Maliye

Kendi Vergilerinizi Neden Yapmalısınız?

Bu gönderi, kendi vergilerinizi yaparak maliyenizin sahipliğini almanızı sağlayan TaxAct #DIYtaxes blog turunun bir parçasıdır. TaxAct, vergilerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde dosyalamanıza yardımcı olacak araçları ve rehberliği sağlar.Bugün kendi vergilerinizi yapınTaxAct.com

DIY Vergi İadesi Nasıl Değişti?

Kendine ait vergi beyannamesi son on yılda çok yol kat etti. Yıllar önce kendimi verdiğim vergilerden sonra, vergi indirimleri ve vergi kredilerini düzenli olarak gözden kaçırdım, çünkü yıllar önce DIY vergi dosyalarının var olduğu yazılımlar, bugünün çevrimiçi vergi dosyalama siteleri kadar kolay değildi.

Süreçle ilgili hayal kırıklığına kapıldım çünkü vergilemden, verdiğim en yüksek vergi iadesini almamı sağlayacak şekilde vermem için profesyonel bir vergi hazırlayıcısı kadar bilmem gerektiğini hissettim.

Verdiğim kesintilerden ve makbuzlardan geçmeyi öğrenmek için çalışırken yaptığım geri dönüşümü almak saatlerimi aldı.

Ancak bugün, vergi iadesi çok farklı. Teknoloji uzun bir yol kat etti ve bu günlerde mevcut olan çevrimiçi vergi dosyalama sistemleri, vergileri kendi başınıza göndermeyi çok daha kolay hale getirdi.

Artık kendi vergilerinizi çevrimiçi olarak dosyalamak için muhasebe derecesine sahip olmanız gerekmiyor. Vergi Yasası gibi çevrimiçi vergi dosyalama siteleri ile zor iş sizin için yapılır. İşiniz sadece sizden istendiğinde boşlukları doldurmaktır. Çevrimiçi programların en yenisi, hiç kimsenin çevrimiçi yayınlamadığı ya da geçmişte kendi kendine yapma vergi yazılımı kullanmasa bile, ortalama kişinin kolay ve verimli bir şekilde kullanabilmesi için yaratılmıştır.

Tasarruf

Bugünün dünyasında DIY vergi dosyalama için bir başka büyük fayda bir online do-it-yourself vergi dosyalama sitesi kullanarak gelen maliyet tasarrufudır. Yerel bir muhasebeci tarafından vergilerinizi kolayca 200 $ veya daha fazla tutabilirken, birçok çevrimiçi vergi dosyalama sitesi, kullanıcıların temel 1040EZ formunu ücretsiz ya da minimum ücret karşılığında dosyalamasına olanak tanır.

1040A formu gibi kesintilerle daha karmaşık bir biçimde dosya oluşturmaya ihtiyaç duyuyor olsanız bile, fiyatlar çoğu yerel muhasebe firmasından çok daha hesaplıdır. Örneğin, Vergi Yasası ile, ürün iadeleri için başvuru sadece 24.99 $ 'dan başlar ve bu da profesyonel bir vergi hazırlayıcısının ödemesinin maliyetinden önemli ölçüde daha azdır.

İlgili Podcast

Ücretsiz Eğitim

Vergi beyannamesi üzerinden online bir vergi iadesi başvurusu yapmakla ilgili bir başka önemli şey de, kendinizi vergi dosyalama işlerinde ve dışarısında eğitme sürecine başlamanızdır.

Kendi vergilerinizi dosyalamak için ne gerektiğini ve ne kadar öğrenirseniz, vergi kesintilerinizi en üst düzeye çıkarmak ve her yıl vergilerinizde ödediğiniz tutarı en aza indirmek için gelecek yıllarda daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Kendi vergi iadenizi dosyalama yetkiniz olmadığına bir dakika inanmayın. Vergi Yasası gibi profesyonel çevrimiçi sistemlerle, vergilerinizi kendi kendinize dosyalamak ve süreçte zamandan ve paradan tasarruf etmek için öğrenmeniz gereken tüm araçlara sahipsiniz. Bu yeni programlar, her adımda size yol gösterir, hangi şeyleri kaçırdığınızı sorar ve hatırlatmalar ve önerilerde bulunur, böylece bir şeyi kaçırmazsınız.

Bu yıl kendiniz yapmayı deneyin ve DIY çevrimiçi vergi dosyalarının kolaylık ve rahatlığının size nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenin.

Vergi son tarihini atmak stresli olmak zorunda değildir. TaxAct ile, vergilerinizi güvenle hazırlamak ve e-posta ile göndermek için ihtiyacınız olan her şey parmaklarınızın ucunda. Bunu aldın. Bugün basit federal ve devlet iadenizi ÜCRETSİZ olarak gönderin.TaxACT.

Videoyu izle: Nükleer enerji ve yerli otomobilde tren kaçtı mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Ulusal Yaşam Grubu Hayat Sigortası İncelemesi

Herhangi bir iyi, sağlam mali plan oluştururken hayat sigortası koruması düşünülmelidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, kazazedeleriniz tarafından çok çeşitli nedenlerle kullanılabilir. Bunlar, bir ev ipoteği de dahil olmak üzere, borçların ödenmesini ve cenaze ve diğer nihai masrafları ödemeyi ve aylık faturaların ödenmeye devam etmesini sağlamayı içerebilir.
Devamını Oku
Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz
Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz

Borcunu ödemek düşüncesi harika, değil mi? Artık aylık ödemeler, postadaki kredi kartı faturaları veya telefonunuzdaki sinir bozucu “Minimum Ödeme Talebi” hatırlatıcıları yok. Her ay daha heyecanlı finansal hedeflere doğru yüzlerce dolar. Tüketici ve diğer borçların ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.
Devamını Oku
Borçlular ve Yatırımcılar için Peerform Yorumları
Maliye

Borçlular ve Yatırımcılar için Peerform Yorumları

Peerform incelemelerine baktığınızda, önce geleneksel krediler ile emsal krediler arasındaki farkı anlamanız gerekir. Geleneksel krediler bir bankadan gelip aylar sürebilirken, P2P kredileri yatırımcıları ve borç alanlarını birbirine bağlayan bir platform üzerinden yapılır. Peer-to-Peer ödünç verme siteleri, hem borç alanlar hem de yatırımcılar için hızla tercih edilen hedefler haline gelmektedir.
Devamını Oku
Gençler için 15 Legit Online İşler
Maliye

Gençler için 15 Legit Online İşler

Bu günlerde, gençler, web ve sonsuz çeşitlilikteki uygulamalar sayesinde McDonald's veya kertenkelelerdeki klişeleşmiş yarı zamanlı çalışmanın dışında ekstra para kazanmak için çok daha fazla seçeneğe sahipler. Eğer bir gençsen, muhtemelen birden fazla vesileyle cebinde daha fazla para kazanmak için şansın var.
Devamını Oku