Maliye

Çok Milyonerlerin 10 Özellikleri

Kim Milyoner Olmak ister? Uzun süredir devam eden oyun gösterisi on yılı aşkın bir süredir talep etti. Sanırım dünyanın birçok insanı bu soruya “Yaparım!” Diye cevap verecekti.

Ama meselenin gerçeği çoğu insan alışkanlık Bir oyun gösterisi görünümü veya büyük bir piyango galibi sayesinde milyoner olmak.

Ancak, sadece ABD’de sadece 10 milyondan fazla “milyoner” var.

Peki, bunu nasıl yapıyorlar? Paralarını zengin bir amcadan mi mi aldılar? Babamdan milyon dolarlık bir iş alsın mı?

Kabarcınızı patlatmaktan nefret ediyorum, ama bu Entrepreneur.com makalesinde ABD'deki milyarderlerin% 62'sinin kendilerine ait olduğunu ve kendi varlıklarını yarattıklarını söylüyor.

“Sadece” milyonerlere gelince, Thomas Stanley, Milyoner Next Door adlı kitabında bize% 80-86'nın kendi servetini yarattığını anlatır.

Öyle görünüyor ki, istatistikçi olarak, milyoner statüsünü elde etmek, “bir milyonluk şansa” sahip değildir. Ama eğer yapmazsa, o zaman ne işe yarar?

Kendi yarattigimiz milyonerlerin yasam ve onun geri kalani tarafindan yapmadigi yönetimi hakkinda ne biliyorlar?

Benim kişisel favori milyonerlerimden biri olan Mark Cuban'ı ele alalım; milyarderler - Örneğin. Adam hiçbir şey ile başladı ve şimdi 3 milyar dolar değerinde.

Profesyonel bir spor takımının sahibi (Dallas Mavericks), yaklaşık 15 yıldır aynı kadınla evlendi ve Shark Tank'ta yeni iş yatırım fırsatları arıyor. Yine de, diğer birçok üniversite öğrencisi gibi fıstık ezmeli sandviçlerde kolej yoluyla homurdayarak hiçbir şey yapmaya başladı.

Öyleyse, birileri, yoksul bir üniversite öğrencisi olmaktan çıkıp kendine özgü bir milyoner olmak için moxie'ye ne veriyor? Onların sahip olmadıkları şey nedir?

Cevap? Hiçbir şey değil.

Evet dedim hiçbir şey değil.

Eh, neredeyse hiçbir şey. Gerçek şu ki, çoklu milyonerin sahip olduğu özellikler, onları uyarlamayı seçen herkes tarafından adapte edilebilir.

Bugün bu özelliklerin onunu paylaşacağım - tüm çok milyonerlerin sahip olduğu özellikler - seninle. Onları öğrendikten sonra, bu özellikleri adapte edip edemeyeceğinize ve kendi yolunuzu milyoner statüsüne geçirmeye karar verebilirsiniz.

İlgili Podcast

1. “Bolluk” Zihniyeti

Milyonerlik durumuna giden yol olumlu bir tutumla başlar. “Bolluk” zihniyetine sahip olanların bolluğu olacaktır, “yoksunluk” zihniyetine sahip olanlar eksik olacaktır.

Tam bir zihniyet tam olarak nedir? Özetle, finansal bağımsızlığı hak ettiğiniz ve varlıklı olmanın bir olasılık olduğu algısıdır.

Eğer bolluk zihniyetine sahip değilseniz, endişelenmeyin; umut var. Lack Mindset ve Start Building Wealth'in Üstesinden Nasıl Geleceğiniz Üzerine Bu Yazı, zihniyetin nereden geldiğini ve bu yalanlardan nasıl kurtulacağınızı belirlemenize yardımcı olacak, böylece zihniyetinizi ayarlayıp milyoner statüsüne kendi yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

2. Kendinizi eğitmek için bir isteklilik

Kendilerine ait milyonerler, paranın onlara teslim edilmesini bekleyerek varlıklı hale gelmezler. Bunun yerine, çoğu insanın televizyon izleyerek ve akıllı telefonlarında oynayarak geçirdiği zamanı alıyor ve kendilerini nasıl servet biriktirecekleri konusunda eğitmek için kullanıyorlar.

Çoğu milyoner size eğitimin milyoner olmak için anahtar olduğunu söyleyecektir. Ve zorunlu olarak resmi bir eğitim anlamına gelmez. İnternetten ve insanlara nasıl servet inşa edeceğini öğreten kitaplardan oluşan çok sayıda kaynak var.

Ancak bu bilgiyi okumak ve öğrenmek için zaman ayırıp ayırmamanız size bağlı. Ama eğer milyoner statüsünü elde etmek konusunda ciddiyseniz, o zaman elde etmek istediğiniz şeyi başarmış olanlardan öğrenmeyi taahhüt etmelisiniz.

3. Planın Gerçekleştirilmesi için Tanımlanmış Bir Plan ve Adımlar

Basitçe “Zengin olmak istiyorum” diyerek bunu kesiyor. Eğer gerçekten varlıklı olmak istiyorsanız, kendinize bazı ciddi sorular sormalısınız. Gibi sorular:

  • Zenginliğimi hangi caddede veya caddede oluşturacağım?
  • Oraya ulaşmak için hangi günlük, haftalık, aylık ve yıllık adımlar atmam gerekiyor?

Planınızı tanımlamak ve oraya ulaşmak için bir yol bulmak, servet elde etmek için önemli adımlar. Hedefinize başarılı olmak istiyorsanız, banka hesabınızı oluşturmak için belirli adımlarla belirli bir planı bir seferde bir adımda belirtmeye istekli olmalısınız. (Bunu yaparken yardıma ihtiyacınız varsa, Kişisel Başkent'e bir deneme yapmak isteyebilirsiniz.)

4. Çalışmak için bir İstekli

Kendinden milyonerlerin zamanlarını harcayacakları bir sürpriz değil. Çalışma. Onlar sadece kucağına oturmak için paralarını beklerken kanepede oturmuyorlar. Bunun yerine, nereye gitmek istediklerini bulmak için ne yapmaları gerektiğini anlıyorlar ve sonra işe başlıyorlar.

Milyonerlik statüsüne ulaşmış olanlar, her bir günde tanımlanmış planlarında ortaya koydukları adımları gerçekleştirmelerine yardımcı olacak bir şey yaparlar (bkz. Sayı 3). Her gün işe yarayacaksanız - zenginleştirme hedeflerinizi gerçekleştirirken, milyoner olma şansınızı artırdınız.

5. Harcama Ekinin Eksikliği

Başka bir deyişle, kendinden emin milyonerler Jones'lara ayak uydurmayı tercih eder ve bunun yerine araçlarının altında yaşamayı tercih ederler. Kendinden emin milyonerler finansal bağımsızlık elde etmek istemiyorlar, böylece daha fazlasına sahip olabilirler şey; Daha fazla sahip olabilmeleri için finansal bağımsızlık kazanmak istiyorlar. özgürlük.

Bu nedenle, maddi öğeler onlara çok az değer veriyor ve onlar, daha çok, servet oluşturabilmeleri için kazandıklarından daha az harcamaktan memnunlar.

“Bankada milyonlarca dolar olduğunda, araçlarınızın altında yaşamak çok kolay” diyebilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu milyoner, bankada önemli miktarda para bulunmadan çok önce araçlarının altında yaşıyor ve başlangıçtan bu tutumlu alışkanlıklara sahip çıkmak ve onları milyoner statüsüne getiren şeyin büyük bir kısmını oluşturuyor.

Mark Cuban, küçük bir apartman dairesinde birkaç oda arkadaşıyla yaşamayı ve yirmili yaşlarında ketçaplı sandviçler yiyerek, bankaya olabildiğince fazla para sokabilmeyi anlatıyor. Şimdi, bu bir taahhüt, ancak çoğu insanın yapmaya istekli olduğu bir taahhüt türü değil ve bu yüzden çoğu insan milyoner statüsüne ulaşmıyor.

Araçlarınızın altında yaşamak, sadece ketçaplı sandviç yemekten on yıl geçmesi anlamına gelmez, ancak çoğu insanın yapmaya istekli olduğundan daha fazla parasal fedakarlık yapmaya devam edecektir.

6. Büyük Rüya için Bir İstekli

Milyoner statüsü, umudunu reddedenler için değildir. 7 haneli net bir değere ulaşmak için yapabileceğinize inanmak ve oraya ulaşmak için ekstra mil yapmaya istekli olmak demektir.

Bu adımla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Kendinizi milyoner olarak düşünmek için her gün biraz zaman ayırmaya başlayın. Bunun bir kısmı, oraya ulaşmak için doğru adımları atmanız gerektiğini düşünüyor.

Kendiniz için önemli olmayan şeylere daha az para harcayarak ve fazladan parayı tasarruf ve / veya yatırım hesaplarınıza yatırdığınızı düşünün. Borcu serbest düşünün. Tasarruf, varlıklar ve yatırımlarda 1 milyon dolarlık banknota ulaştığınızda neye benzeyeceğini hayal edin.

Kendinizi varlıklı bir insan olarak görmeye ne kadar çabuk başlarsanız, varlıklı bir insan olarak yaşamaya başlarsınız ve zenginliğinizi azaltmanın aksine zenginliğinizi arttıran seçimler yaparsınız.

7. Başarısızlık Hakkındaki Doğru Perspektif

Kendine has milyoner ile dünyanın geri kalanı arasında son derece önemli olan ancak genellikle radarın altında uçabilenler arasında büyük bir fark vardır: başarısızlığa bakışları.

Milyar olmayanların çoğu başarısızlığı dur işareti olarak görür.

Milyonerler başarısızlık işareti olarak başarısızlık gösterirler.

Başka bir deyişle, yapmaya çalıştıkları şeyleri yapamayacakları ya da yapamayacakları düşünülen bir “imza” olmamalarına izin verenler muhtemelen milyoner statüsüne asla ulaşamayacaklardır.

Milyoner, başarısızlığı başarıya giden yolda bir şey olarak görür.

Başarıya giden herhangi bir yolculuk, geri dönüşlerle birlikte gelecek; Bu sadece hayatın bir parçası. Ancak bu aksaklıkların hayallerinizi çalmasına izin verdiğinize veya vermemeniz size kalmış. Zengin olmak için yolculuğunuzdaki aksaklıklara odaklanmayı seçebilir (ve muhtemelen bu rüyayı bu süreçte yok edebilir), ya da zengin olmak, yolculuğunuzla başa çıkmak ve devam etmek için yolculuğunuzda son hedefe odaklanmayı seçebilirsiniz.

Seçim senin, ama bir milyoner sor ve onlar size başarısızlık ve gerileme endişe değer bir şey olmadığını söyleyecektir.

8. Gelirlerin Çoklu Akışları

Çoğu milyoner, birden fazla gelir akışıyla servetlerini kazandıklarını ve büyütdüklerini söyleyecektir. Siz bunalmadan önce, “çoklu” kelimesinin 2'den 3 veya daha fazla demek zorunda olmadığını unutmayın. “Çok sayıda gelir aile akışı” yız. Kocam tam zamanlı işini büyük bir şirkette çalışıyor. Tarafım yanıyor, ve borçlu olmaktan çekinmeden çalışıyoruz, bu yüzden temettü gelirleri ve muhtemelen gayrimenkul yatırımları gibi diğer gelir kaynaklarına yatırım yapmaya başlayabiliriz.

Yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en uygun gelir akışına karar verdikten sonra, mevcut çalışma saatlerine ve yaşamak istediğiniz yaşam tarzınıza uyan bir çalışma planı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Birden fazla gelir kaynağına sahip olmak gibi milyonerlerin nedenlerinden biri, bir gelir kaynağının ortadan kalkması halinde, hiç parayla gelmeyecekleri bir durum değil. Büyümelerine yardımcı olmanın sağladığı ek fayda ile birlikte gelen bir çeşit güvenlik paketidir. onların servetleri.

Bir milyoner olma konusunda ciddiyseniz, bir blog başlatmak ve gelir kaynaklarınızı artırmaya başlamak için nasıl pasif gelir elde etmek de dahil olmak üzere, pek çok yan koşuşturma geliri seçeneklerini araştırmaya başlayın.

9. Tahıl Karşısına Gitme İstekli

Milyonerlerin kalabalığın arasından sıyrılmasının bir sebebi, dünyanın geri kalanı akışaşağında yüzerken akıntıya girmek için istekli olmalarıdır.

Kendine güvenen milyonerler, diğer insanların fikirlerini veya planlarını düşündükleri hakkında daha az umursamadılar ve kamuoyunun kararlarını vermelerine izin vermezler.

Bunun gerçek hayatta iki örneğine bakalım.

Walt Disney ilk tema parkı için yaptığı planlarla 300'den fazla borç verene yaklaştı ve hepsi “asla” “işe yaramaz” planına “hayır” dedi. Bu 1950'lerin başlarındaydı.

Disney sonunda fonunu ve ilk Disneyland tema parkını 1955 yılının Temmuz ayında açtı.

Vikipedi'ye göre, bu “gülünç” tema parklarını ziyaret eden 134 milyondan fazla ziyaretçi 2014.

Robert Kiyosaki, kitabının Rich Dad, Zavallı Baba adlı kitabının pazarlanamayacağını söyleyen birçok yayınevi ve edebi ajan tarafından reddedildi. Sadece işi yayınladıktan sonra profesyonel yayın dünyasının oturduğu ve yeteneklerini fark etmeye başladığı en iyi satıcı oldu.

Bu hikayelerin ahlaki mi? Akış yukarı yüzmek için korkma. Kalbinizde ikna edildiyse, harika bir fikriniz varsa ve bu konuda eğitim almış başka insanlar varsa düşüncelerinizi onaylayın, başarının ya da başarısızlığının olup bitip bitmediğine dair fikri görün.

Fikri takip edip etmeme konusundaki kararınızda “herkesin” “çılgın bir fikir” olduğunu düşünmemenize izin vermeyin.

10. Cömertlik Zihniyeti

Daha fazla para üreten parayla cömertlik hakkında bir şey var ve çoğu milyoner bunu anlıyor ve buna göre veriyor.

Ancak buradaki yakalayıcılığı, milyonlarca kişiliğine sahip olmaya başlamadan önce, onlar da nehir olmaya başladılar; zamanın devleri, paranın paraları, maddi öğelerin ve onların bilgilerinin vericileri.

Cömert olmak isteyen varsa, cömertlik daha büyük ölçekte size iade edilir ki (ve Luke 06:38 İncil tarafından desteklenen) evrenin bir hukuk meselesi olarak görünmektedir.

Ve böylece onlar cömertlik hayatlarında bir öncelik haline söyleyecektir birçok self-made milyoner bulacaksınız.

Yani, orada var; Finansal olarak bağımsız hale gelebilmeniz için net değerinizi artırmanıza yardımcı olacak on özellik.

Burada seni şaşırtan milyoner özellik var mıydı? Bu özelliklerden hangileri kendi hayatınızda çalışmak için en çok istekli olduğunuz?

Videoyu izle: Çok Başarılı İnsanların İlk 10 Özelliği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Amerikan Genel Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

Amerikan Genel Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

Satın alma hayat sigortası, beklenmedik durumların ortaya çıkması durumunda hayatta kalanlarınızın ve sevdiklerinizin maddi olarak ele alınmasını sağlamanın bir yolunu sunabilir. Hayat sigortası kapsamındaki gelirler, birçok farklı amaç için kullanılabilir - büyük borçları ödemek, yaşam masrafları için sürekli bir gelir sağlamak veya bir çocuğa veya torunun kolej eğitimi, düğün veya ilk evlerinde ödeme.
Devamını Oku
Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol
Maliye

Üniversite Öğrencisi Olarak Para Kazanmak İçin 30 Kolay Yol

Bir üniversite öğrencisi olarak, sık sık para için sarılmış bulabilirsiniz. Muhtemelen, sınıfları yönetmek ve sosyal bir hayat arasında birkaç ekstra dolar kazanmak için boş zamanlarınız var. Neyse ki, üniversitede para kazanmak için birçok olasılık var. Yurt odanızı terk etmek zorunda kalmadan bir gelir elde etmek bile mümkün!
Devamını Oku
Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu
Maliye

Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu

On yıldan kısa bir süre sonra, 38 yaşındaki Chris Reining, finansal hayatını değiştirdi ve erken emekli olabilmesi için yeterli para biriktirdi. Hedefler belirleyerek ve harcama alışkanlıklarını iyileştirerek, Chris 35 yaşında bir milyoner oldu ve 37 yaşındayken işinden ayrıldı. Artık boş zamanını yapmak istediği şeyi yapıyor.
Devamını Oku