Maliye

Reklam Şirketlerine Ödenecek 3 Yol

Daha çok çeşitli taraflardaki hilelerle para kazanmanın yollarını bulmaya çalışıyorum, daha çok yan tarafa koşarak para kazanmanın yollarının neredeyse sonsuz olduğunu görüyorum.

Borç ödemek için paraya ihtiyacınız varsa, bir ev satın almak için tasarruf, tatile gitmek ya da erken emekli olmak için tasarruf, orada sizin için bir şey var. Para Kazanma bölümümüze bakarsanız, “gerçek” işinizin üzerinde ve ötesinde ekstra para kazanabileceğiniz yüzlerce yol bulabilirsiniz.

Ve eğer kartlarınızı doğru oynarsanız, kendinizi “gerçek” işinizden tamamen vazgeçebileceğin yan yuvarlama yoluyla yeterince fazla para kazanıyor bulabilirsiniz. Harry Campbell bunu yaptıktan sonra, işini bir havacılık mühendisi (cidden) olarak, devinim endüstrisindeki yan haydutlarına odaklanmak için yaptı.

Şimdi insanlara yaptıklarını yapmalarını öğretiyor: yandaki kargaşayı gerçek bir kariyere dönüştürerek rahat bir yaşam kurmak.

Ekstra para kazanmanın diğer birçok yolu arasında başka bir iyi fikir vardır: şirketler için reklam yaparak para kazanmak.

Evet, Şirketler sizin için reklam vermenizi ödeyecek

Çok uzun zaman önce, şirketlere reklam vermek için ödeme yapan tek kişi, televizyon yayınlarına, radyo istasyonlarına veya gazete ya da dergiler yayınlayan basım şirketlerine sahip olan kişilerdi.

Ancak bugün, işler farklıdır ve ortalama erkek veya kız, şirketler için reklam yaparak para kazanabilir.

O zamandan beri şirketini kapatmış olmasına rağmen, Jason Zook adında bir adam, üzerlerinde adlarıyla t-shirtler giyerek şirketler için reklam vererek bir milyon dolardan fazla para kazanmıştır. Evet, bu nadir bir durumdur, ama kendi podcast misafirimiz Benny Hsu, kendi t-shirt tasarımlarını kendi çizgisine satarak altı rakamı aşmıştır.

Mesele şu ki, yan taraftaki paralarla para kazanmak için yüzlerce fikir var ve bugün sizlere üç farklı yoldan şirketlere reklam vermeyi nasıl alabileceğinizi paylaşacağım.

Arabanızı Sarmak Tarafından Ücretli Olun

Evet, sadece arabanızı sürerek ödeme almanın yasal yolları var. Arabanızı sürerek para kazanmanın bir yolu da, Carvertise gibi reklam verenlere araba satmak yoluyla çeşitli şirketler için reklam vermektir.

Carvertise web sitesindeki bir uygulamayı doldurduktan sonra, kişisel bilgilerinizi araç kullandığınız araçla, ne sıklıkla kullandığınızı ve sürdüğünüz araçla paylaştıktan sonra şirket, bölgenizde reklam vermek isteyen reklamverenlerle eşleşir.

Arabanızda reklam vermeyi isteyen şirketlerin onaylanması durumunda (talepte bulunan şirketin tanıtımını yapmaktan memnun değilseniz, bir paketi reddetme hakkına sahipsiniz), Carvertise reklamvereni arabanıza yerleştirilecek bir ödeme yapar. normal, günlük sürüşünüzü yaptığınız için size ödeme yapar.

Carvertise gibi şirketlerin çoğu, araba sargılarıyla araba kullanmak için para almak isteyen sürücüler için belirli niteliklere sahip.

Özellikle Carvertise durumunda, bu sürücüleri soruyorlar:

  • Herhangi bir vücut hasarı veya paslanmadan daha yeni arabalar (2005 veya daha yeni kontrollerde) sürün
  • Temiz bir sürüş kaydınız var ve yasalara uyan sürücüler
  • Görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak için haftada belirli sayıda saat sürün
  • Daha büyük metropol alanlarda yaşayın ve araba sürün

Bu nitelikler, çeşitli nedenlerle Carvertise ve reklam verenleri için önemlidir. Öncelikle, size reklam vermek için ödeme yapan şirketler, itibarlarını korumak ister, bu yüzden trafik yasalarına uyan sorumlu sürücüleri ararlar.

İkincisi, araba sararları vücut hasarlı veya paslı arabalara iyi yapışmaz. Reklamverenler, ambalajların şirketlerinin kalitesini yansıtmasını istiyor.

Üçüncüsü, hedef, görünürlüğü en üst düzeye çıkarmak olduğundan, reklamverenler, poziteyi artırmak için büyük şehirlerde sık sık sürücü yapan sürücüler istemektedir.

Şirketler için reklam vermek konusunda para kazanmakla ilgili bazı sorularınız olabilir. Potansiyel sarma reklam sürücülerinin sorduğu en yaygın sorulardan bazılarına yanıtlar.

Araba sargısıyla ne kadar sürüş yapabilirim?

Tüm şirketler farklı ödeme planlarına sahipler, ancak Carvertise ile arabanızda bir araçla ayda 100 dolar ödeyecekler ve çoğu reklam kampanyası genellikle üç ila altı ay boyunca yayınlanacak. Belirli bir şirketin kampanyası sona erdiğinde, yeni bir müşteri gelene kadar sarma kaldırılacaktır.

Sarma aracımı incitecek mi?

Carvertise, sargılarının bir otomobilin boya işine herhangi bir zarar vermediğini ve aslında arabaların diğer araçlar tarafından açılan kapı çukurları ve kayalar gibi bazı vücut hasarlarından korunmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Bu araba sargıları dolandırıcılığı olmayan yerler mi?

Carvertise bir yasal araç reklam şirketi olsa da, arabanızda reklam vermeniz için size ödeme yaptığını iddia eden bazı dolandırıcılık şirketleri var.

Bir dolandırıcılık şirketi tespit etmek için bazı ipuçları:

  • Bir aldatmaca şirketi, paranın karşılığını size soracaktır. Carvertise gibi yasal araç reklam şirketi, araba sahibinden para istemez.
  • Bir dolandırıcılık şirketi senin sürüş kaygını umursamıyor. Yasal şirketler sadece sorumlu sürücüleri kabul eder.
  • Bir dolandırıcılık şirketi, kendi web sitesinde ayrıntılı iletişim bilgilerine sahip olmayacaktır. Gerçek yeri bulmakta veya bir şirketten bilgi almakta sorun yaşıyorsanız veya bir e-posta adresi paylaşıyorsa ve başka bir şey paylaşmıyorsa, bu bir aldatmaca olabilir.

Öyleyse, evet, orada başka şirketlere, aracınıza bir paket yerleştirerek reklam vermenizi sağlayacak yasal şirketler var. Güvenilir araba sarma şirketlerinin aradığı nitelikleri karşılıyorsanız, devam edin ve arabanızı sürerek ekstra para kazanmak için çalışıp çalışamayacağınızı görmek için biriyle iletişime geçin.

Sosyal Medyada Reklam Vererek Ücret Alın

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerinde reklam vermenizi sağlayacak birkaç şirket var. Doğrudan reklamını yaptığınız şirketlerden ücret almazsınız; Bunun yerine, reklam arayan markalarla sizi bağlayan bir şirketten ödeme alırsınız.

İzea gibi şirketler, sosyal medya hesaplarında belirli markaları tanıtmak için kullanıcılara ödeme yapacak:

  • Facebook
  • heyecan
  • Instagram

Bu şekilde çalışır: İzea gibi bir sosyal medya pazarlama şirketi ile kısa bir başvuru formu doldurursunuz. Izea, Hershey veya Kraft gibi belirli reklam markalarıyla potansiyel bir ortaklık bulmak için paylaştığınız bilgileri kullanacaktır.

İzea'nın size gönderdiği gibi sosyal medya sitelerinizdeki bağlantıları paylaşıyorsunuz. Takipçileriniz bu linklere tıkladığınızda, nakit kazanırsınız.

Sosyal medya hesaplarınızda daha fazla takipçinin bulunduğunu, daha muhtemel ortakların (yani, İzea gibi şirketler ile ortaklık yapan şirketlerin) reklamlarınızı paylaşmanızı seçeceklerini bilin. Ayrıca, sahip olduğunuz daha fazla takipçi, büyük olasılıkla hisselerinizden elde edeceğiniz daha fazla tıklamadır.

Yani, bu daha büyük sosyal medya takipleri olanlar için en etkili olacak bir yan acele etmektir. Ancak, sosyal medya hesaplarınızda büyük izler yoksa, bu sayıları İzea gibi bir şirkete kaydolmadan önce artırmak için çalışabilirsiniz.

Sosyal medyada başarılı reklamlara sahip olmak, sponsorlu reklamların yanı sıra diğer içerikleri paylaşmak için de önemlidir. Sponsorlu reklamlarınızla birlikte organik içeriklerin (farklı şeyler hakkında oluşturduğunuz yayınlar) bir karışımının olması, takipçilerinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

Yalnızca sponsorlu reklamları veya takipçilerinin ayrılmasına neden olabilecek yayınları gönderiyorsanız. Sosyal medya sitelerinize çok fazla zaman harcadıysanız ve bu konuda iyi bir gelişme kaydettiyseniz, bu size ekstra para kazandırmanın harika bir yolu olabilir.

Blogunuzda Reklam Vererek Ücret Alın

Blog'unuz varsa ve para kazanmanın yollarını arıyorsanız, blogunuzdaki diğer şirketler için reklam yayınlamak sizin için olabilir.

Blog'unuz yoksa, şimdi başlamak için mükemmel zaman olabilir. Tutkulu ve bilgili bir konu veya grup grubunuz var mı?

İnsanlara para hakkında öğretmeyi seviyor musun? Harika bir aşçı mısın? İyi ebeveynlik yetenekleriniz var mı? İnsanlarla etkileşim kurmak ve onlarla bilgi paylaşmak isterseniz blogging sizin için harika bir yan etki olabilir.

Web sitesi kurulumu ve tasarımı hakkında çok şey bilmiyor musunuz? Bir blogu on dakikadan daha kısa bir sürede nasıl başlayacağınız konusunda takip edilmesi kolay bir yazıyla, bugün başladığınız kişisel blogunuza sahip olabilirsiniz.

Kendi blogunuza sahip olduğunuzda ve değerli içerikler yayınladıktan sonra, AdSense gibi bir reklam ağıyla ortaklıklar kurabilir ve blogunuzdaki diğer şirketlerin reklamlarından para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İşte nasıl çalışır: Yukarıda belirtilenler gibi şirketler, blogunuzda farklı yerlerde reklam yerleştirir. Blogunuzun kenar çubuğunda, yazdığınız her makalenin alt kısmında, bir makaleye bir şirket için bir reklam verebilirler.

Kullanıcılar blog sitenizi ziyaret ettiğinde, stratejik olarak yerleştirilmiş reklamları görürler. Reklamları tıklarsa, reklam yerleşim şirketlerinden para kazanırsınız. Belirli bir dolar kazanç eşiğine ulaştıktan sonra, şirket size PayPal üzerinden veya size bir çek göndererek ödeme yapacaktır.

Bu, reklamları bir kez yayınladığınızda sitenizi tanıtmak için yapmanız gereken hiçbir şey olmadığı sürece, pasif gelir elde etmenin harika bir yolu olabilir. Reklamlar, blogunuzu ziyaret eden herkes tarafından görülebilir ve yalnızca bu ziyaretçilerin reklamları tıklaması için beklersiniz.

Ayrıca, blogunuzdaki şirketler için sponsorlu yayın olarak adlandırılanlar şeklinde reklam vererek para kazanabilirsiniz. Sponsorlu yazılar, blogunuz için yazılan, ancak şirketin web sitesini ziyaret etmeye davet eden bir bağlantı veya paragraf içeren bilgileri içeren makalelerdir.

Şirketler genellikle sponsorlu yayınlar için birkaç farklı şekilde ödeyeceklerdir. İlk olarak, gönderinin kendisinin yayınlanması için ödeme yaparlar. İkincisi, bazen posta içindeki bağlantı aracılığıyla kazandıkları yeni müşteriler için ödeme sunacaklar.

Buna ortaklık ortaklığı denir. Şirket için reklam veriyorsunuz, web siteniz üzerinden kazandıkları yeni müşterilerden size para veriyorlar. Bağlı kuruluşlar, birçok blog yazıcısının gelirinin büyük bir bölümünü oluşturabilir.

Bağlı kuruluş bağlantıları ve reklamlarla para kazandıran bir blog oluşturmak zaman alır ve bir gecede gerçekleşmez. Blogging topluluğunda (tercihen, topluluğunuza benzer konular hakkında blog yazan bir kısım) bir ilişki kurmanız ve okuyucu kazanmak için çalışmanız gerekecektir.

Ancak, zaman ve para koymak için istekli iseniz, blogunuzda reklam ve ortaklık ilişkileri ile para kazanmak gerçek bir olasılıktır. Satış ortaklığı pazarlaması hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

özet

Şirketler için reklam yaparak para kazanmak gerçek. Diğer herhangi bir işte olduğu gibi, sizin için biraz çaba harcamadan gerçekleşmez. Yukarıda listelenen üç seçenekten biri size ilginç geliyorsa, başlangıç ​​noktası olabilir.

Sürüş ve araba sahiplik parametrelerine uyduğunuz sürece, aracınızdaki sarma reklamları ile sürüş yapmak en kolay olanı olacaktır. Para kazanma yoluna dahil olan tek gerçek iş, arabanıza sarımları takan şirkete gitmek için zaman ayırıyor.

Diğer ikisi: sosyal medyada reklam vermek ve bir blog aracılığıyla reklam vermek için ödeme almak, blogunuzu veya sosyal medya kuruluşlarını yönetirken her gün biraz zaman alacaktır ve değerli içerikler yayınlamaya ve yeni takipçiler ve okuyucular edinmeye çalışacaktır.

Blogunuzu veya sosyal medya hesaplarınızı takipçilere ve okuyuculara değer katacak şekilde büyütmek için yapmanız gerekenleri yapmaya karar verirseniz, medya kuruluşlarınızı ciddi para kazandığınız bir düzeye getirme olasılığı bir olasılıktır.

Yılda altı basamak oluşturan blog sahipleri, daha az ve daha uzak olsa da, blog sahiplerinin ayda 1.000 dolar kazanmalarını görmek alışılmadık bir şey değil. Değerli içeriği yayınlamak ve okurlarınızı büyütmek için harcadığı çaba ile uğraşmak istemektedir.

Ancak bu para kazanma çabalarından elde edebileceğiniz potansiyel gelir, tüm finansal hedeflerinize ulaşmanız için gereken parayı size sağlayabilir ve işinizin içine koyduğunuz her an işinize değer verir.

Videoyu izle: Ali Ağaoğlu ulusa sesleniyor reklam filmi

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Yaptığınız 5 Kötü Para Bildirimi {Ama Kabul Etmeyebilirim}
Maliye

Yaptığınız 5 Kötü Para Bildirimi {Ama Kabul Etmeyebilirim}

Eğer geleneksel bir ekonomi kursu aldıysanız, insanların maddi durumları hakkında rasyonel kararlar aldıklarını ve en iyi çıkarları olan şeyleri seçtiklerini öğrendiniz. Ancak, özellikle de finans söz konusu olduğunda, insanların rasyonel olmaktan uzak olduğunu gösteren kanıtlar bulmak için etrafınıza bakmak zorundasınız.
Devamını Oku
Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek
Maliye

Siyah Cuma günü para kazanmak için en iyi kesmek

Black Friday, yılın en büyük alışveriş günlerinden biri, bilmeden önce burada olacak. Alışveriş yapanlar, Noel hediyeleri ve satın almak istedikleri diğer öğeler hakkında en iyi fırsatları bulmak için mağazalar ve çevrimiçi alışveriş portallarından geçecek. Yılın en büyük satışlarından bazıları Cuma günü cuma günü gerçekleşir ve size bu büyük fırsatlarda nasıl daha fazla para tasarrufu yapacağınızı gösterebiliriz.
Devamını Oku
İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi
Maliye

İhtiyati Hayat Sigortası Şirketi İncelemesi

İhtiyati Mali, Inc veya Pru, yaklaşık 140 yıldır finansal hizmetler ve sigortacılık sektöründe olmuştur. Şirket hem bireysel hem de ticari müşterilerin bu süre zarfında varlıklarını büyütmelerine ve korumalarına yardımcı oluyor. Pru, dünyadaki en büyük finansal hizmet kurumlarından biri olarak görülüyor.
Devamını Oku
5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?
Maliye

5 Aydaki Bu Aile 18 Aylık Borçtan 50.000 ABD Dolarını Nasıl Ödeniyor?

50.000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? Her zaman bir MBA için okula dönmeyi planlamıştım. Muhtemelen borcu serbest bırakabildiğim batıda alma materyaline dönmek yerine, tamamen yeni ve eşsiz bir deneyim seçtik. Hedeflerim ve değerlerim ile iyi bir uyum içinde saygın bir programa kaydolmam için Midwest'e taşındık, fakat bize 65.000 dolarlık bir borç paramızı ödüyoruz.
Devamını Oku