Maliye

Web sitenizi oluştururken zaman ve para tasarrufu için 7 yolu

Küçük işletmeler işgücünün büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Sadece ABD'de işgücünün% 48'i bir tür küçük işletmede istihdam edilmektedir. Başarılı bir küçük işletme oluşturmak ve yürütmek için birkaç faktör var, ancak pazar başarısını sağlamak için her küçük işletme gereksinimi olan bazı araçlar var. Bu araçlardan biri ilgi çekici, bilgilendirici ve gezinmesi kolay bir web sitesidir.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmak maliyetli ve zaman alıcı olabilir. Site tasarımcıları, web barındırma şirketleri ve ilgi çekici içerik sağlayan yazarlar, hızlıca büyük para ekleyebilirler. Doğru kaynakları kullanırsanız, makul bir bütçeyle harika bir web sitesi oluşturmak mümkündür. Aşağıdaki yedi ipucu takip ederek, bütçenizi kırmadan işinizin parlamasına yardımcı olacak bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

1. Güvenilir Web Sitesi İçerik Yöneticisi kullanın

WordPress ile bir web sitesi kurmak, daha az popüler olan ve kullanıcı dostu olmayan seçeneklerden birini kullanmanızdan daha kolay olacaktır… WordPress, her işletme sahibi için faydalı olan web sitesi kurma sistemlerinde pazarı köşeye sıkıştırmıştır; deneyimli site tasarımcısından, nereden başlayacağını bilmeyen işletme sahibine kadar.

Alanınızı kaydettirin ve bir ev sahibi bulun

Alan adınızı (web sitenizin adresi) kaydederek başlamalı ve neyse ki bu alan adı barındırma hizmetleri ile etki alanı kaydını birleştiren barındırma şirketleri sayesinde kolaydır. Sitenizin çalışır durumda olduğundan ve bilgilerinizin yedek depolanmasını sağlamak için bir web barındırma şirketine de ihtiyacınız olacaktır.

Etki alanı adresinizi güvenceye almanızı sağlayacak ve sitenizi de barındıracak birçok web barındırma şirketi var, ancak ücretlendirdikleri fiyatlar 100 $ 'dan birkaç bin dolara kadar değişebilir.

Akıllı bir işletme sahibi olarak, bu alanda paranızın karşılığını almak isteyeceksiniz. iPage, web hosting ve domain satın alma için favori seçeneklerimizden biridir çünkü ekonomik ve güçlü bir hizmet sunmaktadırlar.

Sen ne zaman iPage üzerinden web hosting paketinizi satın alın, alan adınızı ücretsiz alacaksınız. Şirket ayrıca, web sitesi oluşturma sürecinin herhangi bir bölümünde size yol gösterebilecek kapsamlı eğitim araçları da sunmaktadır.

İhtiyacınız olan desteğe ve rekabetçi bir fiyata sahip olan uygun fiyatlı bir web barındırma şirketini seçmek (şu anda ayda sadece 1,99 $ 'a özel bir hosting işletmektedirler) gerçekten işinizin web sitesinden tasarruf etmenin ilk adımıdır.

2. Ne tür bir Site İstediğinizi Bilin

Sitenizi WordPress kullanarak oluştururken, sitenizin tasarımını ve işlevselliğini belirlerken seçebileceğiniz birçok seçeneğiniz olacaktır. Birçok site tasarım seçimlerinde gezinmenin ilk adımı, ne tür bir siteyi istediğinizi anlamaktır.

Bu, uygulamak istediğiniz şablonlara veya tasarımlara göz atarken zaman kazanmanıza yardımcı olur.

İş web sitenizin ne yapmak istediğinizi ve müşterilerinizle paylaşmak istediğiniz bilgileri belirtmek önemlidir. Ürünleri sipariş edebilecek ve çevrimiçi ödeme yapabilecek mi? Site kesinlikle bilgilendirici olacak mı?

Rakiplerinizin web sitesi tasarımı açısından ne yaptığına dair bir fikir edinmek için sizinkilere benzeyen işletmelerin web sitelerine göz atın. Web tasarım bütçenizi akıllıca kullanabilmeniz için sitenizden yaptığınız ve istemediğiniz şeylerin bir listesini yapın.

3. Hazır Şablon Kullanın

WordPress içinde, çeşitli özellikler sunan düzinelerce site şablonu bulacaksınız. Bazı şablonlar ücretsizdir, bazıları da paraya mal olur. Bazıları bir temel üzerine inşa etmenizi gerektirir ve diğerleri son rötuşlarınız için kurulabilir ve hazırlanabilir.

Hazır şablon seçmek çok zaman kazandırır. Tek yapmanız gereken kopyayı oluşturmak ve bazı fotoğrafları takas etmek. Birçok şablon da küçük ayarlamalar yapmanıza izin verir ve daha sonra yolda beğenmediğinize karar verirseniz, bunu kolayca farklı bir şablona dönüştürebilirsiniz.

4. Çevrimiçi Öğrenim Mekanlarının Avantajını Alın

WordPress, basit (sürükle ve bırak) şablonlar sunarken, özellikle de daha önce hiç kullanmadıysanız, burada hala bir öğrenme eğrisi var.

Nasıl yapılacağını bilmediğiniz şeylerin olduğu gerçeğini düşünün. Bu nedenle, arayüz ve araçları nasıl kullanacağınızı gösteren bazı çevrimiçi videolara (çoğunlukla screencast videolar) göz attığınızda size zaman ve hayal kırıklığı kazandırır.

İlk önce bir web sitesi oluşturmanın temellerini (sayfaların nasıl birbirine bağlı olduğunu, belirli simgelerin ne anlama geldiğini, vb.) Anlamasını ve çeşitli görevlerin sizi ne kadar sürede alacağına dair bir fikir edinebilmenizi sağlayın.

Google, anlamadığınız ve WordPress'te gezinmenize yardımcı olan, Amy Lynn Andrews gibi popüler YouTube kullanıcılarından ücretsiz videolara göz atın.

5. Ücretsiz stok fotoğraf kullanın

Web sitenizin profesyonel görünümünü, işinizin güvenilirliğini artırmak için kaliteli, profesyonel kalitede fotoğraflara sahip olmanız önemlidir.

Birçok web sitesi, web sitelerinde profesyonel fotoğrafların kullanımı için işletme sahiplerini ücretlendirir, ancak aynı zamanda stok fotoğraf kullanımı için de birkaç ücretsiz seçenek vardır.

Ücretsiz stok fotoğrafları sunan üç ortak site Unsplash, Flickr ve Pexels. Web sitenizin fotoğraflarınız için bu siteleri kullanmak - ister sayfa fotoğrafları ister blog makalesi fotoğrafları olsun - sitenizin profesyonel görünümünü geliştirirken size ciddi para kazandırabilir.

6. Yazarlarınızı Dikkatli Seçin

Blog gönderilerinizin ve diğer web sitesi bilgilerinizin işletmenizi en iyi şekilde temsil etmesine yardımcı olmak için ücretsiz yazarlar veya editörler kiralamayı planlıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz olacaktır.

Serbest meslek ücretleri, aynı iş için her bir iş için onlarca dolardan yüzlerce dolara kadar değişebilir. Upwork veya Fiverr gibi web siteleri, nispeten ucuz olduğu için yazar bulmak için popüler seçimlerdir.Ancak, İngilizce dilinde içeriğe ihtiyacınız varsa, dikkatli olun, çünkü sitedeki birçok serbest çalışan ana dili İngilizce olan kişiler değildir ve onların genel İngiliz dili komutu farklıdır ve yazılarında gösterilecektir.

ABD merkezli bir kişiyi seçmeye çalışın ve ABD merkezli bir yazar seçmek için bütçeniz yeterli değilse, örnek yazmayı istediğinizden emin olun.

İçerik bütçenizi önceden belirleyin ve mesajınızı ve stilinizi web sitenizin ziyaretçilerine en iyi şekilde yansıtacak yazar (lar) ı bulmak için birkaç yazarla röportaj yapın, ancak uygun bir fiyata.

7. Ücretsiz Web Sitesi Grafik Desteğinin Avantajını Alın

Ücretsiz grafik tasarım araçları sunarak web sitenizin profesyonel görünümünü en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek şirketler var. Canva ve Vectr gibi siteler, işletmenizin yeterliliğini, değerini ve bütünlüğünü yansıtacak görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmanızı kolaylaştıran grafik tasarım araçları sunar.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmak binlerce dolara mal olmak zorunda değildir. Araştırmanızı yaparak sitenize yönlendirmek istediğiniz mesajı önceden belirleyerek ve uygun fiyatla sunulan kaliteli kaynakları arayarak işinizi parlatacak bir site oluşturabilirsiniz.

Web barındırma, grafik tasarım, içerik oluşturma ve diğer gerekli web sitesi oluşturma araçları için gerekenden daha fazla ödeme yapmayın. İş bütçenizi en iyi şekilde kullanacak bir web sitesi kurarak işletmenizi hemen işe başlayın.

Videoyu izle: Güldür Güldür Show 93. Bölüm, Eşofmanlı Şevket Hoca Skeci

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın
Maliye

Ev Deposu Çocuk Atölyesi: Ücretsiz Bir Şey Serin Yapın

Çocuklarım daha gençken, onları her ay Ana Depo Çocuk Atölyelerine götürürdüm. Bu atölyeler ücretsizdir ve çocukların kendi elleriyle özgürce serin bir şeyler yapmalarına izin verir. Home Depot atölyeleri geçmişte birçok farklı projeyi içeriyor. Çocuklarımın ürettiği bazı projeler arasında bir alet kutusu, bir periskop ve bir kuş yuvası yer alıyor.
Devamını Oku
GFC 085: 7 Dikkat Edilecek Öğrenci Kredisi Tehlikeleri
Maliye

GFC 085: 7 Dikkat Edilecek Öğrenci Kredisi Tehlikeleri

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_085_Student_Loans_Credible_.mp3 Amerikalılar, 2017 başından itibaren öğrenci kredileri üzerindeki astronomik miktarları borçlandırdılar - ortalama kredi kartı başına 37.000 ABD Doları ve kümülatif olarak 1.3 trilyon dolar. Kolejlerin artan maliyetleri, öğrenci yardımlarının azalmasıyla birleştiğinde, toptan borçlanma için mükemmel fırtınayı yarattılar ve milyonlarca mezunu nasıl başa çıkacaklarını merak ettiler.
Devamını Oku
Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?
Maliye

Sadece 18 Ay İçinde 33.000 $ 'lık Öğrenci Kredisi Nasıl Ödenir?

Hey ya! Benim adım Kyle. Büyüdüğüm ve her zaman Ortabatıda yaşayan bir lise öğretmeniyim. Hayatımın ilk 27 yılı için olduğu kadar normal (yaklaşık 31 yaşındayım), bir grup öğrenci kredisi ile üniversiteyi bitirdim ve yaklaşık 6 yıl için asgari ödeme yaptım. Aynı zamanda geri dönme ve bu süre boyunca yüksek lisans derecemi alma kararımı da verdim (o zamanlar en zeki değil), borcumu bir seferde 33.000 $ 'a kadar pompaladım.
Devamını Oku
Bu Yıl Ekstra 7,712,60 Tasarruf Sağlamanın 12 Basit Yolu
Maliye

Bu Yıl Ekstra 7,712,60 Tasarruf Sağlamanın 12 Basit Yolu

Daha gençken, ekstra para kazanmak neredeyse imkansızdı. En azından kendime söyledim. Hakikaten fazladan param olduğu için harcayacağımı söyledim sadece bunun yerine harcamayı tercih ettim. Biliyorum, bu konuda yalnız değilim. Amerikalıların yarısından fazlası tasarruflarında en az 1.000 dolar bulunmadığı bildirildi.
Devamını Oku