Maliye

Borç Varsa Hayat Sigortası Satın Almalı mı?

Mali işler dar olduğunda, ihtiyacınız olan en son şey para harcamanın yeni bir yoludur. Anladım. Öyleyse borç ve mücadelede iseniz, dışarı çıkmak ve hayat sigortası almak için zaman mı? İşler bitene kadar beklemek daha iyi olmaz mıydı? Cevap “evet ve hayır” dır ancak muhtemelen düşündüğünüz nedenlerden dolayı değildir.

İlk önce, birbirimize karşı dürüst olalım. Hayat sigortasına ihtiyacınız varsa, gerek hayat sigortası. Floş olup olmamanız önemli değil. Gerçek şu ki, eğer başka insanlar size maddi olarak bağlıysa, bir yükümlülüğünüz vardır. Çoğu zaman, hayat sigortası bu yükümlülüğü yerine getirmenin en ucuz yoludur. Bu kadar basit.

Genellikle “şeylerin yerleşmesine kadar beklemek” işe yaramıyor çünkü nadiren yapıyorlar. Şansınız iyidir, borcunuz bittiğinde, başka bir şeyle meşgul olacaksınız. Bu çoğumuzun işleyiş şekli.

Ve kutuyu yolun aşağısına basmak bir başka önemli nedenden dolayı işe yaramıyor; Zamanın dolduğunda asla bilemezsin. Sevdiklerinize risk koymak adil değil. Liseyi bitirmeden önce ebeveynler beklenmedik bir şekilde öldüğünde bunu keşfettim. Bu yüzden bu konu kalbime çok yakın. Kimse geleceği tahmin edemez ve bu yüzden insanlar ilk etapta hayat sigortası alırlar (ya da satın almalıdır).

Ya paraya kesinlikle sahip değilsen?

Yiyecek ve barınak sağladıktan sonra, hayat sigortasına sahip olmak, bir daha ihtiyacınız olan en önemli finansal hedefinizdir. Ancak, ailenizin kafasına bir çatı koymak veya onları beslemek için hamurunuz yoksa, o zaman satın alma sigortasını geciktirin.

Bu temel ihtiyaçları sağlayabiliyorsanız, hayat sigortası gelir. Niye ya? Çünkü size bir şey olursa, sigorta sağlamak için olamayacağınız desteği sunacaktır. Diğer bir deyişle, eğer ailen gittiğiniz bir ev ya da desteksiz giderse, kapsama girmeniz gerekir.

Ve eğer bazı yaratık konforlarından vazgeçmek zorundaysanız, muhtemelen buna değer. Borç ödemelerinizi yavaşlatmak zorunda kalsanız bile en iyi seçim sizin için en uygun seçenek olabilir.

Hayat sigortanızı mevcut bütçenizle karşılayıp karşılayamayacağınıza karar vermenize yardımcı olması için Kişisel Sermaye gibi ücretsiz bir araç kullanabilirsiniz.

Hayat Sigortası - Evet. Pahalı Sigorta - Hayır

Hayat sigortasına ihtiyacınız olabilir, ancak birçok sigorta acentesinin sizi satın almaya yönlendirmeye çalıştığı pahalıya ihtiyacınız olmayabilir. Durumunuza bağlı olarak, bütün, evrensel veya değişken hayat sigortası alma konusunda çok dikkatli olun. Bunlar çok pahalıdır ve ihtiyacınız olabilecek kapsama alanının sadece bir kısmını sağlar. Bu sıkı bir bütçe olan insanlar söz konusu olduğunda özellikle önemlidir.

Eğer bir araya gelmek için mücadele ediyorsanız, gerçekten en az prim için en çok kapsama almak gerekir ve dönem ömrü genellikle bunu yapmak için bir yoldur. Ve teriminiz olsa bile, daha ucuza sahip olabilirsiniz. İşte nasıl.

İlk olarak, her iki yılda bir teklif alın. Genelde sigorta yaşlandıkça daha pahalıdır. Ancak, insanlar uzun ve uzun yaşamakta olduklarından, hayat sigortası şirketleri son birkaç yıl içinde birçok politikaya yönelmiştir. Benim gibi eski bir zamanlayıcısın, bu seni etkilemez. Ama eğer bir genç iseniz (40'lı ya da daha genç) ve birkaç yıl önce bir politika satın aldıysanız, şu anda aynı kapsamı daha az parayla satın alabilirsiniz. Elbette herkes için doğru değil, ama öğrenmesi gereken bir şeye mal olmaz.

Sonra, iş yerinde grup hayat sigortası sunup sunmadığını öğrenin. Birçok kez, işverenler çalışanlara çok ucuz bir hayat sigortası sunmaktadır. Bu, genellikle kendi başınıza satın alabileceğiniz her şeyden çok daha ucuzdur. Bunun hakkında bilgi aldığınızdan emin olun.

Ayrıca, bir wimp olmayın. Sağlıklıysanız, tam bir sınav politikası edinin. Bazı insanlar zaman kazanmak ya da fiziki bir bedeli almadan sigortayı almak için sınava tabi olmayan bir hayat sigortası alırlar. Duyguyu anlıyorum ama bu kapsama genellikle çok daha pahalı. Bazen sigortayı almanın tek yolu “sınavsız” bir politika almaktır, ancak bundan kaçınmanız halinde lütfen yapın.

Son olarak, eğer para çok az ise, kısa vadeli sigorta satın alın. Genelde insanların 30 yıllık bir dönem satın almasını öneririm, ancak her kuruşunu izlemeniz gerekiyorsa, başlamak için bir yıllık yenilenebilir bir politika satın alın. Ardından durumunuz stabilize olduğunda, muhtemelen daha uzun vadeli bir şeye dönüştürebilirsiniz.

Borcunuz varsa, bu problemi çözmek için süper odaklandığınız için sizi alkışlıyorum. Masraflarınızdan geçmek ve mali geminiz su almayı kesene kadar gerekli olmayan her şeyi kesmek harika. Şu anda sahip olduğunuz hayat sigortası en iyi veya en pahalı seçenek olmasa da, doğru fiyata doğru sigortayı yaptırmak, ailenizi korumak için vazgeçilmez bir yoldur.

Onu farklı görüyor musun? Evde zor zamanlar olduğunda hayat sigortası olmadan yapmak iyi olur mu? Neden ya da neden olmasın?

Neal Frankle, Los Angeles'ta Sertifikalı Finansal Planlayıcı ® ve Servet Pilgrim.com, CreditPilgrim.com ve MCMHA.org'un baş editörüdür.

Videoyu izle: Hayat Sigortası Kredi Borcunu Neden Ödemedi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye"/>
Maliye

Nasıl 100 $ yatırım ve altı rakamlar için büyümeye

Bazen yatırım yaparak servet inşa etme fikri, az birikimi olan ve yatırım yapmak için fazladan geliri olmayanlar için imkansız görünüyor. Daha az nakit ile yatırım yapmanın anlamsız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak gerçek şu ki, sadece 100 $ ile yatırım yapmaya başlasanız bile, yatırımlarınız hala altı veya yedi rakama çıkma potansiyeline sahip.
Devamını Oku
Kendi Vergilerinizi Neden Yapmalısınız?
Maliye

Kendi Vergilerinizi Neden Yapmalısınız?

Bu gönderi, kendi vergilerinizi yaparak maliyenizin sahipliğini almanızı sağlayan TaxAct #DIYtaxes blog turunun bir parçasıdır. TaxAct, vergilerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde dosyalamanıza yardımcı olacak araçları ve rehberliği sağlar. TaxAct.com'da bugün kendi vergilerinizi yapın. DIY Vergi İadesi Nasıl Değişti? Do-it-yourself vergi başvurusu son on yılda çok yol kat etti.
Devamını Oku
500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol
Maliye

500 $ Hızlı Kazanmak için 20 Basit Yol

Para kazanıp hızlı yapman gerekiyor mu? ŞİMDİ yapılması gereken bir araba tamir var mı? Evindeki fırın bozuldu mu? Tamamen unuttuğun için bir fatura var mı? Tatil hediyeleri için para ödemek için hızlı para kazanmak mı istiyorsunuz? Ya da belki de hızlı bir şekilde paraya ihtiyacınız var çünkü bir Karayip tatili için çok şey buldunuz, ya da istediğin Stuart Weitzman botları boş yere gitti.
Devamını Oku
Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları
Maliye

Freelance Survival için 8 En İyi Para Araçları

Eğer bir serbest girişimciyseniz, PJ'lerinizde işe yarayan müthiş müdahalelerin, programınıza göre özgürlük ve esnekliğin ve daha fazla kazanma potansiyelinin farkındasınız. Tersine, serbest meslek de downsides ile birlikte gelir. Öncelikle, dahil olan ekstra finansal temizlik. Faturaların gönderilmesi ve yönetilmesi, kendi hesabına çalışan vergilerden tasarruf edilmesi ve dalgalanan gelir üzerinde bütçeleme yapılması, saçlarınızı koparmak isteyebilir.
Devamını Oku