">
Maliye

LendKey İnceleme: Nasıl Refinanced ve $ 60.000 Off Ücretli

Scott Perry lisansüstü okulu tamamladığında, öğrenci kredisinin ruhunu-kırma miktarına sıkışmıştı - tam olarak 60.000 dolar. Aşağıdakilerden herhangi birini finanse edebilecek miktar:

 • Bir üst düzey minik ev (ya da Alabama'da normal büyüklükteki bir ev?)
 • Muhteşem bir rüya tatili… yıl
 • (Neredeyse) 11 kişi için yıllık IRA'ya maksimum katkı

Evet. Çok para.

Mezun olduktan sonra, Perry tam zamanlı bir proje müdürü oldu ve üç yıl boyunca, kredileri için aylık olarak 600 dolar ödedi. Ancak, dengeyi ödemekte çok fazla bir şey yapmadığını düşünüyordu.

Perry'nin kredileri çoğunlukla federal kredilerden oluşuyordu ve 10 yıllık geri ödeme süresi boyunca yüzde 6,8'lik bir faiz oranıyla geldi. Kredilerini yeniden finanse etmenin ona biraz para kazandırmaya yardımcı olabileceğine karar verdi. Bu yüzden Perry, para biriktirebileceği ve daha düşük faiz oranı veren bir borç veren için nasıl alışveriş yapacağı konusunda daha fazla şey öğrenmeye karar verdi. Sonunda LendKey ile yeniden finansman yapmaya karar verdi.

LendKey
4

özet

Refinansman herkes için geçerli olmasa da, en azından öğrenci borcunuz varsa, bunun bir önemi olmalı. Bu LendKey incelemesinde daha fazlasını öğrenin.

 • LendKey'e bugün göz atın!
 • Perry'nin kredilerini yeniden finanse etme araştırması sadece başlangıçtı. Borçsuz hale gelme yolculuğu, yeni oğlunun doğumuyla, ama aynı zamanda para etrafında sürekli bir strese girmeyen bir tür yaşam tarzı yaşamak arzusuyla da körükleniyordu.

  O ve karısı daha dikkatli oldu ve borçlarını ödedi. Ayrıca onun yan koşusu için bir fikir geldi.

  Bu onun nasıl refinanse ettiği, 1,500 dolar biriktirdiği hikayesi. ve bir yıl içinde 60.000 dolarlık borcunu ödedi!

  Öğrenci kredilerinizin yenilenmesi ne demektir?

  Bir iyileştirme, mevcut kredilerinizi almak ve ödemek için yeni bir kredi almak anlamına gelir. İdeal olarak, insanlar daha düşük bir faiz oranı elde etmek için refinanse ederler, bu yüzden Perry'nin durumunda, ödeme yaptığı neredeyse yüzde 7'sinden önemli ölçüde daha düşük bir oran umuyordu.

  Yeniden finanse ettiğinizde, iyi bir krediye sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, krediniz mükemmel aralığa uygun değilse (600'den 750'ye kadar), mümkün olan en düşük faiz oranını elde edemezsiniz. Gerçekleştirmek için bir borç verenle gerçekte başvurduğunuzda sert bir kredi çekincesi alacağınızı unutmayın.

  Perry'nin büyük bir kredisi vardı, bu yüzden her zaman yüzde 2 ila 4 arasında değişen yüzde 3 değişken faiz oranını güvence altına aldı.

  Bir Borç Veren İçin Çevrelendi

  En son TV veya uçak bileti aldığına bahse girerim, satın alma işleminizi yapmadan önce fiyatları karşılaştırdığınızdan emin oldunuz. Eğer kredilerinizi yeniden finanse etmek istiyorsanız, aynı şeyi yapmalısınız.

  Borç verenler, Bank of America veya Wells Fargo gibi büyük kurumlardan LendKey, Earnest ve SoFi gibi daha küçük kurumlara kadar her şekil ve boyutta gelir.

  Bir dizi diğer borç verenleri araştırdıktan sonra, Perry LendKey'in ona en uygun olanı seçmesine karar verdi.

  LendKey'i Neden Seçti?

  Bir borç verenin ödenmesi sırasında durum tespiti önemlidir - bahsettiğiniz para budur! Kararınızı verirken faiz oranlarının dikkate alınması önemlidir, başka ne değer verdiğinizi ve neden o şirketle birlikte gitmek istediğinizi düşünün.

  Ayrıca, diğer ziller hakkında bilgi edinin ve bir borç verenin 7/24 müşteri desteği gibi sağladığını ıslıkla.

  Perry sonunda iki ana nedenden dolayı LendKey'e karar verdi:

  1. En düşük faiz oranına sahiplerdi.

  2. Refinansman kredinizin kaynağı olarak topluluk bankalarını ve kredi birliklerini kullanırlar.

  “Ben bunu beğendim çünkü faiz ödemede bulunacağım paranın, her yıl cömert miktarlarda kâr yaratan devasa bankaların aksine, en azından cemaat odaklı kuruluşlara gideceğini düşündüm” diye açıkladı.

  Kredilerini Yeniden Finanse Etme Ne Kadar Perry?

  Perry, yeniden finanse edilmeksizin 60.000 dolarlık öğrenci kredisini ödemeye devam etseydi, kredinin ömrü boyunca 4.200 dolarlık bir faiz ödeyecekti.

  LendKey kendi sitesinde bir refinance hesaplayıcısına sahip, bu yüzden Perry sayılara takıldı ve ne kadar tasarruf edebileceğini kolayca görebiliyordu.

  “Aylık ödemem düştü aylık 400 ABD dolarının altında. Refinancing ile en az 1.500 dolar tasarruf ettim. ”Aylık ödemenin neden düştüğünün nedeni, geri ödeme süresinin 10 yıldan uzun olmasıydı.

  Refinance hesap makinesinde sayılarla oynayabilirsiniz. Beş yıllık bir geri ödeme planına takıldığında, aylık ödeme% 2,58 faiz oranıyla (mükemmel krediniz olduğunu varsayarak) 1.067 dolara sıçradı.

  Bu LendKey'nin refinance hesaplayıcısı. Hesaplamalar, mükemmel kredi varsayımına dayanarak yapılmıştır.

  LendKey, sizin için refinansman rakamlarını nasıl böldüğüdür. Çok kolay!

  Borçsuz Olmak İçin Motive Olmak

  Tasarruf hesabınız varsa, kesinlikle oyunun önündesiniz. İyi Korunmuş Cüzdan 1.000 tüketiciyi sorguladı ve yüzde 40'ının bile bir tasarruf hesabına sahip olmadığını keşfetti. Tasarruf hesabına sahip olanlar, yüzde 32'sinin orada 500 dolar bile olmaması nedeniyle, tasarruf etmek için mücadele etti.

  Tek başına tasarruf etmek kolay değildir. Borcunu ödemek süre kaydetme daha da zor. En azından acil bir şey için hiçbir şeyden daha iyi bir şey elde etmek daha iyidir.

  Perry, “İlk başta, aylık asgari ücretin biraz üzerinde ödeme yaptım, çünkü eşim ve ben o zamanlar acil durum tasarruflarımızı genişletmek için ekstra gelir kullanıyorduk” dedi. Bir süre para biriktirdikten sonra, Perry ve karısı, borcunu dağıtmak için yan kargaşa gelirlerini kullanmaya karar verdiler.

  Saldırı Planı Yaratmak

  Perry'nin karısının da borçlarını ödemek zorunda kaldı, bu yüzden birlikte bir plan yaptılar. Onlar hızlı bir şekilde ödemeye söz verdiler ve planlarını yanlarındaki haydutlar aracılığıyla yapmaktı.

  “Eşim tıbbi alanda çalışıyor, bu yüzden cumartesi günleri yerel bir hastanede çalışan bir sözleşme işi yapabildi. Her ay birkaç müşteri için çimleri kesmekten, birkaç ay boyunca pazar araştırması yapmamıza, CatchersHome.com adında beyzbol ve softbol odaklı bir web sitesi oluşturmaya kadar, reklam verdiğim çeşitli ürünlerden ortaklık komisyonları elde etmenin bir bileşimini yaptım. ”

  Hatırladı, “Bu demek ki her günlük işlerimizden kazandığımız ek gelirden kuruş ve yan taraftaki işlerimiz de kredileri ödemeye başladı. Şu anda, öğrenci kredisi geri ödemeleri için ayda 1,500 $ (veya daha fazla) koymak alışılmadık değildi. 2018 yılının ilkbaharında kredilerin kalan bakiyesini ödedik! ”

  LendKey Süreci Nasıl Oldu?

  Perry, LendKey ile yaşadığı deneyimin çok olumlu olduğunu söyledi. “Ne tür oranlar sunacaklarını görmek için farklı sağlayıcılarla çalıştım. Lendkey'e yerleştikten sonra, süreç çok pürüzsüz ve hiçbir şikayetim yok. ”

  Araştırmadan, krediyi gerçekten güvenceye alma sürecinin o kadar uzun sürmediğini söyledi - birkaç saat.

  Ayrıca, çeşitli borç veren sitelerdeki hesap makinelerinin ve araçların birçoğundan yararlanmayı da sağladı. Böylece, yeniden finanse edildikten sonra ne kadar tasarruf edeceğinizi görebilirsiniz.

  “Araştırmakta olduğum sağlayıcıların her biri, kendi web sitelerinde finansal bilgilerinizi girmenizi sağlayan bir mekanizma vardı. Daha sonra, tahmini oranı ve seçenekleri görebilirsiniz. Her biri için sadece birkaç dakika sürdü. Daha sonra bu bilgileri seçeneklerimi karşılaştırmak için bir elektronik tabloya taktım ”dedi.

  Sürecin en zor tarafının ödenen federal kredileri aldığını ve bu dengeyi LendKey hesabına geçirdiğini hatırladı. “Federal hükümetin sonunda biraz tıkalı, (ama) LendKey bu konuda harikaydı.”

  LendKey ayrıca, sorularınız varsa telefonda konuşabileceğiniz müşteri hizmetleri temsilcilerine de sahiptir. Perry aramadığını söyledi çünkü LendKey web sitesinden yeterince bilgi aldığını düşünüyordu.

  Federal Krediler ve Özel Krediler

  Eğer Perry gibi bir sürü federal krediniz varsa, aklınızda bulundurduğunuzda, bunu unutmayın. Fikrini değiştiremezsin. Daha çok kredi affı için uygunluğu içeren federal borçlarınızı kaybedersiniz.

  Federal kredilerin sunduğu en önemli avantajlar, temel olarak “affetmek” veya kredilerinizi silebilen öğrenci kredisi bağışlama programlarıdır. Hak kazanmak için aşağıdakileri yapmanız gerekebilir:

  1. Onları birkaç yıl için özenle ödeyin (genellikle 10)

  2. Hükümet ya da kar amacı gütmeyen kuruluş tarafından istihdam ediliyorsunuz.

  Örneğin, Öğretmen Kredisi Bağışlama Programı, en az beş yıl üst üste düşük gelirli bir okulda veya eğitim hizmeti veren kuruluşta tam zamanlı eğitim verirseniz 17.500 dolara kadar bağışlanma hakkını sunar.

  Devlete ya da kâr amacı gütmeyen kuruluşa gitmeseniz bile, gelir tabanlı bir plandan faydalanabilirsiniz. Birkaç çeşit plan vardır, ancak bu, gelirinizin sürüş faktörü olduğu ve kredi ödemelerinizi daha uygun hale getirebileceği anlamına gelir.

  Perry, bir refinansmanın etkisinin ardında yatan artıları ve eksileri kesinlikle ağırladı ve şunları söyledi: “Federal kredilerle elde edilen bazı faydalarımı kaybettim, ancak bunun iyi bir ticaret olduğunu düşündüm çünkü büyüyen bir alanda çalışıyordum. Güçlü iş ve oldukça iyi ödeme. ”

  Ödenek Faydaları (İşinizi Kaybettiğinizde)

  Federal kredilere sahip olmanın bir diğer yararı, işinizi kaybetmeniz durumunda korunmanızdır. Ya erteleme ya da tazminat için başvurabilirsiniz. Bir erteleme, faizden sorumlu olamayacağınız anlamına gelir; ancak bu süre zarfında, tahakkuk eden tüm ilgi alanları için kancada kalacağınız anlamına gelir.

  Perry şunları söyledi: “İnsanların, geliriniz düştüğünde veya işinizi kaybederseniz, çeşitli geri ödeme seçenekleri gibi, federal öğrenci kredi avantajlarını kaybetme konusunda tereddütsüz olup olmadığını anlayabiliyorum. Anladım. Sıçrama yapmak zor olabilir. ”

  “Yeniden finanse etmeye karar verirseniz, yeniden finanse ettiğiniz şirket, çeşitli federal programlara benzemeyen çeşitli geri ödeme planlarına sahip olabilir.”

  Yani, eğer bu sizin için bir yapıştırma noktasıysa, borç vereni aramak ve sormak için iyi bir sebep olabilir.

  Hedefleriniz hakkında düşünün

  Amacınız öğrenci kredilerinizi hızlı ve agresif bir şekilde nakavt etmekse ve Sabit bir işin var, refinansman sizin için iyi bir seçenek olabilir.

  Borcunuzdan kurtulmanın en hızlı yolu olabilir. Elbette, borcunu ödemeye adanmış yan işlere sahip olmak, oraya daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

  Değişken Oranın Neden İyi Bir Rota Olabilir?

  Perry değişken bir oranla gitmeye karar verdi, yani faiz oranı değişebilir. Sabit oran, dönem boyunca aynı kalacağı anlamına gelir.

  Perry, “Değişken oranını sabit orandan en az yüzde bir puan daha düşük olduğu için değişken geri ödeme seçeneğini seçtim” diye hatırladı Perry.

  Değişken faiz oranlarıyla ilgili risk için gerekçesini açıklamaya devam ediyor. “Seçeneği seçme riskinin olduğunu biliyordum çünkü değişken oran her zaman yükselebilirdi (ya da azaldı).

  Riske değdiğini düşündüm. Benim teorim, yüzde üç oranın (ya da daha düşük) federal kredilerimin kabaca dört yüz puanının altında olmasıydı. Ayrıca, (değişken) oranın o kadar yükseğe sıçraması ve federal kredilerimin oranını aşması olasılığı düşüktü. ”

  Oranın potansiyel bir değişikliğinin, büyük olasılıkla sadece ödediği faiz tutarı üzerinde asgari bir etkiye sahip olacağına inanıyordu. En az miktarda faiz ödeyerek sonuçlanan en iyi oyundu.

  Bu rota Perry için mantıklı olsa da, herkesin durumu farklıdır.“Her kredi seçeneğinin artılarını ve eksilerini anlamak” diyor. Kişisel risk iştahınızı değerlendirin ve sonra tetiği çek."

  Öyleyse, Öğrenci Kredileri Refinanslı Olmalı mı?

  Düşünmeniz gereken ilk şey, hedeflerinizin ne olduğu ve daha az zamanda onlara ulaşmak için bazı riskler almaya istekli olup olmadığınızdır.

  Ardından yeniden finanse edilmeden önce aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurun:

  • Federal kredi avantajlarınızı kaybetmenin avantajlarını ve eksilerini tartın (aynı zamanda yeni borç verenlerinize benzer faydalar sunup sunmadığını sorun)
  • Sabit veya değişken faiz oranını seçmek mantıklı mıdır?
  • Bir yan konser alabilir misin?
  • Günlük işin ne kadar kararlı?
  • Borcunu ödemek için kaç ay alacağınızı hesaplayın

  Refinansman herkes için geçerli olmasa da, en azından öğrenci borcunuz varsa, bunun bir önemi olmalı. Ancak Perry, “Eğer geliriniz dalgalanıyorsa veya işinizin istikrarı konusunda endişeleniyorsanız, belki de refinansman sizin için en iyisi değil. Ayrıca, eğer benzersiz bir pozisyondaysanız - belki de işvereniniz kredilerinizi ödüyor ya da kamu hizmeti kredisi affetmeye hak kazanan bir ABD devlet çalışanıysanız, refinansman mantıklı olmayabilir. ”

  Borçsuz Hayatın Keyfini Çıkarma

  Perry ışınlandı, “Refinans etmeye tamamen değdi. İlgilendiğim bir tonluk para biriktirdim. ”Bir yıl içinde 60.000 $ 'lık para harcamak hiç de küçük bir şey değil, ve günlük işlerinden gelen yan işler ve ekstra gelir sayesinde, Perry ve karısı bunu başardı.

  Artık öğrenci kredisi borcuna sahip olmaktan zevk alıyorlar ve bebekleri için bir üniversite fonu ve emeklilik için tasarruf gibi diğer finansal hedeflere odaklanabiliyorlar.

  Öğrenci kredi borcundan kurtulmak için planınız nedir?

  Videoyu izle: LendKey İnceleme. Öğrenci Kredisi Planlayıcısı

  Popüler Mesajlar

  Kategori Maliye, Sonraki Makale

  İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme
  Maliye

  İnce Baskı'nın Arkada Bite Bırakmasına İzin Verme

  Görüntü kredisi: Flickr Geçen ay Meksika'da muhteşem bir şahane her şey dahil tatilden döndükten sonra, neyin peşinde olduğu hakkında hayal kurmayı bırakamıyorum. Tabii ki gelen kutumda yardım yok. Her gün yeni bir promosyon - sıcak yaz indirimi, 24 saat çılgınlık, 99 $ fırsatlar var! Zeki şeyi yapmak için zaman ayırmadım ve abonelikten çıkarken, tanıtımların bir kısmının sırf meraktan ve hayal kurmaya eğilimli bir bakış açısına tıklıyorum.
  Devamını Oku
  401k'mda ne kadar yerim var?
  Maliye

  401k'mda ne kadar yerim var?

  401k'de ne kadar paranın olması gerektiğini merak ediyorsanız, beklemeniz bitti. Emeklilik birikimleri bugünün kişisel finans dünyasındaki konuşmanın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Kişisel finans meraklıları her yerde ortalama Joe'nun emeklilik tasarruf durumunun korkunç sıkıntıları hakkında konuşuyorlar. Emeklilik birikimleri konusunda pek çok kişinin yeterince hazırlıksız olduğu doğru olsa da, acıma partisini bırakalım ve bunu değiştirmek için işe başlayalım.
  Devamını Oku
  Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri
  Maliye

  Uyurken Para Kazanmak için 25 Pasif Gelir Fikirleri

  Yıllarca geleneksel 9 ila 5 iş yaptım ve sonunda yanmış oldum. Bunun nasıl bir his olduğunu biliyor musun? Daha fazla özgürlük istediğimi ve pasif gelir fikrinin çok çekici olduğunu biliyordum. Birçok insanın tam zamanlı işlerini pasif gelirle bırakıp değiştirdiklerini duymuştum ama nereden başlayacağımı hiç bilmiyordum.
  Devamını Oku
  GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik
  Maliye

  GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik

  Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
  Devamını Oku