Maliye

Sadece bir yılda 75.000 $ 'lık borcunu nasıl ödediğini!

75000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu?

8 yıllık kolejden geçtim… bu yüzden tüm öğrenci kredileriydi. Bu üzücü kısım, orduda olduğum, Kolejim / harçımın GI tasarısıyla ödenmiş olmasıydı, ama yine de borç aldım.

O kadar borcunun olması ne hissetti?

Mezun oluncaya kadar paraya dikkat etmeye başladım. İlgiyi birleştirmeyi öğrendiğimde, kendimi şu ana kadar geri getirdiğim için gerçekten aptal hissettim. Önceden 10-15 yıl önce yatırım yapmış olabilirim ve şimdiye kadar yapılmış güzel bir yuva yumurtası vardı, bunun yerine deliğin 75 katıydı.

Ne kadar zamandır onu ödeyeceksin?

Çok çalıştım ve bir yıl içinde parasını ödedim.

Bu süreçte size yardımcı olmak için hangi kaynakları kullandınız?

Yapabildiğim kadar çalıştım, olabildiğince ucuz bir şekilde yaşadım (çocuk yok, henüz karısı yok) ve sahip olduğum her şeyi kredilerime attım.

Yol boyunca herhangi bir zorlukla karşılaştın mı?

Borcumu ödemek yerine tüm hayat sigortasını almamı isteyen bir çarpık “mali danışman” ile karşılaştım. Neyse ki, zaten bilmek için yeterince araştırma yapmıştım 1) Öğrenim kredilerimin maliyetinin% 6,8'ini iade edemem ve 2) tüm hayat sigortası bir yatırım olarak bir aldatmacadır.

Bu senin evliliğini nasıl etkiledi?

Uzun saatler çalışmak, o zamanki ilişki / nişanlım üzerinde bir zorlama oldu. Ama biz bunu başardık ve şimdi, hiç bir borcu olmayan, güzel bir emeklilik yuvasını bir kenara koyduğumuz kadar sıkı çalışma baskısı yok.

Borcunu öderken bir yaşamda ne yapıyordun?

Eczacı olarak çalışmak.

Paranı ödedikten sonra nasıl hissettin?

Başarılı. Hala benim 30'larımdayken olabildiğince yatırım yapmaya motive ettim ve ilginin bir şey yapmasına izin verdim.

Borcunu ödemek isteyen insanlar için ne gibi pratik ipuçları var?

Duygusal kazançlar yerine matematik tarafından motive olursanız, kartopu yöntemini takip etmeyin. İlk olarak en yüksek faiz oranı borcunu ödeyin, çünkü bu sonuçta daha düşük bir tutarda faiz ödemenize izin verir. Ve pazardaki ilgi / zamanın bileşimi üzerine yaptığınız araştırmayı yapın. Borcunuzu ne kadar hızlı ödersiniz ki, tüm fazla geliri yatırımlara harcayabiliyorsunuz ve 50'li ve 60'lı yaşlarınızda sona erecek olan bakiyeniz katlanarak daha büyük olacak. Birleştirici ilgiyle ilgili bilgi edinin ve bugün her bir doların ne kadar güçlü yatırım yaptığının farkına varacaksınız.

Not: Bu, önemli miktarda borç ödeyebilen insanlara sahip olan “Borç Başarı Öyküleri” adlı bir dizinin bir parçasıdır. Borç Başarı Hikayeniz varsa bunu duymak isterim. Detayları bilmek için lütfen iletişim sayfasını ziyaret edin.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı
Maliye

Para Swag Almak için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımı

Uzun zamandır büyük kişisel finans görevlerini yürütmek için bir yasal ped, bir hesap makinesi ve bir kalem kapma günleri. Artık bütçenizi yönetebilir, yatırımlarınızı izleyebilir, borç ödeme planınızı yürütebilir ve teknoloji ile daha iyi bir gelecek inşa edebilirsiniz. Paranızı akıllı telefonunuzda veya bir bilgisayarda yönetmeniz gerekip gerekmediğini en iyi kişisel finans yazılımlarından bazılarına dikkat çekiyoruz.
Devamını Oku
Ücretsiz dizüstü bilgisayarlar almak için 9 Legit yolları
Maliye

Ücretsiz dizüstü bilgisayarlar almak için 9 Legit yolları

“Ücretsiz dizüstü bilgisayar almanın yolları” için bir İnternet araması yaparsanız, orada bir dizi bilgi bulacaksınız. Bunun çoğu sahte. Sadece bedava bir dizüstü bilgisayar sahibi olmak mümkün değil. Ancak, bazı durumlarda ücretsiz bir dizüstü bilgisayarınız olabilir. Diğer durumlarda, son derece indirimli bir dizüstü bilgisayar alabilirsiniz.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Paranızı Hızla Büyütmek için 1000 $ Yatırım Yapmanın 5 Akıllı Yolu"/>
Maliye

Paranızı Hızla Büyütmek için 1000 $ Yatırım Yapmanın 5 Akıllı Yolu

Yatırım yaparak servetinizi büyütmeye başlamak için binlerce dolara ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz, ancak inanıyorum ya da inanmayın ya da 1000 $ 'a sahip olsanız bile yatırım yapmaya başlamanın birçok yolu vardır. Günümüzün dünyasında, yatırım şirketleri, onlarca binlerce dolara sahip olmayanların para yatırıp, servetlerini de büyütmeleri gerektiğini fark ediyorlar.
Devamını Oku
Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?
Maliye

Bir RV Kiralama Gerçekten Ne Kadar Maliyetli?

“Bir RV var” - Kuzen Eddie, Noel Tatili Bir çocukken annem ve üvey babam beni yaz boyunca kuzey Kaliforniya ve Nevada'da RV gezilerine çıkarırdı. Çocukluğumun en güzel anılarından biri olduğunu hatırlıyorum. Yaşlandıkça, Rose ailesine bir RV yolculuğunun geldiğini biliyordum.
Devamını Oku