Maliye

Kitap Okuma Ödeyeceğiniz 20 Site

Okumayı severmisin? Para kazanmak istermisin? Eğer öyleyse, sevdiğin şeyi yapman için sana para veren yan sesler bulabilirsin: kitap oku.

Dışarıda kitap okumak için insanlara ödeme yapan birkaç şirket var. En sevdiğin etkinliklerden birinden keyif aldığınızı düşünün - okuma - ve bunu yapmak için ödeme alın.

Bahşiş: Görüşlerinizi paylaşmak için Paypal ile size nakit gönderin. Olan bir anket var Junkie göz atınTrustpilot derecesi 8,9 / 10.

Kitap okumak için size ödeme yapacak firmaların listesine bakın ve bu kitap inceleme şirketlerinden biriyle ortaklık yapmanın, yapmayı sevdiğiniz bir şey yaparken ekstra para kazanmanız için iyi bir yol olup olmadığını düşünün.

Kitap Yorumlarını Yazmak İçin Nakit Ödemeli Olun

Bu kitap incelemeleri için nakit ödeme yapan şirketlerin bir listesidir. Daha sonra okuyacağınız gibi, tüm şirketler hakemlere bu şekilde ödeme yapmaz.

1. Herhangi Konu Kitaplar

Herhangi bir Konu Kitabı, onlar için incelediğiniz her kitap için size nakit ödeyecektir. İşte nasıl çalışıyor: Sitede bir kitap incelemesi yapmak için başvuruyorsunuz. Kabul edildikten sonra, Her Konu Kitabı size kitap bazında vakaları incelemek için teklifler gönderecektir.

İnceleme işini kabul edip etmeyeceğinizi seçersiniz ve siz yazdıktan sonra kitabı okur ve kullanacağınız form hakkında ayrıntılı bir inceleme yaparsınız.

Bu şirket analitik bir akıl ile ciddi yorumcular arıyor. Her bir kitap incelemesi, kelime sayısı vb. Gibi farklı ödemeler yapacağı için, inceleme başına ne kadar ödeme yaptıklarını söylemezler.

Ayrıca, iş yüklerine bağlı olarak, herhangi bir zamanda yeni gözden geçirenleri kabul edebilir veya kabul etmeyebilirler. Kabul ederseniz, bu kitap okumak için harika bir yoldur.

2. Kirkus Medyası

Kirkus Media, öncelikle kitap incelemelerinde uzmanlaşmış bir şirkettir. Bu, genellikle kitap okumak ve yaklaşık 350 kelimelik bir değerlendirme yazmak için gözden geçirenleri işe aldıkları anlamına gelir.

Kirkus için bir kitap incelemesi olarak düşünülmek üzere, özgeçmişinizi, yazı örneklerinizi ve uzmanlıklarını, yeteneklerini ya da deneyimlerini web sitelerinin e-posta adresine göndermenin bir listesini göndermeniz gerekir.

Şirket ayrıca zaman zaman editörler ve editörler için de çalışmaktadır, yani kitap okumak için Kirkus'un ödeme yapması için üç fırsatınız vardır.

3. Çevrimiçi Kitap Kulübü

Çevrimiçi Kitap Kulübü, kitabın uzunluğuna bağlı olarak kitap incelemeleri için 5 ile 60 dolar arasında ödeme yapan bir şirkettir.

Şirket, üyelerine gönderdikleri kitapların dürüst yorumlarını arıyor ve üye olmakta özgürdür. Size gönderdikleri kitaplar da ücretsiz olarak gönderilir.

Çevrimiçi Kitap Klübü ile yaptığınız ilk incelemenin ücretsiz yapılması gerektiğini bilin. Bu, onların bir şirket için bir kitap eleştirmeni olarak bir iş için haklı olduğunuzu belirleyebilmenin bir yoludur.

Onlar için yapılan tüm müteakip incelemeler ücretli olarak ödenecektir.

4. Haftalık Yayıncılar

Yayıncılar Weekly, kitap yayıncılığı işine odaklanan haftalık bir haber dergisidir. Web sitelerinin genellikle editörler, fotokopi uzmanları ve kitap eleştirmenleri için iş açılış bilgilerini içeren bir kariyer sayfası vardır.

Ancak, bazen kitap eleştirmenleri ara sıra ararlar. Publishers Weekly tarafından işe alınan tüm eleştirmenler, site, bu tutarın ne olduğunu belirtmese de, bir fahri ödenir.

Şirket her türlü kurgu (grafik romanlar dahil) ve kurgusal olmayan kitaplar için incelemeler yayınlamaktadır.

Aynı zamanda hem geleneksel olarak yayınlanan hem de kendi yayınladıkları kitapları gözden geçirmeyi düşünüyorlar. Potansiyel bir gözden geçirici olarak düşünülmek için, şirkete bir özgeçmişin yanı sıra yakın zamanda yayınlanan bir kitabın 200 kelimelik örnek bir incelemesini göndermeniz gerekir.

5. ABD'nin Kitap İncelemesi

ABD'deki Kitapların İncelenmesi, binlerce kitabın kitap incelemelerini çeşitli türlerde yayınlayan bir şirkettir. Şirket düzenli olarak şirket sitesinde yayınlanmak üzere kitapların 250-300 kelimelik derlemelerini yazmasını istiyor.

Sitelerinde gözden geçirilmek üzere mevcut kitaplar yayınladıkça, kiralanan hakemler bir kitabın gözden geçiricisi olarak kabul edilmesini talep ediyorlar. İnceleme tamamlandıktan sonra, bir önceki ayda tamamladığınız tüm incelemeler için aylık olarak ödenirsiniz.

6. Kitapların Kadınların Gözden Geçirilmesi

Kitapların Kadınların Gözden Geçirilmesi, kadınlar tarafından yazılan kitapların gözden geçirildiği bir yayındır. Site, Philadelphia, Pennsylvania'daki Old City Publishing ile işbirliği içinde Wellesley College'daki Kadınlar için Wellesley Merkezleri'nden yola çıkmıştır.

Ödevleri gözden geçirmek için dikkate alınmak üzere özgeçmişinizi, yayınlanan incelemelerin örneklerini ve bir kapak mektubunu göndermelisiniz.

Bu, ödeme için gözden geçirilmemiş bir kişiyi kabul etmeyeceklerini söylememelidir, ancak inceleme örnekleriniz “ilgili okuyucuların geniş bir kitlesi için canlı, düşündürücü ve erişilebilir” olması önemlidir.

Timeliness ve profesyonellik, o güçler için de önemlidir; son teslim tarihini karşılayabilecek eleştirmenler istiyorlar. Çoğu yorumcu, ödenen kelime başına on dört sent alır ve şirket, kitapların da gözden geçirilmesi için önerileri memnuniyetle karşılar.

7. Upwork

Freelancerları yardıma muhtaç olanlarla bağlayan bir freelancing ağı olan Upwork, web siteleri ya da bloglar için kitapların gözden geçirilmesi için bazı pozisyonlar sunabilir.

Upwork, genellikle bağımsız yükleniciler olarak ödenen kitap eleştirmenlerine yönelik işler de dahil olmak üzere çeşitli türlerde binlerce iş sunmaktadır.

Ücretsiz Kitaplarla Ücretli Olun

Kitap incelemeleri arayan bazı siteler, gerçek parayla size ödeme yapmazlar, ancak bunlar, incelemek için incelediğiniz kitabın ücretsiz bir kopyasını verecektir.

İncelemeniz ve saklamanız için ücretsiz kitap gönderecek sitelerden bazılarının listesi.

8. Bethany House

Bethany House, tarihi Hıristiyanlığı temsil eden kitapları yayınlamaya odaklanan bir yayıncıdır.Şirket, kendileri için inceleme yapanların kendi bloglarına sahip olmalarını ve bu blog sitesinde Bethany House incelemelerini yayınlamaya istekli olmalarını ister.

Bethany House için bir yorumcu olarak, en az 75 kelime uzunluğunda (arsa özetini içermeyen) yorumlar yazmalı ve hem kişisel blogunuzda hem de Amazon veya Barnes & Noble gibi bir perakendeci web sitesinde yorum yazmalısınız.

Şirket ilk gelen, ilk hizmet esasına göre hakemleri seçer. Her ay, hem bir kurgu hem de kurgu olmayan bir kitap listesini gözden geçirme için gönderdiler ve onaylanan denetmenler, ilk olarak yanıtlarını incelemek için bir kitap kopyası aldı.

İncelemeye ihtiyaç duydukları kitapların sınırlı sayıda kopyasına sahip olduklarını unutmayın, bu nedenle listeler yayınlandıktan sonra bir kitabın gözden geçiricisi olarak kabul edilmek istiyorsanız hızlı davranmanız önemlidir.

9. Kitap Taraması

Kitap Tarama, incelemeleri ve diğer bilgileri yayınlayan “kitap severler için çevrimiçi bir dergi” dir. Bir inceleme karşılığında ücretsiz kitap isteyen yorumcular arıyorlar.

Üyeler, kaç yayıncının Kitap Tara'ya kitap gönderip aldıklarına bağlı olarak çeşitli zaman çizelgeleri alır. İnceleme fırsatları, fırsatları temel alarak her üç ayda bir, daha sık ve bazen daha az sıklıkta değişir.

10. Kitaplara Bakın Blogcular

Kitaplara Bakın Blogcular, kitap okumaya ve bloglarında kitapların incelenmesine istekli olan kişileri (bir kitabın ücretsiz bir kopyası şeklinde) öder.

Kendi blog'unuz yoksa, yayınladıkları içeriğe benzer bir kitabın incelemesini yapmak için size ödeme yapmak isteyip istemediklerini öğrenmek için şimdi bir blog başlatabilir veya mevcut bloglarla iletişime geçebilirsiniz.

Mevcut kitaplarının tam bir listesini görmek için Kitaplara Bakma Blogger'larına üye olmalısınız, ancak bunların örnek listesi kendi kendine yardımdan maneviyattan kurmacaya ve daha fazlasına kadar çeşitli türlerde kitaplar sunduğunu gösterir.

11. Chicago Kitap İncelemesi

Chicago Book Review, “Chicago'nun yayın dünyasını ve ürettiği harika kitapları” vurgulamak amacıyla popüler bir edebi sitedir. Site, Chicago'nun 125'den fazla kitap yayıncılığı şirketlerinden gelen pek çok kitabın yorumlarını paylaşıyor.

Şirket, “bu kitabı seviyorum” un ötesine geçen, kaliteyi göz önünde bulunduran, iyi düşünülmüş, iyi yazılmış değerlendirmeleri sağlamaya adanmış eleştirmenler arıyor! ve 'Ne harika bir kitap!'

Düşünceli ve detaylı kitap incelemeleri yazmayı ve bunu yapmak için ücretsiz kitaplar almayı seviyorsanız, The Chicago Book Review'u özgeçmişinizi göndermeyi ve örnekleri yazmayı düşünün.

12. Civitas Press

Civitas Press, blog yazarlarına bloglarında (veya yazdıkları blogda) ve Amazon veya Barnes ve Noble gibi bir perakende sitesinde kitap incelemeleri paylaşmaları için ödeme yapan bir yayıncıdır.

Şirket, kurgu veren ve canlandıran kurgu ve kurgusal olmayan yazılar yayınlıyor ve bu yayında, gözden geçirme başvurularını aktif olarak kabul ediyor.

13. Kitaplar için Bloglama

Kitaplar için Blog oluşturma, kişisel blogunuzda kitabın bir incelemesini yapmayı kabul ederseniz, ücretsiz bir kitap (gerçek kitaplar ve e-kitaplar mevcuttur) ile ödeme yapacak bir sitedir.

Site kurgu, kurgusal olmayan, eğlence, iş dünyası, inanç ve daha pek çok farklı türü inceliyor.

Kişisel bir blogunuz yok mu? Bir blogu 10 dakikadan daha kısa sürede nasıl başlayacağınızı öğrenmek için buraya gidin.

14. Moody Press

Moody Press Publishers ayrıca hak sahiplerine ücretsiz kitap şeklinde ödeme yapar - şirketlerinin yayınladığı kitaplar.

Bethany Publishers'ta olduğu gibi, Moody de bir bloga sahip olan ve kitap yorumlarını bu blogda ve Amazon gibi bir perakendeci sitesinde paylaşmaya istekli olan yorumcular ister.

Çevrimiçi başvurunuzu gönderdikten ve yorum yazarı olarak kabul edildikten sonra, incelenmek üzere mevcut olan kitaplara göz atabilir ve inceleme için gönderilmek üzere bir başlık seçerek bir başlık seçebilirsiniz.

Moody, seçimlerinizi yaptıktan sonra ABD Posta Servisi Medya postası üzerinden 7 ila 10 gün içinde size kitap gönderir ve kitabın alınmasından sonra 60 kitap içinde kitap incelemeleri yapılmasını gerektirir.

15. Net Gale

Net Galley, Net Galley sitesinde tanıtılan kitapları okumak ve bu kitaplar için yorum yazmak için kütüphaneciler, kitapçılar, eğitimciler, yorumcular ve blog yazarları arıyor.

Net Galley'in bir inceleme karşılığında sadece kitapların dijital kopyalarını verdiğini bilin.

16. Yeni Sayfalar

Yeni Sayfalar, "Etkileşimli Okuyucular ve Yaratıcı Yazarlar" için bir sitedir. Kitap okumaktan hoşlanıyorsanız, okuyup yazmak veya okumak istediğiniz kitap önerilerini göndermek için kayıt yaptırabilirsiniz ve size kitabın bir kopyasını gönderirler.

Şirket, okunması kolay ve akıllı bir dilde, canlı ve ilgi çekici bir inceleme yazabilen denetmenleri işe almaya çalışıyor. Dürüst eleştiriler önemlidir, ancak sevmediğiniz kitaplarla ilgili yorumları tercih ederler.

17. Tyndale Blog Ağı

Tyndale Blog Network, bir kitap incelemesi yazmak istediğiniz bir bloga sahipseniz, incelemeniz için ücretsiz kitaplar gönderecektir.

İlk incelemenizi yaptıktan sonra, şirket inceleme stilinizi ve yazma stilinizi beğendiklerinde size daha fazla kitap göndermeye devam edecektir.

Düzenleme veya Kopyalanmış Kitapların Ödenmesi

Kitap okumak için ödeme yapmanın başka bir yolu da, bir editör veya editör olarak çalışmaktır. Editörler ve metin editörler için açılışlar yayınlayan birkaç site var.

Bu sitelerin bazıları bir tuğla ve harç konumunda yarı zamanlı veya tam zamanlı işler için reklam veriyor. Birçok site, kitap düzenlerken evden çalışabilen bir editör veya editöre ihtiyaç duymaktadır.

Daha fazla sayıda kopya düzenleme ve düzenleme işine sahip sitelerin bazıları.

18. Upwork

Upwork öncelikli olarak, serbest çalışanlara, daimi bir çalışanı işe almak istemeyen şirketlerle veya bireylerle bağlantı kurmaya çalışır; bunun yerine, genellikle evden çalışan çağrı yapan freelancerları arar.

Upwork'te birçok farklı türde düzenleme ve kopyalama işi bulunmaktadır. Sadece size hitap edenler için başvur. Bir özgeçmiş 've potansiyel olarak çalışmalarınızın örneklerini göndermeniz gerekecek.

19. Contena

Contena, özellikle ihtiyaç duyanlara ve yazarlara ve editörlere odaklanan bir meslek kuruludur. Düzenleme işleri yapmaya başlamak için sadece ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir.

Hesabınız aktif olduktan sonra, işlerini sitelerinde düzenleyip kopyalayıp kopyalamayı aramaya başlayabilirsiniz.

20. Araştırma Meydanı

Research Square, American Journal Experts adında bir şirketin ana şirketidir. Bu şirket çoğu zaman editörleri evden kitap okuma ve düzenleme konusunda çalışmak üzere işe alıyor.

Bununla birlikte, editörlük yapmak istedikleri kitapların birçoğu, kurgusal olmayan kitaplar ya da bir kitabı İngilizce'den başka bir dile çevirecek çevirmenler ya da tam tersi olan işler olduğunu biliyorlar.

Kitap okumak, bir derleme yazmak veya hataları düzeltmek veya bulmak ve düzeltmek için size ödeme yapacak çok fazla site var.

Hangi türden okunacak işlerle ilgileneceksin?

Videoyu izle: Canım Öğretmenim. Öğretmenler Günü şarkısı. Sevimli Dostlar. Çizgi Film Çocuk Şarkılar 2016

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Roth IRA vs 401k: Zengin Nasıl Emekli
Maliye

Roth IRA vs 401k: Zengin Nasıl Emekli

Bir Roth IRA vs 401k arasındaki farkın neler olduğunu merak ettiniz mi? Bu soruyu sorduysanız endişelenmeyin. Yalnız değilsin. Her nasılsa, eğitim sistemimiz bize tarih ve bilimi öğretir, ancak yatırım ve emekliliğin temellerini öğretmeyi unutur. Hem Roth IRA hem de 401k, bileşik büyümenin avantajlarından yararlanmanıza yardımcı olacak harika yollardır, böylece yaşlandıkça daha fazla paraya sahip olursunuz.
Devamını Oku
Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları
Maliye

Küçük İşletmeniz için Basit IRA Açma Kuralları

Küçük işletme sahipleri, iş ve çalışanlarına yönelik bir emeklilik planı oluşturma konusunda birçok seçeneğe sahiptir. Daha önce, SEP IRA'dan daha yaygın seçeneklerden biri olduğunu söylemiştim. Diğer bir seçenek de SIMPLE IRA'dır. Ama ismin seni kandırmasına izin verme. SIMPLE IRA'nın kurallarına gelince, aslında emeklilik planı seçeneklerinin geri kalanıyla karşılaştırıldığında en kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyorum.
Devamını Oku
Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası genellikle herhangi bir finansal plan için önemli bir bileşen olarak düşünülebilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, sigortalıların cenaze ve diğer nihai harcamaları da dahil olmak üzere, borçlarını ödemek için ve ayrıca devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini sağlamak için kullanılabilir.
Devamını Oku
Para ödüyor
Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım.
Devamını Oku