Maliye

1.000 $ tasarruf yardımcı olmak için 5 zihinsel hileci

Banka hesabına bakmak ve orada 1000 dolarlık bir fazladan görmek harika olmaz mıydı? Ne yazık ki, bu fazladan 1,000 dolar, birçok Amerikalı için büyük bir mücadeledir. Bir GoBankingRates anketine göre, 8 bin kişiyi inceleyen ankette, yüzde 57'si tasarruflarına veya acil yardım fonlarına 1000 dolarlık para ayırmakta zorlanıyordu.

Bu size tanıdık geliyor mu? Eğer yaparsa, bu yıl bir hedefi 1000 dolar tasarruf ettirin. 1000 $ 'a ulaştıktan sonra, tasarruf yapmaya devam etmeli ve eğer yapabiliyorsanız, her ay koyduğunuz miktarı artırmalısınız, çünkü 1,000 $ üç-altı ay ya da öngörülemeyen bir acil durum için yaşam masraflarını karşılamak için yeterli değildir.

Servetinizi oluşturun ve birikimlerinizi, işinizi kaybetme korkusu yaşamadan veya bir tıbbi fatura nedeniyle çok miktarda nakit parayla birdenbire ayrılmak zorunda kalmadan hayatınızı sürdürebilme özgürlüğü verin.

İşte bu yıl 1,000 dolar tasarruf etmenize yardımcı olabilecek beş bütçeleme hilesi var.

1. Yıl için tasarruf hedefinizi yazın ve günlük hatırlatıcıları ayarlayın

Bir şey yazdığınızda, beyninizin daha derin bir seviyede işlenmesine yardımcı olur. Ancak, sadece yazmayın, hedefinize ulaşmak için motive olmanız için hatırlatıcılar oluşturun. Buzdolabınızın, masanızın veya banyo aynanızın üzerine yapışkan notlar göndermeyi deneyin, böylece her gün görebilirsiniz.

Hayatınızda yaptığınız değişikliklerde olduğu gibi, bir hedef belirleyin, yazın ve kasıtlı olun. Bir deftere yazın veya 1.000 $ tasarruf hedefi ile basit bir Excel elektronik tablo başlatın.

Ardından oraya varmanın ne kadar süreceği için bir zaman çizelgesi belirleyin. Amaç altı ay veya daha kısa sürede bunu yapabilmektir.

2. Paranızın sizi yaratacağını asla unutmayın Daha para

Paranızı park etmek için en iyi yeri bulmak çok önemlidir. Size, faiz biçiminde bazı pasif gelir kazandırabilir en iyi kontrol ve tasarruf hesaplarına dikkat edin.

Şu anda paranıza% 1,30 oranında geri dönüş sağlayan Radius Bank'tan bir tasarruf hesabı açmayı düşünün. Bu, büyük bankaların sunduklarından 18 kat daha fazla, artı bir hesap açmak için hiçbir şeye mal olmaz.

Radius Bank ayrıca sağlam bir çek hesabı var. Buna Radius Hybrid denir ve aynı zamanda hesapları kontrol etmek için ulusal ortalama 18x olan bir APY kazanır.

Yarıçaptan gelen kontrol ve tasarruf hesapları, mali durumunuzu daha iyi kontrol etmenize yardımcı olacak ücretsiz bir yönetim aracıyla birlikte gelir. Net değerinizi hesaplamak ve bütçe oluşturmak gibi şeyleri yapmak için diğer hesaplara (Yarıçap ile birlikte olmayan) bağlantı kurmanıza izin verir. Harcama eğilimlerini zaman içinde görebilir ve borçlarını nasıl ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

İşte Yarıçap Hibrit detayları:

  • 2,500 $ ve üzerindeki bakiyeler üzerinden% 0,85 APY kazanır
  • Oran (piyasadaki diğerleri gibi) tanıtıcı değildir ve oranı kazanan bakiyeler üzerinde bir sınır yoktur; dengeler de 250 dolara kadar FDIC sigortalıdır
  • Aylık ücret yok
  • Minimum bakiye şartları yok
  • Sınırsız ATM ücreti indirimi
  • Mobil ödeme seçenekleri (Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay)

3. Ayarlayın, ama unutma

Radius ile bir hesap açtıktan sonra, tasarruflarınızı otomatikleştirdiğinizden emin olun ve her ay kontrolünüzden tasarruf hesabınıza para taşımak için bir tarih belirleyin. Radius bunu doğrudan hesabınızdan yapmanızı sağlar!

Maaşınızı aldıktan sonra bir gün için tarihi ayarlayın, böylece hesabınızda oturan parayı göremezsiniz.

Otomatik bir tasarruf yaratmak, her şeyden daha akıllıdır. Hesabınızdaki parayı görmediğinizde, bunu harcamamanız daha az olasıdır.

Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve maaşınızı otomatik olarak maaş çekinizin bir kısmını doğrudan hesabınıza girmekten ziyade tasarruf hesabınıza yatırmasını sağlayabilirsiniz.

Her iki şekilde de, kaydetmek için otomatik bir sistem oluşturmak çok önemlidir, çünkü her ay tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

4. Bütçe ve harcamayı azaltmak için zarf sistemini kullanın.

Bu, işe yarayan gerçek bir bütçeleme taktiği olduğu için zihinsel bir hile değildir.

Zarf sistemi, harcamalarınızı kontrol etmek için sadece bir nakittir. Harcama kepçeleri oluşturursunuz ve her zarfta yeterli para ayırırsınız. Bu para bittiğinde, bir sonraki hafta zarfları dolduruncaya kadar harcama yapmaya gerek yok.

Tasarruflarınızı her ay artırmak, bazı harcamalarınızı azaltmanız gerektiği anlamına gelir.

Restoranlarda, gezilerde ve alışverişlerde yemek yemek gibi en kolay şeylerle başlayın. Kullanılmayan tüm abonelikler iptal edilir ve sizin için daha düşük faturaları müzakere yardımcı olmak için Trim gibi bir uygulama kullanın.

Ardından, hafta için kendiniz için bir harcama bütçesi ayarlayın.

5. Hatırlanması Gereken Zihinsel Not: Her Zaman Kredi Kartlarındaki Minimum Bakiyeden Daha Fazlasını Ödeyin

İlk önce borcunuzu ödemek ve daha sonra tasarruf etmek söz konusu olduğunda birçok düşünce okulu vardır.

Bazı uzmanlar önce borçtan kurtulmanız gerektiğine inanıyor çünkü borçla ilgili faizler sahip olduğunuz her türlü tasarrufta yer alacaktır. Diğerleri borçlarını ödemek için makul olduğunu düşünüyor ve Tasarruf, acil bir durumda nakit paraya sahip olacağından, gerçekten çok önemlidir.

Eğer ikincisini yapmayı seçerseniz, kredi kartlarınızda her zaman minimum bakiyeden daha fazla ödeme yaptığınızdan emin olun. Kartlarınızda daha fazla ödeme yapmanız gerekiyorsa, her ay ne kadar tasarruf edeceğinizi ayarlayabilirsiniz.

Şimdi başla

Yaşam tarzınız ve bütçeniz için çalıştığınız sürece stratejinizin ne olduğu önemli değildir ve finansal hedeflerinizi karşılarsınız.

1.000 dolar tasarruf sadece başlangıçtır. Motif tutmak için net değerinizi kontrol etmek için Radius'un finansal araçlarını kullanın, çünkü ne kadar harcadığınızı değil, ne kadar tuttuğunuzu gösterir.

Videoyu izle: ZEITGEIST: İLERİ HAREKETE. RESMİ AÇIKLAMA. 2011

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çok Fazla Kredi Kartı Borcu mu? İşte Yapılacaklar
Maliye

Çok Fazla Kredi Kartı Borcu mu? İşte Yapılacaklar

Çok fazla kredi kartı borcuyla boğuşan veya mücadele eden birçoğumuz uyandırma çağrısı yapacak: o gün uyanıp başlarının üzerinde olduklarını fark ettikleri gün. O gün korku, pişmanlık, panik ve stres gibi pek çok duyguyu canlandırabilir, ama asla korkmayın: karmaşalarınızı temizlemek ve borçtan kurtulmak için bir plan yapabilirsiniz.
Devamını Oku
GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?
Maliye

GF ¢ 043: [Vaka Çalışması] Sadece 1 Milyon Dolarla Erken Emekli Olabilir misiniz?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC043_.mp3 1 milyon dolar ile erken emekli olmak istiyorum. Bu ifadenin hoş bir yüzüğü var, ha? Bir müşteriyle çalıştığımı düşünmüyorum, ancak erken emekli olmak istemiyordum ya da 1 milyon dolarlık bir portföyü olması durumunda kendinden geçmezler. Ama çoğumuzun bildiği gibi, 1 milyon dolar eskiden olduğu gibi değil.
Devamını Oku
Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?
Maliye

Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?

Öğrenci kredi borç yükünüz yeterince büyükse, muhtemelen öğrenci kredisi refinansı yapma olasılığını göz önünde bulundurursunuz. Sonuçta, insanlar her zaman evlerini ve iş kredilerini yeniden finanse ediyorlar. Öğrenci kredileri neden farklı olmalı? Gerçek şu ki, öğrenci kredisi refinansmanı sayısız nedenlerden farklıdır.
Devamını Oku
Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları
Maliye

Aşk ve Para: Yeni evliler için Finansal İpuçları

Onunla yüzleşelim evlilik çok büyük bir adımdır. Bir ilişki çalışması yapmaya giden bir çok şey var ve finans genellikle bir çiftin aşağısına inebilir. Bu yüzden para meselesi hakkında ön planda olmak önemlidir. Birçoğu için, mali yönetim ayrı ayrı süpürme stresinde en mantıklı seçim gibi görünüyor, ama aslında, bu sorunu tahriş edebilir.
Devamını Oku