Maliye

Sadece 90 Gün İçinde 8,400 ABD Doları Borcunu Nasıl Ödeniyor?

Cüzdanı koruduğu Lauren Bowling ile, 8 bin dolarlık borcu aşan ve bu konuyla ilgili bir blog başlatan Kate Bowling ile sohbet etti. Borcunu ödemek için ne yaptığını bul ve aklı başında kal.

8,400 dolar borcunu nasıl aldın?

Kolej boyunca kredi kartı borcuyla mücadele ettim ve 2009'da okulu bıraktığımda 10 bin dolar borçla mezun oldum. 2011 yılının sonlarında, ilk evimi Temmuz 2013'te aldığım kadar borcum olmadı ve bu şekilde kalmayı başardım. ipotek ile, ama yenileme bütçe üzerinde çıldırdı (bir müteahhit bir crook ve ilk kez alıcı olarak kendi ihmalkarlık!), bu yüzden benim kredi kartları üzerine tadilat tutarı 8,400 $ ya da öylesine koymak.

Yenilgiden duygusal olarak tükenmiş, borcunu görmezden geldim ve ödemeyi ciddiye almaya karar verene kadar asgari bir yıl kadar ödedim. Paranın bir kısmı% 0'lık bir APR kartındaydı, ancak bakiyelerin geri kalanı tüm ilgi nedeniyle hızla tırmanıyordu.

Yüksek faiz oranlarını azaltmak için, SoFi gibi bir şirketle yeniden finansmanı düşünün. Bu şekilde, ödemeleriniz daha çok faizle savaşmak yerine borçlarınızı ödemekle ilgilidir.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Dürüst? Süper utanç verici. Paranın nasıl daha iyi olabileceğini başkalarına öğretmekten başka bir şey yapmıyorum ve burada yüksek faizli kart borcunu taşıyarak “nihai günah” ı taahhüt ediyordum. Borç da tadilatta geçirdiğim zorlu zamanın, o sırada bulunduğum zamanın güçlü bir hatırlatıcısıydı ve artık etrafta tutmak istemediğim gereksiz bir bagaj gibi hissettim.

Kredi kartı ilgisinden kaçınmak ve ödüller kazanmak için Borç Verme'ye göz atın. Kartınızı kaydırdığınız gün, çek hesabınızdan para çekerek kredi kartınızı bir banka kartına dönüştürür.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Sitemde 30 günlük zorluklar yapmakta büyük rolüm var, bu yüzden tüm kredi kartı borcumu ödemekten nasıl “meydan okuma” yapabileceğime dair beyin fırtınası yapmaya başladım. 30 günde bütün bu borcu ödemek tamamen gerçekçi değildi, ancak 90 günde nasıl başarabileceğimi hayal etmeye başladım.

Kendimi sorumlu tutmama yardımcı olmak için, ilerlememi blog'um Financial Best Life'da herkese açık olarak belgelemeye karar verdim. Kişisel finans blogcusu olarak, kitlemin önünde başarısız olmak istemedim, bu yüzden beni takip etmeme yardımcı oldu!

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Çoğunlukla iyi, eski moda, en iyi uygulamaları belirleyen hedefler. Ama ben onunla süper zenginlik elde etmek zorunda kaldım, ve haftalık geri dönüşümü takip ettim, bu da çok yardımcı oldu çünkü bu kadar kısa bir zaman dilimi ile çalışıyordum. Ayrıca başarının anahtarı olduğumu hissettiğim birkaç şey daha yaptım.

  • Öncelikle hedefimi, 8,400 dolar ve hedeflerimi “tersine mühendislik” olarak seçtim. Bunu 90 gün içinde ödemek için iki ayda bir $ 2,800 veya 1,400 dolar ödemek zorundayım.
  • Acil tasarruflarımın borcunu ödemek için (~ 1,000 $) küçük bir kısmını koydum çünkü borçun bana uzun vadede daha pahalı olduğunu düşündüm. (Ayrıca, gerçek acil durumlar için tasarrufta yeterince yerim olduğundan emin oldum.) Bu aynı zamanda benim zorluğum için iyi bir başlangıçtı ve her iki haftada bir 1.200 $ ödeme yapmamı bıraktı.
  • Sitemde ilerlemeyi takip etmenin bir yolu olarak sunduğum borç geri ödeme izleyicisini kullandım.
  • Bütçemi çıplak kemiklere ayırdım ve ekstra para kazanmanın yollarını buldum.
  • Motive olmak için, daha önce hiç yapmadığım bir görüntü panosu yarattım. Borcum gittikten sonra hayatımın nasıl görünmesini istediğimi söylememe yardımcı oldu.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Çoğunlukla sadece yorgunluk. Ekstra çalışma yapıyordum ve bu temelde herşey 90 gün boyunca yaptım. Ayrıca dışarı çıkmak ve bir şeyler yapmak isteyen arkadaşlara ve ailelere hayır demeye devam etmek daha da zorlaştı. Ama hey, sadece 90 gün oldu!

Dürüst olmak gerekirse, tüm boş zamanımı büyük hedefime odaklanmak için aldı: kartların ödenmesini sağladı. Başka bir şey yapmak için zamana ya da enerjiye sahip olmak en zorlu bölümdü, ve bittiği zaman kesinlikle tükendim. Ancak herhangi bir zaman diliminde borcu ödemek yorucu oluyor, bu yüzden hızlandırılmış ödeme fikrini seviyorum.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Atlanta'da harika bir yazılım şirketi için pazarlama içerik stratejisti olarak tam zamanlı çalışıyordum. Yılda 60 bin dolar kazandım ve her ay vergilerden sonra 3,800 dolar getirdim. Her maaşın 400 doları (ayda 800 dolar) doğrudan borcuma gitti ve gerisi faturalarımı ödemek için kullanıldı.

Aynı zamanda, bir serbest yazar olarak benim “yan koşuşturmam” ve borcumu ödemek için ekstra para kazanmak için blogumun kazançlarına da güveniyordum. Her ay, borç ödeme tutarının çoğunun geldiği harcamalardan sonra 2.700 dolar kazandım.

Ben ekstra yan nakit yapmak için yapabileceğim hemen hemen her şey yaptım: eBay'de eşya satma, bebek bakıcılığı, arkadaşlarıma ihtiyaç duyduklarımı sorma, vb. Hatta eğlenceli olan bir arkadaşım için küçük bir seslendirme çalışması yapmak için para aldım. !

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

İnanılmaz hissettirdi! Belki de kolejden sonra kartları ilk kez ödediğimde daha da güçlendim çünkü hedef çok agresifti ve bunu yapmak için tamamen odaklanmak zorunda kaldım.

Çalışmaya devam etmemi istemiş olan “meydan okuma” sırasında pek çok yeni müşteri üstlendim, bu görevi tamamladıktan kısa bir süre sonra kendime çalışmam için tam zamanlı işimi bırakabildim. Her zaman kendi patronum olmak isterdim ve borç gitti, beni geride tutan bir şey yoktu.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Geriye doğru başlayın: Borcunuza bakın, kişiliğinize göre gerçekçi bir zaman çizelgesi belirleyin (Yavaş ve istikrarlı mı yoksa agresif mi olmak istiyorsunuz?) Ve aylık bir hedef belirleyin. Ayrıca, boş zamanınızı feda etmeniz gerekse de, paranızın karşılığını almak, borcunuzu daha hızlı ödemek için ekstra para getirmenin harika bir yoludur. Her ay borcunuza bu kadar büyük miktarlar koymak için bağımlılık olabilir!

Videoyu izle: 90 Bin Oyun Bilgisayarı 1080p 60fps + i5 8400 ile yüksek ayarlar [Hintçe]

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Uygun Devrilme Görgü Görüyor musunuz?
Maliye

Uygun Devrilme Görgü Görüyor musunuz?

Birçoğumuz başkalarından bir tür hizmet almayı sağlayan faaliyetlerde bulunuyoruz. Bununla birlikte, ne kadar bahşiş verileceğini bilmek zor olabilir - ve bahşiş vermenin toplumsal bir gereklilik olduğu düşünüldüğünde. Devrilme görgü kuralları endüstriden sanayiye ve ülkeden ülkeye farklıdır. Çok fazla devrilme genellikle bir problem değildir; Çoğu insanın mücadele ettiği yerde, bunu gerektiren bir durumda yeterince ya da hiç devrilme olmaz.
Devamını Oku
Kredi Birliği nedir?
Maliye

Kredi Birliği nedir?

Bir çok insan bankaların ve kredi birliklerinin aynı şey olduğunu düşünüyor. Çoğunlukla, çok benzerler. Ancak, kredi sendikalarını bankalardan ayıran bazı önemli farklılıklar var. İki tip arasındaki farkı ve bir kredi birliğinin avantajlarından bazılarına bakacağız. Ayrıca, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermeniz için gereken bazı bilgileri de alacaksınız.
Devamını Oku
7 Ucuz Yemek Hazırlık Fikirleri
Maliye

7 Ucuz Yemek Hazırlık Fikirleri

Bakkal masraflarını azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bir aileyi ya da tek bir kişiyi beslemek maliyetli olabilir. Ancak, yemek hazırlığı için büyük tasarruf yolları vardır. Çok sayıda güçlü yemek hazırlama fikirlerini bilmek ve yapmak için pahalı olmayan yemeklerin bir listesini yapmak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Sistemin nasıl çalıştığını bilmek zorundasınız.
Devamını Oku
5 Yıldızlı Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

5 Yıldızlı Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası, birçok kişinin genel finansal planlarının önemli bir parçasıdır. Bunun nedeni, faydalanıcının (veya yararlanıcıların) aldığı gelirlerin çok çeşitli ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir. Bunlar arasında, son harcamaların ödenmesi, büyük borçların ödenmesi ve / veya devam etmekte olan yaşam giderlerinin ödenmesi sayılabilir; böylece sevdiklerinin maddi sıkıntıya, özellikle de onlar için zor bir zamanda karşılaşmaları gerekmez.
Devamını Oku