Maliye

İlk Yılda Küçük İşletmenizi Büyütmek için En İyi Para Uygulamaları

Eğer bir işletme sahibi olarak yeni başlıyorsanız, kendi işinizde çalıştığınız ilk yıl içinde hayatta kalmaktan kurtulabilirsiniz. Döndüğünüz çok fazla plaka olsa da, kendiniz için çalışırken mali durumunuzun üstünde kalmanız önemlidir.

Brilliance ve Badassery Konferansı'nın kurucu ortağı ve çevrimiçi bir işletme yöneticisi olan Carrie Smith Nicholson, “Paranızı kontrol etmek için kesinlikle bir rutin oluşturmak zorundasınız” diyor. “Başlangıçta çok fazla para kazanmıyor olsanız bile, gelecekte olmak istediğiniz yer için bir plan ve hedefe sahip olmak hala önemlidir.”

Peki, yeni bir solopreneur iş finansmanlarını yönetmek için hangi araçları kullanabilir? Hayatınızı kolaylaştırmak için, ilk yılda işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi dokuz uygulamayı tamamladık.

Muhasebe

Şüphesiz, nakit akışınızda dikkatli sekmeleri tutmanız gerekir - geliriniz ve harcamalarınız. Smith Nicholson, “Küçük işletme sahiplerinin neler olup bittiğine dair iyi bir fikre ve gelecek ayın başında faturaların gelmeden önce büyük mali tuzaklardan nasıl kaçınılacağına dair iyi bir fikre sahip olması gerekiyor” diyor.

“Bilgilerinizi düzenli tutmak için tasarlanan bu muazzam muhasebe uygulamalarının birçoğunun güncellenmesi kolaydır ve işletmenize farklı açılardan bakmanıza olanak tanıyan yerleşik raporlar var,” diye ekledi Wellth Company'nin kurucusu olan Lisa Zamparo.

İşte bizim en çok beğendiklerimizden bir kaç tanesi:

1. QuickBooks Serbest Çalışan (QBSE) 

QBSE, kilometrelerinizi takip edebilmenizi, masraflarınızı kaydedebilmenizi, faturaları kaydedebilmenizi, raporlar oluşturabilmenizi, fatura gönderebilmenizi ve gelir ve giderlerinizi düzenli olarak gözden geçirebilmenizi sağlar. Vergi zamanı geldiğinde, vergilerinizi dosyalamak için verileri dışa aktarmaya hazır olacaksınız.

QBSE'nin işinizi ve kişisel harcamalarınızı kolayca ayırabilmeniz için nasıl bir tek durak olduğunu seviyorum. Her iki kategoriye de tek bir işlemi üstlenmek için çekici bir özelliği vardır.

Fiyatlandırma: QBSE için aylık 10 ABD doları; TurboTax ile paket için ayda 17 dolar. Kredi kartı ödemeleri için ücretler vardır (% 2,9 + 0,25 $), ancak ACH ödemeleri ücretsizdir.

2. FreshBooks

Popüler bir defter tutma uygulaması olan FreshBooks, öncelikli olarak hizmet tabanlı küçük işletmeler içindir - zaman ve uzmanlık için ödenen freelancing reklamları, yasal, teknoloji, tıp ve eğitim uzmanlarını düşünün.

Standart muhasebecilik yazılımının bir parçası olan normal özelliklerin yanı sıra, faturalandırılabilir saatleri de projeler üzerinde takip edebilir ve temel bir proje teklifi oluşturabilirsiniz. Yinelenen faturalar gönderebilir ve çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz.

Bir şey: Raporların özelliklerinin istenen bir şey bıraktığını gördüm. Harcamalarım ve bunların altında gitmeleri gereken doğru kategoriler biraz karışıktı.

Fiyatlandırma: Her ay 15 dolardan 50 dolara kadar. Ücretsiz deneme için kayıt olabilirsiniz. Kredi kartı ücretleri vardır (işlem başına genellikle% 2,9 + 0,30 $).

3. Dalga

Bir yarışmacı olarak FreshBooks'a sık sık istif edilirken, Dalga aslında özgürdür. Yalın bir bütçeyle yeni başlıyor ve çalışıyorsanız, Wave'e bir girdap vermek isteyebilirsiniz. Wave, harika bir defter tutma yazılımı ile aynı özellikleri sunar ve ücretsiz deneme için kayıt olabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz, ancak kredi kartı ödemeleri için ücretler (işlem başına% 2,9 + 0,30 $) ve ACH (işlem başına% 1) vardır.

Bankacılık

4. Yarıçapın Özel Denetimi

Kişisel ve ticari maliyelerinizi ayırmak en iyi yöntemdir, bu yüzden işletmeniz için ayrı bir çek hesabı gerekir. Radius Bank'ın Özel Kontrol Hesabı'ndan başka bir yere bakmayın.

Küçük bir işletme sahibi olarak sınırsız ücretsiz işlem ve dünya çapındaki ücretsiz ATM işlemlerinin tadını çıkaracaksınız (bu doğru, nereye giderseniz gidin ATM ücretlerini ödemek zorunda değilsiniz).

Diğer düzgün özellikler ücretsiz fatura ödeme ve 10.000 $ üzerindeki bakiyeleri olan hesaplar için aylık bakım ücreti değildir. (Aksi takdirde, ayda 15 dolar). Bir bankaya ödeme yapmak zorunda kalmayacak paranız, işinize yeniden yatırılabilen para demektir.

Ödemeler

5. PayPal

PayPal uygulaması, çek hesabınıza ve hesabınıza para aktarmanız, işletmeniz için bir şey satın almanız veya hareket halindeyken ödeme almanız gerekiyorsa harika bir araçtır.

Smith Nicholson şunları söyledi: “PayPal mobil uygulaması, aynı zamanda, banka hesabına giriş ve çıkış yapabilmeyi ya da bilgisayar başında oturumu açmadan, çevrimiçi bir ürün satın almayı seviyorum” diyor. faturaları çabucak öderim. ”

İşletmem için hem ürün hem de hizmetler için ödeme yapmak üzere PayPal uygulamasını kişisel olarak kullanıyorum (örneğin, transkripsiyon hizmetleri, marka danışmanlığı ve WordPress bakımı) ve müşterilerden ödemeleri iş hesabım için aktarıyorum.

Fiyatlandırma: Ücretler değişebilir, ancak satışlar için işlem başına% 2,9 + 0,30 dolar

Maaş bordrosu

6. Gusto

Çalışanlarınız varsa (kendiniz de dahil), bordro ihtiyaçlarınız için Gusto'ya bakmayı düşünün. Gusto, küçük işletmelere yalnızca bordroları ile yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda İK yönetimi ve fayda yönetimi gibi bazı temel insan kaynakları yeteneklerine de yardımcı olabilir. Yükleniciler için ayrı bir bordro oluşturabilirsiniz. Sezonluk bir işiniz varsa ve yoğun zamanlarda yarı zamanlı yardım alırsanız bu özellik özellikle kullanışlıdır.

Fiyatlandırma: 45 $ / ay'dan başlayarak 161 $ / ay'a kadar üç ana fiyatlandırma planı vardır.

İzleme Kilometre

7. Everlance

Arabanızı işiniz için çok mu kullanıyorsunuz? Sadece kilometreyi izleyen bir alakart uygulaması istiyorsanız, Everlance'i kontrol edin. Otomatik Algılama özelliği otomatik olarak kilometrelerinizi takip edecektir. Sadece bu özelliği açmanız, “onu ayarla ve unut” unuzu yapman gerekiyor, ve bu sizin için bir iş yapıyor.

Ayrıca, hangi yolculukların iş amaçlı olduğunu ve kişisel olarak programınıza göre kategorilere ayrılabileceğini; daha sonra vergi ve defter tutma amaçları için PDF raporları çekebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Basic için ücretsiz; Premium için 5 dolar.

İzleme süresi

8. Toggl

Diğer birçok uygulama zaman takibi sunarken, Toggl'un projelere harcanan süreyi izlemek için harika bir yol olduğunu keşfettim. Zamanınızı yalnızca belirli saatlerde takip edebileceğiniz gibi, belirli projelere ne kadar harcayacağınıza da yardımcı olan belirli görevlere göre takip edebilirsiniz. Toggl'in ücretsiz sürümü, farklı parametrelere dayalı raporlar oluşturmanızı da sağlar: müşteri, proje veya belirli bir zaman dilimine göre.

Fiyatlandırma: Basic için ücretsiz; Ücretli paketler ayda 9 ila 49 $ arasında değişmektedir.

Takip masrafları

9. HubDoc

Wellth Company'den Zamparo tarafından önerilen HubDoc, masraflar için sanal muhasebeci gibi davranan bir belge toplama ve yönetim yazılımıdır. Makbuzun resmini çeker veya e-posta ile uygulamaya iletirsiniz. Daha sonra bu verileri otomatik olarak defter tutma yazılımınıza aktarmak için optik karakter tanıma kullanır. Zamparo, “Onu bir yıl önce işimde kullanmaya başladım ve her ay veri saatlerini kaydediyorum” diyor. “Müşterilerim de onu seviyor.”

Fiyatlandırma: 20 $ / ay

Elbette, bunların hepsi sadece araçlar. Mali hizmetlerinizi aklınızda tutmanızı sağlamak disiplin ve düzenli izleme gerektirir. Smith Nicholson ayda iki kez bütçe kontrolleri yapılmasını önerir.

Kendi işi için, iş bankası hesabında ne kadar para olduğunu, ne kadar harcandığını ve sahip olduğu yeni projeleri gözden geçirecektir. Ayrıca, önümüzdeki iki haftada ne kazanmayı ve harcama yapmayı planladığını ve daha sonra kazanmakta olduğu ve kazanmayı istediği şey arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik fikirleri beyin fırtınası yapacak.

Tabii ki, biraz daha fazla iş ve zaman, ama yıl boyunca para konularını yönetmeye odaklanarak, küçük işiniz - ve nakit akışı - size teşekkür edecektir.

Videoyu izle: Fenomen Hesabı Nasıl Oluyor? Komedi Sayfası Büyütme - Dijital Pazarlama Eğitimi Instagram Dersleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey
Maliye

21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca finansal planlama pratiğimi, bloglarımı ve diğer çevrimiçi girişimlerimi geliştirmeye odaklandım. Bir koçluk programına kayıt olduktan ve danışmanlarla ve diğer başarılı girişimcilerle konuştuktan sonra, başarılı insanların, günlük işlerinin bir parçası olarak iyi şeyler elde etmelerine yardımcı olmak için güçlü pozitif alışkanlıklar yarattığını fark ettim.
Devamını Oku
Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi
Maliye

Zor Yolu Deneyimlemek istemediğiniz 4 Para Problemi

Bir dersi zor yoldan öğrenmek için acıyor - özellikle de mali derslerle. Midenizde çıldırmış olduğunuzu ve sonuçlarla yüzleşmek zorunda olduğunuzu fark ettiğinizde midenizde bu kadar rahatsız edici bir şey yoktur. Ve yine de, hepimizin berbat olduğumuz zamanlar ve öğrendiğimiz derslerle ilgili hikayelerimiz var, değil mi?
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı"/>
Maliye

İki öğretmenin borçları 92.000 dolar borçlandı

Bize biraz kendinden bahset Bizim isimlerimiz Bryant ve Emily Adler. Tennessee’de öğretmenleriz. Yaklaşık 2,5 yıldır evliyiz. Aile ve arkadaşlarla seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve zaman geçirmeyi seviyoruz. İnsanların borç ortasında umut bulmalarına yardımcı olmak için bir tutkumuz var. 92.000 dolar borcunu nasıl aldın?
Devamını Oku
'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem
Maliye

'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem

Ucuza alın ve size mal olacak. Şüphesiz bu tavsiyenin bir versiyonunu daha önce duymuştunuz. Teorik olarak mantıklı. Ucuz hurda satın almak yerine, zaman ve zamanı tekrar değiştirmeniz gerekir; bu pahalı ve savurgandır, kalıcı olacak kaliteli ürünler alırsınız. Uzun vadede tasarruf edersiniz. Bu tavsiye teoride mantıklı olsa da, uygulamada bu kadar basit değildir.
Devamını Oku