Maliye

İlk Yılda Küçük İşletmenizi Büyütmek için En İyi Para Uygulamaları

Eğer bir işletme sahibi olarak yeni başlıyorsanız, kendi işinizde çalıştığınız ilk yıl içinde hayatta kalmaktan kurtulabilirsiniz. Döndüğünüz çok fazla plaka olsa da, kendiniz için çalışırken mali durumunuzun üstünde kalmanız önemlidir.

Brilliance ve Badassery Konferansı'nın kurucu ortağı ve çevrimiçi bir işletme yöneticisi olan Carrie Smith Nicholson, “Paranızı kontrol etmek için kesinlikle bir rutin oluşturmak zorundasınız” diyor. “Başlangıçta çok fazla para kazanmıyor olsanız bile, gelecekte olmak istediğiniz yer için bir plan ve hedefe sahip olmak hala önemlidir.”

Peki, yeni bir solopreneur iş finansmanlarını yönetmek için hangi araçları kullanabilir? Hayatınızı kolaylaştırmak için, ilk yılda işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi dokuz uygulamayı tamamladık.

Muhasebe

Şüphesiz, nakit akışınızda dikkatli sekmeleri tutmanız gerekir - geliriniz ve harcamalarınız. Smith Nicholson, “Küçük işletme sahiplerinin neler olup bittiğine dair iyi bir fikre ve gelecek ayın başında faturaların gelmeden önce büyük mali tuzaklardan nasıl kaçınılacağına dair iyi bir fikre sahip olması gerekiyor” diyor.

“Bilgilerinizi düzenli tutmak için tasarlanan bu muazzam muhasebe uygulamalarının birçoğunun güncellenmesi kolaydır ve işletmenize farklı açılardan bakmanıza olanak tanıyan yerleşik raporlar var,” diye ekledi Wellth Company'nin kurucusu olan Lisa Zamparo.

İşte bizim en çok beğendiklerimizden bir kaç tanesi:

1. QuickBooks Serbest Çalışan (QBSE) 

QBSE, kilometrelerinizi takip edebilmenizi, masraflarınızı kaydedebilmenizi, faturaları kaydedebilmenizi, raporlar oluşturabilmenizi, fatura gönderebilmenizi ve gelir ve giderlerinizi düzenli olarak gözden geçirebilmenizi sağlar. Vergi zamanı geldiğinde, vergilerinizi dosyalamak için verileri dışa aktarmaya hazır olacaksınız.

QBSE'nin işinizi ve kişisel harcamalarınızı kolayca ayırabilmeniz için nasıl bir tek durak olduğunu seviyorum. Her iki kategoriye de tek bir işlemi üstlenmek için çekici bir özelliği vardır.

Fiyatlandırma: QBSE için aylık 10 ABD doları; TurboTax ile paket için ayda 17 dolar. Kredi kartı ödemeleri için ücretler vardır (% 2,9 + 0,25 $), ancak ACH ödemeleri ücretsizdir.

2. FreshBooks

Popüler bir defter tutma uygulaması olan FreshBooks, öncelikli olarak hizmet tabanlı küçük işletmeler içindir - zaman ve uzmanlık için ödenen freelancing reklamları, yasal, teknoloji, tıp ve eğitim uzmanlarını düşünün.

Standart muhasebecilik yazılımının bir parçası olan normal özelliklerin yanı sıra, faturalandırılabilir saatleri de projeler üzerinde takip edebilir ve temel bir proje teklifi oluşturabilirsiniz. Yinelenen faturalar gönderebilir ve çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz.

Bir şey: Raporların özelliklerinin istenen bir şey bıraktığını gördüm. Harcamalarım ve bunların altında gitmeleri gereken doğru kategoriler biraz karışıktı.

Fiyatlandırma: Her ay 15 dolardan 50 dolara kadar. Ücretsiz deneme için kayıt olabilirsiniz. Kredi kartı ücretleri vardır (işlem başına genellikle% 2,9 + 0,30 $).

3. Dalga

Bir yarışmacı olarak FreshBooks'a sık sık istif edilirken, Dalga aslında özgürdür. Yalın bir bütçeyle yeni başlıyor ve çalışıyorsanız, Wave'e bir girdap vermek isteyebilirsiniz. Wave, harika bir defter tutma yazılımı ile aynı özellikleri sunar ve ücretsiz deneme için kayıt olabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz, ancak kredi kartı ödemeleri için ücretler (işlem başına% 2,9 + 0,30 $) ve ACH (işlem başına% 1) vardır.

Bankacılık

4. Yarıçapın Özel Denetimi

Kişisel ve ticari maliyelerinizi ayırmak en iyi yöntemdir, bu yüzden işletmeniz için ayrı bir çek hesabı gerekir. Radius Bank'ın Özel Kontrol Hesabı'ndan başka bir yere bakmayın.

Küçük bir işletme sahibi olarak sınırsız ücretsiz işlem ve dünya çapındaki ücretsiz ATM işlemlerinin tadını çıkaracaksınız (bu doğru, nereye giderseniz gidin ATM ücretlerini ödemek zorunda değilsiniz).

Diğer düzgün özellikler ücretsiz fatura ödeme ve 10.000 $ üzerindeki bakiyeleri olan hesaplar için aylık bakım ücreti değildir. (Aksi takdirde, ayda 15 dolar). Bir bankaya ödeme yapmak zorunda kalmayacak paranız, işinize yeniden yatırılabilen para demektir.

Ödemeler

5. PayPal

PayPal uygulaması, çek hesabınıza ve hesabınıza para aktarmanız, işletmeniz için bir şey satın almanız veya hareket halindeyken ödeme almanız gerekiyorsa harika bir araçtır.

Smith Nicholson şunları söyledi: “PayPal mobil uygulaması, aynı zamanda, banka hesabına giriş ve çıkış yapabilmeyi ya da bilgisayar başında oturumu açmadan, çevrimiçi bir ürün satın almayı seviyorum” diyor. faturaları çabucak öderim. ”

İşletmem için hem ürün hem de hizmetler için ödeme yapmak üzere PayPal uygulamasını kişisel olarak kullanıyorum (örneğin, transkripsiyon hizmetleri, marka danışmanlığı ve WordPress bakımı) ve müşterilerden ödemeleri iş hesabım için aktarıyorum.

Fiyatlandırma: Ücretler değişebilir, ancak satışlar için işlem başına% 2,9 + 0,30 dolar

Maaş bordrosu

6. Gusto

Çalışanlarınız varsa (kendiniz de dahil), bordro ihtiyaçlarınız için Gusto'ya bakmayı düşünün. Gusto, küçük işletmelere yalnızca bordroları ile yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda İK yönetimi ve fayda yönetimi gibi bazı temel insan kaynakları yeteneklerine de yardımcı olabilir. Yükleniciler için ayrı bir bordro oluşturabilirsiniz. Sezonluk bir işiniz varsa ve yoğun zamanlarda yarı zamanlı yardım alırsanız bu özellik özellikle kullanışlıdır.

Fiyatlandırma: 45 $ / ay'dan başlayarak 161 $ / ay'a kadar üç ana fiyatlandırma planı vardır.

İzleme Kilometre

7. Everlance

Arabanızı işiniz için çok mu kullanıyorsunuz? Sadece kilometreyi izleyen bir alakart uygulaması istiyorsanız, Everlance'i kontrol edin. Otomatik Algılama özelliği otomatik olarak kilometrelerinizi takip edecektir. Sadece bu özelliği açmanız, “onu ayarla ve unut” unuzu yapman gerekiyor, ve bu sizin için bir iş yapıyor.

Ayrıca, hangi yolculukların iş amaçlı olduğunu ve kişisel olarak programınıza göre kategorilere ayrılabileceğini; daha sonra vergi ve defter tutma amaçları için PDF raporları çekebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Basic için ücretsiz; Premium için 5 dolar.

İzleme süresi

8. Toggl

Diğer birçok uygulama zaman takibi sunarken, Toggl'un projelere harcanan süreyi izlemek için harika bir yol olduğunu keşfettim. Zamanınızı yalnızca belirli saatlerde takip edebileceğiniz gibi, belirli projelere ne kadar harcayacağınıza da yardımcı olan belirli görevlere göre takip edebilirsiniz. Toggl'in ücretsiz sürümü, farklı parametrelere dayalı raporlar oluşturmanızı da sağlar: müşteri, proje veya belirli bir zaman dilimine göre.

Fiyatlandırma: Basic için ücretsiz; Ücretli paketler ayda 9 ila 49 $ arasında değişmektedir.

Takip masrafları

9. HubDoc

Wellth Company'den Zamparo tarafından önerilen HubDoc, masraflar için sanal muhasebeci gibi davranan bir belge toplama ve yönetim yazılımıdır. Makbuzun resmini çeker veya e-posta ile uygulamaya iletirsiniz. Daha sonra bu verileri otomatik olarak defter tutma yazılımınıza aktarmak için optik karakter tanıma kullanır. Zamparo, “Onu bir yıl önce işimde kullanmaya başladım ve her ay veri saatlerini kaydediyorum” diyor. “Müşterilerim de onu seviyor.”

Fiyatlandırma: 20 $ / ay

Elbette, bunların hepsi sadece araçlar. Mali hizmetlerinizi aklınızda tutmanızı sağlamak disiplin ve düzenli izleme gerektirir. Smith Nicholson ayda iki kez bütçe kontrolleri yapılmasını önerir.

Kendi işi için, iş bankası hesabında ne kadar para olduğunu, ne kadar harcandığını ve sahip olduğu yeni projeleri gözden geçirecektir. Ayrıca, önümüzdeki iki haftada ne kazanmayı ve harcama yapmayı planladığını ve daha sonra kazanmakta olduğu ve kazanmayı istediği şey arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik fikirleri beyin fırtınası yapacak.

Tabii ki, biraz daha fazla iş ve zaman, ama yıl boyunca para konularını yönetmeye odaklanarak, küçük işiniz - ve nakit akışı - size teşekkür edecektir.

Videoyu izle: Fenomen Hesabı Nasıl Oluyor? Komedi Sayfası Büyütme - Dijital Pazarlama Eğitimi Instagram Dersleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Finansal Planlama Karnavalı
Maliye

Finansal Planlama Karnavalı

Bu haftanın Karnaval Planlamalarına hoş geldiniz. Bu, tüm web üzerinden kişisel finans yazarları tarafından yayınlanan son gönderiler topluluğudur. Keyfini çıkarın! BÜTÇELEME VE EKONOMİ Jules Wilson @ Şişman Guy, Skinny Cüzdan “Para Kodu” nu gözden geçiriyor - Kısa bir süre önce CFA'dan John John Duran'ın “PARA KODU: Tüm Finansal Hayatınızı Şimdi İyileştirin” okuma fırsatını buldum.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku
Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı
Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir. Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz.
Devamını Oku
Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler
Maliye

Doğum gününde ücretsiz şeyler almak için en iyi yerler

Doğum günleri en iyisidir. Sevdiğiniz kişilerden sevgi ve hediyelerle duş alırsınız, ancak sevdiğiniz işletmelerden ücretsiz şeyler alma seçeneğiniz de vardır. Kim bedava şeyleri sevmez ki? Eğer özgür şeyleri sevmiyorsan, o zaman bu yazı senin için değil. Ama bedava olan herhangi bir şeyi puanlamayı seviyorsanız, o zaman okumaya devam edin.
Devamını Oku