Maliye

Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu

Finansal olarak uyum sağlamak için beklemek için bir sebep yok. Şu andan itibaren temiz bir kayrakla başlayabilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz. Finansal resminizi daha iyi hale getirmek ve mali hedeflerinize ulaşma yolunda başlamak için başlayabileceğiniz beş şey.

1. Tüketici borcunu ödemek

Borç zayıflatıcı olabilir. Bu yüzden karım ve ben 18 ay içinde 52.000 dolar borcunu ödemeye karar verdik. Borç içinde olmaktan yorulduk ve bir plan geliştirmemiz durumunda ödemenin mümkün olduğunu biliyorduk. Kullanmanı öneririm Borç Kartopu Borcunuzu ödemek için güçlü ve etkili bir yol olarak. Bu şekilde çalışır: En küçük borçtan en küçüğüne kadar borçlarınızı listeleyin ve en küçük borçlar hariç olmak üzere her şeyden asgari ödeme yapmak. En küçük borcunuz ödendikten sonra, bir sonraki en büyük borcunuzda çalışmaya başlayın, vb. Bu, borçları ödediğinizde kaybolduğunu göreceğiniz için hız kazanmanıza yardımcı olacaktır.

2. Bir bütçe yaratın

Herkes her ayın sonunda fazladan para bırakmak istiyor, ama aslında bunun olduğundan emin olmak başka bir hikaye. Bütçe oluşturmak, paranızın her ay nereye gittiğine karar verebilmeniz ve dolayısıyla paranız üzerinde çalışmak için paranız kalmasını sağlamak için mali durumunuzun kontrolünü ele almanın harika bir yoludur. Uzun bir süreç olmak zorunda değil. İşte, bütçeyi 10 dakikadan kısa bir sürede toplamanıza yardımcı olacak bir video. Bütçenize sadık kalmanızı sağlamanın bir yolu, Bal gibi bir siteden kupon kodları kullanmaktır. Bu sayede giderlerinizi azaltabilirsiniz, böylece yolda kalabilirsiniz. Gerekmiyorsa neden daha fazla ödersiniz?

3. Emekli tasarruflarınızı otomatikleştirin

55-64 yaşlarındaki ortalama insanın emekli maaşlarında sadece 103.200 dolar var. Seni bilmiyorum, ama bunun karım ve bende emekli olmak için yeterli para olmayacağını biliyorum. Bunun sizin olmamanızdan emin olmak için, henüz değilseniz, bugün yatırım yapmaya başlayın. Süreci kolaylaştırmak için emeklilik birikimlerinizi otomatikleştirmeyi düşünün. Çoğu banka yatırım komisyonculuğunuza her ay otomatik bir transfer ayarlamanıza izin verecektir. Bu yatırım sürecini çok daha sorunsuz hale getirecek ve her ay yuva yemenize daha fazla para eklediğinizden emin olmanıza yardımcı olacak.

4. Farklı tasarruf hedefleri için “Geri Sayım Fonu” başlatın

Bir geri sayım fonu, finansal hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmanın harika bir yoludur. Örneğin, iki yıl içinde Avrupa'ya seyahat etmek istiyorsanız ve gitmek için yaklaşık 7.000 $ 'a mal olacaksa, 300 $' ı bir tasarruf fonuna yatırın ve hedefinize doğru geri sayın. İlk 300 dolar yatırıldıktan sonra şimdi sadece 6,900 dolar kazanacaksınız. Ardından gelecek ay 6,600 dolar; ve bunun gibi. Bu şekilde, iki yıl içinde borcunuza girmek zorunda kalmadan yolculuğunuzu yapmak için ihtiyacınız olan paraya sahip olacaksınız! Eşim ve ben Asya'ya ve bu yolla Avrupa'ya seyahat edebildik, ikimiz de eve geldikçe tatil borcu olmadan eve geldik.

5. Daha fazla gelir elde etmeye başlayın

Önünüzde kalmak için harcamalarınızı çok fazla kesebilirsiniz. Finansal denklemin diğer kısmı gelirinizi arttırmaktır. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en sevdiğim yol, bir yan işe ya da iş kurmaktır. Para kazanmak için yanınızda kullanabileceğiniz bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa, bunu ek para kazanmak için kullanın. Belki bir bilgisayarla uğraşırsınız. Bir bilgisayar teknisyeninin ortalama saatlik ücretinin 15 doların biraz üzerinde olduğunu biliyor muydunuz? Sunduğunuz onarımların türünü açıklayan bir reklam yayınlayın. Arkadaşlarına ve ailene, bunun senin yanında yaptığın bir şey olduğunu söyle. Aldığınız yanıt ve onunla birlikte gelen ekstra gelir karşısında şaşırabilirsiniz.

Paranızla yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu ipuçları sağ ayağa başladığınızdan emin olabilirsiniz. Tereddüt etmeyin, bugün başlayın ve kim bilir; Sonuçta finansal hedeflerine ulaşabilirsin.

Videoyu izle: Kendini Nasıl Geliştirilebilirsin?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı"/>
Maliye

Bu aile 26 ayda borçtan 110.000 dolar nasıl para yatırdı

Borçtan 110 bin dolar nasıl aldınız? Bu borç ne türden oluşuyordu? 2008'de, bu güzel, akıllı, mükemmel kızı benimle evlenmeye ikna ettim. Başıma gelmek için en iyi şeydi, ve bugüne harikaydım. Aşağıda, bir tür gerçek hayat aşkı hikayesi vardır: büyülü krallıklar yok, sadece iki kişi birlikte nasıl geçeceğine dair net bir görüş elde ediyor.
Devamını Oku
GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu
Maliye

GFC TV Ep 009: Bu Yatırımcı Yatırım Harcamalarında 5,500 $ Ödüyordu Bilmiyordu

66 yaşında bir yatırımcı olan Jim ve emekli paramedik bir şey ödüyordu biliyordu, ama ne olduğundan emin değildi. Böylece başka bir finansal danışmana geçmeye ve bazı cevaplar almaya çalıştı. Neden hiç kimsenin ilk etapta hiç kimseye sormadığını; Açıkçası, onun da ötesindeydi. Ama sonunda, soruyu sormak ona geldi: “Yatırım hesaplarıma ne kadar ödeme yapıyorum?
Devamını Oku
New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme
Maliye

New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme

Hayat sigortası kapsamı içindeyseniz, New York Life gibi büyük hayat sigortacılarının birçoğundan reklam gördünüz demektir. Bu tür hayat sigortası şirketlerinin birçoğu, bir asırdır veya daha uzun bir süredir iş yapıyorlardı - ki bu, mali gücü ve gücü sürdürmenin yanı sıra, talep yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğini gösterebileceğinden, iyi bir işarettir.
Devamını Oku
IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?
Maliye

IRA Yardım Kuruluşlarına Hediyeler - Yeni Kurallar ve Sizleri Nasıl Etkiliyor?

Aralık ayında Başkan Obama, 2011 yılında Bireysel Emeklilik Hesabı Yardımcılığı Rollover'ını Vergi Yardımı, İşsizlik Sigortası Yeniden Yetkilendirme ve 2010'un İş Yaratma Yasası'nın bir parçası olarak eski haline getirdi. Başlangıçta, 2006'da Emeklilik Koruma Yasası'nın bir parçası olarak sunulan bu şart, 70 yaşındaki bireylere izin veriyor. ½ ve daha fazlası, vergiden muaf gelir olarak rapor edilmeksizin, IRA'larından kamu yardım kuruluşlarına 100.000 $ 'a kadar bağışta bulunmak.
Devamını Oku