">
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.

Hızlı bir şekilde Craigslist üzerinde ürün satmak için ipuçları

Aşağıda, öğenizin Craigslist üzerinde pronto sattığından emin olmanın en iyi ipuçlarını bulabilirsiniz.

1. Piyasa Fiyatını Belirleme

Piyasa fiyatını ararken, Ebay'a gidip 'tamamlanan listeleri' kontrol ederek başlayabilirsiniz; çünkü bu, gerçekte ne sattığınızı ve ne kadar olduğunu gösterecektir. Bu, belirli öğeniz için talebin ne olduğu konusunda size bir fikir verecektir. Talep yoksa, ürününüz hızlı satmaz. Başka bir seçenek, benzer ürünler için bölgenizdeki mevcut Craigslist listelerini kontrol etmek ve ne için gittiklerini görmek.

Araba veya tekne gibi büyük bir bilet satıyorsanız, fiyatları çevrimiçi olarak Kelley Blue Book veya NADA gibi siteler üzerinden kontrol edebilirsiniz.

2. Doğru Fiyat

Araştırmanızı yaptıktan ve piyasa fiyatını kontrol ettikten sonra, ürününüzü rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmak isteyeceksiniz. Benzer bir şekilde veya benzer bir durumda sizinkiyle aynı fiyattan biraz daha az fiyatlandırma yaparak bunu yapabilirsiniz. Örneğin, telefonumu Craigslist'te sattığımda, 240 dolarlık bir fiyat için orada benim gibi bir telefon vardı. Unutmayın, bir şey belli bir fiyata listelendiğinden, birinin bu fiyatı alacağı anlamına gelmez. Listelerinize benzer öğeler varsa, daha iyi bir anlaşma yapmak isteyeceksiniz.

3. Müzakere etmeye istekli olmak

Aksi takdirde müzakere etmeye istekli olmalısınız, satmaya çalıştığınız eşyaya takılıp kalmış olabilirsiniz. İnsanlar bir anlaşma aldıklarında satın alma konusunda her zaman daha iyi hissederler. İyi bir beklenti, öğenizi liste fiyatından% 10-20 daha az satmayı planlamak olacaktır. Daha önce bahsettiğim telefonu sattığımda, 220 dolar için listeledim ama aklımda 200 dolara satmayı bekledim. Telefonumu alan ilk şeylerden biri bana en düşük fiyatımın ne olduğunu sordu. Ona sadece listelediğimi ve gidebildiğim en düşük değerin 200 dolar olduğunu söyledim. Satın aldı ve daha düşük herhangi bir anlaşma yapmaya bile çalışmadı.

4. Ürünü Detaylandırın

Ürünü listelediğinizde bu soruyu aklınızda bulundurun: “Bu ürünü satın alırsam ne yapmamı isterdim?” Açıklamanıza dahil edilecek ayrıntıları belirlerken dikkate alabileceğiniz bazı iyi yanıtlar:

Şart: Herhangi bir kusuru, hasarı var mı, tamamen işlevsel mi? Koşulları ne kadar iyi tanımlarsanız, kişi, kişiyi görmeye geldiğinde daha az garip olur, çünkü öğeyi şahsen gördüklerinde daha açık beklentiler olacaktır. Bir kişi, öğenizi görmeye geldiğinde tam olarak ne beklemesi gerektiğini bilirse, satın alma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, öğenizi “mükemmel” durumda listelerseniz ve aşınma ve yıpranma ile doluysa, muhtemel alıcılar muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Özellikleri: Spesifik özellikler nelerdir? Eski telefonumu sattığımda ekran boyutunu, depolama kapasitesini, işlemci hızını, kameranın kaç mega pikselini listelediğimi vb. Belirttim. Bazı kişiler, belirli özelliklere sahip bir öğe için Craiglist'i arıyorlar. Bu tür alıcıların listelemenizi bulma şansı daha yüksek. Örneğin, eğer Craigslist üzerinde bir araba satıyorsanız, motorun boyutlarını listelemeyi düşünmelisiniz, 4 teker çekişli değil, bir galona kaç kilometre yol açıyor, mevcut kilometre, vs.

Aksesuarlar: Ürünle neler geliyor? Aksesuarların listelenmesi önemlidir, çünkü birileri ürününüzü başkalarının üzerinden satın almasının bir nedeni olabilir. Örneğin, bir cep telefonunu listelerken bazı aksesuarlar bir çanta, bir araç şarj cihazı veya hatta ekstra bir duvar şarj cihazı içerir. Araba gibi eşyaları satarken, ısıtmalı koltuklar, elektrikli camlar, CD çalarlar veya DVD oynatıcılar gibi aksesuarlar hakkında konuşun.

Bir Sebebi Listele: Onu satmanın nedeni nedir? Bunun uzun sürmesi gerekmiyor. Bir cümle yapmalı. Bu sayede insanlar listenin arkasındaki “neden” yi bilirler ve size çağrı yapma konusunda daha rahat olurlar. Bazen fiyat çok düşükse ve sebep yok ise, insanlar bir aldatmaca olabileceğini düşündükleri için çağrıya engel olabilirler. Ya da kalitesiz bir maddeden kurtulmaya çalıştığınızı düşünüyor olabilirler. Satış için iyi bir nedeniniz varsa, kullanıcıların girişinize ikinci bir göz atma olasılığı daha yüksektir.

Telefon numarası: Telefon numaranızı hızlıca satmak için listelemeniz gerekir. Ben aslında sadece bir e-posta adresiyle insanlarla bağlantı kurmam. Çoğu zaman bunlar iletişim bilgilerinizi almak için dolandırıcılık veya pazarlama ploys vardır. Ayrıca, aşağıdaki gibi rakamları kullanın: 602-555-5555. Bunu yapma: Altı 0 İki 555-555Five. Bu sinir bozucu çünkü genellikle cep telefonumdan aramak istiyorum. Doğru yapılırsa, reklamı gördüğümde numaraya dokunabilir ve anında bir arama yapar. Bunu ikinci yolla listelerseniz, bu mümkün değildir.

Özel özellikler: Bu öğeyle ilgili listelenenlerden farklı bir şey var mı? Varsa, bunu da koyduğunuzdan emin olun. Benzer özellikleri eleştirmeden özel özellikleri paylaşın. Amaç, ürününüz hakkında neler olduğunu paylaşmaktır. Bu, sizin veya başka bir öğeyi satın alan biri arasındaki fark olabilir.

5. iyi resimler çek

İnsanlar bir ürünün kalitesini bilmek isterler, gelip görmeleri zaman alacaklar. Öğenizin resimleri Internet'ten alınmışsa, alıcıya öğenin gerçek durumunu gösterme konusunda deli olmadığınızı söyler.Bulanık veya kötü ışıklandırma kalitesiz resimler çekerseniz, satmaya çalıştığınız öğeyi gerçekte olduğundan daha kötü durumda görünmesini sağlayabilirsiniz.

Craigslist için harika fotoğraflar çekmek için pahalı bir fotoğraf makinenize sahip olmak zorunda değilsiniz, ancak fotoğrafların en iyi sonuçlar için net ve doğal gün ışığında çekildiğinden emin olmak önemlidir. Ayrıca, bir eşyada herhangi bir hasar varsa, bununla ilgili bir resim ekleyin, böylece insanlar ne bekleyeceklerini bilirler.

6. Ürünleri Toplu İşlerde Satmak

Satılacak birden fazla öğeniz varsa, tüm öğeleri bir kerede listeleyin ve öğelerinizi listelediğinizde "bu kullanıcı tarafından daha fazla reklam göster" kutusunu işaretleyin. Bu, satmak istediğiniz tüm öğeler için daha fazla gösterim elde etmenize yardımcı olacak ve potansiyel alıcıları ihtiyaç duydukları veya satmayı isteyecekleri başka şeyleri almaya teşvik edebilirler.

7. Metin Mesajlarına İzin Ver

Meselenin gerçeği, insanların konuşmadan ziyade metni tercih edecekleri bir dünyada yaşıyoruz. Reklamlarınızdaki metin mesajlarına izin verirseniz, kullanıcıların yanıt vermesi ve ürününüzün gelip görmesi daha olası olabilir. Metin mesajlaşma, potansiyel alıcılar için daha uygundur ve genellikle geleneksel e-posta yoluyla iletişim kurmaktan daha hızlı yanıt süresiyle sonuçlanır.

Sonuç

Öğenizi hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, kendinizi rakipten ayırmanız gerekir. Ürününüzü iyi tanımlayarak, mükemmel fotoğraflar çekerek ve potansiyel alıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırarak, ürünlerinizi Craigslist veya benzeri sitelerde rakiplerinin sattığı ürünleri satmakta daha hızlı bir şekilde satma şansınız olur. Bunlar, hızlı bir şekilde hızlı bir şekilde kurtulmak için kullandığım ipuçları ve bunları uygularsanız, eşyalarınızı nakit olarak ne kadar çabuk dönüştürebileceğinizi görünce şaşırabilirsiniz.

Craigslist'te hızlı bir şey sattın mı? Eğer öyleyse, yukarıda anlattığımdan farklı bir şey yaptın mı?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları
Maliye

Perakende Arbitraj ile Para Kazanmak 19 Basit Yolları

Ticaret stokları söz konusu olduğunda hepimiz duyduk; alçak al ve yüksek sat. Bir mağazadan aldığınız ürünlerde para kazanmak için bu taktiği kullanabilirsiniz. Bu perakende arbitrajı ve sizi küçük bir servet haline getirebilir. Pazarlık bularak, daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Karı, çevrimiçi ve kişisel olarak satın alınan öğelerden cebinize getirebilirsiniz.
Devamını Oku
2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri
Maliye

2018'de Katılabilecek En İyi Kredi Birlikleri

Paranızı ele alacak bir finans kurumu arıyorsanız, sizin için en uygun yeri bulmak önemlidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce seçenek vardır ve bu, sendikaları karmaşaya atmadan önce. Ama sen de bunları düşünmemek için kendinize bir kınama yapıyor olacaksınız.
Devamını Oku
14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri
Maliye

14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri

Birçok işletme sahibi bordro gibi yönetim görevlerini kabul ettiğinden daha fazla zaman ayırmak zorundadır. Sizin için çalışan birden fazla yüklenici veya çalışanınız olduğunda, defter tutma alışkın olduğunuzdan çok daha fazla zaman alır. Bordro outsourcing şirketleri kullanarak zaman ve para tasarrufu sağlayabilir böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.
Devamını Oku
Kablo Olmadan İnternet Nasıl Gidilir?
Maliye

Kablo Olmadan İnternet Nasıl Gidilir?

Kabloyu kesip kesmemeye karar verirken insanların karşılaştıkları temel sorunlardan biri, kablolu TV aboneliğini iptal ederse, evden nasıl internete erişebilecekleridir. Pek çok kablo şirketi, kablolu TV ve sabit telefon abonelikleriyle İnternet erişimini bir araya getirdiğinden, bazen yalnızca İnternet erişimi sunan bir şirket bulmak zor olabilir.
Devamını Oku