Maliye

Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu

Finansal olarak uyum sağlamak için beklemek için bir sebep yok. Şu andan itibaren temiz bir kayrakla başlayabilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz. Finansal resminizi daha iyi hale getirmek ve mali hedeflerinize ulaşma yolunda başlamak için başlayabileceğiniz beş şey.

1. Tüketici borcunu ödemek

Borç zayıflatıcı olabilir. Bu yüzden karım ve ben 18 ay içinde 52.000 dolar borcunu ödemeye karar verdik. Borç içinde olmaktan yorulduk ve bir plan geliştirmemiz durumunda ödemenin mümkün olduğunu biliyorduk. Kullanmanı öneririm Borç Kartopu Borcunuzu ödemek için güçlü ve etkili bir yol olarak. Bu şekilde çalışır: En küçük borçtan en küçüğüne kadar borçlarınızı listeleyin ve en küçük borçlar hariç olmak üzere her şeyden asgari ödeme yapmak. En küçük borcunuz ödendikten sonra, bir sonraki en büyük borcunuzda çalışmaya başlayın, vb. Bu, borçları ödediğinizde kaybolduğunu göreceğiniz için hız kazanmanıza yardımcı olacaktır.

2. Bir bütçe yaratın

Herkes her ayın sonunda fazladan para bırakmak istiyor, ama aslında bunun olduğundan emin olmak başka bir hikaye. Bütçe oluşturmak, paranızın her ay nereye gittiğine karar verebilmeniz ve dolayısıyla paranız üzerinde çalışmak için paranız kalmasını sağlamak için mali durumunuzun kontrolünü ele almanın harika bir yoludur. Uzun bir süreç olmak zorunda değil. İşte, bütçeyi 10 dakikadan kısa bir sürede toplamanıza yardımcı olacak bir video. Bütçenize sadık kalmanızı sağlamanın bir yolu, Bal gibi bir siteden kupon kodları kullanmaktır. Bu sayede giderlerinizi azaltabilirsiniz, böylece yolda kalabilirsiniz. Gerekmiyorsa neden daha fazla ödersiniz?

3. Emekli tasarruflarınızı otomatikleştirin

55-64 yaşlarındaki ortalama insanın emekli maaşlarında sadece 103.200 dolar var. Seni bilmiyorum, ama bunun karım ve bende emekli olmak için yeterli para olmayacağını biliyorum. Bunun sizin olmamanızdan emin olmak için, henüz değilseniz, bugün yatırım yapmaya başlayın. Süreci kolaylaştırmak için emeklilik birikimlerinizi otomatikleştirmeyi düşünün. Çoğu banka yatırım komisyonculuğunuza her ay otomatik bir transfer ayarlamanıza izin verecektir. Bu yatırım sürecini çok daha sorunsuz hale getirecek ve her ay yuva yemenize daha fazla para eklediğinizden emin olmanıza yardımcı olacak.

4. Farklı tasarruf hedefleri için “Geri Sayım Fonu” başlatın

Bir geri sayım fonu, finansal hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmanın harika bir yoludur. Örneğin, iki yıl içinde Avrupa'ya seyahat etmek istiyorsanız ve gitmek için yaklaşık 7.000 $ 'a mal olacaksa, 300 $' ı bir tasarruf fonuna yatırın ve hedefinize doğru geri sayın. İlk 300 dolar yatırıldıktan sonra şimdi sadece 6,900 dolar kazanacaksınız. Ardından gelecek ay 6,600 dolar; ve bunun gibi. Bu şekilde, iki yıl içinde borcunuza girmek zorunda kalmadan yolculuğunuzu yapmak için ihtiyacınız olan paraya sahip olacaksınız! Eşim ve ben Asya'ya ve bu yolla Avrupa'ya seyahat edebildik, ikimiz de eve geldikçe tatil borcu olmadan eve geldik.

5. Daha fazla gelir elde etmeye başlayın

Önünüzde kalmak için harcamalarınızı çok fazla kesebilirsiniz. Finansal denklemin diğer kısmı gelirinizi arttırmaktır. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en sevdiğim yol, bir yan işe ya da iş kurmaktır. Para kazanmak için yanınızda kullanabileceğiniz bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa, bunu ek para kazanmak için kullanın. Belki bir bilgisayarla uğraşırsınız. Bir bilgisayar teknisyeninin ortalama saatlik ücretinin 15 doların biraz üzerinde olduğunu biliyor muydunuz? Sunduğunuz onarımların türünü açıklayan bir reklam yayınlayın. Arkadaşlarına ve ailene, bunun senin yanında yaptığın bir şey olduğunu söyle. Aldığınız yanıt ve onunla birlikte gelen ekstra gelir karşısında şaşırabilirsiniz.

Paranızla yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu ipuçları sağ ayağa başladığınızdan emin olabilirsiniz. Tereddüt etmeyin, bugün başlayın ve kim bilir; Sonuçta finansal hedeflerine ulaşabilirsin.

Videoyu izle: Kendini Nasıl Geliştirilebilirsin?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri
Maliye

GFC TV Ep 011: Serbest Çalışan Emeklilik Seçenekleri

Serbest meslek ve emeklilik söz konusu olduğunda, mitler ve yanlış kavramlar boldur. Neyse ki, kendi hesabına çalışan işçiler için en popüler emeklilik seçeneklerinden bazılarına dair detaylarım var. Bugünkü yazı, bağımsız çalışan olduğunuzda emeklilik katkılarını nasıl en üst düzeye çıkaracağınız konusunda bir okuyucu sorusuna verilen bir yanıttır.
Devamını Oku
En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları
Maliye

En İyi 10 En İyi (ve Ücretsiz) Çevrimiçi Bütçeleme Araçları

Bu zor ekonomik zamanlarda, çoğu finansal planlamanın önemini kabul eder. Kaynaklarınızın en iyi etkiyi sağladığından emin olmak istersiniz; bu durum, durumunuza iyi çalışan ve geleceğe hazırlanmanıza yardımcı olacak bir harcama planı oluşturmak anlamına gelir. İyi bütçeleme yazılımı, maliyetten sorumlu olmanıza yardımcı olabilir.
Devamını Oku
Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım
Maliye

Hayatınızın Olanaklarını Keşfetmek İçin 7 Adım

Aşağıdaki, Bert Purdy of IntentionalEmployee.com adresinden bir konuk gönderidir. Bu yıl başlarında benim bölgemdeki müşterileriyle çalıştığı için Bert ile kahve buluşma ayrıcalığına sahiptim. Bert mesajını benimle paylaşmaktan çok heyecan duyuyordu ve blogda bu misafir yazısını paylaşması için de çok heyecanlıyım.
Devamını Oku