Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi arttırmak zor olabilir, bu yüzden ev harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır:

1. Kullanılmayan üyelikleri iptal et

En son ne zaman spor salonuna gittin? Ne sıklıkla postada bir Netflix DVD'si var? Maliyeti haklı çıkaracak kadar Costco'ya gider misin? Bunlar kendinize sormanız gereken bazı sorular. Cevap, bu üyeliklerini artık kullanmadığınızı gösteriyorsa, bunları iptal etmeyi düşünmelisiniz. Bu masrafların üçünü de iptal ettik ve geriye bakmadık.

2. Daha iyi bir anlaşma için mevcut servis sağlayıcınıza danışın

Bunu internet sağlayıcım, uydu şirketi ve cep telefonu servisi ile yapabildim. Tüm yaptığım, daha iyi bir anlaşma yapabilmeleri için onları aramak ve sormaktı. İnternet şirketi bir yıl boyunca bana% 30 indirim verdi çünkü ben “sadık” bir müşteriydim.

Uydu şirketi paketimi düşürdü ve kabaca ayda 20 dolar tasarruf etti. Cep telefonu şirketi bana daha önce ödeme yaptığımdan yaklaşık 15 $ daha düşük bir maliyet veri planı teklif etti.

Şansınız, birkaç yıl boyunca bir servis sağlayıcınız varsa, sizi bir müşteri olarak tutmak için bir anlaşma yapmaya istekli olacaksınız.

3. Çamaşır makinesini, kurutucuyu ve bulaşık makinesini kullanmayı bekleyin.

Bu araçları, yoğun olmayan saatlerde çalıştırırsanız, çoğu hizmet şirketi sizi çok daha az ücretlendirir. Devletten eyalete göre değişir, ancak burada ne tür tasarrufların mümkün olduğuna dair fikir edinmek için APS tarafından yoğun olmayan saatlerin bir örneği.

Yoğun saatlerde
Pazartesi-cuma: 12: 00-19: 00

Yoğun Olmayan Saatler
Pazartesi-cuma: 07: 00-12: 00
Tüm gün cumartesi ve pazar

4. Öğle yemeğinizi işe alın

Bu, potansiyel olarak her ay bir ton para kazandırabilir. Öğle yemeğimi işe getirerek günde 3 dolar tasarruf edebilirim ki bu da ayda yaklaşık 60 dolar tasarruf anlamına geliyor. Öğle yemeğinde yersem, genelde 6 dolardan fazla öderim. Eğer kahverengi bir torbaya koyarsam, bir sandviç, simit, meyve ve fındık karışımı için maliyeti 3 dolara yaklaştırırım.

5. Borcunuzu ödeyin

Bu sinsi. Ama bunu düşünürseniz, her ay borcunuz var, bu cebinizden ve bir başkasından daha fazla para geliyor. Borcunuzu bir intikamla nasıl azaltacağınızı görmek için 18 aylık Borçlu 52.000 $ 'lık Borcum veya Borçtan Alabilirsiniz Önceki mesajlara bakın.

6. Sigorta planlarınızı birleştirin

Bu az çaba ile para tasarrufu için harika bir yoldur. Eşim ve ben politikalarımızın çoğunu, evimizde ve iki aracımızda sigorta içeren bir sağlayıcı aracılığıyla yapıyoruz. Onlarla çoklu politikalar elde etmemiz için bize indirim veriyorlar. Paketlenmiş indirim o kadar iyi ki, etrafta alışveriş yaptığım her zaman daha iyi bir anlaşma bulamıyorum.

7. Kendiniz projeleri yapın

Bir şey yapmak için başkasına ödeme yapmak yerine, kendiniz yapmayı düşünün. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, projenizin nasıl yapılacağını öğrenmenize yardımcı olacak adım adım talimatlar gönderip göndermediğini görmek için projenizi Youtube veya Ehow.com'da arayabilirsiniz.

8. Tamamlandığında elektroniği kapatın

Bu, Blu-ray oynatıcınızı, fanları, bilgisayarları, ışıkları, elektrik kullanan her şeyi kapatmayı içerir. Her biraz yardımcı olur, değil mi?

9. Programlanabilir bir termostat takın

Bu kendi yerimi aldığımda yaptığım ilk şeylerden biriydi. Eski termostatın, hiç kimse evde olmadığında bile, hedef sıcaklığın altına düştüğünde başlayacağını anladım. Programlanabilir Termostatı yükledikten sonra. Elektrik faturamda ayda yaklaşık 15 dolarlık bir düşüş fark ettim.

10. Buy mümkün olduğunda alış

Bu bariz görünüyor ama söylenmesi gerekiyor. Neden daha az ödeyebileceğiniz bir şey için tam bedeli ödediniz? Kısa bir süre önce eşim için kullanılmış bir Macbook Air'i 500 dolardan biraz daha aldım. Yeni bir tane satın alırsam, 1000 doların üzerinde bir maliyeti olurdu.

Şimdi satın almak için riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ama Ebay'da 400 dolara satılan kırılmışlar var. Eğer işe yaramazsa, maliyetin çoğunu telafi edebilirim. Ayrıca, güvenilir bir üreticiden kullanılmış bir ürünü satın alırsanız, şansınız hala içinde birkaç iyi yıl kalacak olmasıdır.

Giderlerinizi düzeltmek için hangi yolu seçersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler
Maliye

Ayrıca eğlenceli olan 30 ucuz hobiler

Boş zamanlarında eğlenmek yüzlerce dolara mal olmaz. Bir milyoner ya da nakit sıkıntısı çeken bir üniversite öğrencisi olmanızın önemi yok, ucuz hobiler, zamanınızın eğlenceli, tutumlu ve etkili bir kullanımı. Ucuz hobiler, çok para harcamadan eğlenmenin yollarını bulmakta ve sonuç olarak para konusunda endişelenmek için fazla zaman harcamayan pek çok tutumlu insanın ortak bir özelliğidir.
Devamını Oku
Para için Kitap ve Ders Kitapları Online Satış 26 En İyi Yerler
Maliye

Para için Kitap ve Ders Kitapları Online Satış 26 En İyi Yerler

Orada yatan eski kitapların var mı? Pekala, gelecekteki kullanımınız için hangi kitapları sadece toz toplayacaklardan korumak için karar verme zamanı. Okul kitapçığına gitmek yerine, kitap satın almanın yanı sıra daha fazla para kazanmak için ders kitaplarını kontrol etmek isteyebilirsiniz. 1. BookScouter BookScouter, en fazla para için ders kitapları satan en iyi web sitesi olabilir çünkü 38 satıcının fiyatlarını bir kerede karşılaştırır.
Devamını Oku
3 Legit Ev Meclisi İşleri
Maliye

3 Legit Ev Meclisi İşleri

Yasal ev montaj işlerinin olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta, bu tarz bir çok insan için mükemmel olabilir. Belki bir şeyleri bir araya getirmekten hoşlanırsın, ama evden çalışmak zorunda kalırsın. Montaj işleri harika bir iş olabilir - yaratıcı bir şeyler yapıyorsunuz ve bunun için ödeme yaparken bir şeyler yapıyorsunuz.
Devamını Oku
403b İzin Verilen Maksimum Katkı
Maliye

403b İzin Verilen Maksimum Katkı

Önceki bir yazıda, 403 (b) Vergi Korunan Yilliklerin bazı temellerini paylaştım. Özet olarak, 403 (b), sadece kar amacı gütmeyen ve hükümet işlerinde çalışanlara sunulan bir tür emeklilik hesabıdır. Bu çalışanlar için 403 (b) 'si 401 (k) değerine eşittir. Çalışan limitleri, işveren tarafından desteklenen 401 (k) ile sunulanlar için aynı olmakla birlikte, 403 (b) 'ler, çalışanların hak kazandıkları takdirde daha fazla katkıda bulunmalarına yardımcı olan başka bir bileşen sunmaktadır.
Devamını Oku