Maliye

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, elektrik faturanızı azaltmak büyük bir yardım olabilir.

Bazı insanlar için elektrik ödemeleri neredeyse bir ev ödemesi kadar olabilir. Eğer bu sensen, korkun yok.

Elektrik faturanızda, maliyelerinizde doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacak paradan tasarruf etmenin on yolu var.

1. Odada değilken ışıklarınızı kapatın

Bir odadan ayrılırken ışıkları söndürmek için alışkanlık haline getirin, böylece faturalarınızı bir kerede bir kilowatt azaltabilirsiniz.

2. Onlarla bittiğinde elektroniğin fişini çekin

Örneğin, sabahları titremesi için bir karıştırıcı kullanıyorsanız, tekrar kullanmanız gerekene kadar fişten çekmeyi düşünün. Bir sonraki güne kadar kullanmayacaksanız, fişi takılı bırakmak için bir neden yoktur.

3. Yoğun olmayan zamanlarda aletleri kullanın

Ana cihazlarınız elektrik faturanızda büyük bir tahliye olabilir. Çamaşırlarınızı yıkayın ve yoğun saatlerde bulaşıklarınızı yıkayın, böylece elektrik şirketlerinden daha düşük fiyatlardan yararlanın.

4. Tüm kapılarınızın kapalı olduğundan emin olun.

Bu yıl ön ve arka kapımızın kenarlarında güneşin zirvesinde bir şeyler olduğunu fark ettim. Sonra dışarıdaki havanın da o kapılardan geldiğini anladım. Daha sonra kapı çerçevesinin etrafına köpük bant yapıştırdım. Serin havanın girmesini engellemek için mühürledi. Artık kışları evimizi ısıtmak için daha az enerji harcıyor ve yazları boyunca evi soğutmak için daha az A / C alıyor.

5. Programlanabilir bir termostat takın

Bu, elektrik tasarrufu yapmanın en iyi yollarından biridir çünkü onu ayarlayabilir ve unutabilirsiniz. Çoğu programlanabilir termostat, sabahları, öğleden sonraları ve akşamları için sıcaklığı ayarlamanıza izin verir, böylece tekrar karıştırmanıza gerek kalmaz.

6. Daha iyi bir fiyat için alışveriş yapın

Bazı pazarlarda, bölgenizde hangi elektrik sağlayıcılarını kullandığınızda seçenekleriniz vardır. Bu durumda, en iyi anlaşma için alışveriş yapın.

7. Gündüzleri kapıyı açık bırakmayınız.

“Dışarıda ısınma” ifadesini hiç duydunuz mu? Eğer öyleyse, o zaman bu kavramı biliyorsunuz. Eğer yapmadıysanız, temel olarak, hepimizin bildiği bir para israfı olduğunu açık havada ısıtmak için para harcadığın anlamına gelir.

8. Bitirdiğinizde bilgisayarınızı kapatın

Bilgisayarınızı gün boyunca belirli zamanlarda kullanırsanız, bu muhtemelen iyi bir çözümdür. Gün boyu iş için kullanırsanız, uyku modu sizin için muhtemelen en etkili ayardır.

9. Bir pil kumandalı çalar saat satın alın

Bir alarm saatinin çok fazla elektrik alması değil, ama aşırı almak istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve sadece cep telefonunuzu alarm olarak kullanabilirsiniz. Yine de şarj etmelisin, o zaman neden bir alarm olarak kullanmıyorsun?

10. bulaşıkları el ile yıkayın

Aşırı hakkında konuşmak, bulaşık makinenizin dinlenmesini ve bulaşıkları yıkamanızı nasıl sağladığınız hakkında. ABD'de çoğumuzun yabancı bir kavram gibi göründüğünü biliyorum, ancak hala birçok ülkede yaygın bir uygulama.

Elektrik faturanıza para biriktirdiniz mi? Eğer öyleyse, sen ne yaptın?

Videoyu izle: elektrik tüketimi hesabı (elektrik faturası hesaplama)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?
Maliye

Bu Aile, 2.5 Yılda 40.000 ABD Doları Üzerindeki Borcunu Nasıl Ödenemedi?

Hey arkadaşlar! Bugün Mark ve Lauren Greutman'ın borç ödeme hikayesini paylaşıyoruz. Mark ve Lauren şimdi zamanlarını diğer insanlara borçlarını terk etmelerine yardım etmek için harcıyorlar, böylece değer tabanlı bir yaşam sürmeye başlayabilirler. Bize biraz kendinden bahset. Lauren ve ben 13 yıldır evliyiz ve 4 çocuğumuz var. Para gelince çok farklı geçmişlere sahiptik.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru"/>
Maliye

Güneşe Gitmeden Önce Sorulacak 11 Soru

Eğer güneş enerjisine geçmeyi düşünüyorsanız, tetiği çekmeden önce bilmeniz gereken çok şey var, ne kadar size mal olacak gibi. Bu süreçte size yardımcı olmak için, sizin için doğru hareket olduğundan emin olmak için 11 soruya cevap vermek üzere Pick My Solar ile çalışıyoruz. 1. Benim hizmetim, şebekeye geri koyduğum enerji için bir fatura kredisi sağlıyor mu?
Devamını Oku
Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme
Maliye

Devlet Çiftlik Hayat Sigortası Şirket İnceleme

Hayat sigortası için başvururken dikkate alınması gereken birkaç farklı kriter vardır. Elbette, bunlar satın alacağınız teminatın türünü ve miktarını içerecektir. Bunun nedeni, yararlanıcınızın (veya yararlanıcıların) devam eden finansal ihtiyaçlarını karşılamak için çok miktarda sigorta korumasına sahip olacağından emin olmaktır.
Devamını Oku
Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil
Maliye

Sosyal Güvenliğinizi Nakit Şimdi Kontrol Edin Daha Sonra Değil

Şimdi ya da sonra? Sosyal Güvenlik ne zaman alınır? Şimdi ya da sonra? Sosyal güvenliğinizi ne zaman alacağınız söz konusu olduğunda, bu çoğu emeklinin kendilerine sorduğu ortak bir sorudur. Ve sonra tekrar kendilerine soruyorlar. Sonra komşu kapıya sorarlar. Herkese bildiklerini sorduktan sonra, doğru zaman geldiğinde hala kafası karışıyorlar.
Devamını Oku