Maliye

Ne Aşk Yapıyorsun Para Kazanmak

Ek bir 5.000 $ 'ın hayatınızda ne gibi bir etkisi olur? 10,000 dolar ne olacak? Ya da 20.000 dolar?

Aşırı programlı ve çok çalışan insanlar için, bu fazladan gelir elde etmek çok uzak bir rüya gibi görünebilir. Ama gerçek şu ki bu mümkün!

Şu anda bağımsız sözleşmeli işçi veya serbest çalışan olarak çalışan 30 milyon Amerikalının bulunduğunu bilmek şaşırtıcı olabilir.

Serbest ve sözleşmeli sanayi büyüdükçe, ekstra gelir elde etmek için mevcut fırsatların sayısı da artar. Yani, belki şimdi fikirlerinizi ve yeteneklerinizi ekstra gelir haline getirmek için en uygun zaman.

Ayrıca, çalışma dünyasındaki bu değişim, Tanrı'nın verdiği yeteneklerden yararlanmanız ve pratik yapmanız için inanılmaz bir fırsat sunuyor. İnsanların zaten yapmayı sevdikleri şeyleri yaparak ekstra para kazanmalarına izin veriyor.

Pinterest ve Etsy gibi web sitelerinin sürekli artan popülaritesi ile kanıtlandığı gibi, bir günlük iş ve bir aile gibi halihazırda tam zamanlı sorumluluklarına ek olarak kendi işlerini yürütmeye katılan çok sayıda birey var. .

İnsanlar serbest ve sözleşmeli sanayi sayesinde gelirlerini artırma yollarını buluyorlar.

İlgili Podcast

Ekstra Para Yaparak Fark Yaratın

Başka bir işe girmek zorunda kalmadan ailenizin borç kartopuna para kazandırırsanız harika olmaz mıydı?

Başka bir iş yapmak, ailenizden daha fazla zaman ayırabilir. Ayrıca, yarı zamanlı bir işten elde edilen ekstra gelir, işe gitmek için çocuk bakımı için ödemek zorunda kalırsanız, bir fark yaratmak için bile yeterli olmayabilir.

Neyse ki, Tanrı herkese bir çeşit yetenek ya da bir tür işe karşı yakınlık kazandırdı. Bu konuda bankanın bir yolunu bulabilir ve bunu kendi yararınıza kullanabilirseniz, kimse para kazanmanızı engelleyemez.

Fazladan bir miktar kazanmanın hayatınızı olumlu etkileyebileceğini düşünüyorsanız, burada birkaç adımınız var, böylece sevdiklerinizi yapmaya ve gelirinizi aynı anda artırmaya başlayabilirsiniz.

Bir Planla Gel

Bir kez olsunAha!' an, beceri ve ilgi alanlarınıza dayalı bir iş yaratmanın eğlenceli şeyleriyle başlamak heyecan vericidir.

Hemen bir Facebook sayfası oluşturdunuz, bir isim seçecek, kartvizitler yazacak, web siteniz için tatlı fotoğraflar seçecek ve işinize başlamak için gerekli tüm yaratıcı şeyleri yapacaksınız.

Ancak, buradaki tek sorun, tüm bu heyecanın ortasında, aslında plan yapmayı unutuyorsunuz. İnsanlara yardım eden ve aileniz için fazladan gelir elde eden gerçek hedefi aklınızdan çıkarmayın. Bu olduğunda, hatalara veya bulutlu bir vizyona yol açar. İlk başta neden başladığını unutabilirsin. Ve herhangi bir işletme sahibi bildiği gibi, bu felaket heceleyebilir!

Ne yapacağınızı ve hangi sırada yapacağınızı bildiğinizden emin olmak için zaman ayırmalısınız.

Doğru plan, akılda tutularak başlamayı ve başarının nasıl görüneceğine dair tanımlanmış bir fikir vermenizi sağlar. Biraz pazar araştırması yapmayı ve işinizle elde edebileceğiniz hedeflerin net bir vizyonunu oluşturmayı düşünün.

Bu, iş tükenmişliğinden kaçınmanıza ve sizi orijinal yolunuzdan uzaklaştırabilecek diğer fırsatlar ortaya çıktığında hedeflerinizde net kalmanıza yardımcı olabilir. Bu işte yaşanır, bu yüzden kristal netliğinde bir plan ve hedefler göz önünde bulundurularak hazırlandığından emin olun.

İşlerin İş Perspektifine Bakın

İşinize başladığınızda, ilgilenen ve iyimser hissetmekten, geceleyin umutsuz ve cesaretsizliğe gidebilirsiniz.

Vergi hassasiyeti, bir işletme lisansına veya federal vergi numarasına ihtiyacınız varsa veya patentli bir ticari markete ihtiyacınız varsa, aklınızda dönmeyi sürdürün.

Eğlenceli gibi gelmese de, bu olduğunda, ilk başta sizin mutluluğunu bertaraf etse bile, işlerin iş tarafına gitme zamanını almalısınız.

Ama gerçek şu ki, bu küçük detaylar düşündüğünüz kadar önemli değil. Bunun gibi şeylerin işte% 95 olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, gerçek şu ki, günlük operasyonların sadece% 5'ini temsil ediyor.

Özellikle yeni bir işe başladığınızda bu şeylerin ele alınması gerekiyor. Ama bunu yaptıktan sonra, bu şeyleri sürdürmek ve güncel tutmak için biraz zaman ayırmalı.

Bu küçük detayın zamanınızı çok fazla kullanmaya başladığını fark ederseniz, işletmenizin ana fikrine yeniden odaklanmanız gerekebilir.

İş Paranızı Yönetin ve Karları Takip Edin

Testler alarak performansınız okulda ölçüldüğü gibi, burada da işinizin başarısını ölçmek zorundasınız. İş başarısını ölçmeye hazır olduğunuzda, anlamlı olan şeyleri seçtiğinizden emin olun.

Ana amacınız aileniz için ekstra gelir kazanmaksa, aramanız gereken iş başarısı kârdır. İşletmenizin eksi masraflar kazandığı gelir, karla eşittir.

İşletmenizin kârını ölçmek gerçek bir başarı testi. Tüm işletmeler karlara ihtiyaç duyar ve iş hesabınızda ne kazandığınızı ölçmeniz gerekir.

Bu karın fazladan para olmadığını unutmayın. Ayrıca isteğe bağlı değildir. Kâr, işin matematiksel denkleminde en gerekli unsurlardan biridir.

İşletmenizin kazandığı kar, vergileri ödemek, operasyonel masrafları karşılamak ve aynı zamanda işinize sunduğunuz sıkı çalışma için de para ödemeniz için kullanılmalıdır. Ayrıca, gelecekteki iş fikirleri ve pahalı yükseltmeler konusunda size yardımcı olmak için fazladan bir kazanç sağlamak isteyebilirsiniz. eğer işini büyütmek istiyorsan.

Kâr olmaksızın, kişisel ya da aile bütçenize geri koymak için fazladan para kazanma ümidiniz olamaz;

Öyleyse, eğer sermayeleştirilebilecek bir çeşit özel yeteneklere sahipseniz, öyle yapın.Bir işi başlatın ve ailenizi desteklemek için ekstra gelir elde edin.

Bu SB @ ONECENTATATIME.COM gelen bir misafir oldu! SB, finans için yatırım ve tutku için el becerisi olan bilgili bir koca ve babadır. Blogunda 5000'den fazla abonesi ve para, tasarruf, yatırım ve aile yapmak isteyenlere etkileyici bir repertuarı var.

Videoyu izle: Para Kazanmak İsteyenlere Süper Yöntem - İktisat

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

19 En İyi Tıbbi Sınav Hayat Sigortası Şirketleri
Maliye

19 En İyi Tıbbi Sınav Hayat Sigortası Şirketleri

İşte Well Kept Cüzdan'da, bir hayat sigortası poliçesine sahip olmanın sağlam bir mali plan için kritik bir bileşen olduğuna inanıyoruz. Eğer kendi hesabınıza sigortalı olduğunuz noktadan mali olarak bağımsız değilseniz (yani, paranızda yeterli paranız varsa ve sevdiklerinize maddi olarak maddi olarak katılabileceğinizi düşünürseniz), hayat sigortası bir zorunluluktur. .
Devamını Oku
Ücretsiz Starbucks Hediye Kartları almak için 12 Legit Yolları
Maliye

Ücretsiz Starbucks Hediye Kartları almak için 12 Legit Yolları

Kahve hayranı mısınız? Bir latte aşığı mı? Bir espresso bağımlısı mı? Starbucks sadece bu içeceklerin hepsini sunmaz; Onlar kahvaltı sandviçler ve satış için pişmiş güzeller çeşitli güzel var. Sanatçı kızım Starbucks ve diğer kahve dükkanlarında biraz zaman harcıyor. Bir sebepten dolayı, sanatsal eserleri yaratmak için kahve dükkanı deneyimini mükemmel bulur.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama J
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama J

Medicare'ye ayak uydurmanın çok zor olmasının bir nedeni de sürekli değişiyor olmasıdır. Hükümet her zaman sağlık hizmetlerine kısıtlamalar ekliyor ya da alıyor. Medicare kapsamı değişmeye devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda ek sigorta da kapsamayı sürdürmektedir. Medicare mükemmel bir hükümet programıdır ve ülke çapında milyonlarca yaşlı için sağlık hizmeti sunmaya yardımcı olur, ancak her şeyi kapsamaz.
Devamını Oku
Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?
Maliye

Şirket iflas ediyor. Emeklilik Hakkında Ne?

Emekli maaşı olan bir şirkette çalışıyorsanız endişelenmeli misiniz? Hangi korumalarınız var? Emekliliğinize ödediğiniz bütün paralar gitmiş mi? Geçtiğimiz günlerde American Airlines, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu ve “Emeklilik maaşlarına ne oluyor?” Diye merak etti. “. İster kendi emeklileriniz isterse emeklilik maaşı veren başka bir şirket olsun, bilmeniz gerekenler.
Devamını Oku