Maliye

Etsy Para Kazanmak için 4 En İyi Yol

Etsy'yi hiç giymediysen, kaçırıyorsun. Etsy, orada en yaratıcı hediye fikirlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Güzel, güzel kokulu el yapımı sabunlardan, bebekler için sevimli örme kapaklara veya battaniyeye kadar, Etsy'de herkes için bir şeyler var.

Ama biliyor musunuz, benzersiz hediyeler için para harcamak yerine, insanlar aslında Etsy üzerinde para kazanıyor mu? İnternet araması yapıyorsanız, Etsy'de bir şeyler satarak ayda binlerce dolar kazanan insan hikayeleri bulabilirsiniz.

Etsy para kazanma yoluna nasıl girebilirsin? Etsy'de potansiyel olarak para kazanmakla ilgileniyorsanız, sizin için işe yarayabilecek bazı fikirler. Ve sadece kapaklar örmek ve sabun yapmak değil.

1. Dijital Ürünleri Satmak

Etsy'de alışveriş yapmayı tercih ettiğim kategorilerden biri de dijital ürün kategorisidir. Etsy'de eviniz için baskılar, planlamacılar, davetler ve daha fazlası için dijital indirmeler bulabilirsiniz.

Etsy'de dijital ürünler satmak tasarımcı olarak sizin için harika bir pazar olabilir, çünkü “bir kez ve bitti” türünden bir şey. Atkıları örmek veya tekrar tekrar sabun yapmak yerine, dijital ürünlerinizi oluşturabilir, kişiselleştirilmiş Etsy mağazanıza yükleyebilir ve potansiyel olarak biraz pasif gelir elde edebilirsiniz.

İnsanlar dijital kreasyonlarınızdan birini satın almak istediklerinde, satın alma işlemini gerçekleştirir ve ardından ürünü kendi bilgisayarlarına indirir, yerel matbaalarına götürür ve yazdırır.

İnsanların seçtikleri tişörtlere basmak için yerel tişörtlerine gidebilecekleri dijital indirme için tişört tasarımları bile yapabilirsiniz.

Scrapbooking sever misin? Kendi kalıp defterlerinde baskı yapmak ve kullanmak için çeşitli renkler ve tasarımlarda dijital indir kağıt paketleri oluşturabilirsiniz.

Ya da tasarım metninde insanların evlerine basmaları, çerçeveler çizmeleri ve asmaları için ilham verici sözler yaratın. Olanaklar sonsuzdur ve tasarımınızı oluşturup gönderdikten sonra gerçek bir pasif gelir kaynağı yaratıyorsunuz.

Grafik tasarım uzmanlık alanınızdaysa, Etsy'de dijital ürünler satmak, çeşitli dijital indirme ürünleri ile ekstra para kazanmanız için harika bir yol olabilir.

2. El Yapımı Ürünleri Satmak

Belki de çeşitli cazip kokularda el yapımı sabunlar yapmaktan hoşlanırsınız. Ya da bir arkadaşım gibi, belki de muhteşem eldivenler, eşarplar ve şapkalar örerken TV'nin önünde oturmayı çok seviyorsun.

Gelirinizi arttırmaya ve mali hedeflerinizi finanse etmeye yardımcı olmak için el yapımı ürünler yaratmaya yönelik tutkunuzu bir para kazanma projesine dönüştürebilirsiniz.

Etsy'deki takımları etiketleyen bir çift tanıyorum ve her yıl sitede el yapımı ürünler satan birkaç bin dolar kazanıyor.

Güzel el yapımı sabunlar, dudak balsamları ve diğer eşyaları yapar; o ahşap oymalı flash sürücüler yapar. Yaptıkları para onları mali bağımsızlığa kavuşturamaz, ancak yıllık gelirlerini kesinlikle arttırır.

Etsy'de satılan el yapımı ürünler, aşağıdaki gibi bir dizi farklı fikri kapsayabilir:

 • Bilezik, kolye ve küpeler gibi mücevher eşyaları
 • Çanta ve cüzdan gibi aksesuarlar
 • Gömlek, elbise, üst ve pantolon gibi kıyafetler
 • Düğünler için veya sadece eğlence için özel ayakkabılar
 • Düğün parti dekoru veya pasta toppers gibi diğer ürünler
 • Bebekler ve çocuklar için oyuncaklar
 • Çocuk kitapları
 • Cep telefonu ve tablet kapakları

Ve dahası. Tutkunuzun müthiş bir gömlek giyip mücevher ya da başka süslemeler ekleyerek ya da ahşaptan ev dekorasyonu öğelerini ekleyerek daha iyi bir hale getirip getirmediği, bu tür yaratmayı seviyorsanız Etsy üzerinde oluşturabileceğiniz ve satabileceğiniz el yapımı öğelerin neredeyse sonsuz bir listesi var. şeylerin

3. Vintage ve Koleksiyon Ürünleri Satmak

Etsy ayrıca vintage ve koleksiyon öğeleri için harika bir pazar yeri olabilir. Etsy'de satılan vintage ürünler en az 20 yaşında olmalıdır.

Etsy web sitesinde bulduğum vintage malzemelerin bir kısmı eski rock grubu tişörtleri, çantaları ve cüzdanları, eski ahşap meyve kutuları gibi ev dekorasyon ürünlerini içeriyordu.

Etsy'de klasik ürünler satmak istiyorsanız, bunları bir çok yerde bulabilirsiniz. Bağbozumu dolabınızı kendi dolabınızda veya ailenizin veya büyükanne ve büyükbabanızın evinde bulabilirsin.

Tasarruf mağazalarının kontrol edilmesi, Etsy'de yeniden satışa çıkmak için vintage öğeler bulmak için başka bir yol olabilir ve özel satış günlerinde alışveriş yaparsanız, ürünleri daha da az satın alabilirsiniz. Tasarruf depoları genellikle bir tane satın alır, belirli öğelere süper büyük indirimler verildiği bir gün veya yarım günler olsun.

Tahsil ürünleri de Etsy'de satılabilir.

Etsy'de satabileceğiniz koleksiyonlara ilişkin bazı fikirler şunlardır:

 • Eski oyuncaklar hala orijinal kutularında
 • Sikke ve para
 • Tahsil bebek
 • Koleksiyon sanat, figürinler
 • Knick knacks (Hummels ve Değerli Anları Düşün)

Bu türden eşyalar, genellikle, garaj satışlarından ve tasarruf mağazalarından satın alınabilir ve daha sonra satın alırsanız daha yüksek bir fiyata yeniden satılabilir.

4. Crafting Malzemeleri ve Araçları Satıyoruz

İşçiliği malzemeleri ve araçları da Etsy'de satılmaktadır. Bu türdeki çeşitli ürünleri de satabilirsiniz. Bazı fikirler şunları içerir:

 • Ağaç oymacılığı araçları ve tasarım planları
 • Özel dijital fontlar
 • İplik, düğmeler ve fermuarlar
 • Kurutulmuş veya plastik çiçekler ve bitkiler
 • Pastalar ve kekler için süslemeler
 • Buzlanma tasarımı için silikon kalıplar, vb.
 • Scrapbooking veya pişirme için şablonlar

Ve başka bir dizi şey. Etsy'nin bu alanında satılabilen eşya türleri gerçekten çok geniş - eğer bir şeyleri havalı yapmak için kullanabiliyorsanız, bunu aynı şeyi yapmak isteyenlere satabilirsiniz.

İşte orada var: Etsy'ye potansiyel olarak ekstra para kazandırmanın dört yolu. Ama burada başarılı bir şekilde satmayı öğrenmek için başka nelere ihtiyacınız var? İşte bazı düşünceler.

Etsy'de Satışa İhtiyaç Duymak

Sabun yapımı bir binge atlamak önce, kendi Etsy hesabını başlatmak düşünerek bu ipuçlarını göz önünde bulundurun.

Büyük fotoğraflar bir zorunluluktur

Etsy veya başka bir siteye ürün satıyorsanız, reklamlarınıza ve pazarlamanıza harika fotoğraflar eklemek gerçekten önemlidir. Ürününüzün ne kadar güzel göründüğü önemli değil, insanlar gördükleri fotoğrafa göre kalitesini değerlendirecekler.

Bu ipucu, Craigslist'e hızlı bir şekilde satış yapmak için bile geçerlidir. Etsy mağazanızda yayınladığınız resimler için harika bir kamera, uygun aydınlatma ve profesyonel açıları kullanın.

Pazarlama Hayati

Etsy'de satış yapmayı düşünüyorsanız, ürünlerinizi pazarlarken proaktif olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu, onları sosyal medya kuruluşlarında paylaşmak, onları aile ve arkadaşlara tanıtmak ve daha fazlası anlamına gelir.

Rekabet Etsy'de serttir, bu sayede eşyalarını sitede yayınlayan binlerce başka satıcıyla rekabet edeceksiniz. Alıcılar, eşyalarınızı bulabilmeli ve harika bir pazarlama dili ve fotoğrafları ile ilgilerini çekmelidir.

Öğelerinizi nasıl başarılı bir şekilde pazarlayacağınızdan emin değil misiniz? Sadece bir internet araması yapın ve öğrenmenize yardımcı olacak düzinelerce harika makalenin bir listesini bulacaksınız. Ürünlerinize daha fazla yüzün önüne gelirse zaman ayırmaya değer.

Giriş yapan ürünleri satmak

Etsy'de satabileceğinizi düşündüğünüzde, kendinize bir soru sormanız önemlidir: Bu kadar para kazanabilir miyim? Cevap evetse, doğru yoldasınız.

Etsy'de neleri satacağınızı düşündüğünüzde kendinize sorabileceğiniz bazı sorular:

 • Ürün faydalı mı?
 • Başkaları için hayatı daha kolay mı yoksa daha keyifli hale getirecek mi?
 • Alıcılar buna bakmaktan hoşlanıyor mu (ya da takıyorlarsa)?
 • İyi bir fiyat mı?

Evet, değer de önemlidir. Potansiyel bir alıcı, Walmart'ta daha ucuza aynı öğeyi alabiliyorsa, büyük olasılıkla mağazanızdan satın almazlar, ancak her yere ulaşamayacakları harika ve benzersiz bir şey sunarsanız, çok daha iyi bir şansınız olur. satış yapmak.

Etsy mağazanızda neleri satacağınızı düşündüğünüzde bunu aklınızda bulundurun. Ki bu bana şunu hatırlatıyor…

Etsy'de Satış Ücretsiz Değil

Etsy'de satışla ilgili maliyetler vardır ve potansiyel karları belirledikçe bu maliyetler alt satırınızda hesaba katılmalıdır. Etsy'de satıyorsanız, tahsil edilebilecek bazı temel maliyetler aşağıda belirtilmiştir.

Listeleme ücretleri

Etsy'de listelenen ücretler oldukça azdır. Etsy'de satış için listelediğiniz her bir öğe için 20 sent alacaksınız. Bir liste dört ay ya da ürün satılıncaya kadar devam eder; hangisi önce gelirse.

İşlem ücretleri

Etsy'de satılan bir ürününüz olduğunda,% 3,5'lik bir işlem ücreti ödersiniz. Bu ücret, satış fiyatını temel alır ve gönderim bedeli üzerinden ücretlendirilmez.

Ödeme İşlem Ücretleri

Etsy, satıcıların Etsy Ödemeleri adı verilen bir platform üzerinden ödeme almasını sağlar. Etsy Ödemelerini kullanmak için, ödemede% 3 artı ek 25 sentlik bir işlem ücreti ödersiniz.

Etsy Payments, Visa, Mastercard ve PayPal dahil olmak üzere 10 farklı kaynaktan ödeme kabul etmenizi sağlar. Etsy Ödemeler, ödeme sürecinde alıcıların ve satıcıların güvende tutulmasına yardımcı olur.

Artık Etsy'nin ücret yapısı hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, bu bilgileri sattığınız ürünler için fiyatları daha iyi belirlemenize yardımcı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Tamam, sıra sende. Etsy'de satmayı düşünür müsün? Etsy'de para kazanmanın dört yolundan hangisi size hitap ediyor? Ya da Etsy'de satış deneyimi yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri
Maliye

Kategoriye Göre Önerilen Bütçe Yüzdeleri

Paranızla başarılı olmanın en büyük yollarından biri, her ay paranızın nereye gittiğini bilmek. Birçok insan mali sıkıntıya düşüyor ama neden bu temel finansal yönetim ilkesini kaçırdıklarını anlamıyorlar. Bütçede bulunmak ve harcamalarınızı takip etmek, sıkı ebeveynlere sahip olmak gibi bir izlenim bırakabilir: Bütçeniz size ne yapmanız gerektiğini söyler ve harcama takip sayfanız, bütçenizi takip etmediğinizde sizi utandırmak veya cezalandırmaktır.
Devamını Oku
Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı
Maliye

Nakit Zarf Sisteminin Kullanımı

Harcamalarınızı beklemede sorun yaşıyorsanız, nakit zarf sistemini öğrenmek ve kullanmaktan büyük olasılıkla faydalanacaksınız. Nakit zarf sistemi, finansmanı yönetmek için harika bir yoldur. Paranızı kontrol etmenizi sağlar ve paranıza nereye gideceğinizi söyleyebilmenizi sağlar. Birçok kişi bu sistemi kullanarak binlerce dolar borcunu ödedi.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?"/>
Maliye

10 Dakika veya Daha Az Bir Blog Nasıl Başlanır?

2013 yılında kendime çalışmak için tam zamanlı işimi bıraktım ve şimdiye kadar yaptığım en iyi şeylerden biriydi. Para kazanan bir bloga sahip olmak, günlük işimi bırakmama izin veren önemli bir bileşendi. Birkaç yıl sürse de, şimdi bloglamadan tam zamanlı bir yaşam sürüyorum. Finansal hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmak için büyük bir gelir akışı oldu.
Devamını Oku