">
Maliye

Kolejde Para Kazanmak i├žin 3 Wacky Yolu

Ö─črenci kredisi krizi s─▒k s─▒k medyada olmu┼čtur. Baz─▒ ö─črenciler kolejde para harcad─▒klar─▒nda, a─č─▒r bir ö─črenci kredisi alan çok say─▒da ki┼či bunu yap─▒yor, çünkü bu paraya, harç ve oda ve pansiyon gibi temel bilgileri ödemek için ihtiyaç duyuyorlar. Bu para genellikle e─člence ve giyim gibi ┼čeyleri kapsayacak kadar esnemez. Üniversite ö─črencisi iseniz (ya da kim oldu─čunu bilmek), umutsuzlu─ča kap─▒lmay─▒n. Her hafta yar─▒ zamanl─▒ bir i┼čte çal─▒┼čmak zorunda kalmadan ekstra para kazanman─▒n birçok yolu vard─▒r.

1. Kullan─▒lan ders kitaplar─▒n─▒ sat─▒n al ve sat

Kolej ders kitaplar─▒n─▒ overpriced kitap ma─čazas─▒ndan sat─▒n alabilece─činizden daha dü┼čük bir fiyata satmay─▒ teklif eden di─čer üniversite ö─črencilerinin i┼čaretlerini görmü┼č olabilirsiniz. Fiyat do─čruysa, bunlar─▒ sat─▒n alabilir ve daha sonra RentScouter.com Kitaplar─▒n ne kadar de─čerli oldu─čunu ve hangi ┼čirketin size paran─▒z için en fazlas─▒n─▒ sunaca─č─▒n─▒ belirlemek. Döndü─čünüz her kitap için 5 ila 20 dolar kazanabilirsiniz. Sadece kitaplar─▒n iyi durumda oldu─čundan emin olun ve yapabilece─činiz paray─▒ en üst düzeye ç─▒karmak için içeride ücretsiz olarak i┼čaretleyin. Baz─▒ ö─črenciler bu fikri daha da ileri götürür ve sadece satma amac─▒yla eBay'de ders kitaplar─▒ sat─▒n al─▒rlar.

2. Kendinizi veya zaman─▒n─▒z─▒ sat─▒n

Tabii ki, kendini neden içinde satmay─▒ kastediyorum. Daha spesifik olarak, plazman─▒z─▒ sayg─▒n bir tesiste satmak. Plazmaya haftada iki kez verdi─činiz zaman, bulundu─čunuz yere ve vücut büyüklü─čüne ba─čl─▒ olarak 40 ila 80 dolar kazanabilirsiniz. Birçok üniversite ö─črencisi bunu yap─▒yor; ba─č─▒┼č yaparken basit bir çal─▒┼čma ya da film izlerler. Tüm süreç bir ila iki saat sürer. Ba┼čka bir alternatif, kat─▒l─▒m için ara┼čt─▒rma çal─▒┼čmalar─▒ aramakt─▒r. Ak─▒ll─▒ para Bir ö─črencinin üniversite uyku çal─▒┼čmas─▒na kat─▒ld─▒─č─▒n─▒ payla┼č─▒r. ─░ki günlü─čüne bir laboratuarda uyumak ve bir rüya günlü─čünü tutmak için 200 dolar ald─▒. Çok kötü de─čil.

3. Yard─▒m isteyen bir web sitesi olu┼čturun

Giderek daha fazla ö─črenci kendilerini ö─črenci kredisi borcunda buldukça, yolculuklar─▒n─▒ belgelemek için web siteleri ve bloglar olu┼čtururlar (ve yard─▒m isteyin). Joe Mihalic bir blog olu┼čturdu Daha fazla Harvard borcu yokBir çok ö─črenci kredi borcundan h─▒zla ç─▒kma yolculu─čunu belgelemek için. ─░ki y─▒ldan az bir süre içinde ödeme yapmak, biraz medya ilgisi çekti ve tahmin ediyorum, para da. Ayn─▒ ┼čekilde Kelli Space, Northwestern Üniversitesi'nden 200.000 $ 'l─▒k ö─črenci kredisi borçlar─▒yla mezun oldu. Blogu kurdu twohundredthou.com ayda 800 dolar ödeyerek mücadelelerini belgelemek ve ba─č─▒┼č istemekten vazgeçmek. Bugüne kadar, 12.000 $ 'dan fazla ba─č─▒┼č ald─▒. Ö─črenci kredileri ve maddi yard─▒m, üniversite e─čitiminizin temellerini kapsayabilir, ancak ya┼čam masraflar─▒ için biraz fazla para kazanmak istiyorsan─▒z, seçimleriniz sadece hayal gücünüzle s─▒n─▒rl─▒d─▒r. Tam yabanc─▒lar─▒n, bir ö─črencinin ö─črenci kredi borcunu dü┼čürmesine yard─▒m etmek için para ba─č─▒┼č─▒nda bulunaca─č─▒n─▒ kim dü┼čünür?

Kyle Taylor, The Penny Hoarder'da kolejde nas─▒l ekstra para kazanaca─č─▒n─▒ anlat─▒yor. Hiç dü┼čünmedi─činiz fikirleri almak için bloguna göz at─▒n!

Videoyu izle: Lise Resim G├╝n├╝. Hannah Stocking

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nakit i├žin Kullan─▒lm─▒┼č Aletleri Nas─▒l Sat─▒l─▒r
Maliye

Nakit i├žin Kullan─▒lm─▒┼č Aletleri Nas─▒l Sat─▒l─▒r

Cihazlar─▒n─▒z─▒ yak─▒nda m─▒ y├╝kseltiyorsunuz? Bu eski buzdolab─▒n─▒, dondurucuyu, ├žama┼č─▒r makinesini, kurutucuyu, sobay─▒ veya di─čer b├╝y├╝k cihazlar─▒ de─či┼čtirmeniz gerekiyor mu? ├ľyleyse, eski cihaz─▒n─▒z─▒ satabilir ve bunun i├žin para alabilirsiniz. Yenilerini sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z eski cihazlar─▒n sat─▒labildi─či bir├žok yer var.
Devam─▒n─▒ Oku
Sadece 1 Y─▒lda 9,000 $ 'l─▒k Araba Kredisini ├ľdenemedi
Maliye

Sadece 1 Y─▒lda 9,000 $ 'l─▒k Araba Kredisini ├ľdenemedi

Asla bor├žlu olman─▒n b├╝y├╝k bir hayran─▒ olmad─▒m. Her zaman birilerinin paras─▒n─▒ geri ├Âdememe ve bu sorumlulu─ča her g├╝n ba─čl─▒ hissetme fikrinden nefret ettim. Ancak, ├╝niversiteden mezun olduktan sonra arabam─▒ tamamlayan bir araba kazas─▒ ge├žirdim - ve hemen d├╝┼čmeyecek yeni bir araba almak i├žin, bir krediye ihtiyac─▒m vard─▒.
Devam─▒n─▒ Oku
2018 En ─░yi 20 Kupon Sitesi
Maliye

2018 En ─░yi 20 Kupon Sitesi

─░ster online ister ma─čazalarda al─▒┼čveri┼č yapmak ister, kuponlardan faydalan─▒n, sat─▒n al─▒mlar─▒n─▒zda size tasarruf etmenize yard─▒mc─▒ olabilir. Kupon web siteleri sayesinde art─▒k sat─▒n ald─▒─č─▒n─▒z ├╝r├╝nlerde para tasarrufu yapman─▒za yard─▒mc─▒ olacak kuponlar i├žin Pazar gazetesi ile s─▒n─▒rl─▒ de─čilsiniz. Bu siteler, ├ž─▒kt─▒s─▒n─▒ alabilece─činiz kuponlara sahip olman─▒za olanak tan─▒yacak, kupon kodlar─▒ da ak─▒ll─▒ telefondan ma─čaza ├ž─▒k─▒┼č kay─▒tlar─▒nda tarama yapabilirsiniz.
Devam─▒n─▒ Oku