Maliye

Elektrik faturanızda para kazanmak için 10 yolu

Para biriktirmeye çalışıyorsanız, elektrik faturanızı azaltmak büyük bir yardım olabilir.

Bazı insanlar için elektrik ödemeleri neredeyse bir ev ödemesi kadar olabilir. Eğer bu sensen, korkun yok.

Elektrik faturanızda, maliyelerinizde doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacak paradan tasarruf etmenin on yolu var.

1. Odada değilken ışıklarınızı kapatın

Bir odadan ayrılırken ışıkları söndürmek için alışkanlık haline getirin, böylece faturalarınızı bir kerede bir kilowatt azaltabilirsiniz.

2. Onlarla bittiğinde elektroniğin fişini çekin

Örneğin, sabahları titremesi için bir karıştırıcı kullanıyorsanız, tekrar kullanmanız gerekene kadar fişten çekmeyi düşünün. Bir sonraki güne kadar kullanmayacaksanız, fişi takılı bırakmak için bir neden yoktur.

3. Yoğun olmayan zamanlarda aletleri kullanın

Ana cihazlarınız elektrik faturanızda büyük bir tahliye olabilir. Çamaşırlarınızı yıkayın ve yoğun saatlerde bulaşıklarınızı yıkayın, böylece elektrik şirketlerinden daha düşük fiyatlardan yararlanın.

4. Tüm kapılarınızın kapalı olduğundan emin olun.

Bu yıl ön ve arka kapımızın kenarlarında güneşin zirvesinde bir şeyler olduğunu fark ettim. Sonra dışarıdaki havanın da o kapılardan geldiğini anladım. Daha sonra kapı çerçevesinin etrafına köpük bant yapıştırdım. Serin havanın girmesini engellemek için mühürledi. Artık kışları evimizi ısıtmak için daha az enerji harcıyor ve yazları boyunca evi soğutmak için daha az A / C alıyor.

5. Programlanabilir bir termostat takın

Bu, elektrik tasarrufu yapmanın en iyi yollarından biridir çünkü onu ayarlayabilir ve unutabilirsiniz. Çoğu programlanabilir termostat, sabahları, öğleden sonraları ve akşamları için sıcaklığı ayarlamanıza izin verir, böylece tekrar karıştırmanıza gerek kalmaz.

6. Daha iyi bir fiyat için alışveriş yapın

Bazı pazarlarda, bölgenizde hangi elektrik sağlayıcılarını kullandığınızda seçenekleriniz vardır. Bu durumda, en iyi anlaşma için alışveriş yapın.

7. Gündüzleri kapıyı açık bırakmayınız.

“Dışarıda ısınma” ifadesini hiç duydunuz mu? Eğer öyleyse, o zaman bu kavramı biliyorsunuz. Eğer yapmadıysanız, temel olarak, hepimizin bildiği bir para israfı olduğunu açık havada ısıtmak için para harcadığın anlamına gelir.

8. Bitirdiğinizde bilgisayarınızı kapatın

Bilgisayarınızı gün boyunca belirli zamanlarda kullanırsanız, bu muhtemelen iyi bir çözümdür. Gün boyu iş için kullanırsanız, uyku modu sizin için muhtemelen en etkili ayardır.

9. Bir pil kumandalı çalar saat satın alın

Bir alarm saatinin çok fazla elektrik alması değil, ama aşırı almak istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve sadece cep telefonunuzu alarm olarak kullanabilirsiniz. Yine de şarj etmelisin, o zaman neden bir alarm olarak kullanmıyorsun?

10. bulaşıkları el ile yıkayın

Aşırı hakkında konuşmak, bulaşık makinenizin dinlenmesini ve bulaşıkları yıkamanızı nasıl sağladığınız hakkında. ABD'de çoğumuzun yabancı bir kavram gibi göründüğünü biliyorum, ancak hala birçok ülkede yaygın bir uygulama.

Elektrik faturanıza para biriktirdiniz mi? Eğer öyleyse, sen ne yaptın?

Videoyu izle: elektrik tüketimi hesabı (elektrik faturası hesaplama)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kendinden Borçlu İnceleme
Maliye

Kendinden Borçlu İnceleme

Bunu itiraf etmek tuhaf geliyor ama kayıt olmak için ücretsiz içerik sunan kredi kartları sayesinde kolejdeyken kredimi oluşturdum. İlk kez bir Citibank kredi kartı için başvurdum. zamanda, kredi kartı şirketleri üniversite kampüslerinde kabinleri kurmak için azılı ve turuncu gömlek ve kalem gibi, kart markalı promosyonlarına ele verdi.
Devamını Oku
10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl
Maliye

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl

Bir milyoner olmak, çoğumuzun bir anda hayal ettiğimiz bir şeydir. Büyük miktarda servete sahip olanlara baktık, oraya nasıl gittiklerini ve oraya nasıl gidebileceğimizi merak ediyoruz. Ancak, servet yolu sabır gerektirir, ancak oraya ulaşmak için gereken adımlar nispeten basittir. Milyoner olmanın nasıl bir yol olacağını bilmek istiyorsanız, yolculuğunuza finansal özgürlüğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.
Devamını Oku
Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama
Maliye

Eşyalarınızı Yerel Olarak Satmak için En İyi 27 Uygulama

Yerel olarak bir şey satmak istiyor musunuz, bu nedenle tüm karınız nakliye masrafları için kaybolmuyor mu? Artık yerel olarak sahip olduğunuz neredeyse her şeyi satmak için bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Daha küçük ürünleri çevrimiçi olarak satmak için kolay ve ağrısız hale getiren uygulamalar da vardır. Satmak için eski bir ait olduğunuz bir sonraki seferde bu uygulamaları deneyin.
Devamını Oku