Maliye

Kendi Vergilerinizi Neden Yapmalısınız?

Bu gönderi, kendi vergilerinizi yaparak maliyenizin sahipliğini almanızı sağlayan TaxAct #DIYtaxes blog turunun bir parçasıdır. TaxAct, vergilerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde dosyalamanıza yardımcı olacak araçları ve rehberliği sağlar.Bugün kendi vergilerinizi yapınTaxAct.com

DIY Vergi İadesi Nasıl Değişti?

Kendine ait vergi beyannamesi son on yılda çok yol kat etti. Yıllar önce kendimi verdiğim vergilerden sonra, vergi indirimleri ve vergi kredilerini düzenli olarak gözden kaçırdım, çünkü yıllar önce DIY vergi dosyalarının var olduğu yazılımlar, bugünün çevrimiçi vergi dosyalama siteleri kadar kolay değildi.

Süreçle ilgili hayal kırıklığına kapıldım çünkü vergilemden, verdiğim en yüksek vergi iadesini almamı sağlayacak şekilde vermem için profesyonel bir vergi hazırlayıcısı kadar bilmem gerektiğini hissettim.

Verdiğim kesintilerden ve makbuzlardan geçmeyi öğrenmek için çalışırken yaptığım geri dönüşümü almak saatlerimi aldı.

Ancak bugün, vergi iadesi çok farklı. Teknoloji uzun bir yol kat etti ve bu günlerde mevcut olan çevrimiçi vergi dosyalama sistemleri, vergileri kendi başınıza göndermeyi çok daha kolay hale getirdi.

Artık kendi vergilerinizi çevrimiçi olarak dosyalamak için muhasebe derecesine sahip olmanız gerekmiyor. Vergi Yasası gibi çevrimiçi vergi dosyalama siteleri ile zor iş sizin için yapılır. İşiniz sadece sizden istendiğinde boşlukları doldurmaktır. Çevrimiçi programların en yenisi, hiç kimsenin çevrimiçi yayınlamadığı ya da geçmişte kendi kendine yapma vergi yazılımı kullanmasa bile, ortalama kişinin kolay ve verimli bir şekilde kullanabilmesi için yaratılmıştır.

Tasarruf

Bugünün dünyasında DIY vergi dosyalama için bir başka büyük fayda bir online do-it-yourself vergi dosyalama sitesi kullanarak gelen maliyet tasarrufudır. Yerel bir muhasebeci tarafından vergilerinizi kolayca 200 $ veya daha fazla tutabilirken, birçok çevrimiçi vergi dosyalama sitesi, kullanıcıların temel 1040EZ formunu ücretsiz ya da minimum ücret karşılığında dosyalamasına olanak tanır.

1040A formu gibi kesintilerle daha karmaşık bir biçimde dosya oluşturmaya ihtiyaç duyuyor olsanız bile, fiyatlar çoğu yerel muhasebe firmasından çok daha hesaplıdır. Örneğin, Vergi Yasası ile, ürün iadeleri için başvuru sadece 24.99 $ 'dan başlar ve bu da profesyonel bir vergi hazırlayıcısının ödemesinin maliyetinden önemli ölçüde daha azdır.

İlgili Podcast

Ücretsiz Eğitim

Vergi beyannamesi üzerinden online bir vergi iadesi başvurusu yapmakla ilgili bir başka önemli şey de, kendinizi vergi dosyalama işlerinde ve dışarısında eğitme sürecine başlamanızdır.

Kendi vergilerinizi dosyalamak için ne gerektiğini ve ne kadar öğrenirseniz, vergi kesintilerinizi en üst düzeye çıkarmak ve her yıl vergilerinizde ödediğiniz tutarı en aza indirmek için gelecek yıllarda daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Kendi vergi iadenizi dosyalama yetkiniz olmadığına bir dakika inanmayın. Vergi Yasası gibi profesyonel çevrimiçi sistemlerle, vergilerinizi kendi kendinize dosyalamak ve süreçte zamandan ve paradan tasarruf etmek için öğrenmeniz gereken tüm araçlara sahipsiniz. Bu yeni programlar, her adımda size yol gösterir, hangi şeyleri kaçırdığınızı sorar ve hatırlatmalar ve önerilerde bulunur, böylece bir şeyi kaçırmazsınız.

Bu yıl kendiniz yapmayı deneyin ve DIY çevrimiçi vergi dosyalarının kolaylık ve rahatlığının size nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenin.

Vergi son tarihini atmak stresli olmak zorunda değildir. TaxAct ile, vergilerinizi güvenle hazırlamak ve e-posta ile göndermek için ihtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda. Bunu aldın. Bugün basit federal ve devlet iadenizi ÜCRETSİZ olarak gönderin.TaxACT.

Videoyu izle: Nükleer enerji ve yerli otomobilde tren kaçtı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı
Maliye

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı

Kilo vermek, daha iyi hissetmek, sağlığınızı geliştirmek ve 7 dakikadan az bir sürede bunu yapmak isteyen var mı? Eğer öyleyse, bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Muhtemelen bu bir infomercial olup olmadığını kendinize soruyorsunuz ve size temin ederim. Bu, birkaç yıl önce yaptığım, olağanüstü sağlık ve esenliğime atfettiğim bir keşif.
Devamını Oku
Anket Junkie İnceleme
Maliye

Anket Junkie İnceleme

“Para kazanmanın yollarını aradıysanız”, “boş zamanlarınızda yüzlerce dolar kazanacağınızı iddia eden düzinelerce farklı“ anket sitesi ”ile karşılaştınız. Orada katılabileceğiniz sayısız anket paneli var ve hepsinin en iyisi olduğunu iddia ediyorlar. Kanepenizin rahatlığından biraz para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, anket siteleri bunu yapmanın mükemmel bir yolu olabilir, ancak bunların hepsi yasal değildir.
Devamını Oku
'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem
Maliye

'Her Zaman Kalite Satın Almayı Öneren 3 Problem

Ucuza alın ve size mal olacak. Şüphesiz bu tavsiyenin bir versiyonunu daha önce duymuştunuz. Teorik olarak mantıklı. Ucuz hurda satın almak yerine, zaman ve zamanı tekrar değiştirmeniz gerekir; bu pahalı ve savurgandır, kalıcı olacak kaliteli ürünler alırsınız. Uzun vadede tasarruf edersiniz. Bu tavsiye teoride mantıklı olsa da, uygulamada bu kadar basit değildir.
Devamını Oku
Emeklilik Tasarruflarını Nasıl Yönetiriz?
Maliye

Emeklilik Tasarruflarını Nasıl Yönetiriz?

Emeklilik birikimleriniz, günlerinizin geri kalanı için rahatça yaşamak için yeterli paraya sahip olduğunuzdan emin olmak için aktif olarak yönetilmelidir. Çoğu insan emeklilik yaşına geldiğinizde, tüm çalışmalarınızın arkanızda olduğunu düşünürken, altın yıllarına giren ya da birkaç yıl içinde kemeri olan herkes size başka türlü söyleyecektir.
Devamını Oku