Maliye

Hanehalkı Giderlerinizi Kırpmanın 10 Yolu

Finansal denklemin iki yönü vardır: gelir ve giderler. Durumunuzu finansal olarak geliştirebilmenin tek yolu, gelirinizi arttırmak ya da masraflarınızı azaltmaktır. Çoğu zaman gelirinizi arttırmak zor olabilir, bu yüzden ev harcamalarınızı kesebileceğiniz 10 yol vardır:

1. Kullanılmayan üyelikleri iptal et

En son ne zaman spor salonuna gittin? Ne sıklıkla postada bir Netflix DVD'si var? Maliyeti haklı çıkaracak kadar Costco'ya gider misin? Bunlar kendinize sormanız gereken bazı sorular. Cevap, bu üyeliklerini artık kullanmadığınızı gösteriyorsa, bunları iptal etmeyi düşünmelisiniz. Bu masrafların üçünü de iptal ettik ve geriye bakmadık.

2. Daha iyi bir anlaşma için mevcut servis sağlayıcınıza danışın

Bunu internet sağlayıcım, uydu şirketi ve cep telefonu servisi ile yapabildim. Tüm yaptığım, daha iyi bir anlaşma yapabilmeleri için onları aramak ve sormaktı. İnternet şirketi bir yıl boyunca bana% 30 indirim verdi çünkü ben “sadık” bir müşteriydim.

Uydu şirketi paketimi düşürdü ve kabaca ayda 20 dolar tasarruf etti. Cep telefonu şirketi bana daha önce ödeme yaptığımdan yaklaşık 15 $ daha düşük bir maliyet veri planı teklif etti.

Şansınız, birkaç yıl boyunca bir servis sağlayıcınız varsa, sizi bir müşteri olarak tutmak için bir anlaşma yapmaya istekli olacaksınız.

3. Çamaşır makinesini, kurutucuyu ve bulaşık makinesini kullanmayı bekleyin.

Bu araçları, yoğun olmayan saatlerde çalıştırırsanız, çoğu hizmet şirketi sizi çok daha az ücretlendirir. Devletten eyalete göre değişir, ancak burada ne tür tasarrufların mümkün olduğuna dair fikir edinmek için APS tarafından yoğun olmayan saatlerin bir örneği.

Yoğun saatlerde
Pazartesi-cuma: 12: 00-19: 00

Yoğun Olmayan Saatler
Pazartesi-cuma: 07: 00-12: 00
Tüm gün cumartesi ve pazar

4. Öğle yemeğinizi işe alın

Bu, potansiyel olarak her ay bir ton para kazandırabilir. Öğle yemeğimi işe getirerek günde 3 dolar tasarruf edebilirim ki bu da ayda yaklaşık 60 dolar tasarruf anlamına geliyor. Öğle yemeğinde yersem, genelde 6 dolardan fazla öderim. Eğer kahverengi bir torbaya koyarsam, bir sandviç, simit, meyve ve fındık karışımı için maliyeti 3 dolara yaklaştırırım.

5. Borcunuzu ödeyin

Bu sinsi. Ama bunu düşünürseniz, her ay borcunuz var, bu cebinizden ve bir başkasından daha fazla para geliyor. Borcunuzu bir intikamla nasıl azaltacağınızı görmek için 18 aylık Borçlu 52.000 $ 'lık Borcum veya Borçtan Alabilirsiniz Önceki mesajlara bakın.

6. Sigorta planlarınızı birleştirin

Bu az çaba ile para tasarrufu için harika bir yoldur. Eşim ve ben politikalarımızın çoğunu, evimizde ve iki aracımızda sigorta içeren bir sağlayıcı aracılığıyla yapıyoruz. Onlarla çoklu politikalar elde etmemiz için bize indirim veriyorlar. Paketlenmiş indirim o kadar iyi ki, etrafta alışveriş yaptığım her zaman daha iyi bir anlaşma bulamıyorum.

7. Kendiniz projeleri yapın

Bir şey yapmak için başkasına ödeme yapmak yerine, kendiniz yapmayı düşünün. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, projenizin nasıl yapılacağını öğrenmenize yardımcı olacak adım adım talimatlar gönderip göndermediğini görmek için projenizi Youtube veya Ehow.com'da arayabilirsiniz.

8. Tamamlandığında elektroniği kapatın

Bu, Blu-ray oynatıcınızı, fanları, bilgisayarları, ışıkları, elektrik kullanan her şeyi kapatmayı içerir. Her biraz yardımcı olur, değil mi?

9. Programlanabilir bir termostat takın

Bu kendi yerimi aldığımda yaptığım ilk şeylerden biriydi. Eski termostatın, hiç kimse evde olmadığında bile, hedef sıcaklığın altına düştüğünde başlayacağını anladım. Programlanabilir Termostatı yükledikten sonra. Elektrik faturamda ayda yaklaşık 15 dolarlık bir düşüş fark ettim.

10. Buy mümkün olduğunda alış

Bu bariz görünüyor ama söylenmesi gerekiyor. Neden daha az ödeyebileceğiniz bir şey için tam bedeli ödediniz? Kısa bir süre önce eşim için kullanılmış bir Macbook Air'i 500 dolardan biraz daha aldım. Yeni bir tane satın alırsam, 1000 doların üzerinde bir maliyeti olurdu.

Şimdi satın almak için riskli olduğunu düşünebilirsiniz, ama Ebay'da 400 dolara satılan kırılmışlar var. Eğer işe yaramazsa, maliyetin çoğunu telafi edebilirim. Ayrıca, güvenilir bir üreticiden kullanılmış bir ürünü satın alırsanız, şansınız hala içinde birkaç iyi yıl kalacak olmasıdır.

Giderlerinizi düzeltmek için hangi yolu seçersiniz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?"/>
Maliye

Bir Öğretmen, Borçta 102.000 Dolardan Kurtulmak İçin Nasıl Eğitildi?

Bize Adım Ruth kendiniz hakkında biraz söyle, ben eşim (DH) ve üç kızı ikisiyle yaşıyor. En büyüğümüz büyüdü ve yuvayı uçurdu. Lise öğretmeni olarak çalışıyorum ve kocam ev işlerini yürütüyor. En yüksek borcunuz neydi? Bu borç ne türden oluşuyordu? İlk başta teminatsız 102.200 dolarlık borcumuzu çok bilinçsiz bir şekilde satın aldık.
Devamını Oku
GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri
Maliye

GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

Mary'nin (isim değişti) anne, beş yıldan uzun bir süredir bakım tesisindeydi. Mary bana geldiğinde, yatırım hesabını, kocası ve annesinin hesabıyla (avukatı vardı) Firmanın İttifak Varlık Yönetimi'ne aktardı. Mary'ye hedeflerinin annenin parası için ne olduğunu sorduk ve bize annenin parayı Mary'ye ve torunlara bırakmasını istediğini söyledi.
Devamını Oku
Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!
Maliye

Online bir çek bozabilir miyim? Heck Evet!

Hiç bir çek aldınız ve kendinize “online çeke para çekebilir miyim?” Diye düşündünüz mü? Çekler geçmişin ödeme şekli haline geliyor ve nedenini görmek kolay. Aslında paranızı almak söz konusu olduğunda son derece sakıncalı. Açık iş saatlerinde (üzgün hafta sonları) bankaya gitmeniz, hatta beklemeniz ve daha sonra para yatırma ya da nakit para çekmeniz gerekiyor. Bugünün dijital dünyasında neyse ki çekleri online olarak kolayca yapabilirsiniz ve çok sayıda harika seçenek mevcut. .
Devamını Oku