Maliye

Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!

75000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

8 yıllık kolejden geçtim… bu yüzden tüm öğrenci kredileriydi. Bu üzücü kısım, orduda olduğum, Kolejim / harçımın GI tasarısıyla ödenmiş olmasıydı, ama yine de borç aldım.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Mezun oluncaya kadar paraya dikkat etmeye başladım. İlgiyi birleştirmeyi öğrendiğimde, kendimi şu ana kadar geri getirdiğim için gerçekten aptal hissettim. Önceden 10-15 yıl önce yatırım yapmış olabilirim ve şimdiye kadar yapılmış güzel bir yuva yumurtası vardı, bunun yerine deliğin 75 katıydı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Çok çalıştım ve bir yıl içinde parasını ödedim.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Yapabildiğim kadar çalıştım, olabildiğince ucuz bir şekilde yaşadım (çocuk yok, henüz karısı yok) ve sahip olduğum her şeyi kredilerime attım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Borcumu ödemek yerine tüm hayat sigortasını almamı isteyen bir çarpık “mali danışman” ile karşılaştım. Neyse ki, zaten bilmek için yeterince araştırma yapmıştım 1) Öğrenim kredilerimin maliyetinin% 6,8'ini iade edemem ve 2) tüm hayat sigortası bir yatırım olarak bir aldatmacadır.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Uzun saatler çalışmak, o zamanki ilişki / nişanlım üzerinde bir zorlama oldu. Ama biz bunu başardık ve şimdi, hiç bir borcu olmayan, güzel bir emeklilik yuvasını bir kenara koyduğumuz kadar sıkı çalışma baskısı yok.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Eczacı olarak çalışmak.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Başarılı. Hala benim 30'larımdayken olabildiğince yatırım yapmaya motive ettim ve ilginin bir şey yapmasına izin verdim.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Duygusal kazançlar yerine matematik tarafından motive olursanız, kartopu yöntemini takip etmeyin. İlk olarak en yüksek faiz oranı borcunu ödeyin, çünkü bu sonuçta daha düşük bir tutarda faiz ödemenize izin verir. Ve pazardaki ilgi / zamanın bileşimi üzerine yaptığınız araştırmayı yapın. Borcunuzu ne kadar hızlı ödersiniz ki, tüm fazla geliri yatırımlara harcayabiliyorsunuz ve 50'li ve 60'lı yaşlarınızda sona erecek olan bakiyeniz katlanarak daha büyük olacak. Birleştirici ilgiyle ilgili bilgi edinin ve bugün her bir doların ne kadar güçlü yatırım yaptığının farkına varacaksınız.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Detayları bilmek için lütfen iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin
Maliye

Ters İpotek Hakkında İyi, Kötü ve Çirkin

Ebeveynleriniz emeklidir veya emekliliğe yakınsa ve maliyetten endişe duyuyorlarsa, sizden geçmiş bir ipotek alma fikrini gözden kaçırabilirler. Sonuçta, bu ticarette, Law & Order'tan gelen bu güzel adam, emeklilikte ek gelir elde etmenin harika bir yolu olduğunu söylüyor. Ne yazık ki, ticari bir şey çıkmayacak kadar çok şey var.
Devamını Oku
TIAA Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

TIAA Hayat Sigortası İncelemesi

Bir finansal planın güvence altına alınması sürecindeyseniz, o zaman hayat sigortası almak da gerekli olabilir. Bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirler, hayatta kalanların günlük yaşam giderlerini ödemelerine yardımcı olmak, sevdiklerine borçlarını ödemek için bir yol sağlamak ve sigortalıların cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi birçok şekilde kullanılabilir.
Devamını Oku
GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?
Maliye

GF ¢ 035: Milyon Dolara Nasıl Yatırım Yapılır?

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC035_.mp3 Piyangoyu kazanma olasılığınızın 10.000.000'inde 1 olduğunu söylediler. Eh, bugün benim şanslı günüm, çünkü yeni kazandım - evet bebeğim! Tamam… aslında ben kazanmadım. Sadece bu yazı için yaptığım gibi davranacağız. Once Bir zamanlar bir müşterim bana sordu, “Jeff, bir milyon dolar olsaydın, ona nasıl yatırım yaparsın?
Devamını Oku
İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu
Maliye

İş Ağı Üzerinden Para Tasarrufu İçin 10 İpucu

Bu, SmartBusinessRevolution.com'dan John Corcoran tarafından yapılan bir misafir yayını. Birçok yeni girişimci gibi, işime başladıktan hemen sonra çok saçma sapan hatalar yaptım. Çok uzun saatler çalıştım. Ailemi ihmal ettim. Önemli olmayan şeylere çok fazla zaman harcadım. En önemlisi, yeni potansiyel müşteriler ve başvuru ortakları ile ilişkileri geliştirmek için zaman harcamanın önemini biliyordum ve bu yüzden kendimi ağa attım.
Devamını Oku