusu kullanarak ödeyeceğinizden çok daha düşük bir komisyon oranıdır ve daha düşük ücretler, artan servet için yatırım hesabınızda daha fazla para demektir.

Bugün Ally Invest ile hisse satın almaya başlayın.

Ücretler Neden Önemli?

Yatırım yönetimi ücretleri, serveti iki şekilde artırma yeteneğinizi etkiler. İlk olarak, yönetilen portföyler için yatırım ücretleri genellikle yüzde olarak belirlendiğinden, yatırımınız büyüdükçe daha yüksek ücretler ödersiniz.

Yatırım hesabınızda yüzde bir ücret alındığını varsayalım. Eğer hesabınızı 10,000 dolar ile başlatırsanız, ilk yıl 100 dolarlık bir yatırım ücreti ödersiniz.

Ancak, portföy bakiyeniz 100.000 $ 'a yükseldiğinde, yıllık 1000 $' lık bir ücret ödeyeceksiniz.

İkinci yol ücretleri, servetinizi artırma yeteneğinizi etkiler, fırsat maliyeti yüzünden. Fırsat maliyeti, diğerine göre bir seçenek seçtiğinizde potansiyel kazanç kaybıdır.

Örneğin, 100.000 $ 'lık yatırım hesabınızı yönetmek için yıllık ücretler 1.000 $ ödediğinizde, bu 1000 $ üzerinde daha fazla para kazanma yeteneğini kaybettiniz.

Bu nedenle, ne tür ücretler ödüyorsunuz - hem bireysel hisse senetlerini satın almak için hem de yatırım şirketinizin yatırım hesabınızın yıllık yönetimi için - çok önemlidir.

Ne tür ücretler ödeyeceğinizi ve bu ücretlerin ne kadar eklendiğini bildiğinizde, Ally Bank'ın sunduğu gibi kendi hesabına yatırım hesaplarından yararlanarak ödediğiniz ücretleri en aza indirmek için çalışabilirsiniz.

Belirli bir hisse senedinin hisselerini satın almak istediğinizi biliyorsanız, doğrudan aracılık yapma seçeneği çok fazla olduğunda bunu yapmak için doğrudan bir broker kiralamanın (ve bunu yapmak için astronomik ücretler ödemek) çok az değeri vardır. daha makul ücret.

Bir sonraki soru ise “Apple hisse senedi yatırım portföyüm için neden iyi bir satın alma seçeneği olabilir?”

Herhangi bir şirketin hisse senedi alımının olumlu geri dönüşlerle sonuçlanacağına dair herhangi bir garanti olmamakla birlikte, Apple hisse senetlerinin geçmişte ne yaptığına dair bazı bilgiler verebilirim.

Elma Stok Tarihi

Apple Inc.'in hisse senedi tarihi kayıt defterleri için bir hikaye. Daha önce Apple için halka arzın pay başına 22 dolar olduğunu ve hisse senedi bugün hisse başına 160 $ ​​civarında işlem yaptığından bahsetmiştim, ama bu bütün hikaye değil.

Şirketin tarihi boyunca birçok hisse senedi bölünmesi (tam olarak dört) sayesinde, bugün Apple hisse senedi için ayarlanmış halka arz, hisse başına sadece 0,39 $ 'dır.

Motley Fool, Apple hisse senetleri halka açıldığından bu yana yüzde 21.000'den fazla değer kazandığını bildirdi.

Daha da ilginç olan şey, Apple'ın muazzam başarısının ve olağanüstü kârlı stok performansının, ürünlerinin üç tarafından büyük ölçüde fırlatıldığı söyleniyor:

  • İMac
  • İPod
  • Iphone

Bu üç devrim niteliğindeki ürünün geliştirilmesinden bu yana, Apple, her yıl yüzlerce milyar dolar değerinde ürün satan dünya çapında bir isme sahip bir teknoloji şirketi haline geldi ve Apple, yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Yıllar geçtikten sonra Apple'ın iPhone'u dünyanın en çok satan akıllı telefonları arasında yer alıyor.

Apple, iPhone'u iyileştirmeye ve geliştirmeye devam ederek, daha yeni ve daha akıllı sürümlerini düzenli olarak yayınlamaya devam ediyor.

Bu Apple hisse senedi sahiplerinin iyi haberler oldu. Şirketin IPO (üç 2 ila 1 bölme ve 2014 7 ila 1 bölünme) beri dört stok bölmeleri ile başlattı Apple hisse senedi hisseleri, ortalama zenginliğin birçok insanı milyonerlere dönüştürmeye yardımcı oldu.

Apple Inc. Bugün

Bugün Apple Inc., şirket merkezi ile birlikte yaklaşık 500 perakende mağazasına sahiptir ve 115.000'den fazla çalışanı vardır.

2016 yılında şirket, 216 milyar dolarlık gelirle övünüyor. Apple, iPhone, iPad ve Mac Book gibi denenmiş ve gerçek ürünlerle Apple, hala marka sadık olan ve Apple ürünleri dışında hiçbir şey almayacak olan sadık müşterilerini kullanmaya devam ediyor.

İlk kez 2007 yılında piyasaya sunulan iPhone, çoklu dokunmatik bir arayüz kullanan ilk akıllı telefonlardan biriydi ve bugün sadece piyasada satılan 200 milyondan fazla ünite ile piyasadaki en popüler akıllı telefonlardan biri.

Apple'ın ve ekibinin vizyoner, son teknoloji ürünü elektronik aygıtlar oluşturma konusundaki tutkusu yakında olmayacak gibi görünüyor.

Önündeki mavi çip şirketlerinin çoğu gibi; Coca-Cola, McDonald's, Amazon, IBM ve daha fazlası, Apple'ın burada kalması muhtemel.

Zenginliğinizi, Apple gibi mavi-çipli hisse alımları yoluyla potansiyel olarak büyütmek için çalışmak istiyorsanız, Ally Invest gibi, kendi hesabınıza yatırım hesabına sahip olmanızı ve Apple hissenizi bugün almanızı sağlayan uygun fiyatlı bir yatırım şirketi kullanın.

Uzun vadeli büyümeye ilgi duyan yatırımcılar için genellikle iyi bir seçenek haline gelen ve müşterilerini sürekli olarak daha iyi bir ürün haline getirerek müşteri tabanını koruyabilen ve büyütebilen mavi-çipli şirketlerdeki paylar onların servetlerinin.

Bir yatırımın garantisi olmadığı halde, birkaç on yıl boyunca güçlerini koruyan şirketlerin hisse senedi hisseleri, potansiyel hissedarlara değer artışının devam etmesi konusunda bir miktar huzur verir.

Yatırım portföyünüz için mavi çip stokları mı alıyorsunuz? Hiç Apple Inc. hissesinin hisselerine sahip oldunuz mu?

Videoyu izle: Hisse senedi almak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

37 Ücretsiz Ürün Almak için Amazon İnceleme Siteleri
Maliye

37 Ücretsiz Ürün Almak için Amazon İnceleme Siteleri

Çoğunlukla çevrimiçi alışveriş yapıyoruz, çünkü uygun ve para biriktirebiliyoruz. Amazon'un bu kadar popüler olmasının ve internet tarihinin tartışmasız en başarılı e-ticaret sitesi olmasının bir nedeni budur. Şimdi, Amazon inceleme sitelerinde alışveriş yaparken ücretsiz alışveriş yapmak bile mümkün. Ücretsiz ürün beklentisi size cazip geliyorsa, o zaman bugün para tasarrufu yapmaya başlamak için bu sitelere göz atmanız gerekiyor!
Devamını Oku
2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif
Maliye

2018'de Kablo TV'ye En İyi 7 Alternatif

Teknoloji yarışları arttıkça TV izleme için daha fazla seçenek var. İnsanlar kablolu televizyona birçok alternatifin farkında oluyor. Pahalı kablo TV paketleri, insanların bütçelerine ve finansal hedeflerine ciddi bir zarar verebilir. İnsanların kablo veya uydu TV paketleri için ayda 100 dolar, ayda 200 dolar veya daha fazlasını ödemesi nadir değildir.
Devamını Oku
Sadece 3 Yılda 80.000 $ 'lık Borcunun Ödenmesi
Maliye

Sadece 3 Yılda 80.000 $ 'lık Borcunun Ödenmesi

80 bin dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Tüm öğrenci kredisi borçlarıydı. Özel bir kolejde 4 yıl olan, yılda 50.000 dolara mal oluyor (collegedata.com'a göre). Okuldayken, anneme ne kadar öğrenci kredisinde sahip olduğumu sordum. Ve bir nedenden ötürü, asla cevabı almadık.
Devamını Oku
2018 yılında ücretsiz Amazon hediye kartları almak için 55 yolu
Maliye

2018 yılında ücretsiz Amazon hediye kartları almak için 55 yolu

Amazon hediye kartları, çevrimiçi yan etkinlikleriniz için en popüler ödeme yöntemlerinden biridir. İhtiyacınız olan her şeyi Amazon'dan satın alabileceğiniz için, özellikle Amazon'a doğrudan ihtiyacınız olan bir şeyi satın almak için ücretsiz Amazon hediye kartları yararlı olabilir. Amazon hediye kartlarını daha da iyi kılan şey, hemen hemen her şeyi yaparak bunları kazanmanızdır.
Devamını Oku