Maliye

Sadece 3 Yılda 80.000 $ 'lık Borcunun Ödenmesi

80 bin dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

Tüm öğrenci kredisi borçlarıydı. Özel bir kolejde 4 yıl olan, yılda 50.000 dolara mal oluyor (collegedata.com'a göre).

Okuldayken, anneme ne kadar öğrenci kredisinde sahip olduğumu sordum. Ve bir nedenden ötürü, asla cevabı almadık. Yani, mezun olduğumda, postada taksiyi aldım: 72.000 $ +. Şimdi bunun hakkında düşündüğümde, arabam için de 8000 dolar borç aldım… gerçek dünyadaki yolculuğumun başlaması için 80.000 dolar borç aldım! İşte oldu!

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Bunu düşündüğümde beni karnımdan hasta ediyordu. Ben başlamak için son derece tutumluyum, bu yüzden bunu gerçekten bilmeden (tamamen benim hatam) çok fazla harcamam gerçekten en azını söylemek için hayal kırıklığı yaratıyordu.

Şimdi başarılı bir girişimciyim ve hiç bir dereceye ihtiyacım yok, bu masraf hakkında çok şey düşündüm. Kolej ve deneyimin tadını çıkardığım ve en iyi arkadaşlarımla tanıştığım kadar, tekrar tekrar yapmak zorunda kalırsam aynı rotaya gitmezdim.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Bunu ödemek için 3 yılımı aldı, ama belki de sahip olduğumdan çok daha uzun sürdüm.

Borsada çok daha yüksek bir getiri elde ettim, bu yüzden kredilerimin asgari tutarını ödeyecektim, çünkü faiz oranları% 3-6 idi, bu da hisse senedi getirilerine kıyasla daha azdı. Ancak, nihayet, bu borç yükünü kafamın üzerinde hasta olmaktan bıktırarak, 3. yıldaki bir noktaya götürdüm.

Not, insanların yaptıkları şeyi bilmedikçe borçlarını ödeyene kadar yatırım yapmasını tavsiye etmem. Ticaret kariyerimin ilk dönemlerinde para kazanmıyordum, bu yüzden borcunu ödemek çok daha akıllıca olurdu. Bu kesinlikle potansiyel felaket için bir reçete.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Kullandığım herhangi bir kaynak olduğunu söyleyemem, ama yaptığım bir süreç, tüm kredilerimi ve onlarla birlikte olan tüm detayları açıkça ortaya koyuyordu: faiz oranları, müdürler, ödeme başlangıç ​​ve bitiş tarihleri, vb.

Oradan, benim için en iyi eylem planı için bir plan yapabilirim. Konuştuğum çok az kişi bu şeyleri gerçekten anlıyor ve düşük faizli bir krediyi ödemenizden daha yüksek faiz oranlı bir krediyi ödemek için büyük bir fark yaratabilir.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Büyük yağda çalışan çılgın bir maaş yapmak için gerçekten çok şanslıydım, bu yüzden söyleyecek herhangi bir zorluk olduğunu düşünmüyorum. Ama, ne kadar kazandığınla ilgili değil, ne kadar tutuyorsun. Aracımın altında iyi yaşadım, bu yüzden çok fazla para tutmayı başardım.

Belirli dönemlerde belirli kredileri ödemek için daha iyi konsolidasyon seçenekleri veya daha fazla esnekliğe sahip olmak isterdim.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Petrol endüstrisinde mühendis olarak çalışıyordum ve daha sonra kendi yatırım işimi de kurdum.

Zenginlik için yolunuzu kurtarmamanın ve saldırgan saldırıda olmanın büyük bir yandaşıyım, bu yüzden insanları her zaman gelir akışı eklemeye teşvik ediyorum… özellikle borçları mümkün olduğunca çabuk ödemek için. Bunun bir çeşit tutkuyu ya da bir yan tutkudan para kazanıp kazanmadığını anlamak, benim ilerleyişim yolculuğumda çok sayıda gelir akışı önemli olmuştur.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Vay canına, omuzların ne kadar ağır kaldı. Ben her zaman finansal özgürlükten bahsederim - hepimiz için gidiyoruz. Ve, siz, kötü borçlardan kurtulana kadar özgür olamazsınız (not, bazı borçların olması iyidir, ancak yine de sadece yatırımcılar / işletmeler için). Bütün borcunu ödediğimde, bu özgür bir duyguydu. Sonra istediğim şeyi yapabilirdim ve sıfır yükümlülükleri vardı. Bu özgürlük.

En kötüsü, endişe vericidir, ve eğer borcunu keserseniz, bu insanların hayatlarından büyük bir endişe duyuyor.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi ipuçları var?

YoPro Zenginlik'te her zaman konuştuğum servet denklemi: siz kazancınızdan daha az harcayın ve farkı akıllıca yatırın.

Kontrol etmenin en kolay ve hızlı parçası, ne kadar harcadığınızı ve araçların altında yaşadığım. Her ne kadar 27 yaşındayken çok iyi bir para kazandım ve emekli olsa da, hala 2002 Honda Accord kullanıyordum. Deneyimler ve kendi özgürlüğünüzü satın alın, şeylere değil.

Ve diğer parça, sizi zorlamak için bir “neden” var. Bir şeyi başarmak için o kadar güçlü yanma isteğiniz yoksa, o zaman çok daha zor olacak ve bunu yapmak daha uzun sürecektir. Ama eğer tek bir hedefiniz varsa ve güçlü bir “neden” varsa, o zaman başarılı bir şey alabilirsiniz.

Neden finansal (ve borçsuz) olmak istemem için paramdan endişe etmemek gerekiyordu. Çocukken asla bir yetişkin olarak asla yapmayacağım kararını verdiğim kadar para için endişeleniyorum. Bu yüzden bunu gerçeğe dönüştürmek için çok çalıştım ve güçlü “neden” benden bunu yapmaya itti.

Özet olarak, araçlarınızın altında yaşamak ve bir seferde büyük bir hedefe sahip olmak. Kötü borçlarınız varsa, bunun ödenmesini sağlamak için tek odak noktası olun. En değerli şeyler fiyat etiketi koyamayacağınız şeyler. Borçtan kurtularak aldığınız his, o paha biçilemez duygulardan biridir. Bu fanteziyi satın almayın, borç ödemeyin. Bundan çok daha fazla tatmin olacaksınız. Güven Bana.

Bugün neyin peşinde olduğunu görmek için Austin ile bağlantı kurmak istiyorsanız, onun sitesine YoProWealth.com adresinden göz atın.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Eğer birBorç Başarı Hikayesi Bunu duymayı çok isterim.Lütfen detayları bana bildirmek için iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?
Maliye

Hulu vs Hulu Plus: Sizin için en iyisi hangisi?

Kablo paketleri almanın aksine, akış, bugünlerde birçok TV ve film izleyici için popüler bir seçim. Kablo TV ve uydu paketi maliyetlerinin kontrolü kontrolden çıkarken, insanlar TV izleme alışkanlıkları için para tasarrufu alternatifleri arıyorlar. Akış programına kaydolmanın kolaylığından bahsetmeyin.
Devamını Oku
Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama
Maliye

Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama

Deacon'un 18 ay içinde borcunu ödemediği oturumlardan biri daha fazla para kazanıyor ve masrafları azaltıyor. İlgili başka bir yayında, daha fazla gider ve daha fazla para kazanmanın birçok yolunu sunar. Bazıları diğerlerinden daha fazla zaman alır, bazıları diğerlerinden daha fazla para kazanabilir ve bazıları bazı insanlar için geçerli olmayabilir.
Devamını Oku
İyi Yorum için Söyle
Maliye

İyi Yorum için Söyle

Çevrimiçi para kazanabileceğiniz yolları araştırdıysanız, muhtemelen bir düzine farklı anket sitesine girmiş olursunuz. Tüm sitelerin farklı artıları ve eksileri olacak. Kanepede para kazanmak istiyorsanız, ancak sizin için en uygun web sitesi hangisi olduğunu bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz.
Devamını Oku