Maliye

Paranızı İyileştirmek İçin Hayatınızı Değerli Olarak Değiştirir misiniz?

Bu, Pauline of InvestmentZen.com'dan bir konuk gönderi

Şekilde finansal olarak geri almak sadece diyete gitmek gibidir. Ne kazandığınız ve ne kadar enerji tükettiğiniz arasındaki gibi, kazandığınız şey ile harcadıklarınız arasındaki farkı arttırmak istersiniz. Ve her iki durumda da, kolay değil. Şekil dışında olursanız bile gerçekten zorlaşır. Ancak çaresizlik yok, oraya daha hızlı ulaşmanın yolları var. Tabii ki, bu yaşam tarzınızda büyük değişiklikler anlamına geliyor. Bunlara hazır mısın?

İyi haber, net değerinizin büyümeye başladığını ve finansal alışkanlıklarınızın iyileştiğini, ivme kazanacağını ve bundan sonra sadece kartopu yapacağını.

Arabandan kurtulmak

ABD'de araba olmadan yaşamak oldukça zor. Eğer işten ayrılmak zorunda kalırsan, unut gitsin. Ama onu utandırmadan ve “yapamazsın, işim çok uzak” demeden önce, gerçekten öyle olup olmadığına bakalım. Asgari ücret almak için herhangi bir yere gidiyorsanız, buna değmez. Köşede asgari ücretler var. Arabanıza 7,25 dolar maaş vermeyin. Yanındaki markete, hamburgere veya kahvehaneye gidin ve işe alındıklarını görün.

Eğer işiniz işe gidip gelmiyorsa, sizi otobüse götürmek ne kadar sürer? Bir iş arkadaşınız ile seyahat edebilir misiniz? Belki spor salonunu kullanabilir ya da sizden daha sonra bitirdiklerinde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Çalışmak için son seçenek, yürüyüş ya da bisiklete binmek benim favorim. Demek istediğim, serbest egzersiz, düşüncelerinizi yolunda toplamak için harika bir yol ya da eve dönüş yolunda gününüzün unutulması. Kışın bile çalışmak için bisiklet sürdüm, sadece yağmur boyasına ve iyi bir cekete ihtiyacınız var, bu yüzden bahane yok.

Aracınızdan kurtularak ne kadar para tasarrufu yapabilirsiniz? 300 $ / ay'lık bir araç ödemeniz, 100 $ 'lık sigortanız, 100 $' lık benzininiz ve 100 $ 'lık onarım ve bakım için yıllık hale getirildiğinizi varsayalım. Araba sahibi olmak günlük 20 dolara mal oluyor. Bundan daha az bir Uber alabilirseniz, hatta çalışmaya ve para biriktirmeye de tahrik edebilirsiniz!

Yürünülebilir bir mahallede yaşamıyorsanız, muhtemelen bir noktada bir arabaya ihtiyacınız olacak. Ancak, 22 ila 27 yaşları arasında yapamayacağınız ve beş yıl boyunca yıllık% 7'lik bir ayda 600 dolarlık bir yatırım yapabiliyorsanız, evdeki yumurtalarınız için bir ev yatağı yatırmanız veya öğrenci kredilerinizi ödemeniz için 43.229 dolar olacaktır. Orada birleşme ve 60 yaşına kadar başka bir yüzde eklemeyin, ve 435,410 dolar olacak. Bu motivasyon için nasıl?

Ebeveynlerinle geri taşınmak

Hepiniz bağımsızlık içindeyim ve 17 yaşında üniversiteye gitmek için evden ayrıldım. 8 yıldır kendi başıma yaşadıktan sonra 25 yaşında beni geri göndermenin bir yolu yoktu. O zaman ki kiram yaklaşık 500 dolardı ve diğer bir 100 dolarlık yardımlar. Yine, araba örneği gibi, ayda 600 dolar tasarruf edebilirdim.

Kurbanı haklı çıkaracak öğrenci kredileri ya da yüksek faizli borcum yoktu, fakat ortalama 35.000 dolar borcuyla mezun olan ortalama 2015 üniversite öğrencisi göz önüne alındığında, bu sizin ilginizi çekebilir. Kaçınılması gereken bir uyarı çok fazla dışarı çıkıyor çünkü kira ödemiyorsunuz. Bir haftada haftada üç kez 50 dolar ve tasarruflarınız gitti. Bunun yerine, borcunuzu silmek için nakit akışınızdan yararlanın. Beş yıldan az sürmeli.

MidWest'e ... Ya da Orta Amerika'ya taşın.

Herhangi bir varış noktasında önyargı yok, aslında ben Guatemala'da yaşıyorum ve hayat harika. Çevrimiçi bir yan koşuya ihtiyacınız olacaktır, çünkü asgari ücret kazanmanız 300 dolara yakın olacak ve bu bizim ciddi finansal diyetimizin amacı değil. Ama 250 $ için basit bir küçük ev kiralayabilir ve 1000 $ veya daha az çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer maceracı bir tip değilseniz ve bir tuğla ve harç şirketinde yaşamayı kazanmanız gerekiyorsa, eyaletinizde ya da başka bir eyalette daha düşük bir yaşam alanı maliyetine yerleşmeyi düşünebilirsiniz. CNBC'ye göre, Mississipi, 2015 yılında en uygun fiyatlı durumdaydı ve Hospitality State'den yeni bir hayata başlamak için ne kadar iyiydi?

Aileniz ve arkadaşlarınızdan uzaklaşmak ve tek amacınız finansal durumunuzu iyileştirmekse çok ciddiye almak zor bir karardır.

  • Ne kazanacaksınız (daha düşük kira, daha düşük yaşam maliyeti,…)?
  • Ne kaybedersiniz (ücretsiz bebek bakıcılığı için yakındaki ebeveynler, iyilik için arkadaş, düşük ücretler…)?
  • Eve ne sıklıkla dönersiniz ve maliyeti nedir?

Yüksek bir yaşam alanı maliyetinde düşük bir ücret alırsanız, şansınız lehinize değildir. Fakat durum böyleyse, daha ucuz bir durumda kabaca aynı şeyi yapmalısınız. Asgari ücret Mississipi'de 7.25 dolar ve Hawaii'de 8,50 dolar. Arabanıza yemek yemek ya da gaz koymayı düşünmeden önce, kirayla yutulacak olan ayda 200 dolar daha az. Öğretmen maaşları eyalet çapında oldukça benzerdir. Ve bunun gibi.

Bir diyet ile olduğu gibi, hedefinize doğru devam etmek için motivasyon ve güçlü bir zihin alır. Ancak rakamlar, elde edebileceğiniz sonuçlara göre kendileri için konuşur.

Videoyu izle: Sen Değiş, Dünyan Değişsin. Hale Caneroğlu. TEDxHisarSchool

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Pinecone Araştırma İncelemesi
Maliye

Pinecone Araştırma İncelemesi

Pinecone Research, anket oyununun eski oyuncularından biridir ve sektörün uzun zaman öncülüğünü yapmaktadır. Ürünleri inceleyerek fazladan para kazanmanın kolay bir yolunu arıyorsanız, aramaya, listenin en üstünde olması gereken aramayı başlatmalısınız. Hemen herkes fazladan para kazanmayı çok isterdi ve İnternet sayesinde binlerce farklı yol var.
Devamını Oku
Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?
Maliye

Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?

Hepimiz Sayın Para Bıyık ve Yakup'un Erken Emekli Aşırı'daki gibi büyük hikayelerini gördük. 30 yaşından itibaren emekli olmak istemeyebilirsiniz, en azından bugünün ulusal ortalama emeklilik yaşından daha erken emekli olabilmek düşüncesini eğlendiriyor olabilirsiniz, ki bu şu anda erkekler için 64 ve kadınlar için 62'dir.
Devamını Oku
Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?
Maliye

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?

Aşağıdaki gönderi, Capital One®'dan GM BuyPower Card tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. Mandy ve ben yıllar önce “hayalinizdeki evi” inşa ettiğimizde, sonsuza kadar orada kalacağımızı düşündük. Fakat hepimiz hayatın beklenmedik zamanlarda bazen nasıl değiştiğini biliyoruz.
Devamını Oku
Bu Aile Sadece 22 Ay İçinde 62.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Aile Sadece 22 Ay İçinde 62.000 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

62.000 $ 'dan fazla borcu nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu? Bu benim ve kocamdan toplam kombine borç oldu. Bunun ipotek veya öğrenci kredisi borcu olduğunu söyleyebilseydim, ama ne yazık ki kredi kartlarını ve kredileri kötüye kullanmanın neden olduğu en kötü şeydi. Yasal olarak 18 yaşından sonra kredi almaya hak kazandığımız andan itibaren borca ​​girdik, çünkü basitçe basitçe karşılayamadığımız şeyleri istedik.
Devamını Oku