Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi arttırmak zor olabilir, bu yüzden ev harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır:

1. Kullanılmayan üyelikleri iptal et

En son ne zaman spor salonuna gittin? Ne sıklıkla postada bir Netflix DVD'si var? Maliyeti haklı çıkaracak kadar Costco'ya gider misin? Bunlar kendinize sormanız gereken bazı sorular. Cevap, bu üyeliklerini artık kullanmadığınızı gösteriyorsa, bunları iptal etmeyi düşünmelisiniz. Bu masrafların üçünü de iptal ettik ve geriye bakmadık.

2. Daha iyi bir anlaşma için mevcut servis sağlayıcınıza danışın

Bunu internet sağlayıcım, uydu şirketi ve cep telefonu servisi ile yapabildim. Tüm yaptığım, daha iyi bir anlaşma yapabilmeleri için onları aramak ve sormaktı. İnternet şirketi bir yıl boyunca bana% 30 indirim verdi çünkü ben “sadık” bir müşteriydim.

Uydu şirketi paketimi düşürdü ve kabaca ayda 20 dolar tasarruf etti. Cep telefonu şirketi bana daha önce ödeme yaptığımdan yaklaşık 15 $ daha düşük bir maliyet veri planı teklif etti.

Şansınız, birkaç yıl boyunca bir servis sağlayıcınız varsa, sizi bir müşteri olarak tutmak için bir anlaşma yapmaya istekli olacaksınız.

3. Çamaşır makinesini, kurutucuyu ve bulaşık makinesini kullanmayı bekleyin.

Bu araçları, yoğun olmayan saatlerde çalıştırırsanız, çoğu hizmet şirketi sizi çok daha az ücretlendirir. Devletten eyalete göre değişir, ancak burada ne tür tasarrufların mümkün olduğuna dair fikir edinmek için APS tarafından yoğun olmayan saatlerin bir örneği.

Yoğun saatlerde
Pazartesi-cuma: 12: 00-19: 00

Yoğun Olmayan Saatler
Pazartesi-cuma: 07: 00-12: 00
Tüm gün cumartesi ve pazar

4. Öğle yemeğinizi işe alın

Bu, potansiyel olarak her ay bir ton para kazandırabilir. Öğle yemeğimi işe getirerek günde 3 dolar tasarruf edebilirim ki bu da ayda yaklaşık 60 dolar tasarruf anlamına geliyor. Öğle yemeğinde yersem, genelde 6 dolardan fazla öderim. Eğer kahverengi bir torbaya koyarsam, bir sandviç, simit, meyve ve fındık karışımı için maliyeti 3 dolara yaklaştırırım.

5. Borcunuzu ödeyin

Bu sinsi. Ama bunu düşünürseniz, her ay borcunuz var, bu cebinizden ve bir başkasından daha fazla para geliyor. Borcunuzu bir intikamla nasıl azaltacağınızı görmek için 18 aylık Borçlu 52.000 $ 'lık Borcum veya Borçtan Alabilirsiniz Önceki mesajlara bakın.

6. Sigorta planlarınızı birleştirin

Bu az çaba ile para tasarrufu için harika bir yoldur. Eşim ve ben politikalarımızın çoğunu, evimizde ve iki aracımızda sigorta içeren bir sağlayıcı aracılığıyla yapıyoruz. Onlarla çoklu politikalar elde etmemiz için bize indirim veriyorlar. Paketlenmiş indirim o kadar iyi ki, etrafta alışveriş yaptığım her zaman daha iyi bir anlaşma bulamıyorum.

7. Kendiniz projeleri yapın

Bir şey yapmak için başkasına ödeme yapmak yerine, kendiniz yapmayı düşünün. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, projenizin nasıl yapılacağını öğrenmenize yardımcı olacak adım adım talimatlar gönderip göndermediğini görmek için projenizi Youtube veya Ehow.com'da arayabilirsiniz.

8. Tamamlandığında elektroniği kapatın

Bu, Blu-ray oynatıcınızı, fanları, bilgisayarları, ışıkları, elektrik kullanan her şeyi kapatmayı içerir. Her biraz yardımcı olur, değil mi?

9. Programlanabilir bir termostat takın

Bu kendi yerimi aldığımda yaptığım ilk şeylerden biriydi. Eski termostatın, hiç kimse evde olmadığında bile, hedef sıcaklığın altına düştüğünde başlayacağını anladım. Programlanabilir Termostatı yükledikten sonra. Elektrik faturamda ayda yaklaşık 15 dolarlık bir düşüş fark ettim.

10. Buy mümkün olduğunda alış

Bu bariz görünüyor ama söylenmesi gerekiyor. Neden daha az ödeyebileceğiniz bir şey için tam bedeli ödediniz? Kısa bir süre önce eşim için kullanılmış bir Macbook Air'i 500 dolardan biraz daha aldım. Yeni bir tane satın alırsam, 1000 doların üzerinde bir maliyeti olurdu.

Şimdi satın almak için riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ama Ebay'da 400 dolara satılan kırılmışlar var. Eğer işe yaramazsa, maliyetin çoğunu telafi edebilirim. Ayrıca, güvenilir bir üreticiden kullanılmış bir ürünü satın alırsanız, şansınız hala içinde birkaç iyi yıl kalacak olmasıdır.

Giderlerinizi düzeltmek için hangi yolu seçersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey
Maliye

Bir IRA Hoarder mısınız? Birden fazla IRA hesabına sahip olmak hakkında bilmeniz gereken her şey

Teslim al. IRA istifi misiniz? Sonunda bir müvekkilimin bir müdehalesi olana kadar 8 IRA'nın çeşitli bankalarda ve aracı kurumlarda dağıtımı vardı. Birden fazla IRA'ya sahip olduğunuzu açıkça biliyorlardı, ancak sorduğum genel bir soru. Bu gönderide uzun bir duraklamadan kaçınalım ve soruyu en ön sırada yanıtlayın - birden çok IRA hesabına sahip olabilirsiniz ve istediğiniz kadar çok kişiye sahip olabilirsiniz - herhangi bir sınırlama yoktur.
Devamını Oku
Geico Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Geico Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir genel mali planın önemli bir bileşenidir - yaşına veya iş durumuna bakılmaksızın. Bunun sebebi, sevilenlerin, cenaze masrafları ve diğer mali harcamalar da dahil olmak üzere, ödenmesi gereken büyük çaplı borçlarla karşı karşıya kalabilmeleridir. Hayat sigortası poliçelerinden elde edilen gelirler gelir vergisinden muaftır, bu nedenle sevdikler fonların tüm ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları için kullanabilirler.
Devamını Oku
Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey
Maliye

Bir İşe Başlamadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken 4 Şey

Bu günlerde herkesin göründüğü anlaşılıyor, uzmanlar kendi işinize sahip olmanın faydalarını gösteriyor. İşletme sahipliğinin kesinlikle kendi istekleri vardır. Sıçan ırkından ayrılmak ve kendi işini yapmak hakkında hayal etmek, tüm dünyadaki iş güçlüklerinin cevabı gibi geliyor ve bunun bir nedeni var.
Devamını Oku
32 Meşru Ürün Test Fırsatları
Maliye

32 Meşru Ürün Test Fırsatları

Çevrimiçi para kazanmanın en heyecan verici yollarından biri, ürünleri test etmek. Şirketler sürekli olarak yeni ürünleri test etmek ve daha sonra geri bildiriminizi paylaşmak için size para ödüyorlar. Bu siteler, ürün test edenlerini arayan şirketlerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Ürünlerin test edilmesi, şirketlerin potansiyel müşterilerin isteklerini ve ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmak için çok önemli bir adımdır.
Devamını Oku