Maliye

5 Şaşırtıcı olmayan öğrenci kredisi

Muhtemelen bildiğiniz gibi, ABD'deki öğrenci kredisi sorunu artmaya devam ediyor. Her borçta olduğu gibi, koleje katılmak için insanların borç para alması her zaman norm değildi. Harvard'a katılan öğrenciler için ilk öğrenci kredilerinin 1840'a kadar olmadığı anlaşıldı.

Dahası, 1958 yılına kadar, federal olarak desteklenen öğrenci kredilerinin herhangi bir okula giden üniversite öğrencilerine sunulması değildi.

Amaç?

Daha fazla Amerikan öğrencisinin koleje katılabilmelerine yardımcı olmak. Umut, daha fazla öğrencinin o zamanlar üniversiteye devam ettiği Rusya gibi diğer ülkelerle daha rekabetçi olmaktı.

Plan işe yaradı. 1960 yılında, ABD'de üniversiteye kayıtlı mezun öğrencilerin 45.1'i 2013 yılında mezun olan öğrencilerin 65.9'u üniversiteye kaydoldu.

Ve kolej katılımındaki bu artışla birlikte öğrenci kredisi borç numaralarında istikrarlı bir artış oldu. 2016 yılında ortalama üniversite mezunu öğrenci kredi borcunda 37.172 $ vardıSadece 2015'ten yüzde altıya kadar.

Öğrenci Kredileri Hakkında En İlginç Gerçekler

Kolej mezunlarını etkileyen bu büyük borçlar nasıl? Dereceleri, bu kredilerin ödenmesinin daha kolay olduğu bir mali duruma sokuyor mu? Hadi bir bakalım.

1. Kolej Mezunları Ne Kadar Ödüyor?

2017 yılı, öğrenci kredisi borçlarından toplam 1,41 trilyon dolar tutarındadır. Bu büyük miktardaki borç, 44,2 milyon Amerikalıya yayıldı.

Yükselen üniversite giderleri artan öğrenci kredisi borç toplamlarını hesaba katırken, borçlanma kolaylığı da bir faktördür. Ödünç verenler, üniversite öğrencilerinin, öğrenci kredisi onayı için asgari kurallar sunarak borç almasını kolaylaştırdı.

2. Borçlular için Ortalama Aylık Ödeme nedir?

Çoğu öğrenci kredisi için ödeme, borç bakiyesini dikkate aldığı kadar yüksek değildir. Bu, daha uzun öğrenci kredisi koşulları sayesinde.

Ayrıca, 20-30 yaş arası bugünün öğrenci kredi borçlular için aylık ortalama ödeme ayda 351 $. Bu, çoğu genç borçlu için ödeme tutarıdır. Bu ödemeye fırsat maliyeti açısından bakalım.

Bir üniversite mezunu, öğrenci kredilerinden kaçabildi ve on yıllık bir süre içinde 351 dolarlık yatırım yaptıysa ve yüzde 8'lik bir yatırım getirisi elde ettiyse, bankada 63.000 doların üzerinde olurdu.

Yirmi yıldır katkıda bulundularsa, yaklaşık 200.000 dolar alacaklardı.

200.000 $ erken emeklilik fonu ya da ücretli ev için güzel bir ek olurdu, ancak bunun yerine, üniversite mezunları kredi verenlere zor para kazandı.

3. Kolej Mezunlarının Yüzdesi Öğrenci Kredilerine Ne Kadar?

Son rakamlar, kolejden mezun olduklarında öğrencilerin yaklaşık% 71'inin öğrenci kredisi borç bakiyelerini taşıdığını göstermektedir. Bu, üniversite mezunlarının yaklaşık dörtte üçünün bir ev ya da araba satın almak için tasarruf yapmaya başlamasını zorlaştırıyor. Bunun yerine, onların odak noktası, öğrenci kredilerini geri ödemek için bir yol bulmak üzerinde olmalıdır.

Finansal zorluklarına katkıda bulunmak için, son olarak 2015'te üniversite mezunlarının yaklaşık% 45'i derece gerektirmeyen işlerde çalışmaktadır, bu da muhtemelen daha düşük gelirler kazanarak öğrenci kredilerinde ödeme yapmanın zorlaştığını ve yeterli paranın sağlandığını göstermektedir. kira, yiyecek ve diğer giderler için.

4. Borç Yüzdesi Lisans Dereceleri ve Lisansüstü Mezunlarından Ne Oldu?

Öğrenci kredi borcu sahiplerinin yüzde altmışı lisans derecelerinden borçludur. Mevcut öğrenci kredisi borç toplamlarının yüzde kırk bölümü lisansüstü derecedir.

Bu nedenle, her türlü derece, öğrencileri kredi borcu yükü ile terk ediyor. Üniversitenin artan maliyetiyle, üniversiteyi cebinden ödeyerek her yerde öğrenciler için gittikçe zorlaşıyor.

5. Kredilerin Kaç Parası Var?

Öğrenci kredileri şu an % 11,2'lik temerrüt oranı.Eğer düşünürsen bu yüksek Kredi kartı borcunun temerrüt oranının% 4,5'in biraz altında olması.

Bu, büyük öğrenci kredisi bakiyeleri, uygun olmayan ödemeler ve beklenenden düşük mezuniyet sonrası gelirlerden kaynaklanmaktadır. Bahsetmemek gerekirse, 37.000 $ 'lık ortalama öğrenci kredisi bakiyesi, günümüzde çoğu otomobil kredisinden daha fazladır.

Kira gibi temel hayatta kalma giderlerine büyük kredi ödemeleri eklenir ve pek çok öğrenci konut ücretini ödemek veya öğrenci kredilerini ödemek durumunda kalmak zorunda kalır ve konut harcamaları kazanmak zorundadır.

Öğrenci Kredi Borçumu Nasıl Daha Hızlı Ödeyebilirim?

Öğrenci kredi borcunu biriktirdiyseniz ve kendinizi aylık aylık ödemelerinizi kaldırmak için yollar arıyorsanız, burada öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemeniz için bazı yararlı ipuçları bulabilirsiniz.

Bir Mücadele Her Şey Bütçesi Yapın

Bir Yarışma Her bütçeye sahip olmak ve kendinize “Bu masrafı nasıl azaltabilirim veya ortadan kaldırabilirim?” Diye sormak için her şey bütçe oluşturulur. Amaç, öğrenci kredilerinizde ekstra ödemeler yapmak için kullanılabilecek daha büyük bir bütçe fazlası yaratmaktır. Onları daha hızlı ödersiniz.

Öğrenci Kredilerin Refinance

Öğrenci kredilerinizde yüksek faiz oranları ödemek, borçlarınızı daha hızlı ödemenize yardımcı olmak için daha iyi kullanılabilecek parayı temel olarak atmaktadır.

Bugün, yüksek faizli öğrenci kredilerinizi daha düşük bir orana geri alabilirsiniz. Sofi gibi öğrenci kredilerini daha düşük bir oranda yeniden finanse eden birkaç öğrenci var, böylece öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödeyip para biriktirebilirsiniz.

Gelirinizi Artırın

Borcu daha hızlı ödemenin bir başka yolu da gelirinizi arttırmaktır. Mevcut maaşınızın ve harcamalarınızın, öğrenci kredilerinizde fazladan ödeme yapmak için herhangi bir yer bırakmadığını fark ederseniz, bu 80 büyük paradan birini veya daha fazlasını para kazanmaya çalışın. Gelirinizi geçici olarak artırmak finansal hedeflerinize ulaşmanın akıllı bir yoludur.

İlgili Podcast

Bu bizim mevcut gerçekliğimiz olsa da, artan öğrenci kredisi borç yükünün durdurulması gerekiyor.

Sadece kendileri için daha iyi bir hayat elde etmeye çalışan genç insanlar için bu zor-işlenen finansal ağırlıklara izin veremeyiz.

İnsanların kredi borcundan kaçınmalarına yardımcı olmanın bir yolu kolej maliyetini azaltmanın yollarını aramaktır. Henüz üniversiteye başlamadıysanız, koleje gitmek için ne kadar para ödemeniz gerektiğini en aza indirmek veya kaçınmak için yollar aramanız gerekir.

Sonuç olarak, üniversite kampüsüne adım atmadan önce paranız için bir plan yaparak, öğrenci kredisi borcunun finansal olarak istikrarlı bir hayat için şansınızı engellememesine yardımcı olabilirsiniz.

Mevcut öğrenci kredisi borç istatistikleri hakkında daha fazla bilgi için, bu makaleyi Öğrenci Kredisi Kahramanında kontrol edebilirsiniz.

Videoyu izle: Ailesinin Hediye Alendir Düşünüp ŞAKALANAN 5 Çocuk

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Swagbucks İnceleme
Maliye

Swagbucks İnceleme

Ekstra parayı kim geri çevirecek? Kimse! Herkes ayın sonunda fazladan para harcamayı çok isterdi, ama hepimiz fazladan bir iş bulmaya zamanımız yok. Neyse ki, boş zamanlarında ekstra para alabilmeniz için düzinelerce farklı yol var. İnternet sayesinde, para kazanmak için binlerce fırsat var, ancak en popüler olanlardan biri anket programına katılmak.
Devamını Oku
Emlak Yatırımına Nasıl Başlanır
Maliye

Emlak Yatırımına Nasıl Başlanır

Günaydın arkadaşlar! Bugün, bir ailenin borçtan, başarılı gayrimenkul yatırımcılarına kadar nasıl geçtiğinin hikayesini paylaşıyoruz. Keyfini çıkarın! Bize biraz kendinden bahset. Kimsin sen kaç yaşındasın ve ne yapıyorsun? Benim adım Kim Parr, ve ben 41 yaşındayım. Optometrist ve kişisel finans blogcusuyum, bir okul müdürü olan kocam Jim'le evliyim.
Devamını Oku
Erken Emeklilik için 7 Basit Basit Stratejiler
Maliye

Erken Emeklilik için 7 Basit Basit Stratejiler

“Asla emekli olamayacağım.” Bunu hiç kendine mırıldattın mı? Eğer varsa, yalnız değilsin. Bütün Amerikalıların 1 / 3'ünden fazlası, içinde yaşamaya yetecek kadar paraya sahip olacağına inanmıyor. Tüm kötümser bakış açısıyla, mavi alevlerde, eğilimi kırabilen ve 30'larında emekli olan aykırı şeyler var mıdır?
Devamını Oku
Panda Araştırma İncelemesi
Maliye

Panda Araştırma İncelemesi

Online para kazanma fikri inanılmaz derecede çekici. Kim kanepelerinde otururken para kazanmak istemiyor? İnternette para kazanmanın yüzlerce yolu vardır, ancak bir Google araması yaparsanız, bir kısmı yasal olmaya devam edecek, diğerleri ise dolandırıcılık olacak. Daha fazla harcama yapmak istiyorsanız, bir anket sitesi bunu yapmanın harika bir yoludur, ancak hangisi sizin için en iyisi olacaktır.
Devamını Oku