Maliye

Yakınımdaki En İyi Konsinye Mağazaları

Konsinye bayilerini çok fazla sebebim var.

Giyim, aksesuar ve ayakkabılarla ilgili inanılmaz fırsatlar bulabilir ve artık ihtiyacınız olmayan şeyleri geri dönüşüme sokabilirsiniz. Bu bir kazan-kazan.

Konsinye Mağazaları için Alışveriş Kuralım

Artık çok fazla kıyafet almıyorum çünkü dikkatli bir şekilde harcamaya ve geri kalanını kurtarmaya odaklanıyorum. Ancak, her şimdi ve sonra, ben dürtü almak.

Harcama kuralım konsinye sadık kalmak ve eğer bir şey almak istersem, sadece bir kaç şeyi mağazaya sattıktan sonra yapabilirim.

Bu sadece alışveriş masraflarımı en aza indirir, aynı zamanda dolabımı kontrol altında tutar. Hiç takmadığım kıyafetlerle dolu bir dolaba benzemediğim bir şey yok.

Şimdiye kadar, iyi çalıştı ve alış veriş alışkanlığınızı tekmelemeye çalışıyorsanız bu yöntemi şiddetle tavsiye ediyorum.

Çevrimiçi ve Gerçek Konsinye Mağazaları

Yakınımdaki pek çok seçeneğim olduğu için şanslıyım çünkü San Francisco yakınlarında yaşıyorum - favorilerim Buffalo Exchange, Crossroads Trading ve Wasteland.

Ancak bu günlerde, geri dönüştürülmüş modaya erişmek için büyük bir şehirde yaşamak zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan, artık istemediğiniz veya ihtiyacınız olan şeylerden kurtulmak için bir akıllı telefon.

Bu makalede, büyük şehirlerde bulunan popüler konsinye mağazalarına ek olarak en iyi çevrimiçi konsinye mağazaları detaylandırılacaktır.

En İyi Online Konsinye Mağazaları

1. Poshmark

Poshmark bir uygulama, ancak giyim, ayakkabı, çanta, mücevher ve diğer aksesuarlar gibi ürünlere göz atmak için masaüstü sürümünü de kullanabilirsiniz. Teknik olarak bir konsinye mağazası değil, ama oldukça iyi bir anlaşma için hafifçe kullanılan kıyafet ve aksesuarları bulabilirsiniz.

Uygulama harika çünkü alıcıya veya satıcıya iletişim kurmak gerçekten çok kolay ve öğelerini sevmek, soru sormak ve cevaplamak çok kolay.

Alışveriş yapmak için kullanıyorsanız, yalnızca kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı gösterecek bir filtre oluşturabilirsiniz.

Favori satıcılarınızdan yeni öğeler görmek için katılabileceğiniz Poshmark partileri bile vardır.

Poshmark'ta Nasıl Satış Yapılır?

Poshmark'ta satmak istiyorsanız, fotoğrafı çekebilir ve doğrudan uygulamadan gönderebilirsiniz. Poshmark, 6,95 ABD doları sabit bir ücret alır ve nihai satışın yüzde 20'lik bir bölümünü alır.

Ürününüzü sattığınız zaman, Poshmark'dan üretilmiş kargo etiketini yazdırıp posta kutusundan çıkarırsınız. Alıcı ürünü aldığında, teftiş etmeli ve sonra “kabul etmelidir”. Sonra sen ödendin

15 ABD dolarından daha düşük fiyatlı ürünler için, Poshmark 2.95 $ sabit ücret almaktadır. Daha pahalı ürünler için, Poshmark yüzde 20 komisyon ücreti alır.

Ürününüz Poshmark'ta sattığında, size ön ödemeli bir gönderim etiketi sağlar (sadece yazıcınızdan yazdırın) böylece öğenizi alıcıya gönderebilirsiniz.

Poshmark'tan nasıl satın alacağınız ve satılacağınız hakkında tam bir inceleme için, gözden geçirme konusuna bakın. Eşyalarımı satarken, şanslı bir şekilde kullandığım tasarımcı eşyalarını da dikkat çektim (“talep üzerine yüksek olma eğiliminde olan 5 giyim markası” bölümüne bakınız).

2. thredUP

thredUP, kadınlar, çocuklar için giyim satan ve hatta annelik aşınması satan dünyanın en büyük konsinye ve tasarruf deposudur.

Şahsen thredUP kullanmadım, ama neye benzediğini görmeye karar verdim. Kayıt oldum ve sitede biraz seyir yaptım. İlk olarak ne tür eşyaların olduğunu görmek için tasarımcı bölümünü kontrol ettim. Mesela, 149 dolar için bir çift siyah yüksek top Prada tenis ayakkabısı gördüm ve 1,599 $ için Christian Louboutin elmas topuklu topuklular.

Nakliye, 79 $ 'ın üzerindeki siparişler için ücretsizdir.

Eşyalarınızdan kurtulmak istiyorsanız, üstteki navigasyonda, üç seçenekten oluşan “Clean Out Kit” siparişi vermenizi sağlayan “Clean Out” bölümü vardır.

 • Ücretsiz Bağış Çantası: Bu, onlara göndereceğiniz tüm şeyleri bırakmaya istekli olduğunuz anlamına gelir ve thredUP'un aldırmadığı her şey, hayır kurumlarına bağışta bulunur
 • Ücretsiz Standart Çanta: thredUP hangi öğeleri kabul ederse ödeyecekler. Geri kalanı size geri gönderilecek, ancak işlem süresi üç haftadır.
 • $ 16 Hızlandırılmış Çanta: thredUP'un kabul ettiği ürünler için ödeme alırsınız, ancak 16 $ kazançlarınızdan düşülür ve kalan kısmı bir hafta içinde işlenecektir.

Satıcılar, satış bedelinin yüzde 5'inden, 300 dolar veya daha fazla satması beklenen malların fiyatının yüzde 14,99 ila yüzde 80'inden daha düşük olan kadın eşyalarının her hangi bir fiyatından alırlar.

thredUP, öğelerinize göndermeden önce ne kadar değerli olduğuna dair bir tahminde bulunmak istiyorsanız bir ödeme tahmincisine sahiptir.

3. RealReal

Son derece lüks ürünler var mı? Düşün: Rodeo Drive, alışveriş merkezi değil. Birkaç örnek Burberry, Chanel ve Hermes içerir.

Eğer öyleyse, tasarımcı dud'ları için en iyi online konsinye mağazalarından biri olan RealReal'a göz atın.

Sadece thredUP gibi, ön ödemeli posta ile gelen bir nakliye çantası talep ediyorsunuz, böylece postanede kıyafetlerinizi bırakabilirsiniz. Onlar da ev içi pick up sunuyoruz.

Öğelerinizi başarıyla satıyorsanız, bir ölçekte ödeme alırsınız.

 • 1,500 $ 'dan daha az olan satışlar, komisyonun yüzde 55'ini ve 120 $' dan daha düşük fiyatlı ürünleri alır.
 • Eğer fazla 10.000 $ satıyorsanız, yüzde 70 komisyon alacaksınız.
 • İnce saatler ve tüm Hermes Birkin çantaları için yüzde 80 komisyon ödeniyor

Ürününüz bir yıl sonra satmıyorsa, size geri gönderilecektir. (Nakliye için ödeme yaparsınız.) Aksi takdirde, satılmayan eşyalar hayır kurumlarına bağışlanabilir.

Ayrıca, sitelerinde, öğelerinizi göndermeden önce ne kadar alabileceğinize dair bir fikir veren ücretsiz bir fiyat tahmin aracı da vardır.

4. eBay

eBay, tasarımcı kıyafetlerinizi satmak ve ekstra para kazanmak için harika bir yerdir. Kullanılan mallar için kullanılan platform, milyonlarca kişinin giyim eşyası gibi eşyalarını arabalara alıp satmasıyla çok büyük.

Satış yapacak bir hesap için kaydolduğunuzda, ayda 50 ücretsiz giriş elde edersiniz. Eşyalarınız eBay'i sattığında, nihai fiyatın yüzde 10'unu düşürür. Belirli ödeme yöntemleri için ek ücret alınabileceğini unutmayın.

EBay'de veya bu konuda başka bir yerde sattığınızda gerçekten iyi fotoğraflar çekmeyi unutmayın. Rekabetinizin ne yaptığını görün ve fotoğraflarınızın net olduğundan, parlak ışıkta çekildiğinden ve çevrimiçi alışveriş yapanların bir fikir edinmesi için kolay olduğundan emin olun.

EBay'de listelediğimde, fotoğrafı çektiğimde her zaman öğenin kenarlarına bir şerit metre koyarım. Hem alışveriş yapan hem de satıcı için öğenin ne kadar uzun veya geniş olduğunu hızlı bir şekilde referans göstermesini kolaylaştırır.

Öğe mücevher gibi küçükse, fotoğrafta bir bozuk para gibi kolayca tanımlanabilir bir öğe ekleyin. Potansiyel alıcının fotoğraftan ne kadar büyük ya da küçük olduğunu anlamasına yardımcı oluyor, çünkü fotoğraftan anlaması zor.

EBay'de sattığınız zaman, diğer satıcıların hangi ürünü fiyatlandırdığını kolayca görebilir ve rekabetçi kalmak için ücretsiz olarak göndermeyi ve birkaç dolar karşılığında satmayı düşünebilirsiniz.

Çaresizce eşyadan kurtulmak ya da satmayacağını düşünürsem, “En İyi Teklif” seçeneğini kullanırım ve teklifleri, teklif ettiğim fiyattan yüzde 20 daha düşük olan teklifleri otomatik olarak kabul etmek için kullanırım.

ABD'deki Popüler Konsinye Mağazaları

Hafifçe kullanılmış eşyalarınızı şehrinizde gerçek bir konsinye mağazasına götürmekle ilgileniyorsanız, bir kaç ipucunun yanı sıra ne beklemeleri gerektiğine de dikkat edin.

 • Çoğu yer kalabalıklaştığı ve bekleme süresinin uzun olduğu (genellikle 30 dakikadan fazla) hafta sonları kaçının
 • Dolabının tamamını getirme! Elemek en iyi hafifçe giyilen ürünler
 • Adınızı veya tasarımcı etiketlerinizi getirmeye odaklanın
 • Sezondaki öğelere yapış
 • Devlet tarafından verilmiş kimliğinizi veya ehliyetinizi getirin
 • Satmak için 18 yaşında olmalısın

Bu listede bulunan konsinye satışları, sattığınız zaman satışların düşmesini sağlamak yerine, size nakit verir. Genellikle mağazanın ürün için fiyatını yüzde 30 oranında alırsın. Mağaza kredisi alırsanız yüzde 50 alırsınız.

Örnek olarak, mağazanın 19 dolar fiyatıyla satıldığı bir gömlek sattığınızı varsayalım. Nakit veya 9.50 $ mağaza kredisi aldıysanız 5.70 dolar kazanırsınız.

ABD'deki çeşitli şehirlerde çok sayıda yüksek kaliteli konsinye mağazası var. Listelenen mağazalardan bazıları, farklı eyaletlerde birden fazla yere sahipken, diğerleri belirli şehirlere özgü.

5. Buffalo Exchange (ABD içinde 20 eyalette yerler)

Buffalo Borsası kesinlikle sevkiyat eğiliminin öncülerinden biriydi ve şu anda 20 eyalette lokasyona sahip. Mağaza 1974 yılından beridir ve konsinye alışverişi için en iyi yerlerden biridir. Mağazada birden fazla yer bulunduğundan, New York'un East Village ve Los Angeles'ın La Brea konumu gibi modaya uygun bölgelerdekiler her zaman bir göz atmaya değer.

Buffalo Exchange'de satmak istiyorsanız, kesinlikle ilk geldiğinizde, ilk servis bazında ve hafta sonları gelirseniz kalabalık olacak. Sık kullandığım Kaliforniya ve New York bölgelerinde, isminizi bir listeye koymak yerine sıraya girmeyi beklersiniz. Bazen bekleme çok uzun olabilir, yaklaşık bir saat 45 dakika.

Sattığınız ürünler ne pahasına olursa olsun, paranın yüzde 30'unu alır, nakit istiyorsanız ve mağaza kredisini seçerseniz yüzde 50'ye ulaşırsınız. Sattığınız zaman ehliyetinizi veya kimliğinizi göstermeniz gerekir.

Çoğunlukla nazikçe giyilen tasarımlı etiketler alırlar ve mevsimde olan eşyaları ararlar, bu nedenle yaz ise, kışlık eşyalarınızı düşene kadar evde bırakın. Benim deneyimlerimde, satın aldıkları şey hakkında seçici olabilirler. Öğe yıpranmış ve bir tasarımcı etiketi değilse, bağışta bulunmanız daha iyi olacaktır.

Sitelerine göre, artı boyutu eşyalar, erkek giyim, kot pantolon, tişörtler, düğmeler, elbiseler, ayakkabılar, kazaklar, ceketler, tasarımcı, vintage, mücevher ve atletik giyim için her zaman peşindedirler.

Arizona, Kaliforniya, Colorado, Florida Eyaleti, Florida, Georgia, Illinois, Georgia, Louisiana, Massachusetts, Minnesota, Nevada, New Mexico, New York, Kuzey Carolina, Ohio, Oregon, Pennsylvania, Tennessee, Teksas ve Washington.

6. Kavşak Ticareti (ABD'de 7 eyalette yerler)

Crossroads Trading, Buffalo Exchange'e benzer, ancak satın alma süreci daha akıcı. Mağazaya girdiğinizde (genellikle bir iPad üzerinden) oturum açarsınız ve çantalarınızı aramaya hazır olduklarında sizi ararlar.

Tıpkı Buffalo Exchange gibi, Crossroads sezonda ve modaya uygun, hafifçe giyilen tasarımcı etiketlerine bakar.

ThredUP'a benzer şekilde, Crossroads, bir yerin yakınında yaşamak istemeyenler için bir posta servisi sunar. Önceden etiketlenmiş bir çanta isteyin, doldurun ve postaya bırakın. İşlem süresinin 1-2 hafta olmasını beklersiniz ve aldıkları her ne olursa, mağaza kredisi alırsanız öğelerin yüzde 30'unu veya yüzde 50'sini kontrol edebilirsiniz.

Sitelerine göre, Madewell, Topshop, Antropoloji, Lululemon, Kate Spade, J.Crew ve Zara'dan tasarımcı etiketleri arıyorlar. Eski Donanma, Sonsuza Kadar 21, Hedef veya Walmart öğelerini kabul etmezler.

ABD'deki kavşak yerleri arasında Kaliforniya, New York, Illinois, Teksas, Oregon, Washington, Washington D.C.

7. Plato'nun dolabı

Plato'nun dolabının ABD'de birçok yeri var ve 20 kişi ve genç için kıyafetlere odaklanıyor. Eski modaya değil, modaya uygun kıyafet, ayakkabı ve aksesuarlara odaklanıyorlar.

Düzenledikleri markaların örnekleri arasında H & M, Billabong, Steve Madden, Tory Birch ve Nike yer alıyor.

8. Wasteland (Sadece San Francisco ve Los Angeles)

Wasteland favori konsinye mağazalarından biridir. Oldukça eski tasarımcı ürünlerimi çok sattım ama orada alışveriş yapmak da gerçekten eğlenceli çünkü diğer konsinye mağazalarında veya alışveriş merkezlerinde bulamayacağınız çok daha fazla benzersiz ürün var.

Sitelerine göre, çantalarınızı bırakabilirsiniz ve ortalama bekleme süresi yaklaşık 5 ila 20 dakikadır. Yeni ya da neredeyse yeni durumda olan eşyaları ararlar.

Wasteland, toplam işaretlenmiş fiyatların yüzde 35'ini öder.

Sitelerine göre, eşyalarınızı satın almazlarsa, zaten çok fazla var demektir ya da mevsimde olmayabilir.

9. Beacon's Closet (Sadece New York City Area)

Beacon's Closet, New York City bölgesinde çoğunlukla Brooklyn'de ve Manhattan'da bir olmak üzere harika bir yerel konsinye mağazası. Herhangi bir konsinye mağazasının en yüksek yüzdesini ödüyorlar - nakit olarak yüzde 35 veya mağaza kredisinde yüzde 55.

Orada satmak isterseniz, ürünler nazikçe kullanılmalı, temiz ve mükemmel genel durumda olmalıdır. Ayrıca sattığınız zaman dört çantadan fazla çanta getirmemenizi de tavsiye ediyorlar.

Hangi eşyaların satıldığını görmek için çantalarınızı bırakma ve daha sonra iade etme seçeneğiniz vardır. Beacon's Closet haftada 7 gün satın alır. Satmak ve geçerli bir kimlik veya ehliyet sahibi olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

Ne olursa olsun satış sona ermez mağaza tarafından bağışlanabilir.

Bir konsinye mağazasında satmaya hazır mısın?

Bu yüzden, aşırı doldurulmuş dolabınıza bir kez daha bakmaya başlamadan önce, artık giymediğiniz tüm eşyaları çıkarmaya başlayın ve bu makalede bahsedilen konsinye dükkanlarından birinde satmaya devam edin.

İster çevrimiçi ister mağaza içi rotayı seçiyor olun, modayı geri dönüştürmek ve bu süreçte ekstra para kazanmak için tonlarca seçeneğiniz var.

İstenmeyen eşyalarınızı hangi mağazalarda satıyorsunuz?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Skillshare Gözden Geçirme: Side Gig Skills Herkes Gelirlerini Arttırmayı Öğrenebilir
Maliye

Skillshare Gözden Geçirme: Side Gig Skills Herkes Gelirlerini Arttırmayı Öğrenebilir

Ödeme zamları sadece gerçekleşmez. Çoğu zaman, işyerinizde veya yanınızdaki rekabet gücünü korumak için yeni beceriler öğrenmeniz beklenir. Zamanınız sınırlıdır, ancak ilerlemeyi sürdürmeyi öğrenmeye devam etmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. İşte bu yüzden hustlers, bir saatten daha kısa sürede yeni beceriler öğrenmek için Skillshare gibi çevrimiçi öğrenme hizmetleri kullanıyor!
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları"/>
Maliye

Amazon.com'da Büyük Anlaşma Scoring için 4 Sırları

1. Amazon.com Fiyat Dalgalanmaları Amazon.com'un öğelerin fiyatını günlük veya hatta saatlik olarak değiştirdiği bilinen bir gerçektir. Bu konuda oldukça kapalıyken, yıllar içinde topladıkları satın alma eğilimlerini ve verilerini takip ettiklerini düşünüyorum. "Daha Sonra Kaydet" bölümünde, sepetinize ürün ekleyerek bunu avantajınıza kullandığınızdan emin olun.
Devamını Oku
Asla Ödememeniz Gereken 10 Finansal Ücret
Maliye

Asla Ödememeniz Gereken 10 Finansal Ücret

Ücretler. Sadece tatsız olmaları değil, bazen de sinsidirler. Finans sektörü, tüm şekil ve boyutlarda gelen ücretlerle dolu. Bunların birçoğu iyi bilinirken, bir kaç kişi bu kadar gizlidir ki, tüketiciler, bilmeden binlerce dolarlık bir ücret ödeyeceklerini fark ettikleri zaman nöbet tutuyorlar.
Devamını Oku
Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!
Maliye

Erken mi Emekli? Yaklaşık 72 (t) Unutma!

72 Çok iyi bir sayıdır 72t ile ilgili herhangi bir finansal danışmana danışacağım ve bahse girerim ki onlara zarar verirsiniz. Popüler bir planlama yöntemi değildir, çoğunlukla ihlal edildiğinde ciddi cezalara yol açabilecek uzun kısıtlamalar söz konusudur. Müşteriler ceza ödemek istemiyorlar. Danışmanlar müşterileri ceza öderken sevmez.
Devamını Oku