Maliye

Pahalı Bir Araba Alış bir Hata: İşte Neden

Wall Street Journal'a göre Amerikalılar, yeni otomobil satışları için 2015'te yeni bir rekor kırdılar. Sonuç olarak, 2015 yılında 17,5 milyonu aşkın yeni araba satın alındı ​​ve toplamda 570 milyar $ 'lık yeni araçlara harcanıyor.

570 milyar dolar!

Pahalı Arabalar ile Ne Yanlış?

Yeni ya da pahalı bir araba almanın nesi kötü? Gaz fiyatları düşüktür. Uzmanlara göre ekonomi güzel bir şekilde iyileşiyor. Neden insanlar pahalı arabalara para harcamıyorlar?

Bugün bu soruya cevap verecek bazı istatistikleri sizinle paylaşacağım. Makalenin sonunda, ortalama tüketicinin paralarını pahalı bir araç üzerinde harcayabileceği kesinlikle kabul edilebilir. Ya da pahalı araba satın almanın gerçek tehlikesini görebilirsiniz.

Ama zihnini oluşturmadan önce, ortalama pahalı arabadan ne kadar konuşalım? Gerçekten mi maliyetler.

Yeni Bir Aracın Gerçek Maliyeti

Yukarıda belirtilen rapora göre, geçen yıl satın alınan yeni bir aracın ortalama maliyeti 34.428 $ idi.

ABD Günümüze göre, 2014 yılında otomobil kredileri istatistikleri benzer bir şaşırtıcı hikayeyi gösteriyor.

  • Ortalama araba ödeme? $ 482
  • Bir araç kredisinde ortalama faiz oranı? 4.56%
  • Ortalama araç kredisi dolar tutarı? $ 28.381

Peki pahalı araba satın almanın nesi yanlış? Neden bunu en çok ödeyebilen insanlar tarafından bir hata olarak kabul edilir: varlıklı mı?

Thomas Stanley'in The Millionaire Next Door'a göre, milyonerlerin arabaları için harcadıkları ortalama fiyat 34.000 dolar.

Net değerlerine bakıldığında, neden çoğu milyoner araçlarında çok az harcama yapmayı tercih ediyor?

Muhtemelen kayıp sorununu anladıklarından fırsat maliyeti. Fırsat maliyeti nedir? Açıklamama izin ver.

Fırsat Maliyeti Nedir?

Bugünün istatistiklerine göre yeni bir araba satın aldığınızda, sadece 34.428 $ 'lık ortalama fiyatı harcamayacaksınız. Ortalama kredi vadesi ortalama% 4,56, krediniz ise ortalama 67 ay (% 20 düştüğünüz varsayılırsa) alırsanız, gerçekte araba için 38,134 dolar ödersiniz.

Sıfır indirirseniz (bu günlerde birçok bayi tarafından sunulan "çekici" bir anlaşma), araba için toplamda 39,062 dolar ödersiniz. Ama yaklaşık 5.000 dolarlık ilginiz, kaybettiğiniz her şey değildir.

Bunun yerine, kalite kullanılmış bir arabaya 5.000 dolar nakit para harcamayı tercih ettiğiniz ve 583 $ 'a bir ay boyunca yeni araba ödemeniz için harcayacağınız bir süreyi (arabanıza sıfıra indirdiğiniz varsayılarak) bir karşılıklı olarak kabul edelim. bunun yerine fon.

Investopedia'ya göre, kuruluşundan bu yana S & P'deki ortalama getiri% 10'dur. Ancak, bu alıştırmanın amaçları için muhafazakâr olalım ve% 7'lik bir getiri oranı kullanalım.

Eğer 67 aylık bir krediyle o araba için 39.062 dolar harcama yapmak yerine, alıcı bu parayı her ay borsaya koymuş olsaydı, 67 ayın sonunda bir o harika olurdu. Bankada 52.799 dolar.

Bu yüzden sadece yeni araba alıcısı arabada harcadığı 39.062 $ 'lık kaybetmekle kalmadı, aynı zamanda parayı borsaya yatırmaktan kazanacakları 52.799 dolarını da kaybetti.

Bu yüzden 39,062 dolar, artı 52.799 dolar, ikinci el arabada harcayacağı 5.000 dolarlık harcamayı alırız ve aracın fırsat maliyetine varırız. Cevap?

$86,861

Yani, özünde, bu yeni araba alıcıya sadece 86.000 dolara mal oldu. Ve daha da kötüsü, 67 ayın sonunda, yeni ve parlak 34.000 dolarlık otomobilin bunun için ödedikleri paranın karşılığını alacağıdır.

Senin "Neden" Nedir?

Yani yeni bir araba almayı düşünüyorsanız, kendinize bir soru sormanız gerekir.

“Bu 34.000 $ 'lık araba gerçekten paramdan 86.000 dolar mı?”

Bu sorunun cevabı büyük ölçüde “neden” inize bağlı olacaktır.

Çoğu insanın elinde daha fazla nakit paraya sahip olma hayali vardır. Dolayısıyla soru “Neden daha fazla paraya sahip olmak istiyorsun?” Olur.

Daha fazla şey satın almak mı? Yoksa daha fazla özgürlük satın almak mı?

Yeni bir araba mı istersin? Yoksa işine bağlı olmamayı mı tercih edersin?

Maaşlı bir ücretli hayat yaşamak iyi mi? Ya da kimseye sahip olmanın huzuru, maaş-maaş-üstü yaşam tarzına bir çare koz koyar mı?

Sadece bu soruya cevap verebilirsiniz. Herkesin farklı hedefleri ve hayalleri vardır. Ancak, çevrimiçi kişisel finans bloglarının dünyasında yaşamaktan üç yıl sonra, hiç kimsenin böyle bir şeyi söylemediğini görmedim:

  • “Fazladan nakit param yok.”
  • “Faturaları ödeyip ödeyemeyeceğim konusunda endişeleniyorum ve endişeleniyorum.”
  • “Kenara fazladan para koymamayı ve sonra su ısıtıcısı söndüğünde çıldırmayı seviyorum.”
  • “Emekli olup olamayacağımı bilmiyorum.”

Bu ifadeler Amerikalıların% 76'sı için bir gerçek. Ve bu kadar çok Amerikalının maaş-maaş çekmeye devam etmesinin nedeninin bir kısmı “uygun fiyatlı ödeme” nin yalanına düşmeleridir. “Yeni ve parlak” ın çekilmesi için düşüyorlar ve finansal özgürlüğün parlak geleceği olasılığını unutuyorlar.

En iyi yol

Ancak, herhangi bir banka veya kredi kartı şirketine para ödemeden gelen belirli bir rahatlık vardır. Her ay borç verenlere ödünç vermek yerine paranızı kendinizin sahip olmanın getirdiği bir özgürlük var.

Paranın istediğini yapmak için senin olduğunu bildiğinde gelen belli bir rahatlama var.

Maaş çekiyle ödeme hayatına devam edebilmek için bir hayat sigortası yaşamaya hazırsanız ve 18 aylık bir kursla Borç Verme Ücretimize göz atın. Bu online kurs geliştirmenize yardımcı olacak kendi kişisel mali oyun planın Tüketici borcunuzu kısa bir süre içinde ortadan kaldırmak için.

Ne düşünüyorsun: Paraya değen pahalı bir araba mı satın alıyor?

Videoyu izle: Yeni Bir Araba Alırken Yanlışlık Yapmamız 10 Hata

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Ocak ayında Online Gelir, Yeni Bebek ve Daha Fazlası'nda $ 6,089,48!"/>
Maliye

Ocak ayında Online Gelir, Yeni Bebek ve Daha Fazlası'nda $ 6,089,48!

Eh, bu yeni bir yıl başlamak için harika bir yoldur. Sadece çevrimiçi bir gelir rekoru daha geçirdik, ama bir kız çocuğu vardı! Tanıtımı Avery Rae Hayes Avery 14 Ocak 2017'de doğdu. 9 lbs 1oz oldu ve 22 inç uzunluğundaydı. Söylemeye gerek yok, muhtemelen uzun boylu olacak son Oğlumuz Finn'i ona tanıttık ve ona bazı akvaryum balığı krakerleri teklif etti, bu yüzden bu bir ila iki çocuk arasında iyi bir geçişe yardımcı oldu.
Devamını Oku
Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler
Maliye

Nitelikli Olanlar İçin Ücretsiz Aletler

Kış mevsiminde, ücretsiz cihazların nasıl edinileceği hakkında bilgi paylaşmanın iyi bir zaman olduğunu düşündüm. Tamam, herkesin yararlanmayacağı gibi herkes bundan yararlanamaz. Düşük Gelir Konut Enerjisi Yardım Programı için kısa, LIHEAP olarak bilinen bir hükümet yardım programı vardır. Bu uzun süredir devam eden hükümet programı, düşük gelirli ve engelli vatandaşların bireylere ve ailelere enerji maliyetleriyle yardım eden girişimlerle güvenli ve sağlıklı kalmasına yardımcı oluyor.
Devamını Oku
3 Erken Emeklilik Planlama Fikirleri
Maliye

3 Erken Emeklilik Planlama Fikirleri

Erken emeklilik birçok kişinin hayalidir. Ücretlerinize ödeme yapma, tasarruf etme, akıllı yatırım yapma ve 65 yaşındaki “geleneksel” emeklilik yaşından önce emekli olma fikri güçlü bir çekişe sahiptir. Birçokları için erken emeklilik, 40'larında bile gerçekleşebilecek bir şeydir. Erken nasıl emekli olacağınızı düşünüyorsanız, erken emeklilik hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek 3 fikir şunlardır: 1.
Devamını Oku