Maliye

Sadece $ 5,000 ile bir Emlak Moğol Nasıl Olmalı

Finansal bağımsızlığa ulaşmış birçok kişi bu kadar çok yatırım yapıyor. Bu sadece sonuçlara bakıyorsanız, imkansız bir başarı gibi görünebilir.

Ancak küçük adımlarla başlayıp ilerlemeye devam ederek, yatırım yapmaya başlamak için daha küçük bir miktarınız olsa bile “emlak mogul” larına yolunuzu açabilirsiniz. Bugün bankada bir ton paranız olmasa bile gayrimenkul yatırımına nasıl başlayacağınız hakkında konuşacağız.

Öncelikle, emlak yatırımı için nasıl para biriktirebileceğinizi konuşalım. Para tasarrufu, bir bütçe yaparak başlamak zorundadır. Bütçenizi oluşturduğunuzda, tüm ekstra aylık fonlarınızı, gayrimenkul yatırımına yönelik olarak tasarlanan bir tasarruf hesabına koyabilirsiniz. Eğer yatırım konusunda ciddiyseniz, gereksiz masrafları kısa bir süre için ortadan kaldırarak paranızı makul bir süre içinde tasarruf ettirebilmelisiniz.

Tartışma uğruna, 5.000 $ 'lık tasarruf kaydettiğinizi ve gayrimenkul yatırımı yapmaya başlamak istediğinizi varsayalım. Gayrimenkul yatırımına başlamak için bakabileceğiniz iki seçenek var.

İlgili Podcast

Kalabalık Fonlu Gayrimenkul Yatırım

Kendi kiralık mülkünüze sahip olmanız ve yönetmeniz zorunlu olarak sizin anlaşmanız değilse de, gayrimenkul yatırımları yoluyla hala servetinizi büyütmek istiyorsanız, kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımını deneyebilirsiniz.

Eşler arası kredilendirmeye benzer şekilde, kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımı, parasını diğer yatırımcılarla birleştiren bir grup insanın parçası olduğunuzu ve bu kirayı, deneyimli kiralık emlak yatırımcısı mülk sahiplerine ödünç verdiğiniz anlamına gelir. Sizin işiniz asgari düzeyde olsa da, hala gayrimenkul yatırımcılığından ciddi bir kazanç elde etme potansiyeline sahipsiniz.

Kalabalık fonlama yoluyla gayrimenkul yatırım için birçok platform var. Bugün en büyük iki tanesi hakkında konuşacağım.

Realty Hisseleri

Realty Shares, günümüzün en büyük kalabalığa sahip şirketlerinden biridir ve aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça geniş bir özellik yelpazesine sahiptir. Realty Shares'i kullanmanın bazı özellikleri.

  • 1.000 ABD doları asgari mülk edinmelerine rağmen, 5.000 genel minimum yatırım
  • Kayıt için ücret yok. % 1 yıllık yönetim ücreti
  • Sadece akredite yatırımcılar. Akredite bir yatırımcının, son iki yıl için asgari 200.000 $ (evli çiftler için 300.000 $) ve en az net 1.000.000 $ değerinde bir geliri olması gerekir.
  • Konut ve ticari emlak ilanları
  • RealtyShares ile bağlı bir ilişkimiz var.

Fundrise

Bir başka popüler kalabalık fonlama şirketi Fundrise. Onlar 2012 yılında açıldı ve ayrıca seçim için oldukça geniş emlak yatırımları var. Fundrise ile yatırım yapmak için bazı özellikler aşağıda belirtilmiştir.

  • 1.000 $ minimum yatırım eşiği
  • Yüzde yıllık yönetim ücreti
  • Akredite olmayan yatırımcıların yanı sıra akredite yatırımcılar
  • Konut ve ticari emlak ilanları
  • Özel pazar yatırım danışmanlığı ve yönetim hizmetleri

Orada yüzlerce kalabalık tarafından finanse edilen gayrimenkul yatırım şirketi var. İşte kitlesel finansmanı akıllıca seçmek için bazı ipuçları.

Zengin Amcalar

Rich Uncles, crowdfunded GYO'ya 5 $ 'a kadar yatırım yapmanıza izin verir.

Hisse sahip olduğunuz GYO, öğrenci konutları içindir. Emlak yöneticileri her ay öğrencilerden veya velilerden kira toplarlar ve aylık temettü ödemeleri alırsınız.

Rich Uncles hakkında bir başka harika şey de, başlangıçta düşük maliyetin yanı sıra, yatırımınızla ilişkili hiçbir broker ücreti olmamasıdır.

Crowdfunded Emlak hakkında daha fazla bilgi

Paralarını yatırım amaçlı gayrimenkul yatırımlarına yatırım yapan yatırımcılar, küçük bir gayrimenkul yatırımına ya da tüm yatırımlara yatırım yapabilirler. Kalabalığa dayalı sitelerdeki istatistik çizelgeleri, bir yatırımın kazanç geçmişi bilgilerini izler ve çoğu zaman yatırımcılara yıl sonu vergi bilgileri sağlar. Yatırımlar da yatırımcının iradesiyle çevrimiçi olarak yönetilebilir.

Kalabalık gayrimenkul yatırımcılığının ana cazibesi yatırımcı için daha kolay olması, çünkü mülkün bulunması, mülk üzerinde ipotek kredisi alınması, kiracıların taranması, kiracıların yönetilmesi ve mülkün yönetilmesi gibi başka bir şeydir. Ayrıca, yatırdığınız dolar tutarı minimum olduğundan ve yatırım yaptığınız kredilerden veya kredilerinden başka biri sorumlu olduğu için, kredi raporunuzda ek borçtan sorumlu olmanız konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Temel olarak, iş yükünüz minimize edilmiştir, ancak kâr potansiyeli hala mevcut olabilir.

Kitle fonlaması dünyasından önce, yalnızca özel bağlantılara yatırım yapmasına izin verildi. 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası uyarınca, gayrimenkul yatırımları gibi özel menkul kıymet yatırımları halka arz edilememiştir. Varlıklı emlak mogullarının emlak girişimlerini finanse etmek istiyorsanız, “bilme” durumunda olmanız gerekiyordu ve bu fırsatlara erişimi olan seçkin bir grup, genellikle çok miktarda nakit yatırmak zorunda kaldı (çoğu kez altıda) Özel gayrimenkul yatırım girişimlerine dahil olma ayrıcalığı için

Kitle fonlaması bunu değiştirdi. Crowdfunded gayrimenkul yatırımı, tüm farklı fonlardan yatırımcıların zemin katındaki yatırım fırsatlarına girmelerine izin veriyor. Kimin bildiğini ya da ilk kez bir emlak yatırımcısı ya da tecrübeli emlak yatırımcısı olman önemli değil. Binlerce dolar ile başlayabilir ve emlakta pasif gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Temel olarak, crowdfunded gayrimenkul yatırımı, süper zengin zenginlere yatırım yapan gayrimenkulün kapısını kapatmak yerine oyun alanını düzleştirdi.

Araştırma

Düşündüğünüz crowdfunding şirketlerini araştırın. Ne kadar zamandır iş yapıyorlar? Liderlik takımlarının deneyimi nedir? Borçlular için kendi kuralları nelerdir? Yatırımcılar için rehberleri nelerdir? Minimum yatırım tutarı nedir? Kitle fonlama şirketleri tarafından hangi ücretler alınır? Yatırımcıların tarihsel getirilere erişimi var mı? Kitle fonlama şirketi ne kadar şeffaf olursa, yatırım kararını vereceğiniz daha fazla bilgi.

Neyin içine girdiğinizi anlayın

Projenin, nasıl kitlesel gayrimenkul yatırımı söz konusu olduğunda nasıl işlediğini anlamak önemlidir. Farklı şirketlerin yatırımcı getirilerini hesaplamak ve dağıtmak için farklı yöntemleri vardır. Gayrimenkul söz konusu olduğunda genellikle iki tip crowdfunding yatırımı vardır: borç yatırımları ve sermaye yatırımları.

Borç yatırımları ile, gayrimenkul borcunun kredisini geri ödediğinden paranızı kazanırsınız. Hisse senedi yatırımları ile, iadeniz, kiralama mülkünün ve gelirinin performansına dayanır. Örneğin, birkaç kiracıyı barındırabilecek bir ticari gayrimenkul mülküne yatırım yaparsanız, bu alanların tamamı kiraya verilirse yatırımcı daha fazla para kazanırsınız. Ticari bina bir süre yarı boş kalırsa, daha düşük getiri elde edersiniz.

Birçok crowdfunded gayrimenkul şirketini araştırdığınız ve hangi yatırımları kullandığını anladığınız ve risk toleransı ile yatırım eğitim seviyenize uyan yatırım türünü seçeceğiniz için önemlidir. Diğer bir deyişle, kendinizi ne kadar çok eğitirseniz, riskler ve faydalar hakkındaki anlayışınız o kadar iyi olur ve bu da daha akıllı yatırım seçenekleri sunmanıza olanak tanır.

Herhangi bir yatırımda olduğu gibi, hem geleneksel hem de kalabalık finansmanlı gayrimenkul yatırımlarıyla ilgili riskler vardır. Geleneksel emlak yatırımcıları kendilerini kötü bir şehir içinde yer alan bir mülkü kiralayamazlar, bir konut piyasası kazasının alıcısı olabilir ya da bir kiracı evine zarar verirse büyük onarımlar yapmak zorunda kalabilirler.

Kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımlarına yatırım yaparken, yatırım yapmayı seçtiğiniz yatırımın para kaybetme potansiyeli vardır. Hangi tür gayrimenkul yatırımlarının sizin için en iyi olduğu konusunda bir seçim yapmadan önce, her iki gayrimenkul yatırımının artıları ve eksileri üzerinde kendinizi eğitmek önemlidir.

Risk konfor düzeyiniz de bir faktördür. Kalabalık finanse edilen gayrimenkul yatırımları ile, çoğu zaman diğer birçok yatırımcı ile riski paylaşmak yerine, tüm kiralık mülk sahipliğini taşımazsınız. Her iki durumda da, gayrimenkul yatırımları yoluyla servet artış potansiyeli, her iki yatırım türü için de ciddi bir gerçektir; Hem geleneksel hem de kalabalık tarafından finanse edilen. Crowdfunded gayrimenkul yatırımı, yatırımcılara net yatırım yapmak için neredeyse her türlü nakit paranın değerini arttırmak için kapıyı açtı.

Geleneksel Gayrimenkul Yatırımları

İlk seçenek geleneksel gayrimenkul yatırımında. Diğer bir deyişle, kiralık mülk satın alır ve başkalarına kiralarsınız. Geleneksel gayrimenkul yatırımları, zenginliği artırmak için harika bir seçenek. Ancak, bu rotaya gitmeden önce ciddi bir düşünce gerektiren geleneksel gayrimenkul yatırımları ile bazı olumsuzluklar var.

İlk olarak, geleneksel gayrimenkul yatırımları, yoğun bir zaman girişi gerektirmektedir. Kiralama amacıyla doğru olanı bulmak için genellikle düzinelerce eve bakmanızı gerektirir. Satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra, kiracılar için evi okurken, kiracı aramak, mülkü yönetmek ve mülkün bakımını yapmak için zaman harcayacaksınız.

Ayrıca, minimum miktarda parayla başladığınız için, önce ev sahibi olarak ev sahibi olarak satın almanız ve evi kiralamaktan en az on iki ay önce orada yaşamak zorundasınız. Bu, borç verenlerin çoğunun düşük bir miktarla sahip bir ev satın almak için kullandıkları bir kuraldır.

Ayrıca, mülk üzerinde büyük bir mortgage kredisinden sorumlu olduğunuz ve sadece% 5 oranında (mevcut paranız 100.000 $ 'lık bir satın alma işleminde 5.000 $' lık satın aldığınız takdirde) çok az bir kredi tuttuğunuz için geleneksel gayrimenkul yatırımcılığı riski de vardır. Sizin ve konut piyasası darboğazı arasındaki güvence.

Yine, geleneksel gayrimenkul yatırımına karşı değilim, ancak başlamak için küçük bir miktar nakit ile girdiğinizde, risklerin farkında olmak önemlidir.

İnsanlar her zaman yaşamak için bir yere ihtiyaç duyacaklar ve şirketlerin işlerini yürütmek için her zaman ofislere ihtiyaç duyacakları. Bu gerçek, herhangi bir şekilde yatırım yapmayı düşünen akıllı bir yatırım yapıyor.

En çok hangi gayrimenkul yatırımı size hitap ediyor?

Burada yer alan bilgiler, herhangi bir menkul kıymet sunumu için ne bir teklif, ne de bir teklif talebi teşkil etmez; Bununla birlikte, bir faiz belirtisi sunulması halinde, geçerli teklif belgesinin niteliği veya geçerliliğini takiben kabul edilmeden önce herhangi bir yükümlülüğe veya yükümlülüğe tabi olmaksızın geri çekilebilir veya iptal edilebilir ve herhangi bir menkul kıymetin teklifi, talebi veya satışı sadece bir teklif sirküleri, özel yerleşim memorandumu veya prospektüs ile yapılabilir. Bu şekilde herhangi bir para ya da başka bir değerlendirme istenmemektedir ve söz konusu potansiyel yatırımcı, geçerli teklif belgesine sahip olmadan kabul edilmeyecektir. Fundrise Platformuna katılmak, ne herhangi bir teklife ilginin bir göstergesi değildir ne de herhangi bir yükümlülüğü veya taahhüdü içermez.

Videoyu izle: Dünyanın EN TEHLİKELİ Boynuzlarına Sahip 10 Hayvanı

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri
Maliye

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri

Serbest meslek ve emeklilik söz konusu olduğunda, mitler ve yanlış kavramlar boldur. Neyse ki, kendi hesabına çalışan işçiler için en popüler emeklilik seçeneklerinden bazılarına dair detaylarım var. Bugünkü yazı, bağımsız çalışan olduğunuzda emeklilik katkılarını nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bir okuyucu sorusuna verilen bir yanıttır.
Devamını Oku
Ally Invest İncelemesi
Maliye

Ally Invest İncelemesi

Paranıza yatırım yapmak ve bileşik faizin faydalarını görmek, servet inşa etmenin güçlü bir yolu olabilir. Örnek olarak, 10.000 $ 'lık bir yatırım fonu koyduktan ve 20 yıl boyunca orada bıraktıktan sonra, yıllık yüzde 9'luk bir getiri oranı kazanırsanız, hesabınıza başka bir kuruş eklememiş olsanız bile hesabınızda 56.000 $' dan fazla kazanırsınız. .
Devamını Oku