Maliye

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, elektrik faturanızı azaltmak büyük bir yardım olabilir.

Bazı insanlar için elektrik ödemeleri neredeyse bir ev ödemesi kadar olabilir. Eğer bu sensen, korkun yok.

Elektrik faturanızda, maliyelerinizde doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacak paradan tasarruf etmenin on yolu var.

1. Odada değilken ışıklarınızı kapatın

Bir odadan ayrılırken ışıkları söndürmek için alışkanlık haline getirin, böylece faturalarınızı bir kerede bir kilowatt azaltabilirsiniz.

2. Onlarla bittiğinde elektroniğin fişini çekin

Örneğin, sabahları titremesi için bir karıştırıcı kullanıyorsanız, tekrar kullanmanız gerekene kadar fişten çekmeyi düşünün. Bir sonraki güne kadar kullanmayacaksanız, fişi takılı bırakmak için bir neden yoktur.

3. Yoğun olmayan zamanlarda aletleri kullanın

Ana cihazlarınız elektrik faturanızda büyük bir tahliye olabilir. Çamaşırlarınızı yıkayın ve yoğun saatlerde bulaşıklarınızı yıkayın, böylece elektrik şirketlerinden daha düşük fiyatlardan yararlanın.

4. Tüm kapılarınızın kapalı olduğundan emin olun.

Bu yıl ön ve arka kapımızın kenarlarında güneşin zirvesinde bir şeyler olduğunu fark ettim. Sonra dışarıdaki havanın da o kapılardan geldiğini anladım. Daha sonra kapı çerçevesinin etrafına köpük bant yapıştırdım. Serin havanın girmesini engellemek için mühürledi. Artık kışları evimizi ısıtmak için daha az enerji harcıyor ve yazları boyunca evi soğutmak için daha az A / C alıyor.

5. Programlanabilir bir termostat takın

Bu, elektrik tasarrufu yapmanın en iyi yollarından biridir çünkü onu ayarlayabilir ve unutabilirsiniz. Çoğu programlanabilir termostat, sabahları, öğleden sonraları ve akşamları için sıcaklığı ayarlamanıza izin verir, böylece tekrar karıştırmanıza gerek kalmaz.

6. Daha iyi bir fiyat için alışveriş yapın

Bazı pazarlarda, bölgenizde hangi elektrik sağlayıcılarını kullandığınızda seçenekleriniz vardır. Bu durumda, en iyi anlaşma için alışveriş yapın.

7. Gündüzleri kapıyı açık bırakmayınız.

“Dışarıda ısınma” ifadesini hiç duydunuz mu? Eğer öyleyse, o zaman bu kavramı biliyorsunuz. Eğer yapmadıysanız, temel olarak, hepimizin bildiği bir para israfı olduğunu açık havada ısıtmak için para harcadığın anlamına gelir.

8. Bitirdiğinizde bilgisayarınızı kapatın

Bilgisayarınızı gün boyunca belirli zamanlarda kullanırsanız, bu muhtemelen iyi bir çözümdür. Gün boyu iş için kullanırsanız, uyku modu sizin için muhtemelen en etkili ayardır.

9. Bir pil kumandalı çalar saat satın alın

Bir alarm saatinin çok fazla elektrik alması değil, ama aşırı almak istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve sadece cep telefonunuzu alarm olarak kullanabilirsiniz. Yine de şarj etmelisin, o zaman neden bir alarm olarak kullanmıyorsun?

10. bulaşıkları el ile yıkayın

Aşırı hakkında konuşmak, bulaşık makinenizin dinlenmesini ve bulaşıkları yıkamanızı nasıl sağladığınız hakkında. ABD'de çoğumuzun yabancı bir kavram gibi göründüğünü biliyorum, ancak hala birçok ülkede yaygın bir uygulama.

Elektrik faturanıza para biriktirdiniz mi? Eğer öyleyse, sen ne yaptın?

Videoyu izle: elektrik tüketimi hesabı (elektrik faturası hesaplama)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin
Maliye

Yaşamınızı Kırpmadan Bütçenizi Kesin

Eğer benim gibi bir şey varsa, paradan nasıl tasarruf edeceğini söyleyen insanlardan bıkmışsın. Bence hepimiz bu ifadeye alışkın olduğumuz için, “Eğer doğru olmak için iyi geliyorsa, muhtemelen öyle.” Bu yüzden para biriktirmek için çok basit, pratik yollar sunarım; . Genellikle insanların paraya çevirdiği alanlar, kendi takdirine bağlı harcamalarındadır ve hayatta kalmanız için gerekli olmayan öğeleri ifade eder.
Devamını Oku
Güvenilir Çevrimiçi Kurs Nasıl Bulunur?
Maliye

Güvenilir Çevrimiçi Kurs Nasıl Bulunur?

Aralarından seçim yapmak için hiç bitmeyen çevrimiçi kurslar vardır ve birçok insan kendi evlerinin konforunu öğrenmek için onlara dönmektedir. Çoğu insanın yoğun bir programa sahip olduğu ve bir üniversiteye ya da başka bir yere gitme zamanının olmadığı zamanlarda da katılmak daha kolaydır. Ama sadece katılımları daha kolay olduğu için, bu geçişin daha kolay olduğu anlamına mı geliyor?
Devamını Oku
Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama
Maliye

Faiz Ödemeden Kredi Kartı Ödüllerini Kazanmak için 2 Uygulama

Kredi kartı ödülleri hızlı bir şekilde toplayabilir ve size inanılmaz avantajlar sağlayabilir. Daha iyi bilinen avantajlardan bazıları, seyahat noktaları veya soğuk sabit nakit ödülleri ile ödenen seyahatler gibi şeylerdir. Kim bu ikramlarda para kazanmak istemez ki? Bu bedava para! Burada en iyi ödüller kartları hakkında daha fazla bilgi edinin. Ancak, insanların (benim dahil olmak üzere) kredi kartı ödülleri kazanmalarının en yaygın nedeni, sizi sonsuza kadar yükleyebilecek büyük bir kredi kar
Devamını Oku
Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.
Maliye

Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.

Bu yakın tarihli hükümet araştırması bize 55 yaş ve üstü Amerikalıların neredeyse üçte birinin (tam olarak yüzde yirmi dokuzu), emeklilik için kesinlikle hiçbir şeyden tasarruf etmediklerini ve bir işverenden tanımlanmış bir emeklilik planı aldıklarını anlatıyor. Ve emeklilik için tasarruf eden 55 ila 64 yaş arasındakiler için medyan emeklilik tasarruf miktarı?
Devamını Oku