Maliye

Yabancılar size para vermek için nereden 9 siteleri

Bugünlerde sanal yabancılardan para istemek yeni bir şey değil. Talebi karşılamak ve bağış yapmak isteyenler için ihtiyacı olanları birleştirmek için birçok yeni web sitesi filizlendi.

Diğerleri, finanse edilmek için gitme kaynağı olarak kendilerine bir isim kattı ve sağlamlaştırdı.

İnsanlar Neden Bu Sitelerde Para İstemek?

İnsanların siber yabancıların nezaketine güvenmelerinin birçok sebebi vardır; bu, yeni bir işe girişmekten, sevilen kişinin tıbbi faturalarının masraflarını karşılamak gibi, sıfırdan fedakar nedenlere kadar.

Neden paraya ihtiyaç duyduğunuzu merak eden bir neden vermek, başkalarının sizin amacınıza bağış yapması için daha fazla motivasyon sağlar ve insanlar, başkalarına yardım etmek ve insan ruhunu güçlendirmek için gerçek bağlantıyı hissetmek isterler. Başkalarına yardım etmenin arkasında gerçek bir bilim var.

Bazı araştırmalar, diğerlerine para harcamanın aslında NPR'den daha mutlu olmasını sağladı. Bu da, iki üniversite öğrencisi grubunun kendilerine ya da başkalarına para harcamasını istedi. Birisine para harcayanlar daha mutlu olduklarını söyledi.

Ayrıca, harcadıkları para miktarıyla ilgili değildi, bu da 5 ila 20 dolar arasındaydı, yanıt verenler bunu nasıl geçirmeyi tercih ettiler.

Bir Subreddit Pizza Rastgele Hareketleri'nden Ne Öğrenebilirsiniz

Bağış istemeden önce, insanların neden vermek zorunda kaldıklarını anlamaya yardımcı olur. Bazen, bir şey sormak her zaman soğuk sabit nakit olarak gelmez.

Pizza Rastgele İşleri adlı SubReddit iş parçacığında, insanlar pizza taleplerini gönderiyor ve isteğiniz yeterince zorlanıyorsa, kapınıza teslim edilen bir turtayı alacaksınız.

2010 yılında başlayan iş parçacığı, “insanlığa inancı, bir seferde bir pizzayı geri getirmek” anlamına geliyor.

Konuya para ya da sadaka sorma izniniz yok, ve oyunculu iken ve çok fazla şey istemediğinde (sonuçta, sadece pizza!), Stanford araştırmacılarının dikkatini çekti. İstekte bulunan kişiye bir pizza ver:

 • Güçlü bir ihtiyaç gösterdi
 • İleri ödeyeceklerini söyledi
 • Reddit topluluğunda yoğun bir şekilde yer aldı (birçok Reddit Karma puanı)

Yabancılar size para verebilecekleri siteler

Şimdi, insanların neden vermek için motive olduklarına dair bu bilgiyle donanarak, yabancıların size para kazandıracağı aşağıdaki dokuz siteye ve öğrenmeye değer birkaç altkümeye göz atın.

1. Kickstarter

 • En iyisi: İş fikri, ürünü veya buluşu olanlar
 • Finansman kuralları: Kısmi finansmana izin verilmiyor
 • Maliyet: Toplam fonların yüzde 5'lik kısmı kesintiye uğradı, artı yüzde 5 ve ödeme başına 20 sentlik ödeme işlem ücretleri

2009 yılında başlatılan Kickstarter, kitle fonlamasında bir ev ismi haline geldi.

En unutulmaz Kickstarter kampanyalarından bazıları, kedilere özel kart oyunu patlayan Kittens (8 milyon dolardan fazla), The Pebble Time Watch (20 milyon dolar) ve The Veronica Mars Film Project (5.7 milyon dolar) kazandı. Kendi video oyununu yaratan kuzenim, aynı zamanda 18.000 doların üzerinde yükselmeye başlamak için bir Kickstarter kampanyası başlattı.

Site, kullanıcıların oluşturduğu ürünlere yöneliktir.

Projeniz hakkında daha fazla bilgi, daha iyi. Kickstarter, fikrinizi öne çıkarmak için kendi sayfanızı özelleştirmenize ve kendi videolarınızı eklemenize olanak tanır.

Kickstarter, net proje belirsizliğini özetliyor ve projenizin başlangıçtan bitişe kadar açık bir zaman çizelgesi olması gerekiyor. Projeler için ihtiyaçlarınız için detaylar alın.

Kısmi finansmanın hesaba katılmadığını unutmayın, bu yüzden eğer hedefiniz $ 40,000 ise ve sadece 10.000 dolar kazandınızsa, o parayı geri çekemezsiniz. Proje zaman çizelgeleri 30 ila 60 gün arasında olabilir.

Ayrıca, hayır kurumlarına ait veya herhangi bir hisse senedi veya yatırım fırsatı sunan projeler kuramazsınız. İşte izin vermedikleri bir liste.

Ödemeler Amazon'da kabul edilir.

2. Indiegogo

 • En iyisi: Bireyler ve sivil toplum kuruluşları
 • Finansman kuralları: Yalnızca kısmen finanse edilmiş olsa bile paranızı alabilirsiniz.
 • Maliyet: yüzde 5 ücret

Toplulukla paylaşmak için ilginç bir şeyiniz varsa, Indiegogo sitenizdir. Para toplamak için bir başka popüler site, Indiegogo proje gerekliliklerinin Kickstarter'den farklı olmasından birkaç yıl daha eski olan Indiegogo'dır.

Birincisi, kâr amacı gütmeyen projeler oluşturmanıza izin veriyor ve kampanya yasa dışı olmadığı sürece yayınlayabilirsiniz. Pazarları, teknoloji, tasarım ve daha fazlasına dayalı yaratıcı ve yenilikçi fikirlerle dolu. Indiegogo'da yayınlanan ürünler, henüz ana pazarda olmadığı için satın almaları için ilham kaynağı olabilir.

Projeniz yalnızca kısmen finanse ediliyorsa, bu da sorun değil, kampanyanızı herhangi bir bağış toplama hedefi veya son tarih sınırlaması olmayan InDemand ile genişletebilirsiniz.

Gönderim planınıza sadık kalmazsanız, Indiegogo satın alma işlemini alıcılara iade eder.

3. Fon olarak

 • En iyisi: Herkes
 • Finansman kuralları: Yalnızca kısmen finanse edilmiş olsa bile paranızı alabilirsiniz.
 • Maliyet: Kampanyanızı oluşturmak ve paylaşmak ücretsizdir, ancak her bir bağıştan yüzde 4,9 oranında, artı yüzde 3'lük bir kredi kartı işlem ücreti alırlar.

Indiegogo'ya benzer şekilde, Fundly, oluşturmak istediğiniz kampanya türleriyle esnektir. İnsanların 330 milyon doları aşmasına yardımcı olan site, “gereksinimleri yükseltmek” konusunda herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir ve ayrıca başlangıç ​​ücretleri de yoktur.

Ana sayfalarına gittiğinizde ve kampanyanızı başlatmaya başlamadan önce, bireysel veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olup olmadığınızı seçmenizi ister. Eğer bir birey iseniz Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Başkalarının siteyi nasıl kullandığını ve ne tür kampanyaların başarılı olduğunu görmek istiyorsanız, en popüler projelerden anma ve gezilere kadar her şeyi göstermek için kategorileri filtreleyebilirsiniz.

Destekleyenlerinize güncellemeler sağlamanızı ve e-posta göndermenizi ve uygulama yoluyla kolayca yapılan blog benzeri güncellemeleri yayınlamanızı destekler (kullanıcıların yüzde 40'ı mobil cihazlardadır).

Fundly mükemmeldir çünkü projenize bağış yapan kişilerle bağlantı kurmanın kolay yollarını oluşturmaya odaklıdır. Kısmi fonlamaya izin verilir ve ödemeler, bağıştan 24-48 saat içinde işlenir.

4. Crowdfunder

 • En iyisi: Sermayeye ihtiyaç duyan küçük işletmeler
 • Finansman kuralları: Dönem sayfası ve satış konuşması desteğine ihtiyacınız var
 • Maliyet: Aylık 299 dolardan başlayan abonelik tabanlı

İnşa ettiğiniz ve sermayeye ihtiyaç duyduğunuz bir işiniz var mı? Bu tam olarak Crowdfunder'ın yapmanıza yardımcı olur, ancak iş fikrinizin iş planı gibi gerekli tüm belgelerle tam olarak planlanması gerekir.

Crowdfunder sizi, işletmenizin kendileri için onlara değecek bir getiri nasıl sağlayacağını tam olarak anlamak isteyecek yatırımcılara bağlar. Düşün: SharkTank ve köpekbalıklarının yarışmacılara sorduğu sorular.

Başlamak için bir dönem sayfası ve perde desteğine ihtiyacınız var.

Site, 150 milyon doları aşan girişimlerin ve aylık bağış ücretlerinin ayda 299 dolar olmasına ve prim paketinin ayda 499 dolara mal olmasına yardımcı oldu.

5. GoFundMe

 • Şunun için en iyi: Bireyler
 • Finansman kuralları: Yalnızca kısmen finanse edilmiş olsa bile paranızı alabilirsiniz.
 • Maliyet: Bir yüzde 2.9 işlem ücreti ve bağış başına 30 sent

Muhtemelen tıbbi ve hastane faturaları için finansman kapasitesiyle tanınan GoFundMe, herhangi bir bağış toplama kampanyası için para toplamanıza yardımcı olabilir ve son tarihler veya hedef gereksinimleri yoktur.

Davanızı belirtmeniz ve neden size başkalarına maddi bağışta bulunmanız gerektiğini açıklamanız gerekecek.

GoFundMe mobil uyumlu ve sosyal medyada paylaşılması kolaydır. Crowdfunder gibi, GoFundMe, bağışçılara sadece parayı yükseltmenin dışında, ilerlemenizde tutarlı güncellemeler vermenizi teşvik ediyor.

Toplu olarak, GoFundMe kullanıcıları 5 milyar doları aştı.

Bağış ücreti başına yüzde 2,9 ve 30 sent standart işlem ücreti vardır. Paranızı istediğiniz zaman çekebilirsiniz. GoFundMe'yi kullanmak istiyorsanız, oldukça kullanışlı bulduğum SSS sayfasını okuyun.

6. para yalvarıyor

 • En iyi için: Mali sorunları olan bireyler
 • Finansman kuralları: Yok
 • Maliyet: Her işlem için standart PayPal ücretleri

Begging Money, Kickstarter veya Indiegogo'dan biraz farklı çalışan, aldığınız bağışlardan herhangi bir ücret talep etmeyen, basit bir sitedir.

Parayı PayPal üzerinden alırsınız ve kayıt ücretlerinde kendinizi dolandırıcılardan korumak için bir PayPal.me bağlantısı oluşturmanız gerekir. Neden para talebinde bulunduğunuzu açıklayan en az 400 kelime yazmanız ve ardından isteğiniz için uygun kategoriyi seçmeniz gerekiyor.

Kayıt için şartlar oldukça basittir ve durumunuz hakkında samimi ve dürüst olmanızı tavsiye eder.

İstek mektubunuzun görünürlüğünü artırmak istiyorsanız, bu seçeneği yükseltebilir ve ödeyebilirsiniz, ancak yeni sürüme geçtiğinizde para iadesi olmadığını unutmayın.

7. BoostUp

 • En iyisi: Ev veya araba satın alma gibi uzun vadeli finansal hedefleri olan bireyler
 • Finansman kuralları: Yok
 • Maliyet: Ücretsiz, ancak banka hesaplarınızı platforma bağlamanız gerekiyor

BoostUp, uzun vadeli hedeflerinizde size yardımcı olarak bağışların ve tasarruf hesabının bir karışımıdır. BoostUp ile bir proje başlatmak için bir tasarruf hesabınızın olması gerekir.

Arkadaşlarınız ve aileniz, şirket ile birlikte çalışan çeşitli marka ortaklarıyla birlikte fonunuza bağış yapabilir. Örneğin, sınırlı bir süre için, yeni bir araba satın almak için 500 dolarlık bir destek teklif ettiler.

8. FundMyTravel

 • En iyisi: Seyahat etmek için paraya ihtiyaç duyan bireyler
 • Finansman kuralları: Yok
 • Ücretsiz

FundMyTravel, dünyayı dolaşmak için paraya ihtiyaç duyanlara yardım etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Site, seyahat odaklı kampanyalar için paraya ihtiyaç duyanlara yardımcı olmaya başladı.

Topluluğun web sayfasından yayınladığı bilgilere dayanarak, seyahatle ilgili seyahat fonlarının çoğu, yoksul Afrika ülkelerinde fedakâr nedenlerle gönüllülük yapmakla veya yabancı bir ülkede eğitimini başkalarına yardım ederek bir kez daha sona erdirmekle kalıyordu. o kişi mezun olur.

Sebepiniz bu parametrelere düşerse, FundMyTravel, kampanyanızı yayınlamanız için sağlam bir seçenek olabilir. Yapmanız gereken tek şey, kampanyanızı oluşturmak, sosyal medya ve e-posta yoluyla paylaşmak ve daha sonra finanse edilmek.

Hesabınızı oluşturmak ve kampanyanızı paylaşmak ücretsizdir. İnsanlar bağışta bulunduklarında, FundMyTravel yüzde 5'lik bir kesinti yapıyor.

9. CyberBeg

 • En iyi için: Mali sorunları olan bireyler
 • Finansman kuralları: Yok
 • Maliyet: Her işlem için standart PayPal ücretleri

CyberBeg, “maddi açıdan talihsiz” kişiler için yardım sağlayan bir sitedir. Siteye indiğinizde, neredeyse fark edilir derecede modası geçmiş bir tasarımdan dolayı bir aldatmaca gibi görünebilir.

Bununla birlikte, tasarımda eksik olan şey, birileri sizin amacınıza hitap ettiğinde, işleminizden hiçbir ücret alınmadan telafi ederler. Tek ücret PayPal işleminizden alınır.

CyberBeg, SSS sayfasında PayPal işleminin adınızı veya e-posta adresinizi sayfada görüntülemesi nedeniyle PayPal işleminin anonim olduğu anlamına gelmediğini not eder. Bu sorunu önlemek için PayPal'daki ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğinizi anlatır.

Bu listede belirtilen diğer sitelerin aksine, CyberBeg, insanların ekstra para kazanmalarını ve siteyi kullanan ve ekstra paraya ihtiyaç duyan kişilere yönelik (kredi onarımı gibi) kaynaklar sağlamanın yollarını sunmaktadır.

CyberBeg ayrıca, iş yazarak, anket çekerek, çizim yaparak ve Facebook kullanarak insanların ekstra para kazanmaları için fırsatlar sunuyor.

Bununla birlikte, kredi onarımını, yazma veya anket bağlantılarını tıkladığınızda, sizi birkaç dolandırıcılık sitelerine yönlendirir. Bu nedenle, muhtemelen bunları önlemek ve başkalarının size yardımcı olması için isteğinizi yayınlamaktan vazgeçmek en iyisidir.

Yayınınızı üç ay boyunca sitede tutabilirsiniz.

İleri Ödemeyle İlgili Alt Bölümler

Para dışında bağış almaya açık iseniz, bazı alt gruplar Reddit topluluğuna geri vermeye odaklanır. Topluluğun pizza, video oyunları ve Amazon üzerinden bağış yaptığı konular var.

Reddit'e yeni üye olarak geliyorsanız, etrafınıza göz atıp başkalarıyla etkileşime geçmek için biraz zaman ayırın. Yapabilecekleriniz varsa, başkaları için yorum ve geri bildirim bırakın ve Reddit puanları kazanın. Bağlantılarınız ve yorumlarınız desteklendiğinde karma puan alabilirsiniz. Tersine, bağlantılarınız ve yorumlarınız sıfıra inmiş bir sayıya düşürüldüğünde puan kaybedebilirsiniz.

Karma puan kazanmanın en iyi yolu, sizi ilgilendiren bir alt öğe bulmaktır. Bu şekilde yayınlamak ve yorumlamak için eğlenceli ve zahmetsiz bir deneyim.

Alt öğe dizilerinden herhangi birinde olduğu gibi, izlemeniz gereken belirli kurallar vardır. Bunlar, sayfada, bunları uygulayacak moderatörler ile açıkça yayınlanmıştır.

Nezaketin Rastgele Davranışları

Herhangi bir formda (hediye kartları dahil) para isteyemezken, Rastgele İşler Rütbesi, vermeye ve yardıma hazır bir topluluk sunan harika bir altdizidir.

Bazı iyi niyetli davranışlar arasında, video oyunları ya da bir kız arkadaşı için yerel Redditor'lardan çıkıp, uzun mesafeli erkek arkadaşına mutlu bir doğum günü dileklerini ve yabancı bir ülkede yalnız kaldığı için giriş çıkış ve giriş kodlarını vermeyi de içerir.

Bir istek göndermek için en az 300 yorum karmasına ihtiyacınız vardır.

Bunlar bir ziyarete layık daha altdüzeler, ama yine de, para için insanlara soramazsın.

 • Amazon'un Rasgele Etkileri: Bir toplulukla bağlantı kuruyorsunuz ve Amazon dilek listesinde hangi tür şeyleri paylaşıyorsunuz? İnsanlar sitede birbirleri için Amazon hediyeleri satın alıyor.
 • Oyunun Rastgele Davranışı: Topluluk başkalarına bağış yapmak için oyunlar kullanır.
 • Pizza Rastgele Davranışları: Kapınıza teslim edilen bir pastaya neden ihtiyaç duyduğunuzu belirtin ve sadece alabilirsiniz!

Hangi site sizinle en çok yankı uyandırır?

Finansman gerektiren yeni bir fikriniz olsun ya da yaz staj programınız için Afrika'ya seyahat planlarınızda ekstra yardıma ihtiyacınız varsa, yabancılara para talebinde bulunurken kuralların aynı olduğunu unutmayın.

Her zaman nedenini belirtin ve durumunuz hakkında mümkün olduğunca açıklayıcı olun.

Videoyu izle: 5 FARKLI MİLLETİN ATASÖZ VE DEYİMLERİ. 3 Yabancı 1 Türk + 1 İtalyan

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku
İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol
Maliye

İOS Uygulamaları ile Para Kazanmak için 18 Kolay Yol

Şu anda iPhone'unuzda hangi uygulamalarınız var? Eğer bilmiyorsanız, yılın her günü iOS uygulamaları ile para kazanabilirsiniz! İster kamusal bir hotspot kullanıyor olun, ister evde tv izlerken rahatlayın, akıllı telefonunuz, cüzdanınıza daha fazla para yatırmak için bekleyen sınırsız bir dijital altın madeni. Eşim ve ikimizin de iPhone'ları var ve bu uygulamalardan birkaçı evde ya da iş günlerinde olaylar arasında düzenli olarak çalışıyor.
Devamını Oku
Güvenilir İnceleme: Borcunuzu Yeniden Değerlendirmek Değer mi?
Maliye

Güvenilir İnceleme: Borcunuzu Yeniden Değerlendirmek Değer mi?

Yıllar önce hâlâ özel öğrenci kredilerini ödemek zorunda kaldığım zaman, daha düşük bir faiz oranı için yeniden değerleme kararı aldım. O sırada, faiz oranı yüzde 8 civarındaydı. Arıtma, faiz oranının yüzde 4'e düşmesine yardımcı oldu. Krediyi bulmak için Credible kullanmamıştım, çünkü o zamanlar krediler için alışveriş konusunda hiçbir şey bilmiyordum!
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Başarılı Yatırım için Üç Basit Kural"/>
Maliye

Başarılı Yatırım için Üç Basit Kural

Yatırımcılığın en önemli üç kuralı, ilk işime girmeden önce daha deneyimli (daha eski) ailem ve arkadaşlarımdan aldığım talimatlara garip bir şekilde benziyor. İş çevresi son on yılda önemli ölçüde değişirken, arkadaşlarımın hiç olmadığı kadar tipik bir şekilde 8:00 ila 17:00 arası yapılandırılmış bir işte çalışıyorlar, prensipler hala geçerli.
Devamını Oku