Maliye

Bugün Finansal olarak Uygun Olmanın 5 Kolay Yolu

Finansal olarak uyum sağlamak için beklemek için bir sebep yok. Şu andan itibaren temiz bir kayrakla başlayabilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz. Finansal resminizi daha iyi hale getirmek ve mali hedeflerinize ulaşma yolunda başlamak için başlayabileceğiniz beş şey.

1. Tüketici borcunu ödemek

Borç zayıflatıcı olabilir. Bu yüzden karım ve ben 18 ay içinde 52.000 dolar borcunu ödemeye karar verdik. Borç içinde olmaktan yorulduk ve bir plan geliştirmemiz durumunda ödemenin mümkün olduğunu biliyorduk. Kullanmanı öneririm Borç Kartopu Borcunuzu ödemek için güçlü ve etkili bir yol olarak. Bu şekilde çalışır: En küçük borçtan en küçüğüne kadar borçlarınızı listeleyin ve en küçük borçlar hariç olmak üzere her şeyden asgari ödeme yapmak. En küçük borcunuz ödendikten sonra, bir sonraki en büyük borcunuzda çalışmaya başlayın, vb. Bu, borçları ödediğinizde kaybolduğunu göreceğiniz için hız kazanmanıza yardımcı olacaktır.

2. Bir bütçe yaratın

Herkes her ayın sonunda fazladan para bırakmak istiyor, ama aslında bunun olduğundan emin olmak başka bir hikaye. Bütçe oluşturmak, paranızın her ay nereye gittiğine karar verebilmeniz ve dolayısıyla paranız üzerinde çalışmak için paranız kalmasını sağlamak için mali durumunuzun kontrolünü ele almanın harika bir yoludur. Uzun bir süreç olmak zorunda değil. İşte, bütçeyi 10 dakikadan kısa bir sürede toplamanıza yardımcı olacak bir video. Bütçenize sadık kalmanızı sağlamanın bir yolu, Bal gibi bir siteden kupon kodları kullanmaktır. Bu sayede giderlerinizi azaltabilirsiniz, böylece yolda kalabilirsiniz. Gerekmiyorsa neden daha fazla ödersiniz?

3. Emekli tasarruflarınızı otomatikleştirin

55-64 yaşlarındaki ortalama insanın emekli maaşlarında sadece 103.200 dolar var. Seni bilmiyorum, ama bunun karım ve bende emekli olmak için yeterli para olmayacağını biliyorum. Bunun sizin olmamanızdan emin olmak için, henüz değilseniz, bugün yatırım yapmaya başlayın. Süreci kolaylaştırmak için emeklilik birikimlerinizi otomatikleştirmeyi düşünün. Çoğu banka yatırım komisyonculuğunuza her ay otomatik bir transfer ayarlamanıza izin verecektir. Bu yatırım sürecini çok daha sorunsuz hale getirecek ve her ay yuva yemenize daha fazla para eklediğinizden emin olmanıza yardımcı olacak.

4. Farklı tasarruf hedefleri için “Geri Sayım Fonu” başlatın

Bir geri sayım fonu, finansal hedeflerinize ulaştığınızdan emin olmanın harika bir yoludur. Örneğin, iki yıl içinde Avrupa'ya seyahat etmek istiyorsanız ve gitmek için yaklaşık 7.000 $ 'a mal olacaksa, 300 $' ı bir tasarruf fonuna yatırın ve hedefinize doğru geri sayın. İlk 300 dolar yatırıldıktan sonra şimdi sadece 6,900 dolar kazanacaksınız. Ardından gelecek ay 6,600 dolar; ve bunun gibi. Bu şekilde, iki yıl içinde borcunuza girmek zorunda kalmadan yolculuğunuzu yapmak için ihtiyacınız olan paraya sahip olacaksınız! Eşim ve ben Asya'ya ve bu yolla Avrupa'ya seyahat edebildik, ikimiz de eve geldikçe tatil borcu olmadan eve geldik.

5. Daha fazla gelir elde etmeye başlayın

Önünüzde kalmak için harcamalarınızı çok fazla kesebilirsiniz. Finansal denklemin diğer kısmı gelirinizi arttırmaktır. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en sevdiğim yol, bir yan işe ya da iş kurmaktır. Para kazanmak için yanınızda kullanabileceğiniz bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa, bunu ek para kazanmak için kullanın. Belki bir bilgisayarla uğraşırsınız. Bir bilgisayar teknisyeninin ortalama saatlik ücretinin 15 doların biraz üzerinde olduğunu biliyor muydunuz? Sunduğunuz onarımların türünü açıklayan bir reklam yayınlayın. Arkadaşlarına ve ailene, bunun senin yanında yaptığın bir şey olduğunu söyle. Aldığınız yanıt ve onunla birlikte gelen ekstra gelir karşısında şaşırabilirsiniz.

Paranızla yolunuza devam etmek istiyorsanız, bu ipuçları sağ ayağa başladığınızdan emin olabilirsiniz. Tereddüt etmeyin, bugün başlayın ve kim bilir; Sonuçta finansal hedeflerine ulaşabilirsin.

Videoyu izle: Kendini Nasıl Geliştirilebilirsin?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı
Maliye

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı

Neredeyse iki yıl önce ofiste kilo verme yarışmasında birincilik aldım ve 150 dolar civarında bir yer kazandım. Neredeyse 20 kilo verdim ve yaklaşık 180 liraya inmiştim. İyi hissettirdi, ancak yarışma bittikten sonra momentum da sona erdi. Dün eşim Focus T25 Workout adlı yeni bir antrenmandan ve günde sadece 25 dakika nasıl çalıştığını anlattı.
Devamını Oku
Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama
Maliye

Finansal Hedeflerinize Daha Hızlı Ulaşmak İçin Bir Oda Kiralama

Deacon'un 18 ay içinde borcunu ödemediği oturumlardan biri daha fazla para kazanıyor ve masrafları azaltıyor. İlgili başka bir yayında, daha fazla gider ve daha fazla para kazanmanın birçok yolunu sunar. Bazıları diğerlerinden daha fazla zaman alır, bazıları diğerlerinden daha fazla para kazanabilir ve bazıları bazı insanlar için geçerli olmayabilir.
Devamını Oku
Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın
Maliye

Kredi Kartı Borcundan Kaçın ve Borç Verme ile Hala Ödül Kazanın

Kredi kartı ödülleri, nakit para ya da seyahat noktaları gibi, insanların harcamaları için kredi kartlarını kullanmaları için büyük bir çekicidir. Ancak, bu avantajlar da sizi başı belaya sokabilir. Dikkatli değilseniz, planladığınızdan ve ödeyebileceğinizden daha fazla harcama yapabilirsiniz. Bu olduğunda, kredi kartı ekstreniz ayın sonunda ulaştığında ödeyebileceğinizden daha fazla masrafınız olur.
Devamını Oku
Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri
Maliye

Thrift mağazasında satın almak için 6 Back-To-Okul Öğeleri

Tavsiyemi almadan önce, bana İyi Kept Cüzdanı için iki aylık bir yazı yapma fırsatı verdiğinden dolayı Deacon'a teşekkür etmek istiyorum. Makalelerimin ardındaki fikir, aylık maaşınızı mümkün olduğunca uzatmanıza yardımcı olmak için, birçoğu kullanıma hazır, para tasarrufu sağlayan ipuçları ve ilgili kuponlar sunmaktır.
Devamını Oku