">
Maliye

Fundrise Review: Sadece 500 $ ile Gayrimenkul Yatırım

Birçok insan servetlerini büyütmek için gayrimenkul yatırımına yöneliyor. İyi yapıldığında, gayrimenkul yatırımları cazip getiri sağlayabilir. Aynı zamanda uzun vadede düzenli bir gelir kaynağı olma olasılığını da koruyor.

Gayrimenkul yatırım için çeşitli seçenekler var. Gayrimenkul yatırımcısı olarak, yatırım amaçlı konut veya ticari gayrimenkul mülkleri satın alabilirsiniz. Amaç onları kiraya vermek ve gelirden mahrum kalmaktır.

Ya da “düzelt ve çevir” rotasına gidebilirsin. Diğer bir deyişle, süper düşük bir maliyetle mülk satın alırsınız çünkü işe ihtiyaçları vardır. Sonra onları tamir edip kar için satarsın.

İlgili iş ve geleneksel gayrimenkul oyununa dahil olmak için gerekli para birçok kişi için ezici olabilir. Ancak, gayrimenkul yoluyla serveti potansiyel olarak büyütmek isteyen insanlar için başka seçenekler de var.

Fundrise
4.5

özet

Fundrise, daha çok bilinen yatırım şirketlerinden biri olup, genel olarak crowdfunded veya crowdsourced gayrimenkul yatırımı olarak adlandırılmaktadır. Fundrise düşük asgari mülklere yatırım yapmaya başlamak için iyi bir yol olabilir.

Fundrise nedir?

Fundrise, daha çok bilinen yatırım şirketlerinden biri olup, genel olarak crowdfunded veya crowdsourced gayrimenkul yatırımı olarak adlandırılmaktadır. Gayrimenkul yoluyla kitle fonlaması öncüsü basittir:

Gayrimenkul girişimlerini yönetmek ve yönetmek isteyenler, girişimleri kendi fonlarıyla finanse etmekten kaçınırlar. Bunun yerine, potansiyel kar için ticari veya konut binaları satın almak için gayrimenkul yatırım yapmak isteyenlerin birleşik fonlarını kullanırlar. Birkaç düzine - veya birkaç yüz - farklı yatırımcıdan daha küçük miktarlarda nakit topluyorlar.

Her yatırımcının mülklerinde ve karlarında veya zararlarında bir payı vardır.

Crowdfunded emlak yatırımı, ortalama yatırımcıya yatırım yapmak için büyük bir zaman ayırmak için harika bir yoldur. Crowdfunded kredilerinin, siz ve benim gibi ortalama yatırımcıya büyük banka karı getirme olasılığını elinde tutmasıyla aynı şekilde çalışır.

Fundrise gibi firmalarla yatırım yapan crowdfunded gayrimenkul ile, Warren Buffett kalabalığı için önceden ayrılmış olan yatırım fırsatları hemen hemen her seviyedeki yatırımcı için mevcut durumda.

Birlikte çalışmanın gücü, ortalama yatırımcının paralarını diğer geleneksel yatırımcılarla birleştirmesine izin verir. Amaç? Büyük yatırım projelerini finanse etmek için gerekli nakit paraya sahip büyük bir finansal portföy oluşturmak. Daha önce bunu yapamayan insanlar artık apartman kompleksleri veya büyük ticari bina alımları gibi varlıklara yatırım yapabilirler.

Kitle fonlaması ile, bu girişimlere katılan küçük yatırımcılar ticari bina kiralama veya geliştirme işlemlerinden elde edilebilecek olası karları toplarlar.

Şirket Genel Bakışı

Son yıllarda bazı farklı gayrimenkul kambiyo şirketleri yatırım sahnesine girdiler. Fundrise, ana akım yatırımcılara emlak yatırım seçenekleri sunan daha köklü şirketlerden biridir.

Fonrise web sitesinde yer alan bilgilerden şirket genel bakışının bir özeti.

Fundrise, 2012'den beri insanların gayrimenkul yatırımlarına yatırım yapmalarına yardımcı oluyor. Fundrise kurucusu Ben Miller, aslında 2010 yılında Fundrise yaratmak için çalışmaya başladı. 2011 yılında Kenny Shin ve Brandon Jenkins'i yanına taşıdı ve onların ortak ortaklığı şirketi tamamen işlevsel hale getirdi.

Deneyimli emlak yatırımcıları olarak kurucular, gayrimenkul yatırımcılığının birçoğunun, büyük bankalar gibi aracıların elinde kâr bıraktığını fark ettiler. Öte yandan, yatırımcılar kendileri de ücretler ve yüksek kredi faiz oranları sayesinde karlarda kısa sürede değişti.

Takımın sloganı? Herkesin yüksek kaliteli gayrimenkullere yatırım yapma fırsatını verin, aracı olmadan.

Fundris yönetim ekibi yaklaşık bir yıldır Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile çalıştı. Onaylanmış bir yatırım şirketi olma çabaları ödendi. Fundrise, 2012 yılında ilk online halka arzını başlattı ve 175 yatırımcı kazandı.

Bugün, şirketin 80.000'den fazla üyesi var ve 1 milyar dolar değerinde gayrimenkul yatırımına yatırım yaptı.

Fundrise Nasıl Çalışır?

Özel piyasa gayrimenkul yatırımının, yüzlerce bin dolarlık ekoseli olanlarla sınırlı olduğu anlaşılıyordu. Büyük paran yoksa, oyunu oynamaya izin verilmedi.

Fundrise, neredeyse tüm banka hesabı boyutlarındaki yatırımcıların daha büyük gayrimenkul anlaşmalarına katılmalarına izin vererek bunu değiştirmeye yardımcı oldu. Potansiyel bir yatırımcının bilmek isteyebileceği Fundrise özelliklerine genel bir bakış ile başlayalım:

  • Fundrise ile minimum yatırım 500 $
  • Yatırımcı tipi: Şirket akredite olmayan yatırımcıların katılmasına izin veriyor, ancak üyeler ABD sakinleri olmalı ve en az 18 yaşında olmalıdır.
  • Yıllık ücretler: Şirket% 0.85 yıllık aktif yönetim ücreti almaktadır.
  • Fundrise sadece ticari gayrimenkul yatırım seçenekleri sunuyor

Geleneksel Gayrimenkul Performansına Karşı Geleneksel Gayrimenkul Performansı

Aşağıdaki grafik, 2000 yılından itibaren 2016 yılındaki S & P 500'ün getirilerine karşılık emlak piyasasının getirilerini göstermektedir.

Gördüğünüz gibi, gayrimenkul S & P 500'den çok daha iyi performans gösterdi. Konut balonu patlaması ve geri dönüşü olmadan bile emlak piyasasında daha iyi performans görebilirsiniz.

Bunun iki sebebi ile yapılmasının gerekliliğini düşünürdüm. Öncelikle, son yirmi yıl içinde piyasada meydana gelen çökmelerdeki artış, yatırımcıların şirketlere sahip olduklarını iddia eden kağıt parçalarının aksine, tuğla ve harç mallarına sahip olma konusunda daha güvenli hissetmelerini sağlamış olabilir.

İkincisi, düşük ipotek faiz oranları, yatırımcıların gayrimenkul alımları için borç almanın ne kadar ucuz olduğu konusunda istekli olmalarına neden olabilir.

Son yıllarda gayrimenkul yatırımlarında sağlam getiri nedenleri herkesin tahminidir, ancak kanıt sayılardadır. Gayrimenkul yatırımları son birkaç yıldır piyasadan daha iyi bir performans sergiledi - neredeyse yirmi yıl.

Tüm Faktörleri Düşün

Bu, gayrimenkul yatırımının sizin için olup olmadığına karar verdiğinizde dikkate aldığınız tek faktör olmamalıdır. Ancak, tarihsel geri dönüşler denklemi tartmak için önemli bir gerçektir.

Ayrıca, S & P 500'ün sadece 2017 yılının ilk yarısında yüzde 8'in üzerinde yükselmesiyle birlikte, son birkaç yılda pazar performansının kendi rallisi vardı.

Mesele şu ki, tüm piyasalar, emlak piyasası, borsa ya da tahvil piyasası olsun, iniş-çıkışlarına sahipler.

Yatırımcı olarak amacınız, farklı pazarlar arasında yatırımlarınızı nasıl çeşitlendireceğinize karar vermektir. Bunu, risk tolerans düzeyinizle uyum içinde büyüme sağladığı için kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak şekilde yapmalısınız.

Eğer gayrimenkul yatırımı rahat edeceğiniz bir şeyse ve portföyünüzdeki bazı gayrimenkul sahipleri de dahil olmak üzere tarihsel karların yanı sıra bunlarla ilişkili riskleri iyi biliyorsanız, mali durumunuza ulaşmanıza yardımcı olacak iyi bir yol olabilir. gol.

Eğer crowdfunded gayrimenkul yatırımını keşfetmeye karar verirseniz, yeni yatırımcılar için Fundrise süreci hakkında bilmeniz gerekenler.

Fundrise ile Yatırım Yapmaya Nasıl Başlanır

İşte Fonrise ile yatırım yapan crowdfunded gayrimenkul yatırımına başlamak için bir süreç. Yeni bir yatırımcı olarak, şirketin web sitesini ziyaret ederek Fundrise ile bir hesap açabilirsiniz. Şirketle bir hesap açmak ücretsizdir.

Buradan banka hesap bilgilerinizi paylaşırdınız. Endişelenme: Güvenlik, Fundrise için en önemli önceliktir. Site 128 bit SSL şifreleme güvenlik sistemine sahiptir. Fundrise hesabınıza en az 500 dolarlık depozito yatırmanız, yatırım yapmaya başlamak için uygun olduğunuzu gösterir.

Yatırım Seçenekleri

Hesabınızı açtıktan sonra, Fundrise teklifleri olan eREIT'lerden birini seçersiniz. Fundrance’ın eREIT'i, popüler GYO’dan biraz farklı. Bir eREIT nedir? Ve onu GYO'dan ayıran nedir? Açıklama için okumaya devam edin.

GYO nedir?

Investopedia GYO'ları (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) şöyle tanımlar:

“GYO, gayrimenkul veya ipotek yoluyla gayrimenkul yatırımını yapan ve genellikle hisse senedi gibi büyük borsalarda işlem gören bir güvenlik türüdür. GYO'lar, yatırımcılara gayrimenkulde son derece likit bir pay veriyor. Özel vergi değerlendirmeleri alırlar ve genellikle yüksek temettü getirileri sunarlar. ”

Fundrise, bir eREIT (Elektronik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) adını verdiği benzer bir ürün çeşidi sunmaktadır.

Şirket, ürünü “daireler, oteller, alışveriş merkezleri ve ofis binaları gibi ticari olarak yönetilen, çeşitlendirilmiş bir ticari gayrimenkul portföyü” olarak tanımlamaktadır.

Fundrise eREITS ticaret dışıdır, bu da borsa iniş ve çıkışlarının Fonrise yatırım tekliflerinin performansı üzerinde daha az etkisi olabileceği anlamına gelir. Performanstan bahsetmişken, işte size doğrudan eREIT geri dönüşleri hakkında fikir verebilecek bir grafik.

Mevcut Portföy Stratejileri

Şirket, yatırımcıların üç farklı portföy stratejisi arasından seçim yapmasını sağlıyor:

  • Ek Gelir Stratejisi
  • Dengeli Yatırım Stratejisi
  • Uzun Vadeli Büyüme Stratejisi

Ek Gelir Stratejisi

Fonun Ek Gelir Stratejisi “sermaye biriktirirken, tahvil veya GYO gibi geleneksel gelir odaklı yatırımlardan elde edebileceğinizden çok daha yüksek bir gelir akışı yaratmaya odaklanır.”

Bu portföydeki fonlarınızın büyük bir kısmı düşük / orta riskli olmakla birlikte, bazı yüksek riskli ve düşük riskli yatırımları da içermektedir.

Bu fon, diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında en muhafazakâr getirileri gösterirken, aynı zamanda en yüksek cari gelir getirisini sağlaması beklenen fon.

Dengeli Yatırım Stratejisi

Fonu'nun Dengeli Yatırım Stratejisi portföyü “beklenen toplam getiri için cazip bir denge sağlamayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda geniş çeşitlilik ile geleneksel yatırımlardan daha fazla gelir üretme hedefine sahiptir. ”

Başka bir deyişle, bu portföy Ek Gelir Stratejisi'nden daha yüksek riskli fonlara sahip olma eğilimindedir, ancak bu aynı zamanda büyüme için daha fazla olasılık anlamına gelir. Bu fon ılımlı gelir geliri elde etmeyi bekliyor.

Uzun Vadeli Büyüme Stratejisi

Şirketin Uzun Vadeli Büyüme Stratejisi “geleneksel olarak yüzde yetmiş hisse senedi ve yüzde otuz bonodan daha uzun vadede daha yüksek getiri elde etmeye odaklanırken, bir miktar gelir elde etmeye odaklanıyor.”

Bu, şirketin en yüksek risk portföyü seçimidir. Potansiyel olarak uzun vadede en yüksek getiriyi üretir. Bununla birlikte, muhtemelen en düşük cari gelir getirilerini sağlayacaktır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu uzun vadeli bir yatırım arayanlar için iyi bir fon olacaktır.

Temel olarak, şirket, çeşitli yatırım hedeflerine sahip neredeyse tüm yatırımcı seviyeleri için farklı eREIT seçenekleri sunmaktadır.

Geniş Kapsamlı Yatırım Seçenekleri

Fundrise, Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde ticari emlak anlaşmalarına yatırım yapar ve bu da temerrüde düşme veya kayıp riskini azaltabilir.

İşte nedeni. Ticari gayrimenkul pazarının Atlanta'da çöktüğünü varsayalım. Fundrise yatırımcıların Dallas'ta ya da Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer büyük metropol alanlarda mülk sahibi olmaya devam edecek.EREIT'ler ülke çapında çeşitli mülklerden oluştuğundan, bir alanın pazar çöküşü mutlaka başka bir alanı etkilemeyecektir.

Fundris'in portföy özelliklerinin geniş çeşitlendirilmesi, yatırımcıların daha düşük bir potansiyel zarar riskine sahip oldukları anlamına gelir. Her bir fonun sepetinde birçok özelliğe ayrılan “yumurtaları” ile kayıp riski potansiyel olarak azalır…

Kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımcılığında artan popülerliğin nedenlerinden biri, gayrimenkul yatırımcılığının büyük bir kısmını almasıdır. Aynı zamanda geleneksel gayrimenkul yatırımları ile ilgili diğer olası sorunların çoğunu ortadan kaldırır.

Geleneksel gayrimenkullere kiralık mülkler üzerinden yatırım yaptığınızda ya da düzeltip, çevirdiğinizde, bazı ciddi sorunlarınız var demektir.

Geleneksel Gayrimenkul Zorlu Çalışabilir

Geleneksel yollarla gayrimenkul yatırımcılığının kesinlikle faydaları vardır. Ev ve apartman binalarının satın alınması ve kiralanması sürekli bir aylık gelir akışı sağlayabilir. Nakit akışını arttırmak veya finansal bağımsızlığa doğru ilerlerken geleneksel iş gelirini değiştirmek istiyorsanız, gayrimenkul yatırımları cazip olabilir.

Düzeltme ve çevirme işi yapmak, nispeten kısa bir sürede büyük miktarlarda nakit üretebilir. Ev onarımı ve iyileştirme görevleriyle uğraşırsanız ve işin çoğunu veya tümünü kendiniz yapabiliyorsanız karlar artabilir.

Ancak, her tür yatırımda olduğu gibi - kitle fonlaması da dahil olmak üzere - geleneksel gayrimenkul yatırımları için bazı olumsuzluklar vardır.

Kiralama Özelliklerine Sahip Olma

Kiracı mülklerine sahip olmakla, kiracıları bulmak ve yönetmek için kancadasınız. Ayrıca, ortaya çıkabilecek herhangi bir ev onarımı sorununa dikkat çekmekle sorumlusunuz.

Ayrıca, tüm kiracılar sorumlu değildir, mülkünüze olduğu kadar mülkünüze değer veren saygılı toplum üyeleridir. Bazı kiracılar dikkatsiz ve mülküne saygılı olmaktan endişelenmiyorlar. Bazıları kirayı zamanında veya hiç ödemiyor.

Evet, iyi bir kiracı edinme şansınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz güvenlik önlemleri var. Kredi kontrolleri, referanslar ve arka plan kontrolleri yapmak, iyi bir kiracı edinme şansınızı artırmak için iyi yollardır. Ancak, bu korumaların hepsi mülk sahibinin zamanını ve parasını gerektirir.

Ve tüm güvenlik önlemlerini yerine koymuş olsanız bile ve hala bir garanti olmadıysa, şimdi kiracınızın ödenmemesi için eski kiracınızı mahkemeye götürmeyeceksiniz. Benzer şekilde, kiracılar tarafından verilen hasarlar nedeniyle mülk üzerinde büyük bir revizyon gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii ki, tüm kirli işleri sizin için yapacak bir emlak yönetim şirketi kiralayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken, aylık karınızın bir dilimini de vermeyi planlıyorsunuz.

Sabitleme ve Döndürme Özellikleri

Gayrimenkul yatırımcılığını düzeltin ve çevirin kendi sorunlarına sahip olabilir. Öncelikle, mülkün bulunması ve düzeltilmesi ile ilgili çalışmalar var. Ardından, gelişmeler ilerledikçe, pazarlık ettiğinizden daha fazla sorun bulma riski vardır.

Mülkiyet sabitlendikten sonra (genellikle binlerce dolara malolarak) onu satmak ve emlak ücreti ödemek zorundasınız. Çoğu zaman, düzeltme ve çevirme dünyasında bir alt satır karı, bir yatırımcının bunun olacağını umuyordu.

Ayrıca, sabitleme ve döndürme işlemleri genellikle yatırımcının biraz zaman ve çaba gerektirmesini gerektirir.

Büyük Aşağı Ödemeler Gerekli

Bunun da ötesinde, çoğu mortgage kredisi verenler, emlak yatırım anlaşmalarının, anlaşmayı finanse etmeden önce en az yüzde yirmi ila otuzdan fazla ödeme yapılmasını gerektirmektedir. Bu tipik yatırımcı için astronomik bir miktar nakit olabilir.

100.000 $ 'a mal olan küçük bir konut konutunun 20.000 $' dan 30.000 $ 'a kadar peşinat ödenmesi gerekiyor. Ve bu, kapanış masraflarını ve herhangi bir onarım veya iyileştirme için gereken parayı içermiyor.

Bu, geleneksel gayrimenkul yatırımlarının sizin için olmadığı anlamına gelmez. Sadece tuğla ve harç özelliklerine sahip olup olmadığına karar verebilirsiniz. Bununla birlikte, ihtiyaç duyulan parayı ve kiralama mülkünün doğrudan sahibi veya düzeltme ve çevirme özelliklerini kullanmadan önce ilgili işi bilmek önemlidir.

Fundrise Legit mi?

Yukarıda belirtildiği gibi, geleneksel gayrimenkul yatırımları ile ilgili riskler olduğu gibi, crowdfunded emlak yatırımı ile ilgili riskler de vardır.

Ardından, crowdfunded gayrimenkul yatırımının bazı risklerini özetleyeceğim. Böylelikle, Fundrise veya diğer kitle fonlu gayrimenkul fırsatlarının sizin için doğru olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Durum Tespiti Kısıtlamaları - Başkalarının Uzmanlığına İlişkin Bankacılık

Kalabalığa dayalı gayrimenkul yatırımlarıyla, yatırımcılar temel olarak diğerlerinin uzmanlığına dayanır.

Eğer yatırım yapmayı tercih ettiğiniz alanlarda bir bütün olarak ticari gayrimenkul yatırımları ve ticari gayrimenkul pazarları hakkında derin bir bilginiz yoksa, crowdfunding şirketi tarafından verdiğiniz bilgilere güvenebilirsiniz. bir anlaşmanın olası karlılığına.

Benzer şekilde, kredi riski analizi parametrelerini bilmiyorsanız, paranızı koymak için bilmeden bir yatırım seçmeyebilirsiniz.
Gayrimenkul anlaşmalarına yatırım yaparken, ister crowdfunded olsun, isterse başka bir şekilde, aşağıdaki gibi gayrimenkul yatırım sorularına verilen cevapları bilmek iyi olur:

  • Kabul edilebilir bir kredi-değer oranı nedir? Sahibinin sadece yüzde beşini indirdiği bir mülke yatırım yapmalı mıyım? Ya da bankanın yaptığı gibi yüzde yirmi otuz aralıktaki peşinat ödemeli anlaşmalara bakmalı mıyım?
  • Anlaşma için YG projeksiyonları gerçekçi mi? Sahibi gerçekten de, düşündükleri gibi, anlaşma üzerinde çok fazla para kazanacak mı?
  • Alan sahibinin teşvik ettiği mülk türü için ihtiyaç nedir? Kaliteli kiracılar kazanma şansı yeterince yüksek mi?

Crowdfunding yatırım platformuna iyi ve kötü taraflar var. Kötü olan taraf, paranızı başkalarının eline geçirirken büyük miktarda kontrolden vazgeçmenizdir.

İyi tarafı, saygın kitle fonlama şirketlerinin, üyelerine sunmadan önce sundukları fırsatlar üzerinde ciddi bir özen gösterme taahhüdünde bulunacaklardır.

Uzman Yönetim Ekibine Sahip Olma

Fundrise yönetim personeli, yalnızca iyice incelenmiş olan anlaşmaları onaylayarak riski en aza indirmeye yardımcı olmak için çalışır. Bununla birlikte, yatırımcıların bu yoğun muayenenin riskin tamamen ortadan kaldırılmadığını anlaması önemlidir.

Fundrise'deki liderlik ekibi ticari gayrimenkul yatırımında kişisel deneyime sahip olduğundan, ticari mülk yöneticileri onlara borç için geldiklerinde kötü bir anlaşmaya karşı iyi bir anlaşma tespit etmek için tipik yatırımcıdan daha fazla deneyime sahip oldukları anlamına gelir.

Bu gerçek, çok az ya da hiç kişisel gayrimenkul yatırım deneyimi olmayan yatırımcılar için olası riskleri önlemeye yardımcı olabilir. Crowdfunded gayrimenkul yatırımcılığının kişisel yatırım portföyünüz için akıllıca bir seçenek olup olmadığını düşündüğünüzde bu uzmanlığın size destek vermesine yardımcı olur.

Ancak, herhangi bir yatırımda olduğu gibi, yüksek oranda analiz edilen gayrimenkul anlaşmalarında bile zarar riski devam etmektedir.

Sınırlı Likidite

Crowdfunded gayrimenkul yatırımlarının da sınırlı likidite kabiliyeti var. Fundrise durumunda, tüm yatırımlar için altı aylık bir tutma süresi vardır.

Bu altı aylık sürenin dolmasından sonra, yatırımcılar yatırımlarını paraya çevirme seçeneğine sahiptir, ancak bu seçenek sadece çeyrek başına bir kez sunulur.

Yatırımlarınıza tam likit erişim sahibi olmayı seven bir yatırımcı mısınız? Öyleyse, crowdfunded emlak yatırımı sizin için doğru ürün olmayabilir.

Potansiyel Emlak Sahibi Arızası

Herhangi bir gayrimenkul anlaşmasıyla, mülk sahibinin mülkünü kaybetme veya öngörülemeyen masraflar nedeniyle iflas etme ihtimali vardır. Bu, boş bir çanta tutan crowdfunding yatırımcılarını bırakabilir.

Bu tür senaryolardan kaçınmanın anahtarı, büyük ölçüde, yatırımları için gerekli özeni göstermiş bir şirketle uğraştığınızdan emin olmaktır. Şirketin iç çalışmaları hakkında şeffaf olmak için adımlar attığını bilmeniz gerekir.

Fundrise, halka arz edilen bir yatırım olduğu için, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonunun denetimi altındadır. Bu, bir yatırımcının bir durumun Bernie Madoff türünden güvende olmasında size yardımcı olur.

Şirket ayrıca üst düzey ticari gayrimenkul pazarlarına ve üst düzey gayrimenkul şirketlerine yatırım yapmak için çalışıyor.

Yatırımcıları potansiyel mal sahibinin başarısızlığından korumak için para ödünç aldıkları hakkında seçici olmak. Ancak, ister gayrimenkul isterse de borsada olsun, herhangi bir yatırım platformunda riskin hala var olduğunu bilmek önemlidir.

Fundrise iyi bir yatırım mıdır?

Yani, Fundrise ile akıllı bir yatırım seçimi mi yapıyor? Sadece bu soruya cevap verebilirsiniz. Kitle fonlaması seçeneğiyle bile, bazı yatırımcılar gayrimenkul satın alma portföyünü doğrudan satın alarak daha yavaş bir şekilde daha konforlu bir şekilde inşa edebilirler.

Doğrudan sahip olduğunuz binalar üzerinde tam kontrole sahip olduğunuzu bilmek, daha önce hiç göremeyeceğiniz bir bina sepetine sahip olmaktan daha fazla hoşunuza gidebilir. Ancak, kitle fonlaması yoluyla sahip olmanın üst tarafı, bu binaları yönetmek için zaman harcamanıza gerek olmamasıdır.

İster geleneksel gayrimenkul yatırımını isterse crowdfunded gayrimenkul yatırımını tercih edin. Ancak, gayrimenkul yatırım pazarının, gelecek yıllarda sizi sürdürebilecek servet inşa etmenin bir yolu olabileceğini bilin.

özet

Gayrimenkul yatırım, servet inşa etmek için iyi bilinen bir yol olabilir. Çok yönlü bir yatırım portföyü çeşitli yatırımları içermektedir. Bireysel işletmelerde bazı borsa yatırımları, bazı gayrimenkuller ve / veya sahiplik hakları olabilir.

Ama gayrimenkul yatırımcılığı, gayrimenkul yatırımcılığı yapmak kadar önemlidir. Zorlu paranızı teslim etmeden önce çeşitli gayrimenkul yatırımları üzerinde kapsamlı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Günün sonunda, bir yatırımcının hedefi farklı pazarların iniş ve çıkışlarını havaya uçurmak ve öne çıkmaktır. Kısa vadeli yatırımcılar için, “günün sonu”, bir ila beş yıl arasında herhangi bir yerde olabilir. Uzun vadeli yatırımcılar için on ila kırk yıl veya daha fazla olabilir.

Tüm yatırım piyasaları en yüksek ve en düşük seviyesine sahiptir. Bir yatırımcı olarak endişelenmeniz gereken yüksek ve alçak olanları değil. Bunun yerine, yatırım seçiminizin bu dalgalanmaları dengelemek ve uzun vadede karlı hale gelmek için istikrarı olup olmadığıdır.

Araştırmanızı yapın ve yatırım portföyü tekliflerinizi akıllıca seçin. Çeşitlendirme önemlidir. Yatırım eğitimi ve yönetimi de önemlidir. Yatırımlarınızı iyi yöneterek ve en son yatırım haberlerinde eğitim alarak, gelecek yıllar için finansal güvenlik sağlayacak bir temel oluşturuyorsunuz.

Okuyucular, şimdi sıra sizde. Crowdfunded gayrimenkul yatırımını hiç düşündün mü? Düşüncelerinizi ve sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakın.

Videoyu izle: Passive Geliri Çevrimiçi Yapmanın 3 Kolay Yolu (ayda 1000 $ +)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler
Maliye

Bebek Boomers için 5 Finansal Hedefler

1945'ten 1964'e kadar, Amerikalılar yetmiş altı milyon çocuğun doğumunu yaptı. Bu yetmiş milyon çocuk, Bebek Patlaması nesli, şimdi yetmiş milyon yetişkinin emeklilik yaşına ulaşması ya da emeklilik yaşına yeterince yakın olmalarının altın yıllar için finansal hedefler yoluyla düşünmeye başladıklarıdır.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır"/>
Maliye

Craigslist'de Son Derece Hızlı Şeyler Nasıl Satılır

Dün gece eski cep telefonumu Craigslist'e satmaya karar verdim ve ondan kurtulmak için birkaç hafta beklemek istemedim. Bu yüzden aşağıdaki adımları uyguladım ve listelemeyi 2 saat içinde satabildim. Telefonumu çabucak satmaya çalıştığım ipuçlarını burada bulabilirsiniz ve eminim ki, ürünlerinizi Craigslist üzerinde hızlı ve uygun bir fiyata satmanıza yardımcı olurlar.
Devamını Oku
Kuzey Amerika Yaşam Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Kuzey Amerika Yaşam Sigorta Şirketi İnceleme

Kuzey Amerika Hayat Sigortası Şirketi, 125 yılı aşkın bir süredir insanlara sigorta sağlamaktadır. Onların müşteri hizmetleri ve finansal istikrarı, onlara en iyi puan alan hayat sigortası şirketlerinden biri olarak onlara onurlu bir söz vermemizin nedeni. Hayat sigortası kapsamını ararken, aramanın önemli olduğu birkaç kriter vardır.
Devamını Oku